Autor Wątek: AKCJA - zmiana systemu służby na SK  (Przeczytany 80841 razy)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« dnia: Czerwiec 18, 2007, 08:53:58 »
W celu zdopingowania struktur wojewódzkich ZZ do podjęcia rozmów z właściwymi komendantami wojewódzkimi na temat zmiany systemu służby dla stanowisk kierowania proponuję, wzorując się na naszej ostatniej akcji "zasypywania" skrzynek związkowych mailami, wysyłanie przez dyżurnych SK pisma apelu o rozpoczęcie rozmów z KW. Poniżej projekt krótkiego pisma. Proszę o ewentualne nanoszenie poprawek. Czas do jutra - jutro zaczynamy wysyłać do swoich wojewódzkich ZZ.
Myślałem aby w piśmie zawrzeć już sugestie dotyczące rozpoczęcia rozmów w sprawie "podciągnięcia" dyżurnych SK w grupach ale o tym trzeba pomyśleć za niedługi czas i pisać do  związków na szczeblu krajowym a nie wojewódzkim jak w tym przypadku. Tak, że to jeszcze przed nami.

W związku z pismem  nr BKS-I-110/95-1/07 z dnia 15 czerwca 2007r. Komendanta Głównego PSP w sprawie systemu pełnienia służby w Stanowiskach Kierowania PSP, w którym dopuszcza się w sposób jednoznaczny możliwość pełnienia służby w systemie 24-godzinnym po uprzednim wyrażeniu zgody przez właściwych Komendantów Wojewódzkich proszę o rozpoczęcie rozmów z (dolnośląskim, małopolskim, lubuskim, itp ....) komendantem wojewódzkim celem wprowadzenia tego systemu w naszym województwie.
Jednoznaczna opinia służb dyżurnych Stanowisk Kierowania wszystkich szczebli jest znana od chwili wprowadzenia systemu 12-godzinnego. System 12-godzinny, wprowadzony zresztą niezgodnie z obowiązującymi przepisami, okazał się totalnym nieporozumieniem. Od samego początku spotkał się z oporami i protestami ludzi których to bezpośrednio dotknęło. Nowy system naruszył silne więzi Stanowisk Kierowania z resztą Podziału Bojowego. Zepchnął dyżurnych operacyjnych do roli dyspozytorów wyrwanych z doskonale funkcjonującego organizmu jakim była do tego czasu "zmiana służbowa".
W związku z doskonałą okazją na naprawienie błędów sprzed kilku miesięcy proszę o rozpoczęcie rozmów i negocjacji z (dolnośląskim, małopolskim, lubuskim, itp ....) komendantem wojewódzkim celem wprowadzenia systemu 24-godzinnego od 1 lipca 2007r.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2007, 09:13:04 »
Myślę że jest to dobre co napisałeś , poczekajmy do jutra na dalsze wypowiedzi i można wysyłać.

Offline Ruto39

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2007, 09:36:33 »
Panowie musimy się zmobilizować. Pojawia się szansa na zmianę systemu. Trzeba tylko zmobilizować nasze związkizawodowe. Pismo chyba jest dobra, zresztą nie treść pisma jest tak bardzo ważna tylko dobra wola Komendantów Woj. Trzba mocno powalczyć

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2007, 11:47:39 »
Ludzie, o co Wam k... chodzi?
Cytacik z sąsiedniego wątku:

Cytuj
Co do systemu pełnienia służby to osobiście jestem za tym aby o tym decydował komendant powiatowy w uzgodnieniu z ZZ i o to powinniśmy również walczyć. Nie próbujmy znowu uszczęśliwiać na siłę. W przypadku mojej komendy jesteśmy za tym aby w okresie wiosenno letnim były 12, natomiast w okresach kiedy jest mniej zdarzeń 24.

To może wprowadźmy system indywidualnie, dla każdego dyżurnego. W ten sposób sami sobie strzelacie w kolano. Ktoś mądry powiedział: "ch..wo, ale jednakowo".

Do Mario - jak widzisz Twoje skądinąd dobre pismo może skrzywdzić ludzi, którzy tak w zasadzie to sami dobrze nie wiedzą o co im chodzi.

Co do mnie, to nikt nie musi do mnie pisać, wystarczy rozmowa, reszta oczywiście w rękach KW.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2007, 12:00:38 »
Moja matka mawia: "i tak źle, i tak niedobrze" ....

Za chwile się okaże że ten system (obecny) większości pasuje....

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2007, 12:05:46 »
I w ten sposób możesz zostać wrogiem publicznym nr 1 :wacko:

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2007, 12:16:32 »
sam_go jakbym się tym przejmował to nie pisałbym na forum tego co myślę.
Po prostu zostałbym ku..ą żeby dogodzić każdemu...

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 18, 2007, 12:25:56 »
Myślę że jak wrócimy do systemu 24/48 to wszyscy dyżurni przyjmą to z ulgą. Pracuję w wielkopolsce i ten system mamy od 1 stycznia.Jest nas 6 stałych dyżurnych. Nie wiem jak to będzie rozwiązane ale nas 6 sprawy nie rozwiąże. Mamy Centrum Powiadamiania Ratunkowego telefony 112,998,999 .Pojedyńczo to będzie horror. Przed 1 stycznia był jeden dyżurny i pomocnik z podziału. Myślę że powinno się wrócić do tego rozwiązania. ALE !!!! Przy tych stanach wzięcie jeszcze jednego z podziału do stanowiska jest prawie niewykonalne. Jedynym rozwiązaniem jest zmniejszenie stanów na zmianie (nie wiem czy wojewódzki pójdzie na takie coś). Chyba że będą płatne nadgodziny to wtedy będą chętni do stanowiska.
Tak jest u nas a jak wy widzicie rozwiązanie tej kwesti ??
Pozdrawiam

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 18, 2007, 12:38:06 »
Właśnie dostałem wiadomość, że dolnośląski FLORIAN zaczął już działać w tej sprawie. Rozsyła pismo po terenowych organizacjach z prośbą o ustalenie jaki odsetek dyżurnych jest za wprowadzeniem 24-godzinnego systemu żeby mieć punkt wyjścia do rozmów z naszym KW.
I tak trzymać Panowie, tak trzymać!!

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 18, 2007, 16:24:51 »
Myślę że jest to dobre co napisałeś , poczekajmy do jutra na dalsze wypowiedzi i można wysyłać.
Sory, kolego asp2001
Jak coś jes dobre to należy z tym się identyfikować i to popierać. Bo inaczej to nie ma sensu. Tak jak Twoja wypowiedż, jest dobrze ale poczekajmy do jutra. Na co, na to że będzie jeszcze lepiej. Nie Ty masz nadzieję że jutro będzie gorzej. Tylko co to znaczy i po co o tym piszesz ?
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 18, 2007, 18:32:24 »
 Tak dla przypomnienia do sam_go"
Czy ja wyglądam na człowieka konfliktowego (patrz avatar)? Po prostu stwierdziłem, że nie uda mi się Ciebie przekonać (szanuję Twoje poglądy, acz nie muszę się z nimi zgadzać), ani Ty nie przekonasz mnie (mam nadzieję, że uszanujesz moje zdanie). Protokół rozbieżności traktuję, jako honorowe wyście dla obu stron.
Skąd Ci do diabła przyszedł do głowy ten beton?????
odp:do sam_ go
Mimo Twojego odmiennego zdania i braku chęci dialogu z tymi z SK to pomyśl ,że może Ty też będziesz na naszym miejscu i może już niedługo (mam taką specjalność,że z SK biorę udział w akcji)I nie zapomniałem co to jest PB i wiem co to jest SK .Postaraj się zrozumieć nasza sytuację( bo teraz jestem na SK) Jak chodziło o jedność działania to to było dobrze ale teraz to już SK nie jest potrzebne.

Tobie to chyba PSK stoi kością w gardle uważaj ,żebyś się nią nie udławił -Fe jak na strażaka i  chyba na związkowca to naprawdę FE ,ale szanuję twoje poglądy i życzę awansu na PSK w jakimś zadupiu abyś miał komfort dojazdu co najmniej 60km bo ja do emki wysiedzę na szpilkach .To wszystko co miałem tobie do powiedzenia i nie przewiduje dialogu bo jestem z PSK a to chyba za wysoko dla mnie 

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 18, 2007, 20:47:22 »
Czy ktoś mógłby mi przetłumaczyć powyższy post z polskiego na nasze, bo nie sięgam na wyżyny, gdzie wzniósł się kolega. Łopatologicznie - o co Ci chodzi? i skąd wniosek, że PSK stoi mi kością??

PS. Nie, no k.. przeczytałem trzeci raz twój post i dalej nic nie rozumiem. Dzięki za życzenia kolego, ale siedź se do emki nawet w ciemnym tyłku. Ja na szczęście prawa nabyłem jakiś czas temu.
Nie chcę kląć, aleś mi ciśnienie podniósł. Fe.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2007, 20:58:25 wysłana przez sam_go »

wariant

  • Gość
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 18, 2007, 22:19:43 »
Myślę że nie warto się kłócić ja przesłałem maile do związków.
Pozdrowienia.

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 19, 2007, 08:50:05 »
Dzisiaj na zmianie służby dowiedziałem się o nowych zmianach czasu pracy na PSK, chciałbym wrócić na 24/48 ale nikt nigdzie nie mówi o konsekwencjach tego przejścia i na jakich warunkach ? Ciekawe czy coś się zmieni ? Tylko dziwne że wyszło to od Komendanta Wojewódzkiego ( ta propozycja ) a nie jak wprowadzano 12/24, 12/48 odgórnie przez JEKG.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 19, 2007, 09:21:58 »
Nie wyszło to od komendanta wojewódzkiego tylko od Komendnata Głównego. Przeczytaj sobie pismo BKS-I-110/95-1/07 z dnia 15 czerwca 2007r.

http://www.skpnszz.org/news.php

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 19, 2007, 09:30:21 »
Potwierdzam to co napisał mario68, a tak na marginesie to o jakich konsekwencjach myślisz ?
Powrót do starego systemu i tyle z zachowaniem:
- posiadane możliwości etatowe;
- zapewnienie minimalnych stanów osobowych zmian służbowych;
- zachowanie 40-godzinnej normy czasu służby w sześciomiesięcznym okresie rozliczeniowym, stosownie do postanowień art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2006 r. Nr 96, poz. 667, ze zm.)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

strażak79

  • Gość
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 19, 2007, 12:13:04 »
Tak mnie zastanawia jedna rzecz. Plany, propozycje, kłótnie, obrzucanie błotem kolegów. A nie prościej na każdym SK anonimowa ankieta za jakim systemem pracy jestem. Jedna osoba w województwie aby to zebrała (np. ktoś z WSKR bo najbliżej jest szefa) i większością głosów już wiadomo jaki system ludziom najbardziej odpowiada. To nie jest chyba taki wielki problem.
POZDRAWIAM

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 19, 2007, 14:45:06 »
A nie prościej na każdym SK anonimowa ankieta za jakim systemem pracy jestem

Już jedna ankieta w PSP była i jak skończył jej autor wszyscy wiemy. Wystarczy tych udziwnień w PSP.

pozdro

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 19, 2007, 15:00:52 »
Zrozumcie też że chodziło by wejść w system 24/48/72 od nowego okresu rozliczeniowego 1 lipiec.
Nie wiem na ile  możliwy jest termin 1 lipiec, ale trzeba się sprężać w zbieraniu opinii na poziomie M/PSK i dostarczeniu ich na poziom wojewódzki ZZ, aby miały argumenty w rozmowach z KW.
Np. dolnośląskie na 27 WSKR, KM/P odpowiedziało 24 KM/P (odpowiedziało 133 dyżurnych z tego 13 tylko chce zostać przy obecnym systemie).
Oczywiście dane są nie pełne, ale odzwierciedlają poparcie dla systemu 24/48 lub 24/72
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2007, 17:06:45 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 19, 2007, 16:38:21 »
Przynajmniej jedno województwo coś robi w tym temacie pozostałe jak zwykle cisza . Pozdrowienia Panowie i gratulacje że macie takie związki- szkoda że mieszkam w innym województwie.  Tak trzymać!!!!!!!!!!!!!!

Offline ddjss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 19, 2007, 17:13:11 »
Myślę że jak wrócimy do systemu 24/48 to wszyscy dyżurni przyjmą to z ulgą. Pracuję w wielkopolsce i ten system mamy od 1 stycznia.Jest nas 6 stałych dyżurnych. Nie wiem jak to będzie rozwiązane ale nas 6 sprawy nie rozwiąże. Mamy Centrum Powiadamiania Ratunkowego telefony 112,998,999 .Pojedyńczo to będzie horror. Przed 1 stycznia był jeden dyżurny i pomocnik z podziału. Myślę że powinno się wrócić do tego rozwiązania. ALE !!!! Przy tych stanach wzięcie jeszcze jednego z podziału do stanowiska jest prawie niewykonalne. Jedynym rozwiązaniem jest zmniejszenie stanów na zmianie (nie wiem czy wojewódzki pójdzie na takie coś). Chyba że będą płatne nadgodziny to wtedy będą chętni do stanowiska.
Tak jest u nas a jak wy widzicie rozwiązanie tej kwesti ??
Pozdrawiam

kamo001 - najlepsze jest to, co sprawdzało się latami!!! Jeszcze tylko 997 i Nasz Polska będzie radować się strażakami wszystkomogóchami!!! Kurna mać! Wracać do sprawdzonych spraw! Góra nie ma się czym zajmować tylko ciągłym godzinnym reformowanie Straży Pożarnej! Może by jaki sprzęt ściągli do nas? Co? Mam dość mieszania w grafikach i bezsensownych zmian!
Jestem nieuczciwy i kłamliwy, ale potrafię oszukać tylko siebie samego.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 19, 2007, 17:22:52 »
Butel to nie tak - nie dla systemu 24/48! Jest to poparcie dla systemu 24-godzinnego.
Pismo Komendanta Głównego mówi jasno : "Możliwe jest pełnienie służby na tych stanowiskach w systemie 24-godzinnym". Nie jednoznaczanie o systemie 24/48, 24/72 itd.
Należy powiedzieć wprost, że stwarza to komendantom możliwość dopasowania systemu służby do konieczności zapewnienia obsady z jednoczesnym zachowaniem 40-godzinnego tygodnia pracy. A więc bardziej pasuje tu system 24/72. I za takim systemem optujemy u nas na PSK.

               Zgoda, nie w tym miejscu, ale już poprawiłem
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2007, 22:45:49 wysłana przez Butel »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 19, 2007, 23:56:30 »
MArio68 - masz plusa za rozwiązanie ale to jakoś wydaje mi się mało prawdopodobne choć nie niemożliwe :)

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 20, 2007, 20:19:33 »
Potwierdzam to co napisał mario68, a tak na marginesie to o jakich konsekwencjach myślisz ?
Powrót do starego systemu i tyle z zachowaniem:
- posiadane możliwości etatowe;
- zapewnienie minimalnych stanów osobowych zmian służbowych;
- zachowanie 40-godzinnej normy czasu służby w sześciomiesięcznym okresie rozliczeniowym, stosownie do postanowień art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2006 r. Nr 96, poz. 667, ze zm.)
Myślę o tym gdyż w chwili obecnej zyskałem sporo finansowo na reorganizacji ponad 300 zł brutto ( z dyspozytora zostałem dyżurnym operacyjnym ) a teraz jak wrócimy do starego systemu to znowu zlecę na dyspozytora ??? !!!!  Nikt nic nie mówi a w regulaminach organizacyjnych jest taka furtka żeby ten stan zmienić, co by mnie się bardzo nie podobało.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 20, 2007, 20:30:58 »
Nie ma żadnego problemu, to wróćcie na system 24/72 i po sprawie, wtedy nic nie tracisz.
A tak na marginesie, to tylko zależy od ponownego zapisu w regulaminie organizacyjnym komendy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2007, 07:01:26 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk