Autor Wątek: AKCJA - zmiana systemu służby na SK  (Przeczytany 81213 razy)

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 05, 2007, 23:26:23 »
Witam dawno mnie tu nie było !!!
Jestem na urlopie i mam pytanie :
Jakie są wiadomości odnośnie zmiany systemu pracy w woj. mazowieckim?
Proszę o optymistyczną wiadomość !!! :wacko:
 :mellow:ponieważ jestem na holiday!!

wariant

  • Gość
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 07, 2007, 10:21:15 »
w lodzkim kw zgodzil sie na 24-48 zostajew po staremu - szkoda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 07, 2007, 20:35:38 »
Cytuj
zostajew po staremu - szkoda

szkoda? powinieneś krzyknąć HURAAAA !!!!
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline slaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 07, 2007, 22:28:25 »
W łódzkim KW niestety nie zgodził sie na 24/48. Pozostają 12-ki. szkoda!!!!Nie ma jak to uszczęśliwiać kogoś na siłę.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 07, 2007, 22:32:00 »
w lodzkim kw zgodzil sie na 24-48 zostajew po staremu - szkoda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W łódzkim KW niestety nie zgodził sie na 24/48. Pozostają 12-ki. szkoda!!!!Nie ma jak to uszczęśliwiać kogoś na siłę.

To jest ta zmiana czy jej nie ma  ^_^ ^_^  wnioski i ocenę pozostawiam zainteresowanym.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline bond998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 07, 2007, 23:52:42 »
Czy wiecie coś dokładnie na ten temat? poza pismem KG  nic nie wiadomo więc co? Pwinien byc jednolity system w całej Polsce. ja pracuje już 14 rok ale takiego bałaganu jeszcze nie widziałem. Co wy na to.

wariant

  • Gość
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 08, 2007, 20:04:26 »
Moje prywatne wnioski to takie ze będą dożyć do ujednolicenia – wszyscy na 12- stki.

Offline jag2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 09, 2007, 11:14:55 »
w podkarpackim na razie wyczekiwanie, ale jeżeli ma być zmiana systemu służby na PSk to niech będzie w całym kraju, a nie w poszczególnych księstwach, sorki województwach.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 09, 2007, 22:09:23 »
w podkarpackim na razie wyczekiwanie, ale jeżeli ma być zmiana systemu służby na PSk to niech będzie w całym kraju, a nie w poszczególnych księstwach, sorki województwach.
Wszystko zależy od was (dyżurnych), ZZ, KP/M i KW.
U nas to załatwiliśmy w dwa dni. I jest od 1 lipca 24/48.
Pozdrowienia i życzę powodzenia.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 09, 2007, 22:27:59 »
Moje prywatne wnioski to takie ze będą dożyć do ujednolicenia – wszyscy na 12- stki.

A to... już właśnie przerabialiśmy ostatnio /dzięki jedynemu nieomylnemu i najlepiej przygotowanemu/  i dlatego kol. to całe "zamieszanie"  :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline bojan

  • Straż naprawde trzeba lubić żeby w niej pracować
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 10, 2007, 18:00:59 »
W świetokrzyskim od sierpnia wojewódzki obiecał 24. Oby tak było

« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2007, 11:56:48 wysłana przez bojan »

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 10, 2007, 20:56:58 »
W świetokrzyskim od sierpnia wojewódzki obiecał 24. Oby tak było

Kto Ci takich głupot naopowiadał, byłem i nic takiego nie słyszałem!!!!!

Offline bojan

  • Straż naprawde trzeba lubić żeby w niej pracować
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 11, 2007, 11:58:18 »
To zależy gdzie byłeś?

Tak na przyszłość... pkt 10 Regul. Forum <Staraj się nie umieszczać postów jednozdaniowych, a tym bardziej jednowyrazowych.> Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2007, 17:07:16 wysłana przez Ajax »

Offline Dop15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 14, 2007, 09:33:14 »
Do Grzela
Napisz jak możesz jak to u was wygląda-3 dyżurnych i 2 skoczków,czy ktoś wrócił na podział i tak jak kiedyś są dublerzy z podziału?bo unas operacyjny widzijakieś problemy z 24/48(raczej skłonia sie na 24/72)my byśmy woleli 48 dzieki za odpowiedz

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 14, 2007, 12:59:03 »
Tak jak napisałeś 3 dyżurnych i dwóch skoczków. Nikt nie wrócił na PB, ani do biura. Na razie wykorzystujemy urlopy i WZS, tak że dwóch jest cały czas na wolnym. U nas KP skłania się do obsady dwuosobowej na PSK. W niedalekiej przyszłości będzie nas po dwóch. Także sprawa WZS i urlopów będzie rozwiązana dogadując się na zmianie. Raptem wyjdzie kilka służb w miesiącu, że będzie nas siedziało dwóch. Zmiennicy z KP lub z podziału bojowego nie będą potrzebni. W regulaminie komendy mamy zapisanych 6 dyżurnych PSK.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 14, 2007, 23:37:15 »
Tak jak napisałeś 3 dyżurnych i dwóch skoczków. Nikt nie wrócił na PB, ani do biura. Na razie wykorzystujemy urlopy i WZS, tak że dwóch jest cały czas na wolnym. U nas KP skłania się do obsady dwuosobowej na PSK. W niedalekiej przyszłości będzie nas po dwóch. Także sprawa WZS i urlopów będzie rozwiązana dogadując się na zmianie. Raptem wyjdzie kilka służb w miesiącu, że będzie nas siedziało dwóch. Zmiennicy z KP lub z podziału bojowego nie będą potrzebni. W regulaminie komendy mamy zapisanych 6 dyżurnych PSK.


A jaka jest u was kategoria komendy i ile przeciętnie macie zdarzeń w ciągu roku?

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 26, 2007, 14:26:55 »
Czy coś wiadomo na temat zmiany systemu pracy na PSK w woj. świętokrzyskim?

Offline dyziopsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #117 dnia: Sierpień 03, 2007, 10:24:58 »
W świętokrzyskim Komendant Wojewódzki powołał zespół mający za zadanie ocenić , czy da się na terenie świętokrzyskiego wprowadzić system 24/48.
Zbiera on informacje z komend za jakim systemem są. Duża rola dla Dyżurnych , ponieważ to oni mają odpowiedzieć jaki im system najbardziej pasuje.Z tego co wiem w naszym województwie tylko dyżurni w 2 komendach są za systemem 12/24/48. Nie napiszę w jakich , bo może zmienią zdanie. Reszta jest za 24/48  lub 24/72. Kiedy się praca tego zespołu skończy-- nie wiadomo. Na razie wakacje i nikt za bardzo się tym nie przejmuje. Prawdopodobnie coś się może zacząć dziać we wrześniu, a nowy system może , powtarzam ,może będzie wprowadzony od października . Ostatni kwartał roku . Pozwoli to na ustalenie grafików służb , wprowadzenie zmian , ustalenie dublerów itp.
POZDROWIONKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpień 03, 2007, 15:05:01 »
W dolnośląskim taką ankietę przeprowadzono dawno wynik był za 24 h systemem ale jak dotąd na przeprowadzeniu ankiety się skończyło żadne w związku z nią decyzje nie zapadły , no poza tym że KW wyraża zgodę na przejście pojedynczym komendom na stary system
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpień 04, 2007, 19:50:35 »
W dolnośląskim taką ankietę przeprowadzono dawno wynik był za 24 h systemem ale jak dotąd na przeprowadzeniu ankiety się skończyło żadne w związku z nią decyzje nie zapadły , no poza tym że KW wyraża zgodę na przejście pojedynczym komendom na stary system

czyli nie tak do końca "nie zapadły żadne decyzje" bo to właśnie wyniki ankiety (przekazane przez związki do wiadomości KW) uświadomiły wojewódzkiemu za jakim systemem pracy są SK. A pozytywne decyzje wprowadzenia zmiany systemu na 24-godzinny zapadają od razu gdy tylko KomWoj otrzyma od komendanta powiatowego/miejskiego wniosek o wprowadzenie takowego. I myśle że pozwoliłby na to każdej komendzie gdyby tylko wniosek wpłynął (a nie tylko "pojedynczym" komendom jak piszesz)..

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 04, 2007, 19:54:35 »
Zgadzam się z Tobą ale niktórzy KP czekają na wprowadzenie 24 h odgórnie przez KW w całym województwie
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 04, 2007, 19:57:15 »
Zgadzam się z Tobą ale niktórzy KP czekają na wprowadzenie 24 h odgórnie przez KW w całym województwie

Tak jak napisał @mario68 Komendant Wojewódzki dał wolną rękę KM/P a nie wprowadzał odgórnie, tym którzy napisali wniosek nie robiono żadnych przeszkód, wręcz przeciwnie sprawy załatwiano nawet w kilku przypadkach od ,,ręki,,. Oczywiście pozytywnie.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 04, 2007, 20:35:37 »
czekanie na "odgórne" wprowadzenie systemu 24-godzinnego jest, wydaje mi się, dobrą wymówką tych komendantów żeby go właśnie nie wprowadzać. Nie ma co ukrywać że system 12-godzinny jest dla strony służbowej o wiele bardziej wygodna i mniej skomplikowana niż 24-godzinny.

Offline stary21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 06, 2007, 10:30:49 »
My od lipca jedziemy 24/72. Jest jeszcze lepiej niż było kiedyś. Jedna zamiana na służbe i jest tydzień wolnego. Z tego co wiem to WSKR działa na 12/24. Zmiana systemu na stanowisku była decyzją komendanta po krótkiej naradzie z dyspozytorami. ( zgoda wojewódzkiego oczywiście była )
Pozdrowienia.

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpień 07, 2007, 18:04:49 »
My od lipca jedziemy 24/72. Jest jeszcze lepiej niż było kiedyś. Jedna zamiana na służbe i jest tydzień wolnego. Z tego co wiem to WSKR działa na 12/24. Zmiana systemu na stanowisku była decyzją komendanta po krótkiej naradzie z dyspozytorami. ( zgoda wojewódzkiego oczywiście była )
Pozdrowienia.

Witam kolego STARY mam pytanie w jakim woj. powiecie wam tak wprowadzili ?? No i myśle, że to jest bardzo fajny system. Chyba najlepszy z możliwych?
Najbardziej podoba mi się to, że was jako dyspozytorów zapytali w jakim chcecie pracować i zrobili wam system taki jaki wam najbardziej odpowiadał bardzo mi sie podoba podejście waszych Komendantów widać że są bardzo przychylni tzn. byli do sprawy systemu pracy na PSK, skoro taki wprowadzili i przede wszystkim, że nie decydowali za was jaki jest dla Dyżurnych najbardziej optymalny i odpowiedni.
Myślę że większość dyspozytorów bardzo chciało by mieć taki system.
I oby takie rozmowy były prowadzone w każdej KP PSP jak i KW PSP.
Pozdrawiam!!! i gratuluję systemu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2007, 18:12:57 wysłana przez mieczking »