Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 351970 razy)

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #550 dnia: Listopad 13, 2011, 22:35:23 »
najlepiej to polecam sprawdzić jak innym jednostkom przyznawali fundusze aby nie przesadzić z prośbą ;)
http://www.fundacjaswkrzysztofa.pl/rozliczenia.php

Offline tomek3344

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #551 dnia: Listopad 13, 2011, 22:40:56 »
Przeglądałem już ich stronę dają średnio zależnie od roku dla OSP od 5000 do 10000tyś.

Jeśli by wszystko dobrze poszło to z 2 fundacji wyszło by nam koło 18tyś, czyli jeszcze koło 10 do uzbierania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2011, 23:40:29 wysłana przez MIKO »

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #552 dnia: Listopad 14, 2011, 14:33:22 »
Koledzy a czy jak wysyłaliście wnioski do Orlenu to czy pisaliście na sprzęt czy o kasę. Bo ja napisałem na kasę na profesjonalny remont motopompy i nie wiem jak to wyjdzie. Jak wy długo czekaliście na jakąś odezwę?

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #553 dnia: Listopad 14, 2011, 15:35:41 »
Tylko kolego zauważ,że fundacja ŚW.Krzysztofa z roku na rok zmniejsza swoje "wydatki"na OSP,(mozna zauwazac po raportach rozliczeniowych,no i jesli dotuje jednostki to zazwyczaj jedynie te w KSRG.Orlen w najbliższym czasie bedzie mial przekazanie czeków,wiec kolego jesli nie dzwonili to sie raczej nie załapałes.
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #554 dnia: Listopad 14, 2011, 16:24:59 »
o czekach obiło mi się o uszy że miało być przekazanie 8 listopada. Ja wysłałem dopiero niedawno (tj. 5 listopada)

Offline tomek3344

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #555 dnia: Listopad 14, 2011, 17:11:47 »
Przekazanie czeków z Orlenu zostało odwołane i nie wiadomo jaki termin teraz wyznaczą, moja jednostka jest w Krajowym i liczę że Św. Krzysztof coś nam da bo bez nich to nie mam co liczyć na zestaw. My z Orlenu prosiliśmy o konkretną kwotę na zakup piły, odezwali się po 2 tygodniach.

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #556 dnia: Listopad 14, 2011, 17:39:39 »
ja jak pisałem do "Krzysztofa" to odezwali się w przeciągu tygodnia od wysłania listu. Zadzwonili i było krótkie pytanie czy jesteśmy w systemie bo jeśli tak to mamy torbę PSP-R1 no ale niestety nie jesteśmy i torby nie dostaliśmy. A co do Orlenu to dziś dostałem maila:
Cytuj
Uprzejmie informuje, że wnioski OSP są automatycznie przesyłane do PKN ORLEN SA i tam - raz do roku rozpatrywane.
Prosimy o oczekiwanie na informację z ORLENU.

Offline cinek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #557 dnia: Listopad 17, 2011, 04:43:03 »
Mam pytanie odnośnie PZU.SA. Czy finansują w 100% zakupy sprzętu. Czy ich udział w zakupie jest cząstkowy np 50%. Pytam ponieważ nie mam doświadczenia i nie wiem na jaką kwotę napisać wniosek żeby przeszedł. Czy może zaryzykować i napisać o 100% udział środków PZU. Chodzi tutaj o inwestycje w pompę szlamową o wydajności min 2.000l i wartości ok 9tyś.

Jak jest z PKN Orlen? Dają więcej niż te czeki po 5tyś.

Pozdrawiam i wdzięczny bym był za podpowiedź.

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #558 dnia: Listopad 17, 2011, 19:51:52 »
Jesli chodzi o Orlena to osp moze liczyc na max 10 tys-tak bylo w 2010 kiedy moja osp odbierala czeki, jak bedzie w tym roku to sie okaze.
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline tomek3344

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #559 dnia: Listopad 20, 2011, 18:38:11 »
Przekazanie środków z Orlenu będzie 28 Listopada, podobno jest to termin za 8.11, wtedy przekazanie zostało odwołane.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #560 dnia: Listopad 21, 2011, 14:18:38 »
Z tego co było w zeszłym, roku pod koniec i na początku tego roku wiadomo to miało być już że mieliśmy wiedzieć wcześniej tzn.w miesiącu sierpniu z tego co się nie mylę. Też czekam z utęsknieniem na te pieniądze. Ciekawe czy się doczekamy :)

A jednak się doczekaliśmy, wielkość wpłat z tytułu 1% można spr w związku. (dolnośląskie)

Offline Mongo_Psc

  • Skarbnik
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #561 dnia: Listopad 22, 2011, 21:32:52 »
My także odnieśliśmy sukces w walce o sprzęt. Wiosną tego roku wysyłałem 2 pisma o PSP R1, fundacja "Droga i Bezpieczeństwo" odpowiedziała iż nie mają obecnie środków na wsparcie dla OSP. Drugie pismo poszło do BWRD, dzisiaj wykonałem telefon poprzedzony wczesniejszym mailem i EUREKA!  :szalony: Przyznano nam torbę R1, przekazanie w grudniu. Warto się starać, na początku roku podbijemy do ORLENu, myślałem też o LOTOSie, nasza miejscowość nie tylko znajduje się przy trasie kolejowej gdzie jeżdża ich składy ale znajduje się jakieś 25 km. od rafinerii.
F/StrazPszczolki

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #562 dnia: Listopad 24, 2011, 19:18:42 »
prawdopodobnie 10 grudnia będzie przekazanie sprzętu z fundacji BWRD. Dzwoniłem dzisiaj do nich i pytali się jeszcze o osobę na jaką ma być wystawione przyjęcie darowizny. Będą dzwonić do wszystkich którym przyznali sprzęt aby poinformować o dokładnej godzine i miejscu spotkania.

Pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #563 dnia: Listopad 24, 2011, 19:50:29 »
Do jednostek OSP z terenu całego Mazowsza trafi 5 mln zł, co pozwoli kupić m.in. 52 samochody pożarnicze. W regionie ostrołęcku-siedleckim wsparcie otrzyma 86 jednostek na łączną kwotę dofinansowania 1,3 mln zł.

Cytuj
1,3 mln zł dla Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie ostrołęcku-siedleckim

Radni Województwa Mazowieckiego podjęli ostateczną decyzję dotyczącą podziału środków w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim „OSP – 2011”. W tym roku priorytetem była pomoc dla gmin powodziowych i dla gmin, które pomagały przy usuwaniu skutków powodzi. Do jednostek OSP z terenu całego Mazowsza trafi 5 mln zł, co pozwoli kupić m.in. 52 samochody pożarnicze. W regionie ostrołęcko-siedleckim wsparcie otrzyma 86 jednostek na łączną kwotę dofinansowania 1,3 mln zł.

– Ostatnie bolesne doświadczenia związane z powodzią pokazały jak istotna jest sprawna i przede wszystkim nowocześnie wyposażona straż pożarna. Aby strażacy mogli efektywnie i skutecznie pomagać powodzianom muszą dysponować nie tylko wozami strażackimi, ale i pompami czy łodziami. Tymczasem tego typu zakupy najczęściej przewyższają możliwości finansowe straży czy lokalnych samorządów. W takiej sytuacji dużym wsparciem mogą być środki z budżetu samorządu województwa. Jednak, aby pomoc była skuteczna, nie może być jednorazowa. Konieczna jest kompleksowa analiza potrzeb w regionie, monitorowanie rodzajów zagrożeń i cykliczność wsparcia. Dlatego na Mazowszu działania takie realizujemy w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim. Program powstał w 2006 roku i mimo trudnej sytuacji finansowej spowodowanej „janosikowym” nadal jest kontynuowany – zaznaczył marszałek Adam Struzik.

W tym roku do urzędu marszałkowskiego, wpłynęło 709 wniosków o dofinansowanie zakupu sprzętu dla OSP. Wsparcie otrzyma 358 jednostek OSP na łączną kwotę 5 mln zł. Dzięki tej pomocy strażacy wzbogacą się m.in. o 52 samochody, 15 łodzi z silnikiem, 118 motopomp, zestawy narzędzi ratowniczych oraz agregaty prądotwórcze.

O pomoc mogły starać się gminy z całego Mazowsza. Termin składania wniosków upłynął 15 kwietnia 2011 r. Złożone wnioski rozpatrywała Komisja ds. rekomendowania Zarządowi Województwa Mazowieckiego jednostek OSP wskazanych do wsparcia finansowego. W skład Komisji weszli: przedstawiciel Komisji Prawa, Samorządu, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, przedstawiciel Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciel Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Program Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych cieszy się na Mazowszu dużym zainteresowaniem, o czym najlepiej świadczy liczba składanych wniosków i efekt czyli liczba zakupionego w ten sposób sprzętu. Od 2006 roku dzięki dofinansowaniu z Samorządu Województwa Mazowieckiego udało się zakupić 436 samochodów pożarniczych (lekkich, średnich oraz ciężkich), specjalistyczny sprzęt pożarniczy, a także ubrania ochronne dla strażaków. Na ten cel do tej pory Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył aż 54 mln zł.

Lista dofinansowanych jednostek OSP w powiecie ostrołęckim:

Myszyniec Samochód pożarniczy lekki nowy           50 000,00
Ostrołęka Samochód pożarniczy średni używany   50 000,00
Dylewo         Samochód pożarniczy średni używany   80 000,00
Stepna             Stara Samochód pożarniczy średni używany 50 000,00
Czarnia     Agregat prądotwórczy          4 000,00
Lelis           Zestaw oświetleniowy          6 000,00
Rozwory          Motopompa                           5 000,00
Zabiele            Piła do betonu i stali                   2 000,00

http://www.eostroleka.pl/13-mln-zl-dla-ochotniczych-strazy-pozarnych-w-regionie-ostrolecko-siedleckim,art25146.html

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #564 dnia: Listopad 24, 2011, 22:16:25 »
pisząc pisma i prowadząc rozmowy dotyczące pozyskania funduszy na nowe auto musi być wkład gminy czy niekoniecznie? jeżeli musi to w jakich instytucjach tego wymagają? napisaniem swiz kto się zajmuje i gdzie można uzyskać wskazówki dotyczące napisania go?

Offline tomek3344

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #565 dnia: Listopad 24, 2011, 22:19:35 »
Napisz jaki i skąd chcecie pozyskać ten samochód bo jest trochę pisania na ten temat, wtedy będzie łatwiej o odpowiedż.

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #566 dnia: Listopad 24, 2011, 23:21:08 »
pzu, kg psp, z osp, sejmik woj. mazowieckiego, ksrg, starostwo powiatowe, wfośigw,

Offline cinek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #567 dnia: Listopad 25, 2011, 13:55:57 »
Powiedz mi kolego kiedy poszło pismo do BWRD? Bo ja wysłałem w zeszłym tygodniu i odpowiedź jest negatywna z powodu braku środków finansowych.

Czekam jeszcze na odpowiedź z stowarzyszenia "droga i bezpieczeństwo" ale myślę żeby się przypomnieć telefonicznie. Jak nie to trzeba szukać dalej... Sytuacja pilna, 9 ratowników KPP a nie mamy nawet R0, nowy system  alarmowania i zaczęła się jazda do wypadków...

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #568 dnia: Listopad 25, 2011, 15:02:50 »
Powiedz mi kolego kiedy poszło pismo do BWRD? Bo ja wysłałem w zeszłym tygodniu i odpowiedź jest negatywna z powodu braku środków finansowych.

pismo wysłałem 19 listopada 2010 i po tygodniu przyszła pozytywna odpowiedz ;)

Offline Mongo_Psc

  • Skarbnik
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #569 dnia: Listopad 25, 2011, 16:15:48 »
Ja wysyłałem do BWRD jakoś w marcu/kwietniu tego roku. Nie dziwi mnie natomiast fakt, że nie mają teraz środków - radziłbym pisać jednak na początku roku kiedy finanse fundacji się jakoby "zerują", wtedy jest szansa i to duża na sukces. Wszystko oczywiscie zależy od zawartosciw ich kasie i tego na co mogą przeznaczyć te pieniadze, lista próśb o wsparcie jest na pewno bardzo długa.

Do "Drogi i Bezpieczeństwa" raczej nie ma co pisac, przynajmniej na nasz wniosek odpowiedzieli negatywnie tłumacząc iż obecnie raczej nie mają środków na wsparcie dla OSP.
F/StrazPszczolki

Offline viper371

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • www.facebook.com/OspPustynia
    • www.facebook.com/OspPustynia
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #570 dnia: Listopad 28, 2011, 19:45:19 »
Witam :) Mam pytanie do osób które otrzymały sprzęt z fundacji BWRD czy sprzęt jest w 100 % refundowany czy należy wnieść jakiś wkład własny ? z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam  :straz:

Offline Mongo_Psc

  • Skarbnik
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #571 dnia: Listopad 28, 2011, 21:31:38 »
Torba PSP R1 którą mamy otrzymać jest pokryta całkowicie ze środków fundacji
F/StrazPszczolki

Offline cinek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #572 dnia: Listopad 28, 2011, 22:11:44 »
Może ktoś "szybciej" przyznaje torby/zestawy PSP R1? Rok czasu czekania to trochę dużo patrząc na to co działo się od kwietnia do września na naszych okolicznych drogach. Mamy ludzi przeszkolonych a nie mamy czym ratować :/ Niestety w pierwszej kolejności musimy zainwestować w sprzęt ochrony strażaków i inne akcesoria potrzebne do praktycznie każdej akcji.

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #573 dnia: Listopad 28, 2011, 22:21:32 »
nikt nie przyznaje "szybciej", każdy który tutaj zamieszcza swoje posty potrzebuje dofinansowania do sprzętu, a na większość pytań jest zawarta odpowiedź w tym temacie lecz chyba większości nie chce się czytać, lepiej nabić posta i co 4-5 stron można spotkać pytanie w stylu "skąd można dostać dofinansowanie na zestaw psp-r1" albo "jak napisać pismo o dofinansowanie", bez przesady i własnej inicjatywy trochę i nie róbmy śmietnika

Offline cinek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #574 dnia: Listopad 29, 2011, 01:02:09 »
Nie zrozumiałeś mnie kolego... Zrobiłem nawet wiele więcej rzeczy niż przeczytanie informacji o doświadczeniach użytkowników w pozyskiwaniu sprzętu. Zadałem pytanie w sensie która instytucja w najkrótszym czasie jest w stanie ufundować taki zestaw psp r1. Nie pytałem która instytucjaw ogóle czymś takim się zajmuje bo to wiem i tu jest duża różnica. Następnym razem czytaj ze zrozumieniem. Jak ktoś nie zrozumie posta zaczyna się wrzucanie śmieci(zbędnych komentarzy) co w efekcie powoduje "robienie śmietnika".

P.S
Sięgając w pamięć to wnioski ja już w gimnazjum pisałem o przyjęcie do szkoły średniej a może nawet wcześniej (ba nawet na j.polskim w gim).

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2011, 01:05:46 wysłana przez cinek998 »