Autor Wątek: Przywracanie stopnia  (Przeczytany 2007 razy)

Offline Venom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Przywracanie stopnia
« dnia: Czerwiec 16, 2007, 19:24:57 »
Witam.
Jest jakaś ustawa o przywracaniu stopnia uzyskanego w wojsku i nadania go strażakowi? Jeżeli tak to poprosił bym o jakieś linki itp.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Przywracanie stopnia
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2007, 20:21:55 »
Przywracać stopień to można w ramach tej samej formacji np. po niezgodnym z prawem jego obniżeniu.
Sądzę że chodzi Ci o uznanie w PSP stopnia wojskowego - niestety nie jest uznawany, nie masz na co liczyć.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Venom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Przywracanie stopnia
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2007, 20:35:40 »
Wiem że kiedyś czytałem na ten temat ale nie mogę tego znaleść ale był jakiś art. że mogą przywrócić stopień z wojska (ale nie muszą). Było to na 100% w jakiejś ustawie (może jest już anulowany).

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Przywracanie stopnia
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2007, 21:11:14 »
 Dziennik Ustaw z 2007 r. Nr 97 poz. 639

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW

z dnia 18 maja 2007 r.

w sprawie równorzędności stopni policyjnych, Urzędu Ochrony Państwa, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i stopni wojskowych ze stopniami służbowymi Straży Granicznej

(Dz. U. z dnia 1 czerwca 2007 r.)

zobacz jeszcze tu:

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 19 lutego 2007 r.

w sprawie szczegółowego sposobu i trybu prowadzenia postępowania w stosunku do przenoszonych do służby w Policji funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego

(Dz. U. z dnia 7 marca 2007 r.)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2007, 21:16:46 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przywracanie stopnia
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2007, 21:17:23 »
Butel był szybszy...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Przywracanie stopnia
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2007, 22:36:16 »
Zdaje się, że istniała taka możliwość (nie wiem czy nadal istnieje). Warunkiem było aby osoba, która zwraca się o przywrócenie stopnia zajmowała się w poprzedniej formacji mówiąc oględnie sprawami związanymi z ochroną przeciwpożarową. Nie pamiętam już dokładnie dokładnych zapisów. Ostatni taki przypadek o którym słyszałem miał miejsce z 15 lat temu, a może i więcej.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.