Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 351941 razy)

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #300 dnia: Listopad 21, 2010, 23:25:06 »
ja czekam na odpowiedź od fundacji. Mam nadzieję, że w tym tygodniu będzie już odpowiedź.
Aktualnie leży na biurku u mnie pismo do nadleśnictwa o piłę spalinową które jutro zostanie przekazane.

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #301 dnia: Listopad 23, 2010, 11:16:47 »
Ja dzisiaj wysłałem pierwsza partie listow oraz @ do fundacji Swietego Krzysztofa..pozyjemy zobaczymy.. ^_^

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #302 dnia: Listopad 25, 2010, 10:09:53 »
Własnie otrzymałem telefon od Pana z Naglesnictwa, przeleja nam 500 zł :P kazda kwota sie liczy i super ze praca przynosi skutek ;)

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #303 dnia: Listopad 25, 2010, 10:44:38 »
Gratulacje  :mellow:

Czy ktoś z was wysyłał może prośby o aparat fotograficzny? Ktoś ma pomysł do kogo by można wysłać taką prośbę? Myślę o wysłaniu np do SONY itp, tylko nie wiem czy ma to w ogóle jakiś sens.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #304 dnia: Listopad 25, 2010, 10:57:44 »
Cytuj
ORLEN wspiera strażaków  http://www.orlen.pl/PL/CentrumPrasowe/Strony/ORLENwspierastrazakow.aspx

23-11-2010  |     |  CSR
 PKN ORLEN po raz kolejny przekazał darowizny finansowe, karty paliwowe oraz sprzęt ratowniczo-gaśniczy zawodowym i ochotniczym jednostkom straży pożarnej z różnych regionów Polski. Współpraca ta to jeden z aspektów działań na rzecz ochrony zdrowia i życia, w które od lat angażuje się PKN ORLEN. W tym roku Koncern udzielił wsparcia ponad 50 jednostkom na łączną kwotę blisko 350 tys. złotych. Uroczystość wręczenia symbolicznych czeków odbyła się 23 listopada w Domu Technika w Płocku.

Bezpieczeństwo to jeden ze strategicznych obszarów społecznej odpowiedzialności Koncernu, czego wyrazem jest dbałość o jego najwyższe standardy w obiektach należących do PKN ORLEN czy wprowadzanie i stosowanie wciąż udoskonalanych pod tym kątem technologii. Koncern angażuje się także w wiele inicjatyw zewnętrznych, jak udział w Systemie Pomocy w Transporcie Materiałów Niebezpiecznych czy w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, do którego od 2001 roku włączono Zakładową Straż Pożarną PKN ORLEN. Od wielu lat rozwija się także współpraca z jednostkami zawodowymi i ochotniczymi straży pożarnych w całym kraju, które Koncern wspiera finansowo i materialnie. Od 2000 roku Koncern przekazał na ten cel ponad 4 mln złotych.

- Dobrze wyposażona i sprawnie działająca straż pożarna to większe bezpieczeństwo nas wszystkich. Dlatego od 10 lat wspieramy zawodowe i ochotnicze służby pożarnicze. W tym roku zaoferowaliśmy również pomoc strażakom ciężko poszkodowanym w akcjach oraz nagrodziliśmy najlepszych absolwentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. W ten sposób chcemy docenić wysiłek, kompetencje i poświęcenie, które strażacy wykazują biorąc udział w czasem wręcz ekstremalnie niebezpiecznych akcjach – powiedział Jacek Krawiec Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Za wyróżniającą się działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej przedstawiciele Koncernu - Jacek Krawiec, Prezes Zarządu oraz Marek Serafin, Członek Zarządu odpowiedzialny za kwestie bezpieczeństwa, uhonorowani zostali Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” przyznanym przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Uroczystym elementem spotkania było także nadanie i poświęcenie nowego sztandaru Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN - największej takiej jednostki w Polsce i w Europie Środkowej – jako symbolu ofiarnego działania w ochronie życia, zdrowia i mienia osób zagrożonych różnymi katastrofami.

Na uroczystość do Płocka przybyli przedstawiciele zawodowych i ochotniczych jednostek straży pożarnej z całego kraju. Wśród gości znaleźli się także goście specjalni, m. in. Zbigniew Sosnowski, wiceminister MSWiA, Wiesław Leśniakiewicz, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz Jerzy Maciak, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

http://www.zosprp.pl/?q=content/orlen-wspiera-strazakow
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2010, 12:49:19 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #305 dnia: Listopad 25, 2010, 11:56:51 »
Gratulacje  :mellow:

Czy ktoś z was wysyłał może prośby o aparat fotograficzny? Ktoś ma pomysł do kogo by można wysłać taką prośbę? Myślę o wysłaniu np do SONY itp, tylko nie wiem czy ma to w ogóle jakiś sens.
kolego podaj kilka argumetów po co ci ten aparat.
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #306 dnia: Listopad 25, 2010, 13:02:46 »
Tak na szybko:
Zdjęcia z akcji do strony internetowej, do szkoleń, do dokumentacji, uroczystości itp, życie jednostki, hmm, coś bym pewnie jeszcze znalazł. Chodzi o aparat który by jeździł na pierwszym wyjeździe. A nie mamy i bardzo by nam pomógł w tym wszystkim.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #307 dnia: Listopad 25, 2010, 13:46:41 »
Wiesz pisać można.Większość fundacji czy też np.Banków skłonna jest dać środki na sprzęt ppoż.Poproś znajomego który ma np.warsztat blacharski ,stację obsługi może przekaże środki.Choć jak już wspomniane było pisać można a efektów można się spodziewać po czasie.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #308 dnia: Listopad 25, 2010, 14:05:00 »
Dogadajcie się z lokalnym portalem internetowym, gazetą lub innymi mediami. Oni Wam kupią aparat w zamian dostarczycie im relacje i zdjęcia z akcji, ćwiczeń, strażackich wydarzeń itp. itd.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #309 dnia: Listopad 26, 2010, 12:08:50 »
ORLEN wspiera strażaków  http://www.orlen.pl/PL/CentrumPrasowe/Strony/ORLENwspierastrazakow.aspx


I my tam byliśmy i kasę dostaliśmy  :mellow: Ale żeby nie było ORLEN jest trudnym sponsorem i nie ma łatwo.

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #310 dnia: Listopad 27, 2010, 11:09:16 »
Czy wie ktoś na jaką kwotę maksymalną możemy wystąpić bezpośrednio do PZU, tak by nie robić tego przez Związek ?


Dodam też że udało się nam załatwić dofinansowanie od nadleśnictwa do pilarki spalinowej  -_-
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #311 dnia: Listopad 27, 2010, 11:15:14 »
Czy wie ktoś na jaką kwotę maksymalną możemy wystąpić bezpośrednio do PZU, tak by nie robić tego przez Związek ?


Dodam też że udało się nam załatwić dofinansowanie od nadleśnictwa do pilarki spalinowej  -_-

Nasz oddział przekazał nam kwotę równą sumie ubezpieczeń jakie płaci UG co roku PZU na ubezpieczenia aut i remiz.

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #312 dnia: Listopad 27, 2010, 11:28:45 »
ahm... :D  Wiesz jaka to mniej więcej kwota ? Bo mi potrzeba jakieś 7 tyś.... nie no oczywiście każda kasa była by mile widziana:)
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #313 dnia: Listopad 27, 2010, 11:34:55 »
No wiesz zawsze możesz udac się do UG i pogadac z Wójtem- może się dorzuci  :szalony:
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #314 dnia: Listopad 27, 2010, 11:50:55 »
Tam mogę iść najwyżej po paliwo, taka jest prawda że praktycznie sami się utrzymujemy w tym roku z własnej kieszeni wyłożyliśmy ponad 20 000 tyś zł. Te 7 tyś potrzebne mi na UPS i na Hełmy...
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #315 dnia: Listopad 27, 2010, 18:35:08 »

Nasz oddział przekazał nam kwotę równą sumie ubezpieczeń jakie płaci UG co roku PZU na ubezpieczenia aut i remiz.
witam a zna ktos, czy jest jakis przepis ustawa zeby pzu przekazal sume w wys rocznych skladek. Bo ja kiedys pisalem o wsparcie to odeslali mnie do fundacji. Moze macie takie podanko...
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2010, 15:57:51 wysłana przez speedxxx »

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #316 dnia: Listopad 27, 2010, 22:08:52 »
Jeżeli ktoś zechce podzielić się wzorem jakiegoś pisma to może podać to jako załącznik do wiadomości lub podać link. Proszę nie wypisywać tu swoich adresów z prośbami o przesyłanie czegokolwiek bo takie posty będą usuwane.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #317 dnia: Listopad 27, 2010, 22:23:57 »

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #318 dnia: Listopad 28, 2010, 10:16:39 »
mnie interesuje to na jaką kwotę mogę wystąpić, by nie robić tego przez związek, potrzebne mi 7 tyś na UPS i Hełmy. Proszę o odpowiedź....
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #319 dnia: Listopad 28, 2010, 10:31:18 »
Jeśli potrzebujesz 7 tys. zł to napisz o 6 tys. zł, a na pozostałe 1 tys. zł wykaż finansowanie z innych źródeł. Opisz dobrze swoje potrzeby.

Tu macie parę ustaw o funduszu prewencyjnym http://isip.sejm.gov.pl/KeyWordServlet?viewName=thasF&passName=fundusz%20prewencyjny%20PZU

Rozporządzenie weszło w życie 1 kwietnia 1981 i zostało uchylone 1 stycznia 1985r. Dotyczyło Państwowego Zakładu Ubezpieczeń, obecnie PZU SA prowadzi działalność ubezpieczeniową w formie spółki akcyjnej od 23 grudnia 1991 roku - w wyniku przekształcenia z Państwowego Zakładu Ubezpieczeń (na mocy ustawy o działalności ubezpieczeniowej z dnia 28 lipca 1990 roku - tekst jednolity DzU z 1996 r., Nr 11, poz. 62 z późn. zm.)

Trzeba chcieć się trochę wysilić, a nie jak niektóre osoby w tym wątku, liczyć, że wszystko spadnie z nieba, albo ktoś inny za nich załatwi sprzęt od sponsorów. 1 minuta na stronie pzu.pl i taki o to efekt:
Cytuj
Współpraca z państwową i ochotniczą strażą pożarną
Wspieranie Straży Pożarnej sięga początków działalności PZU, tj. 1803 roku, kiedy to założono Towarzystwo Ogniowe dla Miast w Prusach Południowych. Tradycje te są kontynuowane do dziś.

PZU przekazuje Państwowej Straży Pożarnej środki prewencyjne m.in. na: umundurowanie bojowe (odzież ochronna, ubrania gazoszczelne), zestawy ratownictwa medycznego (do udzielania pierwszej pomocy, w tym defibrylatory), specjalistyczne drabiny do wozów bojowych, sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz sprzęt do ratownictwa drogowego i technicznego. Dodatkowo firma dotuje szczepienia ochronne dla strażaków, zakup sprzętu do nauki pierwszej pomocy przedmedycznej i organizuje turnieje wiedzy pożarniczej.

Zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej PZU przekazuje na rzecz Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej 10% inkasa z obowiązkowego ubezpieczenia od ognia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2010, 10:46:45 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #320 dnia: Listopad 28, 2010, 10:49:19 »
Ok, może potem podam to w załączniku co napisałem, i coś podpowiecie lub poprawicie. A może komuś się to przyda :)
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #321 dnia: Listopad 28, 2010, 10:56:00 »
A z prośbą kierujemy się do najbliższego oddziału PZU ?
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #322 dnia: Listopad 28, 2010, 11:19:02 »
@Charlie zaczynasz już denerwować ludzi.
Cytuj
Trzeba chcieć się trochę wysilić, a nie jak niektóre osoby w tym wątku, liczyć, że wszystko spadnie z nieba, albo ktoś inny za nich załatwi sprzęt od sponsorów.
Istnieje coś takiego jak telefon a nawet i e-mail, ale już powiem w moim wypadku pisałem do oddziału regionalnego tylko nie wiem czy akurat taki oddział będzie posiadał aż 7tys funduszu prewencyjnego.

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #323 dnia: Listopad 28, 2010, 11:34:23 »
Przepraszam :)

osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #324 dnia: Grudzień 03, 2010, 17:07:23 »
Witajcie :)
Sporządziłem taki wzór pisma dla mojej OSP o sponsoring przekazuję go wam dalej abyście z niego korzystali i zmieniali na wasze potrzeby znajomy powiedział mi że po przeczytaniu tego naprawdę serce się kraje :) dajcie znać czy dobre i co byście w nim zmienili
 proszę:





                                                               Miejscowość      data


                                                                        ADRESAT

Strażacy Ochotnicy od pokoleń pełną bezinteresowną służbę w ochronie życia, zdrowia, mienia, środowiska, tradycji i kultury narodowej. Kierują się szczytnymi ideałami służenia ludziom i niesienia pomocy poszkodowanym. Cywilizacja niesie ze sobą coraz więcej zagrożeń pokonanie ich wymaga coraz większych umiejętności i wyposażenia w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Jednostka nasza zrzeszona jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, Jednostki OSP zrzeszone w tym systemie muszą spełnia rygorystyczne wymagania takie jak: odpowiednie wyposażenie sprzętowe, oraz odpowiednie przeszkolenie strażaków w zakresie podstawowym, uzupełniającym takim jak Ochrona Dróg Oddechowych jak i w zakresie ratownictwa medycznego, wysokościowego, wodnego, górskiego, chemicznego i technicznego. Dodatkowo w każdej chwili mogą zostać zadysponowani do ratowania życia, zdrowia i mienia ludzkiego na teren całej Polski jak i teraz Unii Europejskiej. Posiadamy wyeksploatowane samochody, sprzęt, nasza OSP posiada na wyposażeniu pięć samochodów jeden ma 31 lat, drugi 25, trzeci 22, czwarty 20 a piąty 13. Samochody te na co dzień uczestniczą w działaniach ratowniczo-gaśniczych i często ulegają częstym awariom, rosną koszty napraw a maleje gotowość operacyjna naszej jednostki. Jesteśmy jednostką Użyteczności Publicznej i naszym obowiązkiem jest niesienie pomocy w ratowaniu  życia, zdrowia i mienia ludzkiego oraz w likwidacji wszelkich zagrożeń wynikłych z klęsk żywiołowych które niosą nam czasy dzisiejsze. Nadmieniam że Ochotnicze Straże Pożarne funkcjonują w oparciu o przepisy ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o Stowarzyszeniach oraz Ustawy z 24 sierpnia 2001 r. o ochronie przeciwpożarowej.
Wobec powyższego zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w zakupie zestawu do ratownictwa medycznego ofiarom wypadków komunikacyjnych. Nadmienię ze torbę medyczną już posiadamy ale brakuje nam uzupełnienia do tej torby takiego jak:
 deska ortopedyczna, defibrylator, zestaw szyn Kramera.
Z góry dziękujemy za okazaną nam pomoc.


                        Ze strażackim pozdrowieniem:
                                                                ..............................................