Autor Wątek: Czy którys z dyżurnych PSK pełni służbe oficera operacyjnego powiatu  (Przeczytany 3503 razy)

Offline strażak40

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
W moim powiecia służby oficera operacyjego powiatu są wstawiane w czasie wolnych służb dyżurnym z PSK. Prosze o wyjaśnienie czym jest to uwarunkowane.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Czy którys z dyżurnych PSK pełni służbe oficera operacyjnego powiatu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2007, 12:32:05 »
ładny cyrk!!!!!!!!!!! Można wiedzieć jakie to województwo?

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Czy którys z dyżurnych PSK pełni służbe oficera operacyjnego powiatu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2007, 19:48:19 »
Na ten przykład wielkopolskie, dolnośląskie można jeszce kilka ale po co , komendanci mają takowe uprawnienia i tego nie przeskoczysz.
--------------------------------------------------
Można wiele wymagać od obsady osobowej SK, do dyżurów już przywykłem teraz będę wnioskował, o jedną służbę w miesiącu w PB oby nie wyjść z wprawy

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Czy którys z dyżurnych PSK pełni służbe oficera operacyjnego powiatu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2007, 00:45:10 »
Na ten przykład wielkopolskie, dolnośląskie można jeszce kilka ale po co , komendanci mają takowe uprawnienia i tego nie przeskoczysz.
--------------------------------------------------
Można wiele wymagać od obsady osobowej SK, do dyżurów już przywykłem teraz będę wnioskował, o jedną służbę w miesiącu w PB oby nie wyjść z wprawy

Myślałem, że komendanci mają ograniczony repertuar dowcipów, ale to mnie zaskoczyło. Jeżeli tak jest to masz rację by nie wyjść z wprawy.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czy którys z dyżurnych PSK pełni służbe oficera operacyjnego powiatu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2007, 18:31:14 »
Witam!
Jak pracuję /sporo/ 1 raz o czymś podobnym słyszę!!! Pełniłem służbę w 3 różnych woj. ale nigdy się z czymś podobnym nie spotkałem. Wierzę jednak, że to możliwe, bo to jak wciąż powtarzam... to nadal <bardzo egzotyczny Kraj>  :wacko:
Ja już, co prawda swego czasu z SK - byłem "grzecznie proszony" o zastępstwo na PB oraz przyjście do słuzby z L-4.  -_-
Może ktoś raczy i z Tym zrobić niebawem "porządek" ? Hm.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Czy którys z dyżurnych PSK pełni służbe oficera operacyjnego powiatu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2007, 21:18:28 »
Witam!
Jak pracuję /sporo/ 1 raz o czymś podobnym słyszę!!! Pełniłem służbę w 3 różnych woj. ale nigdy się z czymś podobnym nie spotkałem. Wierzę jednak, że to możliwe, bo to jak wciąż powtarzam... to nadal <bardzo egzotyczny Kraj>  :wacko:
Ja już, co prawda swego czasu z SK - byłem "grzecznie proszony" o zastępstwo na PB oraz przyjście do słuzby z L-4.  -_-
Może ktoś raczy i z Tym zrobić niebawem "porządek" ? Hm.
Pozdr.


Akurat dzisiaj mam dyżur oficera dyspozycyjnego powiatu i jak się nie mylę zacząłem ciągnąć te dyżury od stycznia 2006 .ok. 48godz.  w miesiącu nie więcej niż dwa dyż. miesięcznie . A najśmieszniejsze  jest to ,że jutro idę na PSK o 8.00 i wiele razy zdarzało mi się w takich sytuacjach wyjeżdżać i iść na służbę  wg grafiku.Jeszce bardziej śmieszne , w nowym angażu mam w punkcie bodajże 20 ,że w razie braku ludzi na PB przechodzę na podział(ciekawe jako kto?). Sytuacja życiowa wskazuje na to,że jest odwrotnie brak zastępstw na PSK i brak szybkiej możliwości odebrania nadgodzin.

Offline jrgpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Czy którys z dyżurnych PSK pełni służbe oficera operacyjnego powiatu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 08, 2007, 22:49:39 »
U mnie ( jedna z KP w świętokrzyskim ) dyżurni PSK nie pełnią dyżurów domowych. Czy to dobrze czy żle , nie wiem ? Problem pojawia się jak ktoś przyniesie zwolnienie lekarskie.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Czy którys z dyżurnych PSK pełni służbe oficera operacyjnego powiatu
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2007, 00:36:56 »
Cytuj
Akurat dzisiaj mam dyżur oficera dyspozycyjnego powiatu i jak się nie mylę zacząłem ciągnąć te dyżury od stycznia 2006 .ok. 48godz.  w miesiącu nie więcej niż dwa dyż. miesięcznie . A najśmieszniejsze  jest to ,że jutro idę na PSK o 8.00 i wiele razy zdarzało mi się w takich sytuacjach wyjeżdżać i iść na służbę  wg grafiku.Jeszce bardziej śmieszne , w nowym angażu mam w punkcie bodajże 20 ,że w razie braku ludzi na PB przechodzę na podział(ciekawe jako kto?). Sytuacja życiowa wskazuje na to,że jest odwrotnie brak zastępstw na PSK i brak szybkiej możliwości odebrania nadgodzin.

No to mnie rozbroiłeś, o takich absurdach jeszcze nie słyszałem. Nie ma u was ludzi do pełnienia służby oficera w dyspozycji. Ciekawe co na to instancja nad nadrzędna. Coś mi się wydaje, że co raz częściej panuje u nas zasada trzech małpek ...nic nie widzę... ...nic nie słyszę... ...nic nie mówię...
A za to, że jesteś pracowity masz nagrodę.
Pozdrawiam.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Czy którys z dyżurnych PSK pełni służbe oficera operacyjnego powiatu
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2007, 08:34:49 »
No to mnie rozbroiłeś, o takich absurdach jeszcze nie słyszałem. Nie ma u was ludzi do pełnienia służby oficera w dyspozycji. Ciekawe co na to instancja nad nadrzędna. Coś mi się wydaje, że co raz częściej panuje u nas zasada trzech małpek ...nic nie widzę... ...nic nie słyszę... ...nic nie mówię...
A za to, że jesteś pracowity masz nagrodę.
Pozdrawiam.

[/quote]

Na takie coś przyzwolenie dało KW. Mamy mało kadry bo się zmyła. W KP dyżur O/dyspozycyjnego mogą pełnić tylko 80 godzin w miesiącu czyli jakieś cztery dyżury w miesiącu(kiedyś ciągneli przez cały tydzień i było ok.)  my do 40 godz. Pełnią go także d-cy zmian i niektórzy d-cy zastępów.I powiem Tobie ,że nie jesteśmy odosobnieni jeszcze będąc na szkółce słyszałem o takich praktykach.W sąsiedniej KP aspirantów i oficerów w KP jest od hu hu i koleś z PSK nie martwi się chociaż mówił ,że ostatnio coś się przymierzają do tego. 

Offline EMER47

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Czy którys z dyżurnych PSK pełni służbe oficera operacyjnego powiatu
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2007, 13:00:14 »
ROZPORZĄDZENIE MSWIA Z DNIA 29.12 2005 par.6.pkt 5 2) i to wszystko trzeba walczyć o swoje