Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 351934 razy)

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #475 dnia: Sierpień 22, 2011, 11:27:50 »
Jednostki osp są zwolnione z podatku
na koniec roku rozliczeniowego dajesz CIT + zalącznik i wpisujesz kwotę (łączną którą otrzymałeś )

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #476 dnia: Sierpień 31, 2011, 01:32:25 »
Czy może ktoś wrzucić jakiś wzór podziękowania dla sponsora? Pismo z podziękowaniami lub tekst do "dyplomu" który dana firma może sobie powiesić np w antyramie? Proszę publicznie, tu na forum lub prv na klimek87@gmail.com. Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #477 dnia: Sierpień 31, 2011, 06:27:58 »
Normalnie piszesz:
"OSP w .... serdecznie dziękuje firmie......za..... "
co tu więcej? nic :)

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #478 dnia: Wrzesień 15, 2011, 14:48:23 »
Gdyby komuś przyszedł TERAZ do głowy urząd wojewódzki
Cytuj
1.   Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego DUW we Wrocławiu nie dysponuje środkami finansowymi na dofinansowanie zadań realizowanych przez samorządy i inne podmioty, posiadane środki finansowe zabezpieczają tylko                 i wyłącznie bieżącą działalność wydziału w zakresie wydatków bieżących oraz szkolenia z zakresu obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego i pozostałych zadań obronnych.
2.   Także zalecenia NIK formułowane po kolejnych kontrolach realizacji zadań przez Wydział, zabraniają finansowania bieżących zadań jednostek samorządu terytorialnego oraz innych podmiotów ze środków będących w dyspozycji Wydziału a pochodzących z budżetu państwa.


                        Dyrektor
                    Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
                        DUW we Wrocławiu

A przed kontrolą co nie którzy skorzystali ;)

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #479 dnia: Wrzesień 15, 2011, 19:56:29 »
Witam!

Dziś wpłynęły pieniądze na  nasze konto z Nadleśnictwa jak darowizna a raczej nagroda za zajęcie I miejsca w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych (jednostka z terenu tegoż nadleśnictwa wygrała po raz pierwszy) kwota dofinansowania to 5 tysięcy złotych więc wcale nie jest to taka mała suma ;)

Pozdrawiam ;)

Offline alex43

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #480 dnia: Wrzesień 30, 2011, 13:14:59 »
Witam Forumowiczów :-)  jesteśmy niewielką jednostką OSP , nie jesteśmy w KSRG, ale mamy dużo zapału i chętnych młodych ludzi do działania - chcielibyśmy zacząć od " własnego podwórka" i myślę tu o kursach pomocy przedmedycznej dla członków OSP, MDP, mieszkańców itp. Są wśród nas ochotnicy po kursach, którzy mogliby prowadzić takie szkolenia ale do tego potrzebny jest sprzęt - czy mamy szansę uzyskać z PZU, KRUSU czy nadleśnictwa torbę OSP R1  z wyposażeniem - czy każdy podejdzie do tego "Po co wam - skoro jednostki ratownicze są ważniejsze?

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #481 dnia: Wrzesień 30, 2011, 13:24:41 »
Są wśród nas ochotnicy po kursach, którzy mogliby prowadzić takie szkolenia ale do tego potrzebny jest sprzęt - czy mamy szansę uzyskać z PZU, KRUSU czy nadleśnictwa torbę OSP R1  z wyposażeniem - czy każdy podejdzie do tego "Po co wam - skoro jednostki ratownicze są ważniejsze?

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz czy masz szanse.

Offline alex43

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #482 dnia: Wrzesień 30, 2011, 13:36:40 »
:-) pewnie że próbować będę - choć przeglądając różne fora - nie brakuje krytycznych komentarzy na tego typu wyposażenie - od członków OSP  które są w "systemie" . To trochę wkurza  :szalony: - bo przecież nie każda jednostka ma na to szansę ( my mamy PSP oddalone o 3 km i żadnej "większej" drogi w pobliżu :-) jednak informacja i edukacja to też rzecz ważna - poza tym zabezpieczamy różne imprezy kulturalne więc umiejętności czasem się przydają :-)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2011, 13:46:03 wysłana przez Butel »

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #483 dnia: Wrzesień 30, 2011, 23:24:47 »
:-) pewnie że próbować będę - choć przeglądając różne fora - nie brakuje krytycznych komentarzy na tego typu wyposażenie - od członków OSP  które są w "systemie" . To trochę wkurza  :szalony: - bo przecież nie każda jednostka ma na to szansę ( my mamy PSP oddalone o 3 km i żadnej "większej" drogi w pobliżu :-) jednak informacja i edukacja to też rzecz ważna - poza tym zabezpieczamy różne imprezy kulturalne więc umiejętności czasem się przydają :-)

Poczytaj ten wątek od początku, dowiesz się kilku ciekawych rzeczy ;-)

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #484 dnia: Październik 02, 2011, 20:15:22 »
Jak tak czytam kolegów i jakie macie problemy z pisaniem pism, to aż mi się Was żal robi ;) W związku z tym w ramach pojemności mojej skrzynki na wiadomości prywatne pomogę wiedzą i pismami które zdały egzamin.
:)
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #485 dnia: Październik 02, 2011, 21:02:00 »
Jak tak czytam kolegów i jakie macie problemy z pisaniem pism, to aż mi się Was żal robi ;) W związku z tym w ramach pojemności mojej skrzynki na wiadomości prywatne pomogę wiedzą i pismami które zdały egzamin.
:)

Problemem tych osób nie polega na napisaniu pisma, tylko na tym, że one same muszą zagonić swój mózg do pracy. Najlepiej jakby ktoś za nich wszystko załatwił. Wymyślił, napisał, wysłał a oni czekaliby tylko na efekty cudzej pracy.

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #486 dnia: Październik 02, 2011, 21:20:12 »
Mam pytanie z czysto technicznego punktu widzenia - jak napisać taki wniosek do sponsora ? Jak wy to robicie ? Na "litość" ? Czy można poprosić o jakiś wzór. I kto podpisuje się pod prośbą, prezes, członkowie etc ?
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline tomek3344

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #487 dnia: Październik 02, 2011, 21:41:17 »
Najlepiej napisać w formie prośby o dofinansowanie zakupu sprzętu.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2011, 22:20:50 wysłana przez tomek3344 »

Offline alex43

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #488 dnia: Październik 03, 2011, 09:06:41 »
dlaczego zaraz "żal" ??
ja mogę zrozumieć że nie wszyscy posiadają umiejętność pisania pism  urzędowych - dlatego jeśli ktoś ma z tym problem - chętnie pomogę - poza tym - drodzy forumowicze - nie szukajcie 'gotowców" bo to wy najlepiej znacie swoje środowisko i swoje potrzeby :-) pozdrawiam :-)

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #489 dnia: Październik 03, 2011, 10:22:25 »
Nie sztuką jest wysłać "gotowca" lekko pozmienianego ponieważ jak wyślesz takie pismo do firmy lub fundacji gdzie ono już trafiło to bardzo głupio to będzie wyglądało. Ja piszę następująco: pierwszy akapit trochę historii i opisu jednostki, w którym roku powstaliśmy, jakie samochody mamy, ile czynnych druhów. W kolejnym akapicie opis działań do których potrzebujemy sprzęt. W następnym akapicie jaki sprzęt do tego potrzebujemy i pod koniec akapitu prośba o udzielenie wsparcia w formie zakupu lub uczestnictwa finansowego w zakupie. Ostatni akapit to słodzenie danej firmie lub fundacji, że oni są super, ich sprzęt jest najlepszy, że chcielibyśmy nim pracować. Trzeba trochę wytężyć głowę i pomyśleć jak byś to Ty był szefem firmy czy fundacji i jakie pismo byś chciał dostać, żeby ono przekonało Cię że właśnie tej jednostce chcesz pomóc. Postaw się z tej drugiej strony i łatwiej będzie pisać. Co do podpisywania pisma to podpisuje mi je Prezes z pieczątką imienną i jednostki oraz podaję swoje dane jaki Wiceprezesa do kontraktu (mail, telefon, imię nazwisko i funkcja). Wysyłam Pocztą Polską, zazwyczaj poleconym priorytetem. Mam nadzieję, że powyższy post będzie pomocny.

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #490 dnia: Październik 04, 2011, 21:42:19 »
Dzięki mkl !
Nie chodziło mi o gotowca, ale właśnie o takie podpowiedzi. Jeszcze jedno, jak już dostaniemy jakiś sprzęt, jak uregulować kwestię prawną ( np. podatku ) ? Zanim pójdę z pismami do prezesa, chciałbym wiedzieć chyba wszystko na ten temat, bo lubi prezes o wszystko dopytywać ;] A ja też ciała nie chce dać
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #491 dnia: Październik 05, 2011, 14:27:23 »
Stowarzyszenia -czyli OSP są zwolnione od podatku z darowizn,tylko musi byc kwota darowizn ujeta w podatkowym zeznaniu rocznym :straz:
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #492 dnia: Październik 12, 2011, 10:39:38 »
Jakieś słychu, widu na temat 1% podatku za pośrednictwem związku?

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #493 dnia: Październik 12, 2011, 16:08:50 »
Z tego co było w zeszłym, roku pod koniec i na początku tego roku wiadomo to miało być już że mieliśmy wiedzieć wcześniej tzn.w miesiącu sierpniu z tego co się nie mylę. Też czekam z utęsknieniem na te pieniądze. Ciekawe czy się doczekamy :)

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #494 dnia: Październik 12, 2011, 23:25:54 »
Czy wie ktoś może jak firma może przekazać sprzęt dla wybranej jednostki OSP? Chodzi mi o plusy dla firmy takie jak np odliczenie wartości tego sprzętu jako darowiznę czy coś podobnego. Co taka osoba prywatna lub firma zyskuje?

Offline kossa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
    • pasek napędowy
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #495 dnia: Październik 14, 2011, 16:02:10 »
u nas właśnie jedna firma sponsorowała nowy wóz strażacki ma być największy jaki mogli dostać i było by wszystko ładnie pięknie gdyby to było z czystej dobroci ale dla nich to był czysty zysk bo dzięki temu nie musieli zatrudniać w firmie ekipy gaśniczej czy jakoś tak
ale z drugiej strony darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby a tym bardziej nowemu wozowi strażackiemu nie zagląda się w pita:)
Dla niektórych miłość jest jak zakupy w hipermarkecie – wybór towaru, na koniec kasa.
 pasek napędowy

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #496 dnia: Październik 14, 2011, 21:56:30 »
Witam!
koledzy potrzebuję troszkę podpowiedzi czy ktoś wie jak poza pieniędzmi z KSRG i ZOSP można uzbierać na sprzęt hydrauliczny mam możliwość kupić zestaw używany za 13500 zł (HOLMATRO). Pytam konkretnie czy ktoś wie czy WFOŚiGW w Łodzi dofinansowuje tego typu sprzęt? Bo pompy szlamowe, pływające itp. to wiem, że tak. A jeśli istnieją inne sprytne rozwiązania to też chętnie się dowiem.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2011, 22:25:59 wysłana przez młody prezes »
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline ospbiesal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #497 dnia: Październik 15, 2011, 08:50:23 »
Witam

Czy wiecie czy są jakieś fundacje realizujące zakup np torby PSP-R1 lub OSP-R1 deski fantomów dla OSP i itp rzeczy? Pisałem do WOŚP (tylko fantomy dla szkół) fundacji Kawalerów Maltańskich i kilku innych ale narazie bez odzewu. Może komus ktoś kupował taki sprzęt? U nas brakuje wszystkiego bo odbudowujemy jednostke po 4-letnim zawieszeniu w działaniach do którego doprowadzili nasi nietrzeźwiejący poprzednicy.

Jeśli było już tu takie pytanie to z góry przepraszam.

Pozdrówka

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #498 dnia: Październik 15, 2011, 12:03:07 »
Witam

Czy wiecie czy są jakieś fundacje realizujące zakup np torby PSP-R1 lub OSP-R1 deski fantomów dla OSP i itp rzeczy? Pisałem do WOŚP (tylko fantomy dla szkół) fundacji Kawalerów Maltańskich i kilku innych ale narazie bez odzewu. Może komus ktoś kupował taki sprzęt? U nas brakuje wszystkiego bo odbudowujemy jednostke po 4-letnim zawieszeniu w działaniach do którego doprowadzili nasi nietrzeźwiejący poprzednicy.

Jeśli było już tu takie pytanie to z góry przepraszam.

Pozdrówka

Przeczytaj temat od początku to na pewno się dowiesz ;)


kossa:
Z wielkopolski jesteś? Bo znam chyba ten temat : ]
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline ospbiesal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #499 dnia: Październik 18, 2011, 11:45:55 »
ok postaram zagłębić się w lekturę  :mellow: