Autor Wątek: AKCJA - zmiana systemu służby na SK  (Przeczytany 81206 razy)

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 29, 2007, 21:14:47 »
Cytuj
Właśnie się dowiedziałem - od 1 lipca też przechodzimy na 24.

mario a czemu ja nic o tym nie wiem ?
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 30, 2007, 00:04:07 »
Taki pogląd to ma pewnie 90% strażaków ale co z tego, nic za tym nie idzie, jeden powiat 12 a drugi24H :wacko:

A co by miało iść. Co za różnica jak pracuje jeden czy drugi powiat. Było takie powiedzenia „......., ale jednakowo”. Teraz jest chyba inaczej. Jak tylko KG dał taką możliwość to nasze SK wraca do 24. I nie chcę tu nikogo denerwować, ale zdecydowali o tym głownie dyspozytorzy, bo związki i komendant u źródła zasięgnęli opinii. Życzę wszystkim takiego rozwiązania sprawy.
Pozdr...
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Ruto39

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 30, 2007, 08:47:46 »
Świętokrzyskie Panie Liwiński proszę zająć się swoimi sprawami. O systemie pracy pozwól decydować dyżurnym. Przecież wystarszy wysłać ankietę i zapytać dyżurnych w jakim chcą pracować systemie. Nie uszcześliwiajcie nas na siłe. Przecież większość dyżurnych w komendach jest za 24/48. Dlaczego ktoś decyduje za nas to śmieszne.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 30, 2007, 13:41:46 »
@piotrfire - wasz komendant musi napisać do KW prośbę o pozwolenie na wprowadzenie systemu 24-godzinnego. Tak to jakoś nasz wojewódzki sobie wymyślił że nie wprowadza "odgórnie" ale na wniosek konkretnej komendy... Ale po złożeniu wniosku nie robi żadnego problemu. Wczoraj załatwiliśmy to w pół godziny

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 30, 2007, 19:46:17 »
mario 68 i dobrze, teraz wyjdzie ilu komendantopm los służby na SK leży na sercu a kto ma to w ...

Offline firesław

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 30, 2007, 22:08:00 »
No to teraz wiadomo komu zawdzięczać 12-ki w Świętokrzyskim. Ładnie się p. popisał p. Liwiński.! A my liczyliśmy na związki biedni dyżurni. Chyba musimy wziąść sprawę w swoje ręce a w pierwszej kolejności zmienić przynależność do ZZ. NSZZ Pracowników chyba się rozpadnie?  Dziękuję p. Liwiński w imieniu wszystkich moich kolegów dyżurnych. Dzięki wielkie temu kto tą wiadomość o naszym związkowcu Liwińskim opublikował na forum. Dzięki temu stał się bardzo sławny w Świętokrzyskim.
Może ktoś poda emaila do p. Liwińskiego to będzie można mu podziękować jakoś dobitniej i może naprawi swój kardynalny błąd.       
        Niepoddajmy się Panowie Dyżurni tak jak już pisałem weźmy sprawę w swoje ręce jeśli inne województwa przechodzą na 24 to i my możemy!!!

Pozdrawiam wciąż uszczęśliwiony na siłę 12godzinny.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 01, 2007, 09:36:16 »
Może zaproponujesz w jaki sposób mamy wziąć sprawę w swoje ręce, u mnie wszyscy dyżurni są za 24h. Czekamy na propozycje.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 01, 2007, 09:45:33 »
To zbierz wszystkich dyżurnych,zróbcie zebranie i wystosujcie pismo do ZZ działających w waszej KP, a jeżeli nie ma to do struktur wojewódzkich z waszym stanowiskiem w sprawie,oraz pismo do pracodawcy, ktoś jednak musi zająć oficjalne stanowisko w tej sprawie, to najprostszy sposób.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 01, 2007, 09:59:28 »
Najprościej byłoby ruszyć związki poziomu wojewódzkiego. U nas w dolnośląskim FLORIAN rozesłał 18 czerwca pismo do wszystkich PSK celem rozeznania ilu dyżurnych opowiada się za zmianą systemu. Większość była przytłaczająca. Wyniki były, jak mniemam, przedstawione K.Woj.
Zdopingujcie wasze koło terenowe żeby zrobić podobnie - niech nacisną na zarząd wojewódzki. Jeżeli jeden związek nie działa są jeszcze inne.....
Tutaj niestety nikt za Was tego nie zrobi.

Offline dyziopsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 01, 2007, 10:26:54 »
A i owszem wysłane były zapytania do komend w jakim systemie chcą pracować dyżurni na PSK. Związki taką opinię otrzymały .Odbyło się spotkanie z Świętokrzyskim Komendantem Wojewódzkim na którym to spotkaniu Komendant zapoznał się z tym,że 90% dyżurnych w województwie chce pracować w systemie 24/48. Po dyskusji w której związki "podkuliły ogonek" Komendant stwierdził,że na 24/48 mogą przejść WSKR, MSK Kielce i po spełnieniu pewnych wymagań PSK Ostrowiec.Reszta ma służyć w systemie 12/24/48. Szczególnie przeciwne zmianom były związki Pracowników Pożarnictwa.Nie wiem jakim prawem, bo o ile mi wiadomo do tego związku nie należą wszyscy dyżurni w województwie.Po tym spotkaniu Świętokrzyski Komendant Wojewódzki wystosował pismo do Komend,że nie będzie zmiany systemu służby na PSK w świętokrzyskim. Zmiana może nastąpić kiedyś tam, czytaj NIGDY!!! Jedyna rada , moim zdaniem to napisać pismo do Terenowego oddziału Związku Zawodowego( Florian, PP, Solidarność),że dyżurni są za zmianą systemu i proszą o wsparcie.Mam nadzieję,że coś to pomoże .Choć NSZZ Pracowników Pożarnictwa mimo licznych deklaracji poparcia nie jest w naszym województwie za nami. Koledzy z zarządu świętokrzyskiego PP proszę weźcie stronę dyżurnych tak jak to się dzieje w innych regionach kraju. Poprzyjcie nas ,bo inaczej zaufanie do was będzie ZEROWE.. Druga moim zdaniem rada, to taka ,aby przewodniczący zarządów terenowych wszystkich związków do których należą dyżurni lub sami dyżurni napisali pismo do swoich Powiatowych ,że są za zmianą systemu i kopie tych pism przedstawili Komendantowi Wojewódzkiemu poprzez zarząd Wojewódzki danego związku( tyczy się to też PP choć tu może być problem).

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 01, 2007, 11:46:06 »
Dobry pomysł: niech każdy z poszczególnych powiatów napisze raport do Komendanta Wojewódzkiego o przywrócenie systemu 24h, oczywiście jeden raport wszystkich dyżurnych z jednego powiatu i startujemy od jutra z wysyłaniem
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2007, 11:47:57 wysłana przez asp2001 »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 01, 2007, 19:36:59 »
opolskie - mamy 24/48 - nareszcie uff dla tych oczywiście co się zadeklarowali pracować w tym systemie a jest ich większość
No... niestety nie wszyscy /jak wcześniej pisałem/ :angry:
Poza tym:
Cytuj
u nas od 01.07. idziemy na 24/72 woj. opolskie
Pierwsze słyszę?  :rolleyes:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2007, 19:40:31 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline pebble

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 02, 2007, 11:43:28 »
W Wielkopolsce na zebraniu (25.06 lub 26.06) KW ze wszystkimi KM/P i obecności ZZ, żaden z 5 obecnych związkowców nawet się nie zająknął w temacie czasu pracy dyżurnych. Ani słowa.
Informacja z pierwszej ręki...
Wielkie dzięki..., niestety dalej 12-tki

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 04, 2007, 09:40:54 »
opolskie - mamy 24/48 - nareszcie uff dla tych oczywiście co się zadeklarowali pracować w tym systemie a jest ich większość
No... niestety nie wszyscy /jak wcześniej pisałem/ :angry:
Poza tym:
Cytuj
u nas od 01.07. idziemy na 24/72 woj. opolskie
Pierwsze słyszę?  :rolleyes:
Pozdr.
Na 12 - kach zostają dwa PSK w woj. opolskim - dlaczego zostali na 12 ? nie wiem trzeba by pytać dyżurnych tych PSK   reszta województwa 24/48

24/72 - prawdopodobnie WSKR  czy jeszcze ktoś??? może miejska

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 04, 2007, 09:59:57 »
odp do   "pebble"

muszę Cię poinformować ,że Twoje informacje nie są z pierwszej ręki , nie było 5 związkowców tylko 4 , i zmiana systemu była szeroko poruszana z korzyścią dla dyżurnych , wszystkie  M/PSk mają prawo wyboru.

Oto komunikat ZW NSZZPP


Wielkopolski
Zarząd Wojewódzki
Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Pożarnictwa
w Poznaniu
                                                     

KOMUNIKAT
                Ze spotkania Wielkopolskiego Komendanta PSP w Poznaniu
                z  przedstawicielami pożarniczych Związków Zawodowych z
                                     terenu województwa wielkopolskiego.


   W dniu 20.06.2007r. odbyło się spotkanie Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg.mgr.inż. Mirosława Gugały z przedstawicielami Związków Zawodowych, nasz związek reprezentował kol. Zbigniew Rogodziński.
     Spotkanie dotyczyło aktualnej sytuacji w służbie:
   normatyw godzin, który obecnie obowiązuje tj.40 godz/tyg.
   korzystać z możliwości pozostawiania strażaków na dyżurach domowych w dyspozycji.
   stan zmiany od 50 do 70% , pełną odpowiedzialność w tym zakresie przejmują Komendanci Wojewódzcy.
   ujednolicenie przeliczania godzin na terenie całego województwa , w czasie dyskusji wynikły rozbieżności w tym temacie.
   wykorzystanie środków finansowych pozostałych po wypłaceniu podwyżki (obligatoryjnych skutków) , przeznaczyć na dodatki służbowe.
   system zmianowy na  PSK i MSK, możliwa jest zmiana systemu ,do końca czerwca do KW PSP mają wpłynąć propozycje z powiatów, system  pracy nie musi być jednolity na terenie województwa istnieje  możliwość indywidualnego uregulowania systemu.
   w miarę możliwości zwiększenie dodatków służbowych dla osób pełniących służbę na PSK i MSK.

   W związku z mającymi wejść zmianami wiąże się zmiana Regulaminów Komend.



Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 04, 2007, 12:08:53 »
Ratownik 112 !!!!
O co z tego wynika,mamy 4 lipca a tu nic w tym temacie się nie robi, opowiedzieliśmy się za systemem 24/72 uzgodnionym z naszym 01,Komendant wysłał nasze stanowisko do KW  i co - nic . Cisza w temacie. Myślę że jak w takim tempie będą trwały uzgodnienia,narady itp. to do końca roku będziemy na 12-tkach.
Pozdrawiam dyżurny operacyjny

Offline dyziopsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 04, 2007, 12:11:37 »
Mam pytanie do dyżurnych ze świętokrzyskiego. Jak przebiega u nich "walka " o zmianę systemu pracy z 12/24/48 na 24/48? U mnie(północ województwa) napisaliśmy pismo do ZZS Florian ,że chcemy pracować na 24/48 oraz pismo z podpisami wszystkich dyżurnych za przywróceniem starego systemu do naszego 01. Jeżeli chodzi o p.Liwińskiego(przewodniczącego NSZZ Pracowników Pożarnictwa), który wsławił się obroną 12-tek na spotkaniu z Komendantem Wojewódzkim, to maila do niego nie posiadam.Kontakt z nim poprzez KP PSP Skarżysko-Kam.Członkowie "jego" związku , którzy są dyżurnymi mogą na niego jeszcze wpłynąć , aby zmienił decyzję. A swoją drogą , który z dyżurnych na terenie województwa świętokrzyskiego pozwolił mu się reprezentować w sprawie zmiany systemu czasu służby na PSK?

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 04, 2007, 13:19:08 »
kamo 001

 ,też jestem z wlkp. i też się niecierpliwię , a inny system nie musi wejść od 1 lipca ,może wejść od 1 sierpnia i kw  ma czas na decyzję.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 04, 2007, 19:37:07 »
U mnie wszystko na dobrej drodze 4 za 1 przeciw rozsądek zwyciężył tylko jeszcze nie wiemy czy na 48 czy 72 osobiście wolałbym 48.

A zapomniałem  - dolnosląskie
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 04, 2007, 19:50:23 »
Witam!
W opolskim nie 2, a bodaj 4 zostały przy systemie 12 h.  :angry: Spowodowane to było jak mniemam pewnym niedoinformowaniem poszczególnych dyż. i podejściem ze strony KP.  :mellow:
Myślę /mam nadzieję/, że do k-ca miesiąca sprawa się ostatecznie wyjaśni i jednak wejdzie w życie /SK/ system 24/72.  ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 04, 2007, 23:02:08 »
Mamy trzeciego Z-cę Kg i z tego co słyszałem jest za systemem 12h, czyli teraz wszystko jebnie nasze plany odnośnie 24h w całym kraju się nie sprawdzą, jak sie mylę to mnie poprawcie

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 05, 2007, 08:06:05 »
Członkowie "jego" związku , którzy są dyżurnymi mogą na niego jeszcze wpłynąć , aby zmienił decyzję. A swoją drogą , który z dyżurnych na terenie województwa świętokrzyskiego pozwolił mu się reprezentować w sprawie zmiany systemu czasu służby na PSK?

Dosłownie poraziło mnie sformułowanie "mogą wpłynąć aby zmienił decyzję.."! Czy pan o którym mowa jest komendantem co najmniej szczebla wojewódzkiego aby na niego wpływać? Jest przewodniczącym ZZ który został wybrany przez członków tego związku a teraz w imię swoich "interesików", konformizmu, włazidupstwa i wazeliniarstwa mówi to co przełożeni chcą usłyszeć. 
Wiesz jak można na niego wpłynąć? Mówiąc językiem młodzieży: "WYRWAĆ CHWASTA!"

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 05, 2007, 09:33:58 »
Członkowie "jego" związku , którzy są dyżurnymi mogą na niego jeszcze wpłynąć , aby zmienił decyzję. A swoją drogą , który z dyżurnych na terenie województwa świętokrzyskiego pozwolił mu się reprezentować w sprawie zmiany systemu czasu służby na PSK?

Dosłownie poraziło mnie sformułowanie "mogą wpłynąć aby zmienił decyzję.."! Czy pan o którym mowa jest komendantem co najmniej szczebla wojewódzkiego aby na niego wpływać? Jest przewodniczącym ZZ który został wybrany przez członków tego związku a teraz w imię swoich "interesików", konformizmu, włazidupstwa i wazeliniarstwa mówi to co przełożeni chcą usłyszeć. 
Wiesz jak można na niego wpłynąć? Mówiąc językiem młodzieży: "WYRWAĆ CHWASTA!"

Dokładnie tak jest zgadzam się z Tobą w 100%, najpierw był za ludźmi aby zostać przewodniczącym, a teraz załatwia swoje sprawy włażąc co niektórym w d.... Zwołać zebranie i wywalić go na zbity pysk, niech sobie włazi przełożonym w d... będzie miał więcej czasu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 05, 2007, 10:16:42 »
Zrobisz to?, czy będziesz wylewał żale na forum? Poczytaj statut związku, zobacz, w jakim trybie zwołuje się zebranie i do roboty.
W mojej komendzie na 12 dyżurnych należy 1, i to wystarczy, żeby zająć się sprawą. Myślę, że narazie nie narzekają na przyjęte rozwiązanie. Co będzie dalej pokaże życie.

Offline pebble

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 05, 2007, 12:40:20 »
odp do   "pebble"

muszę Cię poinformować ,że Twoje informacje nie są z pierwszej ręki , nie było 5 związkowców tylko 4 , i zmiana systemu była szeroko poruszana z korzyścią dla dyżurnych , wszystkie  M/PSk mają prawo wyboru.


Kolego czytaj uważnie -> "na spotkaniu KW ze wszystkimi KM/P i obecności ZZ", na tym zebraniu nie padło ani jedno słowo w tym temacie, wiem na pewno, z resztą nie o to chodzi.
To że się spotkali KW i ZZ potem... co z tego oprócz pisma cytowanego przez Ciebie ?
KG pochodzi z Wielkopolski, obecny KW to jego były zastępca, kilka województw pracuje już w starym systemie, a my ???