Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 352019 razy)

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #200 dnia: Maj 01, 2010, 11:57:52 »
Tak mi na mysl przyszło o euro 2012 i mam pytanie do was czy są jakies urzedy,stowarzyszenia które przygotowują polske do euro 2012 ?Jesli tak,warto by było do nich zapukać bo w koncu to my bedziemy zabezpieczac bezpieczenstwo kraju w którym odbędą się "mistrzostwa"  :rolleyes:
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #201 dnia: Maj 01, 2010, 21:15:01 »
a jeszcze pytanko odnośnie sponsorów.. czy pisać do oddziału powiatowego czy wojewódzkiego? gdzie są większe szanse na dotacje?

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #202 dnia: Maj 01, 2010, 21:30:52 »
Organizacje czy stowarzyszenia na EURO zostawmy może w spokoju..Niech oni się lepiej zajmą przygotowaniami do tego Euro bo obiecanych autostrad jak nie było tak nie ma, z niektórymi stadionami też szału brak itd. -_- a jak będziemy z nimi rozmawiać o jakieś dotacje, wsparcie finansowe to oni jeszcze zamiast inwestować w infrastrukturę to będą sponsorować sprzęty strażakom :gwiazdki: ^_^
998 C.R.E.W.

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #203 dnia: Maj 01, 2010, 22:32:23 »
Masz racje ale tak czy inaczej zapewne jakis oddzielny fundusz istnieje na zapewnienie bezpieczenstwa i jesli taki jest to warto sie do niego "dorwać"    :rofl:
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #204 dnia: Maj 02, 2010, 22:25:18 »
Może czegoś takiego by się doszukał, pismo napisać i wysłać nie zaszkodzi ale wątpie w powodzenie takiej akcji.

A co do pisma z szansami na dotację, o które pytał Champion myślę, że nie ma zasady. powiat powiatowi nie równy, różnie może z tymi szansami być. Niektóre powiaty mają większe zapały/możliwości/chęci pomocy a niektóre mniej i podobnie z zarządami wojewódzkimi. Z autopsji wiem, że raczej zarząd wojewódzki, ale każdy może tu napisać co innego...
998 C.R.E.W.

Offline Mongo_Psc

  • Skarbnik
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #205 dnia: Maj 08, 2010, 15:45:54 »
Koledzy miałbym pytanie odnośnie dotacji z władz wojewódzkich. Gdzie najlepiej byłoby wysłać pismo?? Czy do urzędu wojewódzkiego, sejmiku województwa czy do samego urzędu marszałkowskiego?? Z góry dziękuje za odpowiedzi. :straz:
F/StrazPszczolki

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #206 dnia: Maj 08, 2010, 20:35:16 »
Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś do sejmiku pisał. Mongo zdecydowanie urząd wojewódzki jesli już pomijamy zarządy "strażackie" - gminne/powiatowe/wojewódzkie. Pismo można wszędy wysłać ale odp na te pisma są juz zagadką :fiuu:

998 C.R.E.W.

Offline Mongo_Psc

  • Skarbnik
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #207 dnia: Maj 08, 2010, 21:11:34 »
No tak, odpowiedż w tego typu wnioskach jest zawsze niewiadomą. Planuję jednak uderzyć do dużej liczby firm, instytucji i fundacji. Jeśli część z naszych planów uda się zrealizować to to już będzie nasz wielki sukces i zachęta żeby dalej zdobywać srodki.
F/StrazPszczolki

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #208 dnia: Maj 15, 2010, 23:16:05 »
i jeszcze jedno pytanko mam.. czy musi być NIP i REGON? gdyż to będziemy mieli nadane dopiero za miesiąc, a już bym chciał wysyłać podania. Czy mogą się pluć, że tego nie podałem?

nie aktualne, posiadam już wszystkie dane ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2010, 21:59:57 wysłana przez Champion »

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #209 dnia: Maj 31, 2010, 22:01:37 »
Witam, dopiero zdołałem pozyskać wszystkie dane potrzebne do pisana podań o sponsoring lecz tym razem zastanawia mnie inna kwestia. Czy jest jakiś sens pisać teraz do PZU i KRUS`u o sponsoring jeżeli Ci ubezpieczyciele muszą wydać potężne pieniądze na wypłatę odszkodowań powodzianom?

Offline skipper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #210 dnia: Czerwiec 01, 2010, 12:52:18 »
Dziś rozmawiałem z BWRD i powiedzieli że do końca roku już nie wspomogą żadnej jednostki. Pozostaje czekać jeszcze min. 7 miesięcy.

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #211 dnia: Czerwiec 02, 2010, 00:42:06 »
@skipper za późno się za to zabrałeś, ja wysłałem na początku roku i bez problemu jesteśmy pierwsi w kolejce (tak mówił pan z którym rozmawiałem telefonicznie, oddzwonił z potwierdzeniem rozpatrzenia wniosku) a sprzęt się pokaże dopiero gdzieś w październiku jak będą pieniążki za 1%
So Others May Live

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #212 dnia: Czerwiec 02, 2010, 17:22:56 »
Cytuj
1 czerwca o godzinie 15.00 w salonie Aries Power Equipment przy ul. Puławskiej 467 odbyło się uroczyste przekazanie daru ufundowanego przez Aries Power Equipment Sp. z o.o. i Honda Poland Sp. z o.o. dla Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Firmy przekazały 8 płaskodennych łodzi aluminiowych z silnikami zaburtowymi i 30 lekkich agregatów prądotwórczych 2kW Honda EU20i przeznaczonych dla OSP z 7 województw biorących udział w akcjach związanych  z powodzią.

http://www.zosprp.pl/?q=content/przekazanie-lodzi-ratunkowych-dla-osp

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwiec 09, 2010, 22:32:07 »
Cytuj
4 lipca bieżącego roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy postanowiła zorganizować jednodniową zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu, który w przyszłości będzie pomagał w likwidowaniu skutków powodzi. Fundacja chce zakupić sprzęt dla wszystkich zagrożonych powodzią miejsc w Polsce. Ostatnie wydarzenia jakich byliśmy świadkami skłoniły Jurka Owsiaka i jego fundacje do zorganizowania kwesty.

http://www.remiza.com.pl/news/1815/Wielka_Orkiestra_Swiatecznej_Pomocy__STOP_POWODZIOM_.html

czy można pisać do WOŚP prośbę o pompę wysokiej wydajności? skoro ma być zakupiony sprzęt przeciw powodziowy to czy możemy ubiegać się o jakąś pomoc?

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #214 dnia: Czerwiec 09, 2010, 22:47:20 »
Cytuj
4 lipca bieżącego roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy postanowiła zorganizować jednodniową zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu, który w przyszłości będzie pomagał w likwidowaniu skutków powodzi. Fundacja chce zakupić sprzęt dla wszystkich zagrożonych powodzią miejsc w Polsce. Ostatnie wydarzenia jakich byliśmy świadkami skłoniły Jurka Owsiaka i jego fundacje do zorganizowania kwesty.

http://www.remiza.com.pl/news/1815/Wielka_Orkiestra_Swiatecznej_Pomocy__STOP_POWODZIOM_.html

czy można pisać do WOŚP prośbę o pompę wysokiej wydajności? skoro ma być zakupiony sprzęt przeciw powodziowy to czy możemy ubiegać się o jakąś pomoc?

Najlepiej skieruj to pytanie do Fundacji WOŚP.

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #215 dnia: Lipiec 14, 2010, 17:57:53 »
Wiadomo juz cos wstepnie kto i jakie motopompy dostanie z wośp-u?
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #216 dnia: Lipiec 14, 2010, 18:25:38 »
narazie jeszcze zbierają kasę, widziałem że jutro kończą się ostatnie aukcje na allegro.. mają prawie 2 mln złotych więc trochę motopomp moga kupić.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #217 dnia: Lipiec 16, 2010, 21:16:06 »
 Co do WOŚP-u liczycie na jakąś pomoc :huh: nie jest tak, że aby coś skrobnąć trzeba będzie mieć troszkę znajomości i plecy... jak zwykle sprzęt dostaną jedne i te same jednostki które z pewnością bez trudu mogłyby nabyć taki sprzęt ze środków "własnych" lub w magazynach pochowane mają po kilka pomp szlamowych, agregatów itp. sprzętu przydatnego do podtopień i powodzi. No ale jak to mówią pożyjemy zobaczymy  :fiuu:

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #218 dnia: Lipiec 30, 2010, 21:46:56 »
Witam, gdzie warto pisać aby otrzymać odblaski i inne bajery aby rozdawać podczas pogadanek?

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #219 dnia: Lipiec 30, 2010, 22:22:48 »
policja, word

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #220 dnia: Lipiec 30, 2010, 22:40:11 »
do policji to chyba nie ma sensu pisać, nawet pieniędzy na paliwo nie mają  :wall:

a do PORD`u mam taki zamiar, myślałem że są może jeszcze jakieś firmy które by rozdawały takie gadzety. np. Scania czy skańska.. kiedyś coś było wspomniane na tym forum ;)

Offline Masters16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #221 dnia: Lipiec 31, 2010, 12:53:46 »
My na dzień dziecka zakupiliśmy. Wcale nie są bardzo drogie.

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #222 dnia: Lipiec 31, 2010, 14:13:03 »
Pisał ktoś do policji ? Jeśli tak to gdzie do powiatu, województwa?
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 27, 2010, 09:14:50 »
Cytuj
STOP POWODZOM - jak dostać sprzęt od WOŚP
[pt., 2010-08-27 08:48]

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach rozdziału środków zebranych podczas Akcji Stop Powodziom!, której celem jest zakup sprzętu ratowniczego dla ochotniczych i zawodowych jednostek Straży Pożarnej oraz innych grup i jednostek ratowniczych pomagającego usunąć skutki powodzi, tworzy listę zapotrzebowania sprzętowego. Przydział sprzętu odbywać się będzie na podstawie oficjalnego pisma – prośby skierowanego do zarządu Fundacji WOŚP. W prośbie proszę krótko opisać dotychczasowe działania jednostki (przede wszystkim uwzględniając działania powodziowe), oraz wyszczególnić sprzęt niezbędny dla Waszej jednostki (dokonując gradacji od najbardziej potrzebnego np.:

agregat prądotwórczy (proponowany model) - 2 szt.
pompa szlamowa (proponowany model) - 3 szt.
pompa pływająca (proponowany model)

Bardzo prosimy o pilne odesłanie do nas (najpóźniej do dnia 31 sierpnia br./decyduje data stempla pocztowego) oryginału prośby (który będzie dla nas podstawą do dołączenia Państwa do jednostek, dla których Fundacja zakupi sprzęt ze środków Akcji Stop Powodziom!) listem poleconym na adres:
Fundacja WOŚP
Ul. Niedźwiedzia 2a
02-737 Warszawa

http://www.zosprp.pl/?q=content/stop-powodzom-jak-dostac-sprzet-od-wosp

http://www.wosp.org.pl/stoppowodziom/aktualnosci/7211_stop_powodziom_jak_dostac_sprzet_od_wospl.html

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 29, 2010, 10:09:45 »
jak by ktoś miał napisane pismo do WOŚPu to chętnie bym skorzystał z takiego przykładu.
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl