Autor Wątek: Interpretacja przepisu - hydranty  (Przeczytany 2457 razy)

Offline stepol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Interpretacja przepisu - hydranty
« dnia: Czerwiec 16, 2007, 13:15:18 »
W roporządzeniu MSWiA z 21.04.2006 r są wymienione strefy, które należy wyposażyć w hydranty lub zawory hydrantowe.
Jeśli obiekt posiada hydranty (lecz hydranty są niesprawne np. zbyt niskie ciśnienie) a w powyższym rozporzadzeniu nie jest ujęty to czy musi hydranty doprowadzić do stanu używalności, czy może wyluczyć je z użytkowania.
Osobiście nie znalazłem nigdzie zapisu jak należy postępować w takiej sytuacji.Może ktoś posiada wyjaśnienie KG PSP w takiej lub podobnej sprawie.

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Interpretacja przepisu - hydranty
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2007, 13:25:38 »
ROZPORZĄDZENIE  MINISTRA  SPRAW  WEWNĘTRZNYCH I  ADMINISTRACJI [1]
z dnia 21 kwietnia 2006 r.
w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów
(Dz. U. Nr 80, poz. 563)

Rozdział 2
Czynności zabronione i obowiązki w zakresie ochrony przeciwpożarowej
2. Właściciele, zarządcy lub użytkownicy budynków oraz placów składowych i wiat, z wyjątkiem budynków mieszkalnych jednorodzinnych:

1) utrzymują urządzenia przeciwpożarowe i gaśnice w stanie pełnej sprawności technicznej i funkcjonalnej;

Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline lubuski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Interpretacja przepisu - hydranty
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2007, 14:15:55 »
Odpowiedzialny za obiekt pod względem ppoż może wystąpić do KW w trybie par. 1 ust 2 naszej "cegły" i uzyskać ewentualnie jakieś rozwiązania zamienne.

Offline stepol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Interpretacja przepisu - hydranty
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2007, 13:45:33 »
Ale mnie się rozchodzi o to czy można takie hudranty zlikwidować w przypadku gdy w nowym rozporządzeniu w danym obiekcie nie musi ich być.

straz98

  • Gość
Odp: Interpretacja przepisu - hydranty
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2007, 18:11:40 »
Ważne jest jeszcze czy dane urządzenia i instalacje przeciwpożarowe nie były wymagane w czasie oddawania obiektu do użytkowania. Ich obecność może wynikać z poprzednich przepisów, również na etapie projektowania przyjęta koncepcja ochrony przeciwpożarowej obiektu mogła zakładać istnienie hydrantów, bez obowiązku wynikającego z przepisu. Same hydranty mogły być również elementem rozwiązania zamiennego. Tak więc temat trzeba zgłębić trochę bardziej.

Offline stepol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Interpretacja przepisu - hydranty
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2007, 15:12:57 »
dzięki wielkie. tak myślę, że to właściwa inerpretacja.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Interpretacja przepisu - hydranty
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2007, 14:24:45 »
same PN-EN mowia o tym i producent tez - oczywiści oprucz wspomnianych wcześniej przepisow.
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)