Autor Wątek: jak naczelnik wygania  (Przeczytany 6101 razy)

Offline jambbo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
jak naczelnik wygania
« dnia: Czerwiec 06, 2007, 23:01:47 »
Mam zapytanie do kolegów ochotników  , czy w waszej jednostce  tez sie wygania ludzi jak przychodzą jak syrena wyje. Bo w naszej jednostce naczelnik wygania .Jest to jednostka w KSRG i pan Wójt nato daje przyzwolenie, proszę o wasze zdanie


czekam

bo w Gminie Biskupiec Pomorski jeśli chodzi o OSP to normalnie się cuda dzieją

sikor

  • Gość
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2007, 23:11:38 »
czesc ja mysle ze wasz naczelnik nie powinien tak robic,jak jest was dużo to powinien zrobic tak ,ze raz ci jadą a następnym razem ktoś inny!!!
u nas nigdy sie tak nie zdazyło

Offline jambbo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2007, 23:21:17 »
Niestety nasz naczelnik jeździ sam ze swoim kierowcą i czuję sie panem całej OSP. Tylko czekać jak coś się
stanie niedobrego w naszej wsi,ciekawe jak to będzie tłumaczył????


proszę o  wasze zdania  na ten temat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2007, 23:28:06 »
jambbo jak to wygania?? skoro wyje syrena i zbiega się więcej osób niż obsada na wóz to powinien się cieszyć a niech ich gnać do domów - owszem, Ci co nie jadą albo idą do domu jak nie chcą siedzieć albo zostają w remizie coś robią, na moje mogą nawet siedzieć żeby móc potem posłuchać co się działo o tych którzy byli... Poza tym w książce działań ratowniczo - gaśniczych jest rubryka " przybyli na alarm lecz nie pojechali" - jak naczelnik to uzupełnia?? Wpisuje " zbędnych wygnałem do domu bo ich nie potrzebuję"??!!
Ja rozumiem sytuacje, gdy jest wypadek - wiadomo, jedzie maksymalnie dużo ludzi po  kursie ratownictwa medycznego ale żeby wyganiać ludzi do domu?? Niech ten naczelnik nie zdziwi się jak kiedyś Ci ludzie go oleją, nie przyjdą bo niby po co - żeby dostać opieprz i zostać wysłanym do domu?? Uwierz czy nie ale znam OSP gdzie kasa za wyjazd dzielona  jest na wszystkich którzy przybyli na alarm - poprostu Ci co nie jadą robią coś w remizie, sprzątają itp... I nikt nie ma do nikogo żalu. A co do naczelnika - hmm... powiedzcie mu otwarcie że to się wam nie podoba, zgłoście problem do prezesa, a jak nie to w statucie jest wiele kruczków za które można odwołać nawet cały zarząd. Tylko pamiętaj że czasem nie warto wybierać skrajnych rozwiązań... Niedługo zebranie, można zgłosić wniosek o dopisanie odpowiedniego punktu:). Powodzenia w walce z wiatrakami....:) rozpisałem się
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2007, 01:22:11 »

to wygoncie tez naczelnika....u mnie nigdy sie tak nie zdarzylo...jesli zbiegnie sie wiecej wykwalifikowanych osób to na woz ciezki obsadza sie tych najbardziej doswiadczonych w akcjach a na popularnym zuku jedzie reszta chetnych np do kierowania ruchem lub innej pomocy i po klopocie....wilk syty i owca cala:)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2007, 10:20:10 »
To na zebraniu możecie zrobić porządek ileż to zwołać walne i zmienić członka zarządu Proste i weźcie takiego gościa co będzie dobrze sprawował tą funkcję.

Offline a_n_d

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
  • No. 1
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2007, 14:28:00 »
czy w waszej jednostce  tez sie wygania ludzi jak przychodzą jak syrena wyje. Bo w naszej jednostce naczelnik wygania .Jest to jednostka w KSRG i pan Wójt nato daje przyzwolenie, proszę o wasze zdanie


Jak to możliwe? Co sam jeżdzi? Sam gasi, czy też udziela pomocy??
Co on jets Alfą i Omegą??

W głowie mi się nie mieści taki stan rzeczy!!!!!!!
Jakim prawem może zabronić Wam jechać na akcję? (oczywiście macie skończony kurs "podstawowego", bhp, aktualne badania lekarskie i jesteście trzeźwi)
Pozdrawiam!!!

Offline mały1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2007, 15:10:41 »
nie do pomyślenia żeby wyganiać ludzi od czego macie prezesa czemu stym coś nie zrobi

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2007, 14:31:14 »
Trochę dziwny to pomysł aby dawać strażakom szczotke i niech przez ten czas sprzątają. Ja jako naczelnik jeżeli mam komplet strażaków to tych nadkompletowych nie zabieram do działań, mieli oni to wytłumaczone dawno temu, że nie zawsze pojadą i nikt pretensji o to do mnie nie ma. Ja tez czasami się nie załapię, w każdym bądź razie nie wysyłam drugiego samochodu tylko dlatego że jest więcej strażaków. Samochodów do działań wiino jechać tyle ile potrzeba, nie ma sensu czasem wysyłać zbędnego samochodu, tym bardziej że w tym samym czasie może powstać inne zdarzenie.
Tego co robię nie można nazwać wyganianiem. Podejrzewam że jak bym dał komuś szczotkę, to by jej nie przyjął i by się nawet mógł oburzyć na mnie.
Kolego Jamboo opisz sytuację w swojej jednostce troche szerzej, bo to co do tej pory napiusałeś, to można odbierać również jako głos pokrzywdzonego który przed 15 minutami od momentu pisania na forum nie załapał się do wyjazdu.

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2007, 12:25:07 »
u mnie w osp wyglada to tak ze ci co sie niezalapia na obsade wsiadaja do prywatnych autek i dojezdzaja

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2007, 12:47:54 »
Ja tez czasami się nie załapię, w każdym bądź razie nie wysyłam drugiego samochodu tylko dlatego że jest więcej strażaków. Samochodów do działań wiino jechać tyle ile potrzeba, nie ma sensu czasem wysyłać zbędnego samochodu, tym bardziej że w tym samym czasie może powstać inne zdarzenie.
SenseY. To wy decydujecie o tym ile samochodów pojedzie czy dyspozytor. Bo w moim rejonie to nie do pomyślenia jakieś samowolki. A jeżeli chodzi o wyjazd to niestety jedzie obsada kto pierwszy. Co do wyganiania to chyba coś nie tak. Może to żal  niezałapania się.

Offline a_n_d

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
  • No. 1
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2007, 22:12:17 »
u mnie w osp wyglada to tak ze ci co sie niezalapia na obsade wsiadaja do prywatnych autek i dojezdzaja
 
I co macie kolejnych gapiów?? Przecież i tak prawie w niczym Wam nie pomogą?!

Bo w moim rejonie to nie do pomyślenia jakieś samowolki.
Jakie samowolki, co masz myśli?
Pozdrawiam!!!

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2007, 22:21:39 »
Junior ... To się nazywa nadpobudliwość, przecież ten kto daną jednostkę dysponuje, wie jaki "zastęp", powtarzam zastęp wysłać i większości ludzi nie potrzebuje. A to co opisujesz jest niesłychane i czasami głupie, bo jak się co innego stanie? Rozumiem na własnym przykładzie. Paliło się gospodarstwo - od nas dwa GCBA - załoga nie kompletna, dojechałem do remizy po czasie, wziąłem swój mundur z kolegom i rura prywatnym zasilić szeregi, których naprawdę brakowało.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 10, 2007, 22:39:10 »
U nas niema tego problemu bo jeżdzą osoby które przyleciały pierwsze lub gdy jest wielu ludzi to naczelnik bierze tych którzy na akcjach się nie lenią. A dla ciebie mam rade jeżeli naczelnik wozi sie za bardzo to poraz zwołać walne zebranie i zmienić osobe zajmującą stanowisko naczelnika

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 11, 2007, 07:54:54 »
Nikt na tym świecie nie jest nie zastąpiony i każdego kiedyś braknie. Można to mu tak to wytłumaczyć. Trochę ostro, ale i konkretnie. Ludzie w OSP stanowią dziś deficyt i należy ich szanować bo nikt za darmo nie będzie szargał swojego dobrego imienia i tracił nerwów. Jeżeli naczelnik jeszcze nie odczuwa braku ludzi to ma komfortową sytuacja. Najwyższą władzą OSP jest walne zebranie członków OSP i tam można wszystko zmienić.

Offline herflick

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 11, 2007, 14:30:20 »
Ten naczelnik jeszcze zobaczy że jak zawyje syrena to będzie sam. Co innego jak ktoś jest wstawiony. Wtedy to można go wygonić i powiedzieć aby przyszedł jak mu w głowie przestanie szumieć.

Offline jambbo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 13, 2007, 22:21:58 »
Takie rzeczy mogą sie dziac tylko w gminie Biskupiec Pomorski ,skoro wójt przyjeżdźa na zebranie i naczelnik mówi że bierze tylko tych których chce . To ja już nic nie rozumiem.


Ponoć nasz Wójt potrafi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i jeszcze troszkę to już nikt nie przyjdzie , teraz jada do zdarzenia po trzy osoby zobaczymy co będzie dalej

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 13, 2007, 22:45:00 »
witam jambbo. W naszej instytucji jest takie coś jak zebranie walne to najwyższa władza OSP i w tej sytuacji żaden wójt ani naczelnik nie mają zbytnio wpływu na to co się wydarzy. Więc jak macie większość to bez zastanowienia ubiegajcie sie o zmianę ''naczelnika'' ^_^
pzdr dla chłopaków z OSP
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2007, 22:46:38 wysłana przez laciok »

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 13, 2007, 22:49:00 »
Czy to jest ten Wójt, co nie dołożył kasy na samochód dla Nowego Miasta? Czytałem w Kurierze.

pozdro

Offline a_n_d

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
  • No. 1
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 14, 2007, 00:37:48 »
Po co dalej ciągnąć ten wątek skoro każdy pisze to samo..? Wyjśniono już dosadnie jak z takim problemem się uporać. Skończmy już to, bo powoli postępujemy jak Ci ochotnicy we wspomnienej OSP, nic tylko gadanie, trzeba DZIAŁAĆ!!!
Pozdrawiam!!!

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 14, 2007, 09:02:23 »
Dokładnie, z naszą siłą możemy góry przenosić, a dotychczas nikomu się nie chce kamyczka w własnego buta wyciągnąć i tu tkwi cały problem. :angry:
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline jambbo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 10, 2007, 23:14:34 »
No niestety .pan wójt gminy biskupiec pom. nic sobie z naszego problemu nie robi. Jest to wielka klika,trzymająca sie od lat,powiem tak banda koleśi.I nikt na to nic nie może poradzić

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: jak naczelnik wygania
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 11, 2007, 13:25:06 »
Wójt z tego nic sobie nic nie robi bo to nie jego problem. Wójt nie ma żadnej władzy w OSP, ani w ZOSP RP. A Naczelnikiem się bywa jak walne zebranie wybierze.