Autor Wątek: Co nam daje obniżenie składki rentowej?  (Przeczytany 1848 razy)

Offline straszak 1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Co nam daje obniżenie składki rentowej?
« dnia: Czerwiec 15, 2007, 20:04:28 »
Składka rentowa będzie niższa

Sejm przegłosował nowelizację ustawy ws. składki rentowej. Ustawa obniża składkę rentową w 2007 i 2008 r.

Składka rentowa zostanie w sumie obniżona o 7%. Od lipca 2007 r. obniżenie składki będzie wynosiło 3%. Od 1 stycznia 2008 r. składka zostanie obniżona o kolejne 4%. Obecnie składka rentowa wynosi 13%.

Rządowy projekt poparła między innymi Platforma Obywatelska, argumentując, że pomoże on zmniejszyć koszty pracy. Poparła też Samoobrona, która wcześniej chciała, by obniżka składki rentowej dotyczyła tylko pracowników, a nie pracodawców.

Czy służby mundurowe coś z tego skorzystają?

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Co nam daje obniżenie składki rentowej?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2007, 20:12:47 »
oj, chyba nie potrąca się nam do ZUS takowej składki......
na "pasku" widzę tylko zdrowotne....
więc chyba nic

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Co nam daje obniżenie składki rentowej?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2007, 21:25:32 »
Geddeon ma rację  :angry:  :angry:.To Nas nie dotyczy,ale co tam niech inni ludkowie też coś dostaną do tych swoich marnych groszy. -_-

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Co nam daje obniżenie składki rentowej?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2007, 00:30:14 »
Nam nic nie da tylko ból, bo przeciętny podlegający zusowi zyska w tym roku ok 80 zł a wraz ze wzrostem obniżenia składki od 2008 roku zyska 150 zł zeta.
A u nas przeciętny najniżej uposażony dostał 65 zł za rok to samo.

I przypomnę nikt nie modernizuje przeciętnego obywatela podlegającego zusowi, a w nas "taką kasę pompują"

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Co nam daje obniżenie składki rentowej?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2007, 09:42:18 »
Koledzy., Znowu nas zmodernizowali , kolejny raz od 15 lat, nastepny 01, w razie grożby protestu. Nastepne wotum zaufania .a moi koledzy ratownicy całe 100PLN brutto modernizacji. ZUS popuszcza  a my siedzimy cicho bo nas modernizują.Wczoraj  przywiózł pizze na obiad ,1500 na wypłatke,a  moi koledzy ratownicy kierowcy 1400 na łapke.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline straszak 1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Co nam daje obniżenie składki rentowej?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2007, 14:14:26 »
NO właśnie - wydawało się iż podwyzki w kolejnych 3 latach trochę poprawią nasze życie pod względem finansowym ale chyba jednak nie do końca ponieważ przy rosnących cenach nadal nie będzie strażaków stać na wiele rzeczy (nie mówiąc już o wybudowaniu sobie domu)-to mój własny problem.
My musimy walczyc o swoje wynagrodzenia natomiast pozostali (nie mundurowi) dostanią "bez łaski".
Wydaje mi się iż w wyniku decyzji rządu o zmniejszeniu składki rentowej, która spowoduje wzrost wynagrodzenia u większości polaków, służby takie jak straż, policja (i inne), których z koleji ten "bonus" nie dotyczy powinny powalczyć (oczywiście mowa o związkach zawodowych, które nas reprezentują) o zwiększenie planowanego na 2008 i 2009 wynagrodzenia.

Mam po prostu wrażenie, iż te nasze podwyzki w kolejnych 3 latach, z których jesteśmy zadowoleni tylko pokryją rosnące koszty życia w Polsce, natomiast w innych brażach (budowlana, informatyczna itp.) te podwyższki mimo, że o nich sie nie mówi będą dużo wyższe.
To jest oczywiście moje osobiste zdanie.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Co nam daje obniżenie składki rentowej?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2007, 14:36:02 »
Cytuj
Wydaje mi się iż w wyniku decyzji rządu o zmniejszeniu składki rentowej, która spowoduje wzrost wynagrodzenia u większości polaków, służby takie jak straż, policja (i inne), których z koleji ten "bonus" nie dotyczy powinny powalczyć (oczywiście mowa o związkach zawodowych, które nas reprezentują) o zwiększenie planowanego na 2008 i 2009 wynagrodzenia.

No właśnie, wydaje Ci się.
Wydaje Ci się, że wszystkim obniżyli składkę, tylko nie Tobie;
Wydaje Ci się, ze wszyscy na tym zyskają, tylko nie Ty (chociaż nie płacisz tej składki - no chyba, że dziwnym trafem nadal jesteś "ubruttowiony".
Wydaje Ci się, że  zyska na tym przeciętny Kowalski, otóż nie. Zyska szef kowalskiego, bo to obniży koszty pracy.
A mi się wydaje, że temat jest nie na temat, ponieważ służby podległe MSWiA nie podlegają pod ZUS i oby tak zostało.
Pozdrawiam.