Autor Wątek: Macie dyspozytorów?  (Przeczytany 2061 razy)

Mariusz_43

  • Gość
Macie dyspozytorów?
« dnia: Czerwiec 16, 2007, 13:34:48 »
Interesuje mnie jedno. W niektórych jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej są np. telefony alarmowe - przy którym zazwyczaj ktoś siedzi. W niewielu, ale jednak są także dyspozytorzy np. od 6 do 20 w dzień. Jak jest u Was? Czy też macie takie nietypowe sposoby? Jeżeli jesteście na akcji to z kim kontaktujecie się przez radiostacje? Wasz dyspozytor Osp, a może SK Psp? Piszcie jak jest u Was.

Offline luk@s

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Macie dyspozytorów?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2007, 14:43:29 »
Budynek dzielimy  ze Strazą Miejską , dyżurny odbiera zgłoszenie następnie  załącza syrene

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Macie dyspozytorów?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2007, 16:03:30 »
Budynek dzielimy  ze Strazą Miejską , dyżurny odbiera zgłoszenie następnie  załącza syrene

Ciekawe, nawet bardzo ciekawe :-). Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem. Straż Miejska kieruje Waszymi działaniami?

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Macie dyspozytorów?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2007, 16:09:50 »
U mnie nie mamy dyspozytorów. Wszystkie dyspozycje otrzymujemy z MSK Olsztyn drogą radiową.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Macie dyspozytorów?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2007, 07:49:09 »
Witam

W mojej straży jest 24 godzinny dyżur telefoniczny.
Zgłoszenia o zdarzeniach, również, wpływają bezpośrednio do jednostki. PSK zostaje drogą radiową poinformowane o zdarzeniu.
Zadanie i obowiązki PSK oraz KAR są takie same w każdym przypadku.
Jednak istnieje możliwość by drogą radiową porozumieć się z OSP (jest radiostacja bazowa). Czasami ma to miejsce (jest przydatne), ale podkreślam jeszcze raz, że nie powoduje to zmiejszenia zadań i obowiązków PSK oraz KAR

Pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Macie dyspozytorów?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 17, 2007, 10:15:20 »
U nas na powiecie w żadnej jednostce OSP nie ma stałego dyżuru dyspozytorów.
Na 19 jednostek OSP (róznego typu)- 12 ma selektywne alarmowanie.

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Macie dyspozytorów?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2007, 12:48:08 »
U mnie w OSP nie ma dyspozytora choć bardzo często ktoś w ciągu dnia jest w remizie ( drobne prace itd).
 Kiedy dyspozytor PSK załącza selektywne po przybiegnięciu do remizy nawiązujemy łączność z PSK ze stacji bazowej zamontowanej w remizie ( ponad 35 km odległości ale łączność na naprawdę super poziomie) i otrzymujemy info o rodzaju i miejscu zdarzenia. Po wyjeździe łączność z radiostacji samochodowych bezpośrednio z PSK (jeżeli słyszą) lub: wóz - remiza, remiza -PSK
Zanim syrena przestanie wyć i jelcz nastuka powietrza wiemy co i gdzie się dzieje i jesteśmy gotowi do wyjazdu.
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline engine 35

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Macie dyspozytorów?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2007, 14:24:42 »
U mnie w OSP nie ma dyspozytora choć bardzo często ktoś w ciągu dnia jest w remizie ( drobne prace itd).
 Kiedy dyspozytor PSK załącza selektywne po przybiegnięciu do remizy nawiązujemy łączność z PSK ze stacji bazowej zamontowanej w remizie ( ponad 35 km odległości ale łączność na naprawdę super poziomie) i otrzymujemy info o rodzaju i miejscu zdarzenia. Po wyjeździe łączność z radiostacji samochodowych bezpośrednio z PSK (jeżeli słyszą) lub: wóz - remiza, remiza -PSK
Zanim syrena przestanie wyć i jelcz nastuka powietrza wiemy co i gdzie się dzieje i jesteśmy gotowi do wyjazdu.

Dokładnie tak samo jest u nas, choc ostatno wyjezdzamy praktycznie ratownikiem-Transitem
"Gdy obowiązek wezwie mnie
tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił"

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Macie dyspozytorów?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2007, 21:38:58 »
no u nas nie ma narazie ale maja byc...mamy teraz remonty bo bedzie u nas tez pogotowie ratunkowe i bedzie dyspozytor pogotowia i strazy... nie wiem czy to wypali no ale sie przekonamy... ale chyba to nie potrzebne bo codziennie od 7 rano do 23 i dluzej straz jest otwarta.. wzywaja nas telefonicznie albo przez przez radiostacje.. syrena zazwyczaj tylko w nocy lub gdy nie ma obsady..