Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 352020 razy)

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #450 dnia: Czerwiec 17, 2011, 10:23:24 »
Kasa na samochody i sprzęt:
Cytuj
Na podstawie Uchwały Zarządu Województwa Dolnośląskiego nr 764/IV/11  z dnia 7 czerwca 2011 roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs pn. "Poprawa Bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w 2011 roku."

Konkurs przeznaczony jest dla państwowych jednostek organizacyjnych oraz jednostek samorządu terytorialnego wykonujących ustawowe zadania z zakresu bezpieczeństwa, służącego podnoszeniu jakości funkcjonowania beneficjentów

http://www.umwd.dolnyslask.pl/bezpieczenstwo/aktualnosci/artykul/konkurs-poprawa-bezpieczenstwa-w-wojewodztwie-dolnoslaskim-w-2011-roku/

to jest tylko na samochody czy na narzedzie hydrauliczne tez?? bo stronie zw pisze ze na samochody

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #451 dnia: Czerwiec 17, 2011, 15:31:51 »
na chwilę obecną u mnie: 1) z programu "Alternatywa przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii" 2000 zł; 2) z urzędu marszałkowskiego na remont remizy 16000 zł
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #452 dnia: Czerwiec 17, 2011, 15:39:01 »
besti007 nie czytaj strony zarządu bo oni mało wiedzą, fundusze są równiez na środki techniczne, o tym wszystkim jest napisane na stronie urzędu

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #453 dnia: Czerwiec 17, 2011, 16:18:33 »
na chwilę obecną u mnie: 1) z programu "Alternatywa przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii" 2000 zł; 2) z urzędu marszałkowskiego na remont remizy 16000 zł

O co pisałeś i jak uzasadniałeś prośbę o dotację z przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii?
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #454 dnia: Czerwiec 17, 2011, 16:43:12 »
pol102 pisze się wniosek i tak na prawdę od Ciebie samego zależy czy ten projekt który napiszesz porwie komisje która będzie przyznawać pieniążki, do tego sporządza się harmonogram finansowo-rzeczowy który jest załącznikiem do wniosku i w nim określasz na co i ile przeznaczysz pieniędzy, u mnie było do osiągnięcia max 3000 zł, wniosków było dużo, my z tej grupy dostaliśmy najwięcej. Nie ma konkretnej recepty na wniosek, musisz sam wybadać własne grunty w Twojej miejscowości, u mnie max. kwota to wspomniane 3000 zł oczywiście nasz projekt jest projektem trwającym kilka miesięcy, to także jest brane pod uwagę, ale należy zacząć od tego jakie kwoty są u Ciebie a także jaki masz regulamin do tej alternatywy.
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #455 dnia: Czerwiec 18, 2011, 01:01:09 »
To mi wystarczy :) Teraz wiem gdzie uderzyć, tylko pozostaje jeszcze napisanie sensownego projektu.

Złota zasada, jeśli piszecie do instytucji mocno podzielonych administracyjnie np. LP, piszcie do każdego szczebla administracyjnego osobno ;)
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #456 dnia: Czerwiec 18, 2011, 12:16:19 »
Kolego Smyku, z jakiego programu urzędu marszałkowskiego pozyskałeś tą kasę? jakie województwo jesteś?
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #457 dnia: Czerwiec 18, 2011, 15:08:35 »
Lacky ja to małopolska, a program to "remont małopolskich strażnic"  i sorry Lacky ze nie piszę na gg ale to z braku czasu
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #458 dnia: Czerwiec 18, 2011, 19:05:54 »
Nie remont małopolskich strażnic, tylko "Małopolskie remizy". Jest to program, który dofinansowywuje remonty remiz, ale tylko części bojowej. Program jest tak skonstruowany, że co roku każda gmina, która napisze wnisoek, otrzymuje dotację. Tylko jest obwarowanie, jeden wniosek na gminę, na rok. U nas w tym roku dostali (Gmina)z Urzędu marszałkowskiego województwa Małopolskiego 40 000.00 zł, a Gmina wkłada 60 000,00 zł.

A z pozostałych....to nie wiem. Wiem bracia, że można pisać do FIO, POKL'u. 
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #459 dnia: Czerwiec 18, 2011, 19:47:29 »
zacytowałem ze słów p. Sowy, dzięki bodzio206 za poprawienie mnie, w końcu błądzić jest rzeczą ludzką :) ważne że i w pomyłce mojej założenie było to samo :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2011, 10:38:41 wysłana przez Smyku »
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #460 dnia: Czerwiec 19, 2011, 19:55:01 »
zacytowałem ze słów p. Sowy, dzięki bodzio206 za poprawienie mnie, w końcu błądzić jest rzeczą ludzką :) ważne że i w pomyłce mojej założenie było to samo :)

No jak najbardziej:)

A czy to nie słowa z Ludźmierza czasem, kiedy dawał promesę??
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #461 dnia: Czerwiec 19, 2011, 20:08:30 »
dokładnie tak, choć mnie tam nie było, czytałem tylko info na www
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline velicius

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #462 dnia: Czerwiec 30, 2011, 20:14:48 »
witam wszystkich serdecznie:) Wszystkie wnioski o dofinansowanie wysyłacie poczta, mailem czy też dostarczacie osobiście???

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #463 dnia: Czerwiec 30, 2011, 20:31:21 »
Wszystkie wnioski wysyłam pocztą, listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru ;)

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #464 dnia: Czerwiec 30, 2011, 21:41:30 »
My natomiast wysyłamy jak się da czyli pocztą  :kwit: jak Champion, mailowo  :komp: jako przypomnienie do większych instyucji lub firm ale i osobiście  :'( po wiosce się roznosi, każdy sposób dobry byle wniosek dotarł (jak nie drzwiami to oknem ^_^ ).
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #465 dnia: Lipiec 01, 2011, 00:33:26 »
W pomorskiem środki z działania 7.2 zostały już podzielone. Całą kasę dla straży dostała PSP. ŻADNA OSP /wnioski w imieniu OSP składały gminy/ NIE OTRZYMAŁA DOFINANSOWANIA !!! Najciekawsze jest to, że kilka wniosków o nowe auta i sprzęt dla OSP zostało rekomendowanych do dofinansowania !!! /przeszło weryfikację formalną, wykonalności i stategiczną zgodną z koncepcją Pomorskiego Zintegrowanego Systemu Ratowniczego.  I to się nazywa zrównoważony rozwój na terenie kraju. Jedni mają możliwość zakupu auta w 85% dotowanego ze środków UE, a inne gminy piszą wniosek /płacą za studium wykonalności 10 - 20.000 zł./ i nie otrzymują symbolicznej złotówki dla swoich OSP. Ot i taka to Polska strażacka ...  :huh:

Offline strazak 5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #466 dnia: Lipiec 01, 2011, 19:56:01 »
 cześć jestem tu nowy na tym forum,ale czytam ze macie już doświadczenie w pozyskiwaniu sprzętu i nie tylko dla straży mam nadzieje ze ktoś mi pomorze -_-
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2011, 20:01:12 wysłana przez strazak 5 »

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #467 dnia: Lipiec 02, 2011, 16:58:50 »
Mysle ze sam sobie mozesz pomoc jesli dokladnie przeczytasz caly ten watek :kwit:
998 C.R.E.W.

strazak5

  • Gość
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #468 dnia: Lipiec 03, 2011, 22:40:52 »
Tak wiem ,ale chciałem się dowiedzieć jak napisać taki wniosek do danej firmy. :straz:żeby to miło ręce i nogi :straz:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #469 dnia: Lipiec 19, 2011, 15:49:10 »
Kasa na samochody i sprzęt:
Cytuj
Na podstawie Uchwały Zarządu Województwa Dolnośląskiego nr 764/IV/11  z dnia 7 czerwca 2011 roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs pn. "Poprawa Bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w 2011 roku."

Konkurs przeznaczony jest dla państwowych jednostek organizacyjnych oraz jednostek samorządu terytorialnego wykonujących ustawowe zadania z zakresu bezpieczeństwa, służącego podnoszeniu jakości funkcjonowania beneficjentów

http://www.umwd.dolnyslask.pl/bezpieczenstwo/aktualnosci/artykul/konkurs-poprawa-bezpieczenstwa-w-wojewodztwie-dolnoslaskim-w-2011-roku/

Już podzielone:

http://www.umwd.dolnyslask.pl/bezpieczenstwo/aktualnosci/artykul/3-miliony-zlotych-na-poprawe-bezpieczenstwa-na-dolnym-slasku-w-2011-roku/

http://www.umwd.dolnyslask.pl/fileadmin/user_upload/Bezpieczenstwo/konkursy/Uchwala_Sejmiku_-_rozstrzgniecie_konkursu.pdf

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #470 dnia: Sierpień 12, 2011, 15:16:57 »
Witam,


Jaki samochód wycofany z eksploatacji  wybrali byście z policji :

Ford Transit 2001

czy

T4 1996

Tylko mam roczniki samochodów nic więcej a może ktoś już brał taki samochód proszę o opinię .
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #471 dnia: Sierpień 12, 2011, 16:07:18 »
Witam,
Jaki samochód wycofany z eksploatacji  wybrali byście z policji :
Ford Transit 2001
czy
T4 1996
Tylko mam roczniki samochodów nic więcej a może ktoś już brał taki samochód proszę o opinię .

Pod uwagę trzeba wziąć:
- lepszy stan techniczny, żeby od razu nie wydawać kasy na remont,
- możliwość łatwiejszej zabudowy (przeróbki) pod posiadany sprzęt specjalistyczny, który ma być przewożony na tym samochodzie.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #472 dnia: Sierpień 12, 2011, 16:36:51 »
Witam,
Jaki samochód wycofany z eksploatacji  wybrali byście z policji :
Ford Transit 2001
czy
T4 1996
Tylko mam roczniki samochodów nic więcej a może ktoś już brał taki samochód proszę o opinię .

Pod uwagę trzeba wziąć:
- lepszy stan techniczny, żeby od razu nie wydawać kasy na remont,
- możliwość łatwiejszej zabudowy (przeróbki) pod posiadany sprzęt specjalistyczny, który ma być przewożony na tym samochodzie.

Szczerze powiedziawszy biorąc auto z policji nie obejdzie się bez remontu. U nas w zeszłym roku przyjechał z policji VW Transporter T4 z '92 albo '93 roku. Podobno był w najlepszym stanie ze wszystkich dostępnych. Podłoga cała przerdzewiała, dziury wielkości dłoni i większe. Ogólnie stan nieciekawy. A jakie miałoby być przeznaczenie tego samochodu w Waszej jednostce?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2011, 09:40:16 wysłana przez Michaszs »
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #473 dnia: Sierpień 13, 2011, 09:21:27 »
Samochód ma być bardziej do transportu ludzi i przewozu lekkiego sprzętu motopompy, pilarki itp.







A samochód trafi bezpośrednio do jednostki czy będzie on musiał być własnością gminy?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2011, 11:42:17 wysłana przez Charlie »
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline albercik1692

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #474 dnia: Sierpień 21, 2011, 20:54:39 »
Czy ktos z was orientuje sie jak wygląda sprawa rozliczenia podatku od darowizn w osp z fiskusem?