Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 352024 razy)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 22, 2009, 22:54:42 »
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 31, 2009, 21:27:59 »
Witam mam nowe wiadomości niestety niezbyt dobre dostaliśmy odpowiedz z KRUS Poznań że nie mają środków finansowych na straż pożrną :krzyk:

Offline Masters16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #152 dnia: Październik 31, 2009, 21:46:54 »
Ja dzwoniłem do KRUS-u i także powiedzieli Mi ze małe środki finansowe i bardzo mało tych zestawów mają i nie dostaniemy. Powiedział żebyśmy napisali za rok i zobaczy co sie da zrobić.
A dzisiaj byliśmy w jednej firmie i Prezes tej firmy powiedział że przekaże nam pewną kwote na zestaw Ratownictwa Medycznego. W tym tygodniu chyba pojdziemy do następnych firm zobaczyć co i jak.

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #153 dnia: Październik 31, 2009, 23:10:35 »
Z tego co się orientowałem to KRUS nie dysponuje środkami które może bezpośrednio przekazać dla straży. Dostają z centrali zestawy PSP R0, bodajże po dwa na oddział ale ręki nie dam sobie uciąć.
So Others May Live

Offline Masters16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #154 dnia: Listopad 05, 2009, 17:01:39 »
Mało wniosków jest na dotacje w Ochronie Środowiska na dofinansowanie na samochód i Pani powiedziała Mi żeby pisać to sie coś wymyśli.
Więc Panowie zachęcam do pisania także do Ochrony Środowiska wniosków o dotacje an samochód:P

A mam takie pytanie Prośbe o przekazanie Kasy wysyłacie listownie czy e-mailem??

Pozdrawiam

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #155 dnia: Listopad 05, 2009, 20:49:02 »
Listownie ponieważ to wygląda bardziej wiarygodne, pieczątki podpisy. A poza tym kulturalniej... [Bynajmniej ja zawsze korzystam z usług listonosza w takich sprawach...] Hmmm ma ktoś pomysł skąd wytrzasnąć kasę na jakiś zestaw Lukasa/ holmatro ?? wiem że ZW OSP w połowie sponsoruje (jeżeli się kupi u nich w sklepie...) ale brak mi już pomysłów a jednostka jest w ubogiej gminie w której nie ma żadnych dobrze prosperujących przedsiębiorstw, a poprzedni zarząd zerwał wszystkie ścieżki nawet z tymi drobniejszymi sponsorami.
So Others May Live

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #156 dnia: Listopad 22, 2009, 19:06:14 »
Witam !!!
Mam taką prośbę połączoną z pytaniem zarazem ...
Z jakich instytucji można uzyskać pieniądze na sprzęt medyczny ... Z góry zaznaczam że nie jesteśmy w KSRG lecz w ciągu 2 lat wyjeżdżaliśmy do 10 wypadków w tym 5 ofiar śmiertelnych i kilkunastu rannych ... Jednostka KSRG jest położona od nas o 8 km lecz to my jako pierwsi jesteśmy przeważnie na miejscu zdarzenia ze względu na położenie przy drodze wojewódzkiej (ma być zmieniona na krajową). Z góry dziękuję za otrzymane odpowiedzi i mile widziane byłyby jakieś wzory podań ;).

Ze strażackim pozdrowieniem ...

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #157 dnia: Listopad 22, 2009, 19:16:20 »
@ Firefajter998 - a przeczytałeś ten wątek?
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #158 dnia: Listopad 23, 2009, 17:22:44 »
Tak przeczytałem bardzo wyraźnie ... Tylko że tutaj opisana pomoc jest do KSRG a moja jednostka nie jest w KSRG ... Więc chodzi mi o to na jakie instytucje można liczyć nie będąc w KSRG ...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 23, 2009, 18:31:27 »
Witam !!!
Mam taką prośbę połączoną z pytaniem zarazem ...
Z jakich instytucji można uzyskać pieniądze na sprzęt medyczny ... Z góry zaznaczam że nie jesteśmy w KSRG lecz w ciągu 2 lat wyjeżdżaliśmy do 10 wypadków w tym 5 ofiar śmiertelnych i kilkunastu rannych ... Jednostka KSRG jest położona od nas o 8 km lecz to my jako pierwsi jesteśmy przeważnie na miejscu zdarzenia ze względu na położenie przy drodze wojewódzkiej (ma być zmieniona na krajową). Z góry dziękuję za otrzymane odpowiedzi i mile widziane byłyby jakieś wzory podań ;).

Ze strażackim pozdrowieniem ...

Tak przeczytałem bardzo wyraźnie ... Tylko że tutaj opisana pomoc jest do KSRG a moja jednostka nie jest w KSRG ... Więc chodzi mi o to na jakie instytucje można liczyć nie będąc w KSRG ...

Widocznie nie do końca i bez zrozumienia:

Od kogo?
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,5172.msg134734.html#msg134734

Wzory Wniosku:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,5172.msg130166.html#msg130166
http://chomikuj.pl/Innolenrch/Dokumenty/Wniosek+KRUS

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,5172.msg68023.html#msg68023
http://www.pzu.pl/?nodeid=1110

Inne wątki:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,2350.0.html

Wzór wniosku:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,2350.msg31309.html#msg31309
http://www.strazak.com/files/Wniosek_Olszowice_KRUS.doc

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,1329.0.html

OSP spoza KSRG też pozyskują sprzęt od sponsorów.
Warunkiem otrzymania torby medycznej z KRUS było przeszkolenie dwóch członków OSP z zakresu  pierwszej pomocy medycznej.

Offline Kaczor-OKS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #160 dnia: Grudzień 09, 2009, 11:41:39 »
No jednak opłaca się bardzo pisać do różnych instytucji.
Ja w tym roku składałem wnioski pierwszy raz.
Efekt - sprzęt hydrauliczny za ponad 50 tys i torba od krus.
Teraz czas, zeby deskę skądś wyrwać.

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #161 dnia: Grudzień 11, 2009, 06:29:06 »
witam kolego pochwal sie skąd taką kase wyrwałeś. ja wysłałem w tym roku ok10 wniosków i narazie 2 odpowiedzi negatywne od KRUS I OD STAROSTY ŻE NIE MA TAKIEGO PRAWA ????

Offline Kaczor-OKS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #162 dnia: Grudzień 11, 2009, 11:40:19 »
Hydraulikę zakupuje starostwo, a torbę Krus przyznał ( wniosek składałem już w tamtym roku ).
Dużą rolę odegrał w tym wszystkim starosta, który poruszyl kilkoma sznurkami -_-
Złożyłem jeszcze wnioski do lokalnego banku i kilku firm, ale odpowiedzi jeszcze nie dostałem.

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #163 dnia: Grudzień 12, 2009, 17:20:14 »
My też do starosty składaliśmy tylko że na samochód i przezto dostaliśmy odpowidz negatywną ale obiecał ze na doposażenie samochodu dołoży po nowym roku będziemy pisać na nowo

Offline petkof

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #164 dnia: Grudzień 15, 2009, 13:28:09 »
Witam wszystkich!

Chciałbym się podzielić z wami moimi doświadczeniem z WOŚP. Mianowicie nasza jednostka wystosowała prośbę o zakup zestawu ratownictwa medycznego typu OSP-R1. Niestety otrzymaliśmy odpowiedź odmowną z uzasadnieniem, cytuję "Pieniądze Fundacji WOŚP pochodzą ze zbiórki publicznej i zgodnie z przepisami prawa nie mogą być wydatkowane na inne cele, niż określone w decyzji MSWiA."

Czy ktoś z Was uzyskał pomoc od tej fundacji?

 

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #165 dnia: Grudzień 15, 2009, 13:43:25 »
No cóż jest w tym trochę racji.

Pieniądze w 17. i 18. finale są i były zbierane na onkologię dziecięcą. Nijak ma się to do OSP/PSP R-1

Z tego co pamiętam parę lat temu WOŚP przekazała dużo sprzętu na PSP i OSP, wtedy był prowadzona zbiórka na sprzęt do pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Z tego co słyszałem, na sprzęt dla PSP i OSP przeznaczono znacznie większe środki niż w efekcie wydano. Wówczas jednak  decydenci PSP i OSP nie wykazali zainteresowania ofertą fundacji. W efekcie sprzęt otrzymały jednostki, które wcześniej pisały tego typu pisma do fundacji.

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #166 dnia: Grudzień 16, 2009, 10:26:09 »
@petkof  pytasz o pomoc z WOŚP.
Pięć lat z rzędu pisałem prośby  i nic.   :'(
Ty jesteś szczęśliwcem bo chociaż Ci odpisali.
Teraz dałem se spokój.
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 14, 2010, 08:43:49 »
Cytuj
W ciągu 10 lat (tj. 2000–2009) za pośrednictwem Oddziałów Regionalnych KRUS - jednostkom OSP przekazano 1.028 zestawów ratownictwa  przedlekarskiego. Np. wg otrzymanych danych  w latach 2003 – 2008 – jednostki OSP ponad  12.550   razy wykorzystywały otrzymane z KRUS zestawy ratownicze.

http://www.zosprp.pl/?q=content/wspolpraca-pomiedzy-prezesem-zg-zosp-rp-a-prezesem-krus

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 15, 2010, 13:17:14 »
mam pytanko odnoscie pozyskania PSP-R1 od fundacji "Bezpieczni w Ruchu Drogowym" gdyż ostatnio napisałem podanko i dzisiaj oddzwonił Pan i zapytał czy moja jednostka jest w KSRG bo jak nie to nasz wnuiosek zostanie odrzucony czy tylko jednostki z KSRG mogą pozyskać torbe PSP-R1 od tej fundacji????

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 16, 2010, 17:22:54 »
Dołączam się do pytania powyżej- czy tylko jednostki z systemu mogą otrzymać wszelkiego rodzaju sprzęt od różnych fundacji?? Na przykładzie mojej jednostki: nasza OSP do KSRG nie należy, ale przez naszą miejscowość biegną ruchliwe odcinki dwóch autostrad.remiza jest oddalona od jednej z nich o jakieś 300 metrów od drugiej o ok.500m .W każdej chwili może być jakiś wyjazd do wypadki, do którego przybędziemy pierwsi...Podejmujemy działania w różnych kierunkach (nadleśnictwo, ochrona środowiska itp.) ale zawsze jakoś bez odzewu. Pisałem ostatnio pismo o przyznanie torby ratowniczej dla mojej jednostki do KRUS-u, czy mam oczekiwać pozytywnego rozpatrzenia czy z racji tego, że nie należymy do KSRG wniosek nasz zostanie napewno odrzucony?? bardzo proszę o odp.
998 C.R.E.W.

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 16, 2010, 17:44:58 »
to czy fundacja przekaże coś jednostce nie będącej w KSRG to tylko jej "widzi mi się", więc się tu nie żalcie tylko skontaktujcie się z daną organizacją.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 16, 2010, 21:41:19 »
Od owej fundacji otrzymałem odpowiedz negatywna na wniosek o PSP R1 a jednostka jest w KSRG, także nie przejmujcie się trzeba próbować dalej.

Offline alarmowy_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 17, 2010, 19:48:05 »
w ogóle dostał ktoś tą deske od WOŚP? chcemy wystąpić z pismem do Owsiaka ale czy jest sens?
Bycie Strażakiem to nasze osobiste powołanie...

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 17, 2010, 21:33:31 »
Przecież środki zebrane w tym roku przeznaczone są na onkologię a nie, jak kilka lat temu (2006 i 2008) kiedy rozdawano deski i R1, na ratowanie ofiar wypadków drogowych

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 17, 2010, 21:50:38 »
zdaje sie ze WOPS prowadzi jedynie akcji przyznawiania AED z 1% podatku
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.