Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 351953 razy)

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #575 dnia: Listopad 29, 2011, 17:19:19 »
Powinieneś skakać pod sufit z radości, jeśli ktoś cokolwiek ci da a nie wybrzydzać, że coś dostaniesz trochę później niż sobie umyślisz. Jeśli jednak to dla ciebie tak ważne to zadzwoń do organizacji, o których przeczytałeś na wcześniejszych stronach, bo kto jak nie one będzie znał odpowiedź na twoje wątpliwości?
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline cinek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #576 dnia: Listopad 29, 2011, 21:36:29 »
Jak dadzą to będę skakał... Do tej pory tylko odbijają piłeczkę.

Niestety jednak jak wynika z odpowiedź i uzasadnień tych że fundacji/stowarzyszeń nie reagują już tak spontanicznie na wnioski OSP o ufundowanie sprzętu. Wieści się rozeszły jednostki zaczęły pisać. Na początku dostawał pewnie każdy począwszy od tych co mają w miejscowości x dróg gminnych i jedną powiatową kończąc na naprawdę potrzebujących OSP mających u siebie w rejonie skrzyżowanie kilku dróg krajowych i wojewódzkich.
W ich odczuciu już wystarczająco pomogli OSP i podpowiadają aby zwrócić się do innych łaskawych fundatorów. Z tym że firma prywatna nie ma w swoim "statucie" działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze czy też zmniejszenia zagrożenia życia i zdrowia w ruchu drogowym.
Sugerują również że ich działalność skierowana jest na pomoc indywidualnym osobom poszkodowanym w wypadkach. Okey w takim razie niech zmienią myśl przewodnią swojej organizacji z poprawy bezpieczeństwa na drodze czy tam zmniejszenia zagrożenia życia i zdrowia w ruchu drogowym na pomoc w rehabilitacji ofiar wypadków.

Podsumowując - fundacje które przekazywały zestawy PSP R1 przestały reagować na nasze wnioski więc trzeba poszukać innych źródeł pomocy. Polecam zorientować się w swojej okolicy/województwie. Ja chociażby znalazłem lokalne biuro które pomaga a nawet samo pisze projekty na rzecz stowarzyszeń. Zdobyli już trochę pieniędzy dla różnych fundacji/stowarzyszeń na ich działalność i zamierzam do nich się zgłosić. Co ważne robią to nieodpłatnie. Zobaczymy jaki będzie efekt.

Pozdrawiam.

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #577 dnia: Listopad 29, 2011, 23:14:46 »
@cinek998 kolego więcej pokory, ja niejednokrotnie czekałem po kilka miesięcy ale sprzęt czy pieniądze jak były obiecane to zostały przekazane prędzej czy później. Jeżeli fundację Ci nie pasują to do rady gminy się zgłoś naświetl sytuację to może te parę tysięcy wyskrobią, a jak nie to do prywatnych firm może Ci się uda;]
So Others May Live

Offline Mongo_Psc

  • Skarbnik
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #578 dnia: Listopad 30, 2011, 23:13:00 »
W ich odczuciu już wystarczająco pomogli OSP i podpowiadają aby zwrócić się do innych łaskawych fundatorów. Z tym że firma prywatna nie ma w swoim "statucie" działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze [...] Okey w takim razie niech zmienią myśl przewodnią swojej organizacji z poprawy bezpieczeństwa na drodze czy tam zmniejszenia zagrożenia życia i zdrowia w ruchu drogowym na pomoc w rehabilitacji ofiar wypadków.
Wydaje mi się że wyczuwam żal w tej wypowiedzi. Fundacje mają swoje określone działania, gdyby ktoś przyczepił się do statutów fundacji i uznał że wspieranie jednostek ochrony p.poż. jest bezzasadne to nic byśmy nie dostali. Trzeba cierpliwie czekac i latać w setki miejsc i prosić o wsparcie. Nie samym OSP ten kraj żyje...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2011, 19:57:12 wysłana przez Mongo_Psc »
F/StrazPszczolki

Offline staroman 25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #579 dnia: Grudzień 01, 2011, 21:36:33 »
Wiem ze w tym temacie najczęściej się pisze o pozyskaniu zestawu psp  r1 lub samej deski. Ja chciałbym pozyskać  Pile do stali i betonu i nie wiem do kogo mogę napisać. Jeżeli można napisać.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2011, 21:41:04 wysłana przez staroman 25 »

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #580 dnia: Grudzień 01, 2011, 22:23:55 »
napisz do starostwa powiatowego lub do nadleśnictwa

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #581 dnia: Grudzień 01, 2011, 23:00:48 »
Spróbuj porozmawiać z jakimś regionalnym przedstawicielem handlującym kosiarkami pilarkami itp. znajoma jednostka ma  reklamę husqvarny a w zamian dostali piłe do betonu i stali lub piłę łańcuchową dokładnie nie pamiętam. A ze związku można dostać dotację do zakupu w/w sprzętu.
So Others May Live

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #582 dnia: Grudzień 01, 2011, 23:19:24 »
Wiem ze w tym temacie najczęściej się pisze o pozyskaniu zestawu psp  r1 lub samej deski. Ja chciałbym pozyskać  Pile do stali i betonu i nie wiem do kogo mogę napisać. Jeżeli można napisać.
Wiesz , że w tym temacie się pisze o pozyskaniu ....   a czy wiesz , że warto poczytać ten temat od pierwszej strony ? na pewno znajdziesz podpowiedzi ...od tego trzeba zacząć a jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujący cię problem wtedy pytaj
PS . Przyjemnej lektury

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #583 dnia: Grudzień 01, 2011, 23:23:27 »
Jeśli będziesz miał kolego jakąś kasę i będziesz zainteresowany zakupem to mogę Ci udzielić rabatu na urządzenia Makita, Dolmar, Shindaiwa, Stihl, o jakimś większym sponsoringu nie ma mowy ponieważ wspieramy (jako firma) swoją OSP do której ostatnio przekazaliśmy pilarkę łańcuchową. Pytania na PW.

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #584 dnia: Grudzień 07, 2011, 11:21:24 »
 :angry: Dzwoniłem dzisiaj do fundacji BWRD w sprawie deski i szyn Kramera, o które pisałem w marcu a 1 kwietnia otrzymałem telefoniczne potwierdzenie przyznania sprzętu i usłyszałem przykrą wiadomość, z powodu braku środków nie dostaniemy tego sprzętu. Szkoda, że szybciej nie poinformowali bo obiecali, że na jesień będzie przekazana a teraz się wypięli. Gdybym wiedział szybciej to bym szukał gdzieś indziej.
A inni? Dostaniecie? Ktoś pisał ostatnio że na dniach ma być przekazanie?

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #585 dnia: Grudzień 07, 2011, 12:34:43 »
1 kwietnia otrzymałem telefoniczne potwierdzenie przyznania sprzętu
Prima Aprilis! ^_^


sory, ale nie mogłem się powstrzymać :P
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #586 dnia: Grudzień 07, 2011, 14:25:11 »
:angry: Dzwoniłem dzisiaj do fundacji BWRD w sprawie deski i szyn Kramera, o które pisałem w marcu a 1 kwietnia otrzymałem telefoniczne potwierdzenie przyznania sprzętu i usłyszałem przykrą wiadomość, z powodu braku środków nie dostaniemy tego sprzętu. Szkoda, że szybciej nie poinformowali bo obiecali, że na jesień będzie przekazana a teraz się wypięli. Gdybym wiedział szybciej to bym szukał gdzieś indziej.
A inni? Dostaniecie? Ktoś pisał ostatnio że na dniach ma być przekazanie?

wybacz, sprzęt Wam przyznali, ale nie jest powiedziane, że dostaniecie go od razu. Ja pisałem dwa lata temu do BWRD, też miałem nadzieję, że sprzęt przyjdzie na jesień, niestety jeszcze rok trzeba było czekać. Aktualnie termin przekazania jest w tą sobotę więc sprzęt jest pewny ;)

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #587 dnia: Grudzień 07, 2011, 16:00:25 »
@mkl oni wzięli pod uwagę twoją jednostkę, niestety mieli za mało kasy z 1% i z innych źródeł, moja jednostka miała obiecany AED ale niestety -> życie. Ale trzeba być dobrej myśli, i tak ta fundacja bardzo dużo daje ;]
So Others May Live

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #588 dnia: Grudzień 07, 2011, 16:08:14 »
Hehe co do Prima Aprilis to też sobie tak myślałem :)
@Champion Dwa lata temu obiecany miałeś sprzęt i nadal jest to aktualne? Czy kolejne pisma musisz wysyłać? Bo mi gość powiedział że tak na jesień rozpatrują wnioski a więc to że w styczniu wyślę nowe pismo to nic nie da i nie wiem czy słać nowe pismo czy się wstrzymać. :/

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #589 dnia: Grudzień 07, 2011, 16:25:11 »
Hehe co do Prima Aprilis to też sobie tak myślałem :)
@Champion Dwa lata temu obiecany miałeś sprzęt i nadal jest to aktualne? Czy kolejne pisma musisz wysyłać? Bo mi gość powiedział że tak na jesień rozpatrują wnioski a więc to że w styczniu wyślę nowe pismo to nic nie da i nie wiem czy słać nowe pismo czy się wstrzymać. :/

no nadal jest aktualne, tak co 3-4 miesiące dzwoniłem i sprawdzałem co się dzieje w fundacji.. prawdą jest, że na jesień rozpatrują wnioski.. pismo wystarczy to pierwsze, trafiasz wtedy do kolejki oczekujących.. ;)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #590 dnia: Grudzień 07, 2011, 16:36:39 »
Dziś dzwonił do mnie Pan z BWRD i powiedział że od nowego roku wchodzą u Nich nowe zasady dotacji i przyznawania sprzętu trzeba się dowiedzieć co i jak i na jakich warunkach z tego co wiem trzeba być w KSRG.

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #591 dnia: Grudzień 07, 2011, 18:56:21 »
BWRD dzwoniło do mnie w tamtym roku,że zestaw przyznany tylko wymagana jest przynaleznosc do KSRG i niestety,zestawu nie dostalismy z tego powodu.Ja dostałem w tym roku PSP R-1 z KRUSU a wniosek złożyłem w tamtym roku w marcu i w tym roku w styczniu ponowiłem,(oczywiscie nie wspominam tego,ze przypominałem się telefonicznie co 2 miesiace).Za dużo chętnych na zestawy a za mało środków....
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #592 dnia: Grudzień 08, 2011, 19:34:45 »
Ja złożyłem w styczniu tego 2011 roku w maju dzwoniłem mówili mi że mam sprzęt przyznany pytałem się jaki powiedzieli że nie powiedzą mi a na jesień go dostanę jednak tak nie było...

Offline tomek3344

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #593 dnia: Grudzień 08, 2011, 20:46:18 »
U mnie było podobnie wniosek wysłaliśmy w czerwcu  w październiku dzwoniłem powiedzieli mi że dostajemy torbę, dziś dzwoniłem i się okazuje że jednak nie mamy torby.

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #594 dnia: Grudzień 08, 2011, 21:42:52 »
Pewnie nie są w stanie zrealizować wszystkich wniosków z całej Polski. Z tego co wiem, to przyczyną może być brak nawiązek sądowych z Twojego terenu, więc fundacja po prostu nie przekazuje sprzętu w tą część Polski. Ja jadę w sobotę na uroczystość przekazania zestawów PSP R1. Jeden z nich trafi do mojej OSP /torba i deska/.

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #595 dnia: Grudzień 08, 2011, 21:47:40 »
Jak jedziesz kolego na przekazanie sprzętu to postaraj się dowiedzieć więcej co z pozostałymi jednostkami, czy mogą liczyć na przekazanie wnioskowanego sprzętu, od czego jest to zależne itd. Zawsze to osobista rozmowa (jeśli taka będzie możliwa) więcej przekaże niż rozmowa telefoniczna. Będę wdzięczny za info.

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #596 dnia: Grudzień 08, 2011, 22:03:07 »
Nie ma sprawy. Zorientuję się w temacie i napiszę Wam chłopaki, kiedy macie szansę otrzymać sprzęt.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #597 dnia: Grudzień 09, 2011, 06:39:22 »
Ja też będę wdzięczny za info. Pozdrawiam

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #598 dnia: Grudzień 09, 2011, 11:45:53 »
Byłby ktoś w stanie przesłac mi wzór swojego pisma o darowizne? chciałbym mniej więcej zapoznać się z formą takiego pisma? będe wdzięczny.
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #599 dnia: Grudzień 09, 2011, 13:16:52 »
Byłby ktoś w stanie przesłac mi wzór swojego pisma o darowizne? chciałbym mniej więcej zapoznać się z formą takiego pisma? będe wdzięczny.

Wystarczy dobrze przeczytac ten watek i spokojnie samemu napiszesz