Autor Wątek: AKCJA - zmiana systemu służby na SK  (Przeczytany 81176 razy)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 23, 2008, 17:09:46 »
a czy SK jest dla dyżurnego czy dyżurny dla SK - system ustalamy dla SK czy dla ludzi tam pracujących ??
Jak to rozwiązane jest w Polsce ??
Pozdrowienia
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline le0102

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 24, 2008, 12:24:41 »
No nie te dwie ostatnie wypowiedzi to mnie dobijają bez obrazy ale to WY Panowie musicie być tymi "młodymi wilczkami" którzy trafili na SK bądź w wyniku zmian regulaminowych   wymuszonych na K-ntach Powiatowych, bądź trafiliście tam z tak zwanej łapanki spośród stażystów i dlatego tak patrzycie na tą sprawę, bo dla Was to pełen luz i wszystko jedno, ale czy któryś z Was zastanowił się w pewnym momencie że przez około 20 lat ktoś pracował jako dyżurny, a tu nagle , bez jakiejkolwiek poważnej merytorycznej podstawy prawnej zmienia sytem bo jemu jest tak wygodniej i nie mówcie mi tu o nowych Regulaminach organizacyjnych Komend bo one doprowadziły tak naprawdę do rozbicia Naszej Formacji, zdaje Mu się, że dokonał wielkich korzystnych zmian, a to gówno prawda. Teraz natomiast wykręca się jakimiś liścikami pomiędzy Nim, a K-ntem GŁównym to jest to kolejne gówno prawda, po prostu boi się podjąć jednej konkretnej decyzji i odwołać to durne ustalenie choć ma do tego pełną delegację, a oczywiście żaden z Powiatowych też się nie wychyli bo i poco. Z swojej strony popieram i potwierdzam wypowiedzi moich kolegów z forum, że przy tym systemie jestem trzykrotnie bardziej zmęczony i jak ten pies na łańcuchu taki ogłupiały, nie wie co robić: szczekać, śmiać się czy płakać, czy może po dupie się drapać? Na razie pozdrawiam wszystkich naszych Wszechwiedzących ! Bo już prawie dwa lata od ich zamierzonych planów, a 14 m-cy od wprowadzenie w życie i co pomimo monitów większości NIC - Nadzieja!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 24, 2008, 21:25:45 »
Hehee!
Cytuj
No nie te dwie ostatnie wypowiedzi to mnie dobijają bez obrazy ale to WY Panowie musicie być tymi "młodymi wilczkami" którzy trafili na SK
Może, ciut jaśniej kol. bo akurat ostatnie 2 wypowiedzi odnoszą sie zupełnie to czego innego niż mniemasz  :angry:
Może najpierw nieco poczytaj Ten wątek i różne tematy, a później pisz /swoje emocje/  -_-
U mnie jest 4 dyż. + 1 pomocnik /skoczek/ - nie wiem czemu? Od blisko roku jest 24/72 i  ok. W br. również /na razie/, bez żadnych problemów. Grafik do półrocza wspólnie rozpisany. Więc nie rozumiem jakiegoś przywiązania niektórych do 12! Uprzednio wciąż były zastępstwa, łapanki, itd...  :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 25, 2008, 19:52:57 »
Cytuj
No nie te dwie ostatnie wypowiedzi to mnie dobijają bez obrazy ale to WY Panowie musicie być tymi "młodymi wilczkami"
Hahaha !!! Pomyliłbyś się i to bardzo !!! - le0102
A wracając do tematu - Ajax i jak rozwiązana jest u Ciebie praca skoczka ? Jak i gdzie pracuje ?
Pozdr
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2008, 20:00:24 wysłana przez stępień »
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 26, 2008, 00:16:31 »
Co do nadgodzin, to u mnie i owszem problem jest do rozwiązania, tak mi powiedziano... Zostało mi jakieś 20 nadgodzin do wybrania. Mamy tu KP, PSK i JRG. Zapytałem kierownika kiedy mogę sobie je wybrać. Odpowiedział że kiedy chcę, ale tylko do 15.30 bo jedynymi osobami które mogą mnie zastąpić w tym czasie są pracownicy KP. Nie można wsadzić innego dyspozytora bo generuje mu się nadgodziny. Żaden koleś z PB także nie chce usiąść więc pozostaje ktoś z KP ale tylko w godzinach pracy komendy. To już w ogóle dla mnie jest pomysł z kosmosu ale tak usłyszałem...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 26, 2008, 21:26:25 »
Hm!
U mnie skoczek zastępuje etatowo każdego dyż. Ma ustalony wspólnie grafik i figuruje tam jako 5 <dyż.> Bywa,że nieraz ma więcej, raz mniej wolnego, ale ogólnie wszystko się zazębia  -_- Tylko gr. niższa /dlaczego?/, choć robi to samo.
Odnośnie gr. zaszeregowania i tym bardziej dodatków dyż. - szkoda już słów!!! Było już nie raz nt. :angry:
Nadgodziny? Fakt stosunkowo niewiele w porównaniu do PB, ale u mnie nawet To nie realne:
Cytuj
Zapytałem kierownika kiedy mogę sobie je wybrać. Odpowiedział że kiedy chcę, ale tylko do 15.30 bo jedynymi osobami które mogą mnie zastąpić w tym czasie są pracownicy KP. Nie można wsadzić innego dyspozytora bo generuje mu się nadgodziny. Żaden koleś z PB także nie chce usiąść więc pozostaje ktoś z KP ale tylko w godzinach pracy komendy.
Po prostu obecny KP wręcz im zabronił, ale na wiele innych spr. przymyka oko  :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline dyż-oper

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 27, 2008, 10:10:08 »
Ja zadam tylko takie pytanie – pomijając marne dodatki służbowe , grupy
zaszeregowania - Prawdziwych Strażaków pełniących służbę na podziale
bojowym i Tych poniewieranych dyżurnych operacyjnych
I zadaje pytanie gdzie są pieniądze  nie tylko za nadgodziny ale za :
- prace w dni wolne od pracy i świąteczne ?
- prace w porze nocnej ?
Gdzie ten kodeks pracy ? To są bardzo duże pieniądze,
 wszystkie grupy zawodowe mają za to płacone i to nie małe pieniądze.
Dosłownie brak słów ,czekamy na komentarz związkowców  i Strażaków
z krwi i kości . 
A sysem to 24/48/-24/72 i dwóch dyżurnych
Pozdrowienia !!!!



Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #257 dnia: Luty 27, 2008, 16:08:13 »
Ajax  -  ten skoczek w ciągu roku ma mało godzin wypracowanych na służbie czy dorabia w biurze ?
Pozdr.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #258 dnia: Luty 27, 2008, 16:33:17 »
Bardzo śmieszne  ^_^!
Cytuj
ogólnie wszystko się zazębia
Po prostu "zwykle" wchodzi jak>> dotychczas za tzw. biuro i tyle!
Ma trochę powalony grafik, bo nie raz 24/24, a bywa, że i 24/96  -_-. Jednak ogólnie jak pisałem... spoko! Wszystko kwestia wzajemnych (wcześniejszych) ustaleń wew. Dobrze, że nikt nie stara się nic na siłę. Funkcjonuje ok. i "gra" od niemal roku.  :wub:
Pozdr.
Ps. Nadgodziny w sumie /znikome/ - może Ci grafik przesłać na PW?
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2008, 16:43:44 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline NNN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 28, 2008, 10:21:56 »
Cytuj
Ps. Nadgodziny w sumie /znikome/ - może Ci grafik przesłać na PW?
Jak możesz przesłać grafik to ja poprosze.
Na PW adres @ poproszę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2008, 11:05:48 wysłana przez NNN »

Offline Dys998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #260 dnia: Luty 29, 2008, 11:48:10 »
WSKR w Świętokrzyskim przechodzi od jutra na system 24/48, a M/PSK według decyzji Komendantów M/Powiatowych. Ajax czy mógłbym prosić o grafik?
Na PW adres @ proszę.
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2008, 15:33:47 wysłana przez Ajax »

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #261 dnia: Luty 29, 2008, 14:07:15 »
Cytuj
a M/PSK według decyzji Komendantów M/Powiatowych.

Tak jest w dolnośląskim i co ? dalej pracuje na 12
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #262 dnia: Luty 29, 2008, 19:35:45 »
kiedy wreszcie ku... ktoś pierdolnie ręką w stół i ujednolici ten system w całym kraju????????????????

Offline bojan

  • Straż naprawde trzeba lubić żeby w niej pracować
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #263 dnia: Luty 29, 2008, 20:45:28 »
Busko przechodzi od 1 marca na 24!!!!!. Wreszcie skończyła sie 13-miesieczna męczarnia. 

Offline pebble

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #264 dnia: Marzec 01, 2008, 02:00:28 »
Wczoraj tj. 29.02 z KG przyszło pismo, że każdy KP decyduje sam, jak będzie pracowało jego SK !!! Więc jeśli macie kumatego 01, to się dogadacie :) U nas się udało !! W końcu !!

Offline Dys998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #265 dnia: Marzec 01, 2008, 11:28:21 »
W Świętokrzyskim wchodzi na PSK od 15 marca 24/48.  Gratulacje dla Buska, że tak szybko się uwineli.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2008, 11:33:05 wysłana przez Dys998 »

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #266 dnia: Marzec 01, 2008, 11:57:58 »
A w pomorskim mamy nie ugiętego KW i on tu jest panem żadne racje do niego nie przemawiają jego wizją jest służba 12 godz na PSK i MSK i WSKR, w odpowiedziach to tak kręci że powinien się tego wstydzić.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #267 dnia: Marzec 01, 2008, 19:20:00 »
Wszystko się  popier..... nie liczy się dobro ludzi tylko dobro służby a co z morale ? aby dobrze i chętnie pracować musi być atmosfera a tej niestety brak. Zaczynam myśleć o emeryturze i tęsknić za ZSP.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #268 dnia: Marzec 01, 2008, 20:29:22 »

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #269 dnia: Marzec 02, 2008, 10:07:23 »
Cytat z w/wpisma

Cytuj
Spotkanie zakończono przekazaniem uwag i dyskusją dotyczącą systemu służby, w tym problemu wprowadzenia 24 godzinnej służby na PSK – Odpowiadając KG stwierdził że leży to w gestii KW i on nie widzi problemu dlaczego nie ma być wprowadzane

Czyli dalej bez zmian bo nie każdy KW/KP jest za takim systemem. Tu potrzebny jest rozkaz KG jednoznacznie normujący system
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #270 dnia: Marzec 02, 2008, 10:46:50 »
W Świętokrzyskim wchodzi na PSK od 15 marca 24/48.  Gratulacje dla Buska, że tak szybko się uwineli.
A któż Ci za przeproszeniem takich głupot naopowiadał, no chyba że masz jakieś naprawde konkretne informacje. Jak możesz to się z nami nimi podziel :mellow:

Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #271 dnia: Marzec 02, 2008, 14:34:25 »
A może by ktoś z kolegów wstawił to pismo na forum bo już różne wersje słyszałem jedna mówi że to KM/KP ma decydować druga to, że owszem KM/KP ale za zgodą KW ten drugi wariant to był by porażka bo wtedy stoimy w miejscu. A swoją drogą to czy tak ciężko w KG napisać rozkaz pt: POLECAM WPROWADZIĆ itd....

Offline slasta

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #272 dnia: Marzec 04, 2008, 16:34:11 »
Z tego co widze to w dyskusji nie ma ludzi z Zachodniopomorskiego. To co u nas sie dzieje to przechodzi ludzkie pojecie. Z nami nawet nie chce nikt porozmawac o naszych odczuciach a co dopiero o jakiejs zmianie ktora nam by pasowala. Ktos wspomnial ze przy systemie 12/24/48 jest bardziej wypoczety. Paranoja no chyba ze w domku zaklada cieple papucie i zonka go obsluguje! Po nocy spicie caly dzien? A przed nocka tez sie kladziecie aby cala noc byc czujnym i wypoczetym? BZDURA!! Nie wspomne o dodatkowej pracy gdzie mozna by bylo sobie dorobic do nedznych naszych pensyjek jak to robia sobie lniektore udziska z PB. Wku... mnie jeszcze to ze np. uslyszalem dzisiaj ze za pare dni maja sie zebrac "na gorze" aby przedyskutowac mozliwosc wprowazdenia tygodniowki 48-o godzinnej na PSK/MSK aby nas dobic do konca. Oczywiscie nikt z dyzurnych nie zostanie zaproszony na takie spotkanko bo po co. Oni wiedza najlepiej czego my chcemy!
pozdrawiam 24-ro godzinnych.

Offline pepe112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #273 dnia: Marzec 06, 2008, 09:45:34 »
cześć mamtylko jedno pytanie dyż. operacyjnych pow.
czy ktoś z was analizował ile nadgodzin wygeneruje dyż pełniąc służbę w systemie 24/48 przy założeniu ze jest was nawet 6 w PSK po 2 na zmianie przez pełne 24 godziny?, przy utrzymaniu 40 godzinnego tygodnia pracy czy zastanawialiście się ile to jet godzin? ponad normatyw 40 za które i tak na razie nikt nie płaci, przecież ten system 12/24 12/48 daje wam możliwośc utrzymania 40 godzin tygodniowo i dość swobodnie wybieracie urlopy

Offline slaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #274 dnia: Marzec 06, 2008, 10:32:31 »
cześć mamtylko jedno pytanie dyż. operacyjnych pow.
czy ktoś z was analizował ile nadgodzin wygeneruje dyż pełniąc służbę w systemie 24/48 przy założeniu ze jest was nawet 6 w PSK po 2 na zmianie przez pełne 24 godziny?, przy utrzymaniu 40 godzinnego tygodnia pracy czy zastanawialiście się ile to jet godzin? ponad normatyw 40 za które i tak na razie nikt nie płaci, przecież ten system 12/24 12/48 daje wam możliwośc utrzymania 40 godzin tygodniowo i dość swobodnie wybieracie urlopy
Swobodne wybieranie urlopu... ^_^, marzenie...Skoro tak pięknie, to czemu wisi mi jescze prawie cały za 2006r?
W systemie 12-godzinnym pracuję od lipca 2006r. Wcześniej (w systemie 24/48) nie miałem problemu z odebraniem należnego urlopu. Teraz wielkie proszenie, łażenie, a jak trafi ci się wolne to nie wtedy kiedy byłby człowiek zainteresowany i zawszwe w systemie nie mniej niz 15 dni albo ich wielokrotność czyli jeśli dłużej od 15, to nie mniej niz 30. Taka rzeczywistość niestety i cud systemu 12-godzinnego. Pozdrawiam wszystkich z nadzieja powrotu do 24 godz.