Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 352023 razy)

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #600 dnia: Grudzień 09, 2011, 13:29:05 »
Byłby ktoś w stanie przesłac mi wzór swojego pisma o darowizne? chciałbym mniej więcej zapoznać się z formą takiego pisma? będe wdzięczny.

moj post z forum ZOSP (odnosnie jak napisac podanie, tu przypadek do lasow ale dla Ciebie bedzie mniej wiecej  to samo tylko zmieniasz adresata.):

Piszesz w prawym gornym rogu date i miejscowosc
ponizej na Srodku duzymi literami PODANIE
ponizej zaczynajac od srodka w prawa strone do kogo, np. dyrektor/zarzadzjacy (nie wiem kto tam siedzi) jakiegos tam oddzialu lasow panstwowych

Ponizej piszesz ze zwracasz sie z uprzejma prosba o dofinansowanie w kwocie XXX zlotych
Pozniej w akapitach kolejno wypisujesz dlaczego az tyle, na co to i dlaczego akurat Tobie

Nastepnie na srodku lekko z prawej "Z wyrazami szacunku"

i podpisujesz sie

Do podania zalaczasz ewentualne zalaczniki i piszesz na dole z lewej:

Zalaczniki:
1) tytul 1. zalacznika np. fragment mapy z naszym rejonem dzialan
2) Kolejny zalacznik itd

ot i cala filozofia.

Offline Mongo_Psc

  • Skarbnik
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #601 dnia: Grudzień 11, 2011, 14:34:09 »
Właśnie wczoraj odebraliśmy torbę R1 od BWRD z wyposażeniem Laerdal. Dużo jednostek dostało kompletne zestawy dlatego przestroga dla innych gdy będziecie starać się o sprzęt: jeśli prosicie o komplet R1 to wymieńcie to we wniosku wyraźnie- "Torba PSP R1, szyny kramera, deska ortopedyczna". Popełniliśmy błąd bo napisalismy "zestaw PSP R1" i zostało to potraktowane jako sama torba. Ale nie chce w tym miejscu narzekać bo bardzo jesteśmy wdzięczni: sprzęt za blisko 4 000 złotych na ulicy nie leży.
F/StrazPszczolki

Offline Dawid998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • PSP
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #602 dnia: Grudzień 11, 2011, 14:53:02 »
Kolejny mały sukces  ^_^ 400 zł z przedsiębiorstwa zaopatrującego miejscowość w wodę, na armaturę wodną, może mało ale zawsze.

A jeśli chodzi o sprzęt typu torba, deska, to jeśli chodzi o torbę w dalszym ciągu czekamy i tak jak kolega wspomniał, ja także przypominam się co miesiąc, dwa w moim oddziale KRUS-u. Deskę zakupiliśmy... w ciekawy sposób, tzn gmina organizuję na początku roku konkursy na które można dostać pieniądze, zgłosiliśmy się do takie konkursu wykonując pokaz pierwszej pomocy w Liceum Ogólnokształcącym w formie takiego prostego szkolenia, dostaliśmy z tego tytułu 500 zł. resztę dołożyliśmy ze swoich, a konkretnie z pieniędzy które dostaliśmy od lokalnych przedsiębiorców. Ogólnie w tym roku zakupiliśmy sprzęt na blisko 12 tys zł, czyli według mnie całkiem całkiem nieźle.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do celu przy pisaniu wniosków!

Offline cinek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #603 dnia: Grudzień 11, 2011, 21:40:19 »
Tak z ciekawości. Ile zestawów BWRD w tym roku rozdał?

Dla jednostek z dolnego śląska które chcą PSP r1 -> http://www.lubaczow.com.pl/index.php?id=;17;1;758;a;2011;2

Offline Kaczor-OKS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #604 dnia: Grudzień 12, 2011, 14:11:12 »
Dobry sposób na remont lub doposażenie remizy to pozyskanie pieniędzy z funduszu sołeckiego. Jeśli takie coś macie w miejscowości ( a pewnie macie) to zbieracie się idziecie na zebranie wiejskie, kiedy taki fundusz jest ustalany ii przegłosowujecie kaskę dla jednostki, bo kwoty na co będą wydatkowane ustala właśnie to zebranie.
My w tym roku w taki sposób pozyskaliśmy 8 tys na remont. Jest warunek np. remiza musi służyć mieszkańcom lub coś w tym stylu. My udostępniamy ja na zebrania.

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #605 dnia: Grudzień 12, 2011, 14:55:58 »
Z remontem remiz z funduszu sołeckiego jest różnie. Kilka lat temu z kasy sołeckiej dostaliśmy ładne pieniądze przy budowie drugiego boksu garażowego i wszystko OK :)
W tym roku będzie problem, bo gmina zaplanowała x kasy na remont dachu nad świetlicą wiejską która jest jednym budynkiem z remizą, jednak założyli że wymienią dach nad świetlicą a już dachu remizy nie uwzględnili. Kopiemy się z nimi żeby jeszcze raz to przeliczyli i mamy nadzieję, że uda się cel osiągnąć.

Offline Mongo_Psc

  • Skarbnik
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #606 dnia: Grudzień 12, 2011, 18:30:21 »
Tak z ciekawości. Ile zestawów BWRD w tym roku rozdał?

Dla jednostek z dolnego śląska które chcą PSP r1 -> http://www.lubaczow.com.pl/index.php?id=;17;1;758;a;2011;2
Ciężko mi powiedzieć, coś koło 20? Brak mi odniesienia gdyż osobiście na przekazaniu nie uczestniczyłem.
F/StrazPszczolki

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #607 dnia: Grudzień 12, 2011, 20:04:20 »
orientuje sie ktos jak wyglada sprawa z dofinansowaniem z ZW OSP Wrocław na zakup zestawu hydraulicznego Holmatro (cena ok 90tys)

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #608 dnia: Grudzień 12, 2011, 20:11:00 »
Jak masz układ z Panem Ł.... to wszystko załatwisz....

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #609 dnia: Grudzień 12, 2011, 20:17:34 »
hehe skad to znam :D

chodzi mi bardziej o to czy dadza kase (np. 20tys) i kupie taki zestaw jaki ja potrzebuje czy bade mi kazali kupic u siebie :)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #610 dnia: Grudzień 13, 2011, 20:00:34 »
Chętnie bym coś powiedział na ten temat...
ale tego nie zrobię bo znów będą chcieli się mnie pozbyć ze Związku za działanie jak to kiedyś nazwali "na szkodę związku" :):P hehe

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #611 dnia: Grudzień 13, 2011, 20:15:31 »
Chyba przy takiej kwocie nie mogą uzaleznic  udzielenia dotacji od dokonania u nich zakupu , bo zgodnie z przepisami  trzeba organizowac przetarg ... jednak promesa na  dotację , to już inna sprawa. 

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #612 dnia: Grudzień 13, 2011, 20:20:17 »
W sobotę odebrałem zestaw PSP R1 od FBWRD. Zresztą nie pierwszy raz ta fundacja wsparła moją OSP. Robią bardzo dobrą robotę, zwłaszcza prewencja i zakup sprzętu dla służb ratowniczych. Niestety, rozmawiałem z jej członkiem Zarządu i pojawia się czarna wizja wsparcia straży pożarnej w następnych latach. Środki z tzw. "nawiązek sądowych" z całej Polski, z których to fundacja zakupowała sprzęt i przekazywała nam /OSP/ od 2012 zostaną w całości przekazane do Ministerstwa Sprawiedliwości. Nie wiadomo, czy takie organizacje pożytku publicznego jak ta fundacja, będą mogły otrzymać część tych środków na swoje cele statutowe. Także Panowie, dobre czasy przekazywania sprzętu za darmo się kończą. Ale Polak potrafi, jakoś trzeba będzie obejść ten przepis.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #613 dnia: Grudzień 13, 2011, 20:41:37 »
Niestety, rozmawiałem z jej członkiem Zarządu i pojawia się czarna wizja wsparcia straży pożarnej w następnych latach. Środki z tzw. "nawiązek sądowych" z całej Polski, z których to fundacja zakupowała sprzęt i przekazywała nam /OSP/ od 2012 zostaną w całości przekazane do Ministerstwa Sprawiedliwości. Nie wiadomo, czy takie organizacje pożytku publicznego jak ta fundacja, będą mogły otrzymać część tych środków na swoje cele statutowe. Także Panowie, dobre czasy przekazywania sprzętu za darmo się kończą. Ale Polak potrafi, jakoś trzeba będzie obejść ten przepis.

Gdzieś już pisałem o tym. Dla przypomnienia.

Nawiązki sądowe – co zmieni się w przepisach

Cytuj
Od lipca 2011 roku zmienił się przepisy dotyczące zasad przyznawania m.in. organizacjom nawiązek orzekanych przez sądy. Powstanie nowy fundusz „zbierający” zasądzone kwoty, z którego pieniądze będą rozdzielane centralnie w konkursie ofert.

akie będą nowe zasady?
Zgodnie z nowymi zasadami pieniądze z nawiązek oraz świadczeń pieniężnych mają być orzekane na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a nie bezpośrednio na rzecz konkretnych organizacji. Środki Funduszu będą mogły być przeznaczane m.in. na działalność:

    jednostek niezaliczanych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku (w tym stowarzyszeń, fundacji),
    a także organizacji[2] i instytucji (np. szpitali),

- które udzielają wszechstronnej pomocy pokrzywdzonym przestępstwem oraz członkom ich rodzin, a w szczególności pomocy medycznej, psychologicznej, rehabilitacyjnej, prawnej oraz materialnej. Nawiązki będą też mogły być przekazane na działalność polegającą na udzielaniu pomocy postpenitencjarnej.
Warto też pamiętać, że od 1 lipca 2011 r. w wypadku skazania sprawcy za przestępstwo przeciwko środowisku nawiązki nie będą już orzekane na rzecz organizacji zajmujących się ochroną środowiska lecz na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). O dofinansowanie z NFOŚiGW będą mogły ubiegać się również organizacje pozarządowe.
Powierzenie organizacjom pozarządowym realizacji zadań służących pomocy ofiarom przestępstw oraz pomocy postpenitencjarnej odbywać się będzie w drodze konkursu ofert. Organizacje będą składać wnioski do Ministra Sprawiedliwości będącego dysponentem Funduszu, a ten po ich ocenie będzie przyznawał – po zawarciu umowy – pieniądze na ich realizację.

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/626844.html#_ftnref2

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #614 dnia: Grudzień 13, 2011, 21:54:34 »
Tak o to chodzi. To miało wejść od lipca, ale wchodzi od 1 stycznia, więc FBWRD zdążyła wydać kasę na starych zasadach.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #615 dnia: Grudzień 23, 2011, 20:09:07 »
Nie mogłem się powstrzymać bo idealnie pasuje do tego wątku http://demotywatory.pl/3614231/Wystarczy-ze-bedziesz-dla-kogos-hojny

Ciekawy program: http://www.efrwp.pl/element/ngo-o-programie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2011, 23:05:10 wysłana przez max[] »

Offline Dawid998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • PSP
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #616 dnia: Styczeń 04, 2012, 13:04:48 »
Nowy Rok, nowe budżety naszych "dobroczyńców" ;] Atakujecie już instytucje wnioskami? Ja mam zamiar wysyłać na początku lutego, teraz mogą mieć jeszcze jakieś papierkowe roboty związane z zakończeniem poprzedniego roku...

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #617 dnia: Styczeń 09, 2012, 13:29:34 »
Dzisiaj po moich staraniach udało mi się pozyskać - na potrzeby OSP - dwa porządne przedłużacze firmy Elgotech. Jest to firma, która ma siedzibę w naszej miejscowości więc myślę, że podbijanie do "lokalnych business'ów" to duża szansa na uzyskanie wsparcia. Ważne żeby w niektórych przypadkach nie prosić o pieniądze a o wyrób, który firma produkuje; dodatkowo popierając go solidnymi argumentami.

Przedłużacze charakteryzują się:

- długość 30 m
- bezpiecznik termiczny
- przekrój kabla: 2,5 mm^2
- gruba izolacja gumowa.

Sprzęt pierwsza klasa i na pewno się przyda. Cena sztuki ~300 zł.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2012, 18:42:24 wysłana przez Fistach »

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #618 dnia: Styczeń 11, 2012, 16:17:00 »
czy ktos ubiegal sie o dofinansowanie z zw osp odnosnie zakupu ciezkiego zestawu hydraulicznego Holmatro, chodzi mi glownie co sie w tym zestawie znajduje i o jakich parametrach.

Bo myslimy nad zlozniem  wniosku do zw osp wroclaw, a w zalczniku pisze tylko cena 73 500 i tyle

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #619 dnia: Styczeń 11, 2012, 16:38:48 »
Zaaadzwonić i się spytać... I wszystko będzie 100% jasne.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #620 dnia: Styczeń 11, 2012, 17:22:41 »
Zaaadzwonić i się spytać... I wszystko będzie 100% jasne.

Ale po co dzwonić do źródła i uzyskać pełne informacje, skoro można manrnować czas na pisanie na forum i oczekiwanie na informację.

Czasem mam wrażenie, że osoby w tym wątku, mają problemy z komunikacyjne lub wręcz nie mają odwagi by zadzwonić do źródła, czymkolwiek by ono było, w obawie niewiadomo przed czym.

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #621 dnia: Styczeń 11, 2012, 17:34:11 »
Zaaadzwonić i się spytać... I wszystko będzie 100% jasne.

Ale po co dzwonić do źródła i uzyskać pełne informacje, skoro można manrnować czas na pisanie na forum i oczekiwanie na informację.

Czasem mam wrażenie, że osoby w tym wątku, mają problemy z komunikacyjne lub wręcz nie mają odwagi by zadzwonić do źródła, czymkolwiek by ono było, w obawie niewiadomo przed czym.

Jezeli nie potrafisz odp na moja prosbe to sie nie pisz lepiej wogole. Pisze w imieniu mojego dobrego kolegi bo dzwonil i sie nic nie dowiedzial konkretnego, a bardzo by chcial wiedziec co i jak

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #622 dnia: Styczeń 12, 2012, 10:39:23 »
Zaaadzwonić i się spytać... I wszystko będzie 100% jasne.

Ale po co dzwonić do źródła i uzyskać pełne informacje, skoro można manrnować czas na pisanie na forum i oczekiwanie na informację.

Czasem mam wrażenie, że osoby w tym wątku, mają problemy z komunikacyjne lub wręcz nie mają odwagi by zadzwonić do źródła, czymkolwiek by ono było, w obawie niewiadomo przed czym.

Jezeli nie potrafisz odp na moja prosbe to sie nie pisz lepiej wogole. Pisze w imieniu mojego dobrego kolegi bo dzwonil i sie nic nie dowiedzial konkretnego, a bardzo by chcial wiedziec co i jak


Jak zadzwonił i nie dowiedział się u źródła to niech napisze do św. Mikołaja albo zadzwoni do wróżki albo jasnowidza. Nocami w kilku telewizjach można wysłać SMSa lub zadać pytanie przez telefon różnym wróżkom i wróżbitom. Może one będą pomocniejsze.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #623 dnia: Styczeń 12, 2012, 12:56:38 »
Zaaadzwonić i się spytać... I wszystko będzie 100% jasne.

Ale po co dzwonić do źródła i uzyskać pełne informacje, skoro można manrnować czas na pisanie na forum i oczekiwanie na informację.

Czasem mam wrażenie, że osoby w tym wątku, mają problemy z komunikacyjne lub wręcz nie mają odwagi by zadzwonić do źródła, czymkolwiek by ono było, w obawie niewiadomo przed czym.

Jezeli nie potrafisz odp na moja prosbe to sie nie pisz lepiej wogole. Pisze w imieniu mojego dobrego kolegi bo dzwonil i sie nic nie dowiedzial konkretnego, a bardzo by chcial wiedziec co i jak


Jak zadzwonił i nie dowiedział się u źródła to niech napisze do św. Mikołaja albo zadzwoni do wróżki albo jasnowidza. Nocami w kilku telewizjach można wysłać SMSa lub zadać pytanie przez telefon różnym wróżkom i wróżbitom. Może one będą pomocniejsze.

@Łukszu spokojnie w większości oddziałów wojewódzkich siedzą leśni dziadkowie nie mający pojęcia co przychodzi na sklep, przypuszczam, że i tu tak było... "tak mamy piękny zestaw szczęk życia ^_^ (bo za jego czasów pamięta tylko że miał toporek na aucie) czy to jest ciężki zestaw? ooo Panie jak cholera we dwóch jest go ciężko przenieść na magazynie, Panie a o parametry Pan nie pytaj bo przywieźli to i stoi" takze nie raz faktycznie by chyba trzeba było dzwonić do jakiegoś wróżbity by dowiedzieć się co to za sprzęcior.

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #624 dnia: Styczeń 12, 2012, 16:49:20 »
Zaaadzwonić i się spytać... I wszystko będzie 100% jasne.

Ale po co dzwonić do źródła i uzyskać pełne informacje, skoro można manrnować czas na pisanie na forum i oczekiwanie na informację.

Czasem mam wrażenie, że osoby w tym wątku, mają problemy z komunikacyjne lub wręcz nie mają odwagi by zadzwonić do źródła, czymkolwiek by ono było, w obawie niewiadomo przed czym.

Jezeli nie potrafisz odp na moja prosbe to sie nie pisz lepiej wogole. Pisze w imieniu mojego dobrego kolegi bo dzwonil i sie nic nie dowiedzial konkretnego, a bardzo by chcial wiedziec co i jak


Jak zadzwonił i nie dowiedział się u źródła to niech napisze do św. Mikołaja albo zadzwoni do wróżki albo jasnowidza. Nocami w kilku telewizjach można wysłać SMSa lub zadać pytanie przez telefon różnym wróżkom i wróżbitom. Może one będą pomocniejsze.

ale ty dowciapny fachowcu....

wszystko jest tak jak pisze laciok :)