Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 352029 razy)

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #250 dnia: Październik 25, 2010, 13:56:22 »
O PZU nie pomyślałem, dzięki. A co do ceny, to zależy, są tańsze, są droższe.

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #251 dnia: Październik 25, 2010, 14:04:53 »
Wiadomo że są i tańsze i droższe... Wszystko zależy od tego jaki chcecie mieć sprzęt...  Myślę że większość polskich osp cieszyło by się ze wszystkiego...
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #252 dnia: Październik 25, 2010, 14:14:06 »
Witam, ja w tym roku również otrzymałem R1 z BWRD ;-)
P.S.
Pozdrowienia dla chłopaków z OSP Sulęczyno naprawde fajnie zorganizowali otoczkę przekazania;) Poza tym jednostka dobrze zorganizowana i porządnie wyposażona;-]
So Others May Live

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #253 dnia: Październik 25, 2010, 15:46:31 »
Temat przeczytałem, cały  :mellow:
Ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, skąd wziąść pieniądze na ciężką hydraulikę, są to duże pieniądze i jednostki nie stać, ktoś wcześniej mówił że pieniądze dostał od starostwa, ZOSP RP, są jeszcze jakieś inne źródła z których można by skorzystać? Oprócz wspomnianych tutaj fundacji, chyba że one też to sponsorują? Dostał już ktoś taki bajer za pośrednictwem jakiejś organizacji?
w tym roku moja JRG dostała na ciężkiego Lukasa 120 tysięcy od Fundacji Św. Krzysztofa z Wrocławia.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #254 dnia: Październik 26, 2010, 19:52:01 »
A do ZUS-u ktoś może pisał lub coś dostał?   :rolleyes:
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #255 dnia: Październik 26, 2010, 20:07:49 »
A do ZUS-u ktoś może pisał lub coś dostał?   :rolleyes:

Nie sądzę aby od zus-u dało się coś wyciągnąć.. Bo przecież oni są biedni... Nie mają na emerytury.. Tylko ich zamki(siedziby) się wciąż rozrastaja.  Pewnie zasugerowałeś się tym że PZU funduje... Otóż są to zupełnie inne ubezpieczenia, pzu ma obowiązek przeznaczy 10% funduszy z tytułu ubezpieczeń od pożarów na cel zabezpieczenia i ochrony p. Poż
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #256 dnia: Październik 26, 2010, 22:19:59 »
A jeżeli moja jednostka ubezpieczona jest w innej firmie ubezpieczeniowej niż pzu to mogę od pzu pobierac dotacje?
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #257 dnia: Październik 26, 2010, 22:40:03 »
A jeżeli moja jednostka ubezpieczona jest w innej firmie ubezpieczeniowej niż pzu to mogę od pzu pobierac dotacje?

Nie ma znaczenia gdzie wasza jednostka jest ubezpieczona... PZU(ale także i inne firmy ubezpieczeniowe, np WARTA) ma obowiązek odprowadzić 10%kwoty z ubezpieczeń od pożarów.. Czyli wszystkich ludzi w polsce którzy od takiego wypadku się ubezpieczyli.. Więc nie ma znaczenia gdzie wy jesteście ubezpieczeni...
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #258 dnia: Październik 26, 2010, 23:03:27 »
Nie ma znaczenia gdzie wasza jednostka jest ubezpieczona...

Mało jeszcze wiesz... Oczywiście, że ma znaczenie. WARTA, również przyznaje dotacje ale tylko pod warunkiem, że jesteś u nich ubezpieczony. Co do PZU i funduszy z oddziałów regionalnych, tu także ma znaczenie czy jesteś ubezpieczona, baaa nawet ile gmina odprowadza kasy jest ważne. Pozdrwiam

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #259 dnia: Październik 27, 2010, 07:33:50 »
Dlaczego będąc ubezpieczonym w wart-cię. Pzu przyznało nam sprzęt? Przecież to związek załatwia.. Pzu przekazuje środki czy sprzęt a rozdziela go związek czyż nie tak jest?
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #260 dnia: Październik 27, 2010, 10:18:44 »
Teraz mówisz o przyznawaniu sprzetu ze związku z dotacją z firm ubezpieczeniowych. Ja z kolei mówię o bezpośredni zwracaniu się do firm.

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #261 dnia: Październik 27, 2010, 10:54:38 »
No tak, to się nie zrozumieliśmy.
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #262 dnia: Listopad 03, 2010, 19:17:01 »
Zna ktoś może fundację która lubi rozdawać pieniądze/sprzęt do nauki p.pomocy? Fantomy itp?

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #263 dnia: Listopad 03, 2010, 19:38:35 »
Fundacja św Krzysztofa.
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #264 dnia: Listopad 03, 2010, 20:18:49 »
a jakaś inna organizacja która nie pojawiła się w tym temacie?

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #265 dnia: Listopad 03, 2010, 20:27:04 »
a jakaś inna organizacja która nie pojawiła się w tym temacie?

Jeżeli takową znajdziesz to chętnie o tym przeczytam na forum. Bo iść na łatwiznę każdy potrafi.

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #266 dnia: Listopad 03, 2010, 20:49:46 »
Jeśli znajdę to napiszę, ale teraz pytam czy ktoś zna bo w temacie się nie pojawiła informacja na ten temat. Kto pyta nie błądzi.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #267 dnia: Listopad 03, 2010, 21:26:53 »
Fundacji jest naprawdę sporo, wystarczy dobrze poszukać.

Polecam serwis ngo.pl, strony internetowe korporacji oraz fundacji korporacyjnych i nie tylko.
W ostatnim czasie wysłałem kilka wniosków o dotacje do firm i fundacji, które jawnie na swojej stronie zachęcają do składania takich wniosków. Na większości tych stron można też zapoznać się ze wspieranymi projektami oraz kwotami dotacji, co pozwala na lepsze przygotowanie wniosków.
Wnioski bardzo często są na gotowych formularzach w rtf. Wystarczy tylko wypełnić pola i dołączyć załączniki o które prosi instytucja.

Ponieważ poświęciłem trochę czasu na przeszukanie netu i przygotowanie wniosków, nie podam wszystkich znanych mi linków i nazw organziacji dotujących organziacje pozarządowych. Wykażcie się inicjatywą i sami poszukajcie to naprawdę nic trudnego.

www.citi.com/poland/kronenberg/polish/index.htm
http://budujemyprzyszlosc.org.pl/
http://www.orlendarserca.pl/
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2010, 21:37:26 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #268 dnia: Listopad 04, 2010, 19:20:45 »
Dzięki dla Łukasza, dużo mi pomogły te linki.

Teraz ja się czymś podzielę:
http://www.kierowcabezpieczny.pl/

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #269 dnia: Listopad 04, 2010, 19:34:15 »
Nie, nawet nic do nich nie pisałem.
Dodałem tą stronę na podstawie info z niej, ale skoro tak, to dobrze wiedzieć, nie ma po co pisać.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #270 dnia: Listopad 04, 2010, 20:02:21 »
To podam jeszcze ten link: http://www.pozytek.gov.pl a poniżej kilka projektów które otrzymały dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w 2010r.

- OCHOTNICZA STRAŜ POŜARNA W BUDZISZOWIE WIELKIM - Centrum Kariery i Sukcesu przy OSP w Budziszowie Wielkim - 40 000,00 zł dofinansowany
- Ochotnicza Straż Pożarna w  Marcinowicach - Wakacyjna Szkoła Bepieczeństwa - zajęcia edukacyjne dla dzieci z terenu gminy Mściwojów - 39 980,00 zł dofinansowany
- Ochotnicza Straż Pożarna w Kryrach - Ratujemy bo chcemy i potrafimy - 21 150,00 zł dofinansowany
- Ochotnicza Straż Pożarna w Główczycach - Nie jestem obojętny - pomagam - 20 000,00 zł dofinansowany
- Ochotnicza Straż Pożarna w Bielinach - Z BIELIN GENERACJA M£ODA POMOCNą D£Oń PODA - 85 570,00 zł dofinansowany
- OCHOTNICZA STRAż POżARNA W NISKOWEJ - ZAKUP GURMAN, WIZYTEK, KATANEK I SPÓDNIC Z ZAPASKą HAFTOWANą DLA ZESPO£U REGIONALNEGO "NISKOWIOKI" DZIA£AJąCEGO W RAMACH OCHOTNICZEJ STRAżY POżARNEJ W NISKOWEJ - 17 100,00 zł - dofinansowany
- Ochotnicza Straż Pożarna w Sokołowie - Gminne Dożynki Ekologiczne - 55 086,00 zł dofinansowany
- Ochotnicza Straż Pożarna w Powidzu -  Bezpieczni nad wodą - drużyna wodna OSP Powidz  - 121 600,00 zł dofinansowany
- Ochotnicza Straż Pożarna w Zagórowie - Z nami bezpeicznie - edukacja młodzieży gimnazjalnej gminy Zagórów z zakresu - 39 320,00zł dofinansowany
- Ochotnicza StraŜ PoŜarna w Czasławiu - Będziemy przedsiębiorczy - współpraca trzech sektorów na rzecz rozwoju przedsiębiorczości społecznej w gminie Raciechowice i £apanów - 40 595,00 zł + 118 421,00 zł

oraz ten http://www.filantropia.org.pl/

Polecam teź odwiedzić http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki/statystyki/za_2009/informacja_pozytek_za_2009.pdf można tam znaleźć przychody z tegorocznego  1% dla OPP.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2010, 21:28:46 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #271 dnia: Listopad 05, 2010, 08:00:19 »
Czasami pieniądze dla strażaków "spadają z nieba":

Cytuj
Wygrali 11 mln dolarów, rozdali prawie wszystko
 
10,9 mln dolarów wyniosła nagroda w Lotto, która w lipcu tego roku trafiła do małżeństwa z prowincji Nowa Szkocja na wschodzie Kanady. Jednak zamiast rozkoszować się bogactwem, zwycięzcy postanowili przekazać 98 proc. sumy (10,6 mln dol.) na cele dobroczynne.

Pieniądze z wygranej Allen i Violet Large postanowili przekazać na rzecz kościołów, straży pożarnej, cmentarzy oraz oddziału Czerwonego Krzyża w miejscowości Lower Turo w Nowej Szkocji, gdzie mieszkają. Wśród obdarowanych instytucji znalazły się także szpitale, w których Violet Large przechodziła leczenie po chorobie nowotworowej.

Pozostałą kwotę zatrzymali na czarną godzinę.

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/wygrali-11-mln-dolarow-rozdali-prawie-wszystko,1,3772402,wiadomosc.html

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #272 dnia: Listopad 05, 2010, 09:13:26 »
Mało popularna jeszcze w Polsce forma pozyskiwania funduszy dla organizacji pozarządowych (a taką jest OSP) i na cele społeczne to zapisy testamentowe.

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101019/STARGARD/693681081

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #273 dnia: Listopad 12, 2010, 19:36:37 »
Cytuj
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza konkurs dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie województwa śląskiego. Celem konkursu jest ocena organizacji w zakresie działań na rzecz środowiska związanych z ochroną przed klęskami żywiołowymi i usuwaniem ich skutków- ze szczególnym uwzględnieniem tegorocznej powodzi i działań na rzecz walki z zagrożeniami ekologicznymi.
Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest przesłanie do Funduszu wypełnionego zgłoszenia do 30 listopada 2010 roku. Rozstrzygnięcie konkursu ustalono na grudzień 2010 roku. Jury Konkursu przed wyłonieniem laureatów zasięgać będzie opinii ekspertów wydelegowanych przez Zarządy OSP i PSP , na temat treści złożonych wniosków.

http://www.wfosigw.katowice.pl/artykul-779-konkurs_dla_strazakow_powodz_2010.htm

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #274 dnia: Listopad 12, 2010, 20:04:06 »
Ten konkurs to jakiś żart, czy  kpina ?
Ktoś chce sobie ocenic  coś co  jest przecież konkretnie udokumentowane. To nikt nie wie kto i co robił podczas zagrożeń powodziowych czy ekologicznych ?  Aby dokonac oceny tych działań trzeba  ogłasza konkurs ?
Ogłasza się  konkurs  w któym tak naprawde nie wiadomo o co chodzi - co będzie brane pod uwagę , a co bedzie pomijane ?  Czy wystarczy  wynając bajkopisarza któy pięknie będzie "lał wodę " i artystę który to ładnie ozdobi ,  czy trzeba to jakoś udokumentowac ?   Wysokośc nagrody jest tylko przewidywana  i do tego płynna , a  o ilości nagrodzonych wniosków nikt nie wspomiana  - teoretycznie można więc nagrodzic dowolna ilośc prac ....
A wpływ na ilośc i wysokośc nagród będa mieli eksperci , którzy jeszcze nie są wytypowani ......

Gdybym był ochotnikiem z tego województwa to chyba bym sie poczuł obrażony takim podejsciem do sprawy ....