Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 352326 razy)

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #400 dnia: Marzec 17, 2011, 10:47:50 »
co nie znaczy że tak jak wyżej napisał vibi12 że poseł nie może przekazać :) trzeba pukać do wszystkich drzwi, ja w tej chwili kończę pisać wniosek do Lasów Państwowych i  po niedzieli śle :) węży nam trochę brakuje :)
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #401 dnia: Marzec 17, 2011, 12:19:46 »
Witam
my w tym roku wysłaliśmy kilka pisemek i zobaczymy co z tego będzie ale jeśli chodzi o Lasy Państwowe wnioskowaliśmy o pilarkę (kasa lub przekazanie na stan) i otrzemaliśmy 500 zł na zakup w/w pilarki. Zawsze coś ale starczy raczej na coś z marketu a nie profesjonalną, darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy, dobre i to.
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #402 dnia: Marzec 17, 2011, 12:58:29 »
adrian.pilchowice@vp.pl dobre i 500 zł, u mnie, teraz się dowiedziałem, kasa z województwa będzie, czekam tylko na decyzję
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #403 dnia: Marzec 17, 2011, 16:12:24 »
Dziś podpisaliśmy umowę darowizny na 3000 zł z lasów :)

Offline mmisiek_1991

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #404 dnia: Marzec 17, 2011, 18:08:57 »
witam a czy teraz jeszcze można pisać wnioski do nadleśnictw??

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #405 dnia: Marzec 17, 2011, 18:46:08 »
Najlepiej na początku roku ale pisz może się uda, ale moja propozycja jest taka najpierw idź na rozmowę z nadleśniczym może podczas rozmowy się uda coś wyszarpać

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #406 dnia: Marzec 18, 2011, 13:34:32 »
mmisiek_1991 ja pisałem w zeszyłym roku w grudniu i tez dostalismy, u nicha akurat terminy nie sa tak wazny ..tzn im szybciej tym lepiej ale generalnie kazdemu staraja sie dołozyc troche.

A tak z innej beczki... pisał ktos z Was moze odnosnie pomocy finansowej na wkonczenie, dokonczenie budowy remizy? gszies mi sie tu kiedys to obiło o wzrok ale nie moge teraz znalexc..za wszelkie info odnsnie instytucji itd bede bardzo wdzieczny

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #407 dnia: Marzec 18, 2011, 13:41:21 »
A tak z innej beczki... pisał ktos z Was moze odnosnie pomocy finansowej na wkonczenie, dokonczenie budowy remizy? gszies mi sie tu kiedys to obiło o wzrok ale nie moge teraz znalexc..za wszelkie info odnsnie instytucji itd bede bardzo wdzieczny

Przykładowy z ZOW we Wrocławiu:

http://www.wroclaw.zosprp.pl/druki_zam_2010/wn_budowa_i_rem_rem-1.doc

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #408 dnia: Marzec 18, 2011, 14:32:53 »
Z tego co wiem to termin składania w/w wniosku na ten rok już nie minął
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #409 dnia: Marzec 18, 2011, 23:19:27 »
Jak piszecie prośby do sponsorów to prosicie o ufundowanie, przekazanie czy dofinansowanie zakupu danej rzeczy (lub kilku). Np. jeśli chcecie kupić pompę szlamową czy torbę z deską i szynami, prosicie o dofinansowanie mimo iż w środkach macie obecnie zaplanowany zakup innego sprzętu w pierwszej kolejności?

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #410 dnia: Marzec 23, 2011, 10:34:36 »
Ja zawszę proszę o zakup i przekazanie lub dofinansowanie w jednym piśmie. Jeśli ktoś da jakiś większy grosz to znajdzie się i grosz w jednostce by dołożyć do zakupu.


Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #411 dnia: Marzec 24, 2011, 21:33:27 »
Pewnie temat się już przewijał ale chce się upewnić... jeśli OSP jako OPP otrzyma dofinansowanie od firmy to czy wtedy ta firma może odprowadzić sobie podatek od tej darowizny?

Offline maly z malych

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #412 dnia: Marzec 27, 2011, 00:20:34 »
pomóżcie wyskrobałem podanie do PZU ale nigdzie nie mogę znaleźć osoby do której mógłbym to wysłać na terenie woj. śląskiego powiat kłobuck (chodzi o oddział regionalny)  :wall:

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #413 dnia: Marzec 28, 2011, 08:42:02 »
Zadzwoń i zapytaj czy przyjmują oni te podania:

Oddział PZU
ul. 3 Maja 51, 42-100 Kłobuck
ubezpieczenia majątkowe i komunikacyjne, ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia emerytalne (OFE, IKE), ubezpieczenia zdrowotne, fundusze inwestycyjne
Tel.: 34 308 23 70
Fax.: 34 308 23 80
Godz. otwarcia (pon.-piąt.): 08:00-16:00

Offline maly z malych

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #414 dnia: Marzec 29, 2011, 21:32:42 »
podziękował -_-

Wyślij na PW
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2012, 23:02:55 wysłana przez Ajax »

Offline skeyp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #415 dnia: Kwiecień 10, 2011, 22:33:29 »
Mam pytanie ,ponieważ nasza jednostka OSP posiada bardzo ubogie wyposażenie (motopompe +węże w52 i w75 oraz bardzo wysłużone bojówki ). Nie posiadamy wozu bojowego ,jednak nasze drużyny w ostatnich latach zdobywały czołowe miejsca na Gminnych Zawodach Strażackich. W obecnej chwili jest nowy Zarząd oraz Komisja Rewizyjna,wiemy już że nie otrzymamy żadnych pieniędzy ponieważ zostały one rozdysponowane na jednostki posiadające wozy bojowe. Ze względu na braki w wyposażeniu, chcielibyśmy postarać się o jakieś dofinansowanie w postaci sprzętu lub pieniędzy na zakup. Jednak nie ukrywam ,że narazie priorytetem byłby zakup stroi bojowych (koszarówek),czy możemy starać się o takie formy pomocy jeśli nie posiadamy żadnego wozu... gdzie moglibyśmy się zwrócić ?
Z góry bardzo dziękuje

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #416 dnia: Kwiecień 10, 2011, 23:33:33 »
Pierwszy krok - wójt gminy :)

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #417 dnia: Kwiecień 11, 2011, 00:12:55 »
Skeyp, zakladam w takim razie, ze jesteście jednostką typu ,,M"? podaj mniej wiecej jakim sprzetem dysponuja inne i ile jest OSP w gminie? Dlaczego dotychczas nie,,załatwiono" sprawy samochodu (chocby nawet Żuka?)? Ubrania bojowe to nie koszarówki...to sa dwie rozne sprawy.. macie na wyposażeniu Nomexy-typowo bojowe ubrania?hełmy,obuwie specjalne?jaki macie system alarmowania i jak wyglada organizacja z wyjazdem( jest umowa z rolnikiem lub podobnym na wypożyczenia np. traktora i wozu czy przyczepy?) ile macie wyjazdów rocznie i jakiego typu?pozary lasów,traw? opisz cos wiecej o swojej jednostce i w jakiej okolicy jest ulokowana, blisko miasta czy gdzies bardzo na uboczu, z dala od drog krajowych i wiekszych aglomeracji? mysle ze postaramy sie jakos pomóc..kupic jakies auto lekkie to nie duzy <patrzac na gminna kase> ...

Offline skeyp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #418 dnia: Kwiecień 11, 2011, 21:14:39 »
wiec rozmowa z Wójtem była i narazie nie ma wielkich szans na jakiekolwiek pieniądze ...choć nie powiedział że nie pomoże ,jednak musimy wykazac również swoją inicjatywe :)

No tak jesteśmy jednostką typu "M",co do reszty to niestety nasi poprzednicy nie zabardzo się starali o cokolwiek . W gminie jest około 6 jednostek z tego 1 posiada dwa wozy bojowe jelcza i stara ,następna ma stara i jeszcze jedna otrzymała właśnie t4 reszta jest bez samochodów...a co do ubioru to racja chodziło mi o ubrania koszarowe ,ponieważ na stanie mamy stare mora i hełmy
jednostka jest blisko trasy krajowej do większego miasta mamy około 9 km jest tam PSP ,nie myślimy narazie jednak o samochodzie natomiast o ubraniu naszych strażaków w koszarówki oraz ich wyposażyć w sprzęt i postarac sie o jakieś szkolenia ...od BHP zacząć
mamy młodzież która naprawde rwie się do straży lecz niebardzo mamy ich czym zachęcić 
czyli w sumie zaczynamy od początku

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #419 dnia: Kwiecień 11, 2011, 21:26:58 »
Po co Wam koszarówki? W tym i tak nie możecie jechać do akcji.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline skeyp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #420 dnia: Kwiecień 11, 2011, 21:39:12 »
nie mamy w tej chwili szans na ubrania specjalne bojowe
wiec pozostają nam tylko ubrania koszarowe ...na jakotakie akcje rownież nie jeżdzimy ponieważ nie mamy auta ...jak napisałem wcześniej zaczynamy od początku
więc mamy pod górke

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #421 dnia: Kwiecień 11, 2011, 22:08:16 »
Popytaj po OSP czy gdzieś nie mają starych mundurów bojowych na zbyciu, może uda się coś załatwić. W PSP też zapytaj
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #422 dnia: Kwiecień 11, 2011, 22:08:33 »
to napisz lepiej czy wgl. posiadacie remizę i jakiś boks garażowy? bo ja bym zaczął od pozyskania auta z policji :)

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #423 dnia: Kwiecień 12, 2011, 13:46:53 »
Jeżeli chodzi o RPO dla dolnego śląska to powiem tylko tyle... a miało być tak pięknie. Nabór był sukcesywnie przesuwany, aż decyzją z 22 marca został usunięty, całą kasę zgarnia PSP.

Offline vibi12

  • Naczelnik OSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #424 dnia: Maj 01, 2011, 12:08:36 »
Kolejny sukces :mellow:
Udalo mi się pozyska dwa aparaty oddechowe fenzy +12 masek z Komendy Wojewódzkiej za pośrednictwem pana posła który wstawił się za nami w KW PSP ^_^