Autor Wątek: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?  (Przeczytany 16265 razy)

Offline jrgpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« dnia: Czerwiec 06, 2007, 08:15:30 »
Czy dyż. PSK żalą się na dziwne pytania ze strony WSKR w czasie akcji ?

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2007, 09:56:08 »
Witam!
Jakie <dziwne pytania>... Dziwny trochę temat?
Powiem tak!
Znacznie bardziej mi przeszkadza i drażni, gdy próbują się /co niektórzy/ w jakiś sposób zbyt wywyższać  :wacko: Są takimi samymi funkc. dyżurnymi jak My, a to, że przyszło im służbę pełnić akurat w WSKR nie daje najmniejszego powodu do zwracania się nieraz w sposób arogancki - odgórny. Tam również zdarza się niestety trafiają ludzie z "przypadku" nie mający wcześniejszego doświadczenia w PB .
Bywało niegdyś, że jeszcze zastęp/y/ dobrze nie dojechał na miejsce zdarzenia, a już przez rtf i tel. mieliśmy na "karku" WSKR odnośnie wymiarów/pow/.strat, ofiar itd. Ostatnimi laty, bynajmniej u mnie widać pod tym choćby względem zdecydowaną poprawę  -_-
Znacznie ułatwiało chyba wzajemną współpracę gdy zmiany były po staremu. Każdy przez kilka lat służby poznał kogo ma nawet w woj. na swojej i wiedział na co go stać, jak się zachowuje. Nieraz nie trzeba było słów. Wogóle poznawaliśmy się po głosie. ^_^
Obecnie jest z tym gorzej. Częste zastępstwa powodują, że coraz to kto inny i np: inaczej tą samą rzecz interpretuje.
Stąd się to na pewno w dużej mierze bierze.
W zależności od osób które pełnią służbę w WSKR również wiem /wiedziałem/, czy są stanie szybko mi pomóc w określonych sytuacjach. Wezwać samoloty, inne specjalistyczne jednostki, służby, sprzęt, określić zagrożenia.
Inna sprawa przekazywanie wiadomości przez rtf w nocy na k. woj. Czy muszą to słuchać niemal wszyscy? Było wew. ustalone, że takie podstawowe informacje przekazujemy bezpośrednio SWD lub dodatkowo tel. Teraz też jest z tym różnie.
Ogólnie jednak mogę stwierdzić, że moja współpraca układa się nadal raczej dobrze.
Ważne jest, by każdy starał się robić najlepiej to co umie i potrafił zrozumieć / nieraz sytuację/ drugiego. :wub:
To tak nieco nt.
Pozdr.

Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Anonim

  • Gość
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2007, 12:06:55 »
Cytuj

Powiem tak!
Znacznie bardziej mi przeszkadza i drażni, gdy próbują się /co niektórzy/ w jakiś sposób zbyt wywyższać  :wacko: Są takimi samymi funkc. dyżurnymi jak My, a to, że przyszło im służbę pełnić akurat w WSKR nie daje najmniejszego powodu do zwracania się nieraz w sposób arogancki - odgórny. Tam również zdarza się niestety trafiają ludzie z "przypadku" nie mający wcześniejszego doświadczenia w PB .
Bywało niegdyś, że jeszcze zastęp/y/ dobrze nie dojechał na miejsce zdarzenia, a już przez rtf i tel. mieliśmy na "karku" WSKR odnośnie wymiarów/pow/.strat, ofiar itd.
Pozdr.

Masz rację, zawsze trzeba być człowiekiem - niezależnie od szczebla.
Akurat ja mam pod sobą WSKRy - ale jakoś nie czuję się z tego powodu panem wszechświata :mellow:  ^_^
Zawsze grzecznie, konkretnie, na poziomie - tak się trzeba komunikować.
Poza tym "przeszkadanie" opisane w pierwszym poście moim zdaniem nieco utrudnia prowadzenie działań, bo i tak dane SK ma kocioł, a tu jeszcze góra dzwoni i czegoś żąda.
Myślę, że zdrowe podejście każdego szczebla to wyjście z sytuacji.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2007, 14:20:19 »
WSKR dolnośląski generalnie nie przeszkadza. Zdarzają się czasami drobne zgrzyty na płaszczyźnie współpracy ale, tak jak pisze anonim - jeżeli współpracują ludzie na jako takim poziomie wszystko da się wyjaśnić szybko i bezboleśnie! Jedni dyżurni są bardziej sympatyczni, inni bardziej "służbowi"  ale ogólna ocena pozytywna.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2007, 14:33:24 »
Cytuj
WSKR dolnośląski generalnie nie przeszkadza.

Fakt , mam z nimi do czynienia tylko i wyłącznie gdy potrzebuję pomocy od wrocławia pozatym nie mam z nimi do czynienia
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2007, 20:46:17 »
Mogę potwierdzić w dolnośląskim OK.
Rada dla innych .
 Postawcie się w sytuacji Dyżurnych z WSKR kiedy spływają do nich meldunki , informacje, należy to wszystko posprawdzać ,skorygować i wysłać dalej . Błędów Panowie dyżurni robimy bardzo dużo, Moje zdanie jest takie że w skali naszego woj. maja anielską cierpliwość , może nie wszyscy , wszak każdy ma lepszy lub gorszy dzień.
Pozdrawiam.

Offline dyziopsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2007, 21:49:01 »
W Świętokrzyskim WSKR -----OK!!! Zaznaczam ,że nie slużę na WSKR Kielce, tylko na jednym z PSK

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2007, 12:09:38 »
w lubelskim zmiana D jest w porządku. Nie wtrącają się  w prowadzenie akcji, chyba że trzeba pomocy. Liczą sie z tym, że PSK jest  1 osobowe, nie naciskają z czasem poprawiania meldunków, w miarę możliwości z wysyłaniem raportów itd. Można zadzwonić i się poradzić, bądź odesłać do nich "skarżących sie interesantów" (gdy nie chce wysłać JRG do drzewa wywróconego na polu itd.).
Może i poleciało wazeliną ale mi na prawdę się  dobrze współpracuje z WSKR.

Offline el Fuego

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 08, 2007, 13:43:54 »
A jak oceniacie WSKR z Wielkopolski?

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2007, 18:28:44 »
WSKR pomaga gdy nie wyłapiemy wszystkich błędów w informacji ze zdarzenia, a tak jest OK ! Gdyby jeszcze patrzyli w SWD a nie wysyłali fax-ów z bzdetnymi tabelkami do wypełnienia byłoby jeszcze bardziej OK !!!
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2007, 00:39:56 »
Hm...
Masz rację stępień
Cytuj
Gdyby jeszcze patrzyli w SWD a nie wysyłali fax-ów z bzdetnymi tabelkami do wypełnienia byłoby jeszcze bardziej OK !!!

Dodam również maili  -_- Zdarza się, że piszemy i wypełniamy kilka razy to samo w krótkim odstępie czasu. Może to nie tyle też ich bezpośrednio wina, co przełożonych mających delikatny bałagan w dokumentacji?
Cytuj
Jedni dyżurni są bardziej sympatyczni, inni bardziej "służbowi"

Niektórym Panom/nią/ wydaje się jeszcze nadal, że skoro pracują <akurat> w WSKR, są czymś więcej od zwykłych dyż. M/PSK  :wacko: Gorzej, gdyby mieli <Tu> przejść do służby! Oj... znacznie gorzej.

No i coś o czym już pisałem:
Cytuj
Inna sprawa przekazywanie wiadomości przez rtf w nocy na k. woj. Czy muszą to słuchać niemal wszyscy? Było wew. ustalone, że takie podstawowe informacje przekazujemy bezpośrednio SWD lub dodatkowo tel. Teraz też jest z tym różnie.
Szczególnie dotyczy to szeregu niewielkich zdarzeń, bez, większego zagrożenia dla życia i mienia.
Obecnie przychodzi wielu niedoświadczonych - młodych stażem i służbą w SK dyżurnych do WSKR i stara się te i pewne inne sprawy ustawiać odgórnie po swojemu. Rozumiemy się... ^_^  Zresztą, co zmiana to zwykle i tak inaczej  :angry:.
Ogólnie jednak nadal /jeszcze/ twierdzę współpraca w miarę z wieloma bezkonfliktowa i ok.
Pozdr.

Ps. Tak mi się nasunęło - to coś jak sędzia na boisku. Nie bierze bezpośrednio udziału w grze, ale nieraz chce pokazać, kto tu tak naprawdę rządzi? Dobrze, że jest takich /na szczęście/ niewielu, a reszcie szacunek!!!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2007, 19:46:13 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline el Fuego

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 01, 2007, 16:46:38 »
Pytanie z troszkę innej beczki, aczkolwiek mające związek z tym tematem: czy ktoś z Was ma  problemy z wypełnianiem raportów ze służby?

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 01, 2007, 17:44:51 »
Witam!
W czym problem? Raport jest wypełniany i drukowany z programu SWD i naprawdę niewiele tam trzeba robić  -_- Może masz jednak inaczej...
Pełnię służbę w systemie 24/72  ^_^ i kiedyś drukowałem raport dzienny i nocny - obecnie tylko nocny, bo obejmuje i tak całą dobę.
WSKR "czepia" się go /dyż./ jedynie, gdy nie zostanie wysłany na czas /dzienny godz.19.00 - nocny 7.00/ Tak poza tym to mogę sobie tam pisać... i po wygenerowaniu /aktualizuj/ sam nanosi zdarzenia > wysyłam, drukuję, podpisuję, wpisuję do ewid. spr. /Do dziś nie wiem po co? Chore!/ i jest ok.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 01, 2007, 17:47:48 »
To ciekawe bo WSKR dolnośląski wymaga obu raportów - i dziennego i nocnego. Ale tak jak piszesz wygenerowanie raportu chyba nawet małpie nie sprawiałoby trudności. :)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 01, 2007, 18:22:01 »
mario68
Tak jak napisałem  ^_^ Drukuję jeden, ale wysyłam póki co dwa! Wszystko przez ten obecny rozgardiasz w poszczególnych SK /KW i KG/. To jednak naprawdę żaden problem  -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 01, 2007, 22:00:48 »
a co będzie jak komendanci powiatowi jeszcze swój raport obowiązujący wymyślą ( a wolno im)  ^_^
Jak to wtedy będzie wyglądało inny raport do WSKR-u a inny w komendzie :wacko:
pozdr.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 02, 2007, 01:29:32 »
Hm...
Bynajmniej ja się pod Nim nie podpiszę - na pewno, ale to raczej s-f?__
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 02, 2007, 21:09:56 »
Drukowanie raportów ze względu na różny czas służby na SK jest lekko dziwny bo SWD daje możliwość niemalże "na żywo transmitowania" karty zdarzeń do WSKR. W takim przypadku sytuacja zdarzeniowa jest w WSKR znana.
No chyba że jest jakaś opcja w SWD dla stanowisk WSKR co zlicza z raportów dane i łączy dla całego województwa w jedno.
Jeżeli tak jest to nasze wysyłaniie co 12 godzin raportu jest tylko dla wygody obliczeniowej WSKR-ów. Wcale się nie dziwię bo lepiej ten raport "pchnąć" niż na piechotkę liczyć ileś tam powiatów.

Offline el Fuego

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 03, 2007, 08:32:14 »
A w moim województwie są straszne problemy z raportami... Niby takie proste, a błędy są - i to nawet często. Dyżurni nie biorą pod uwagę służby swojego poprzednika, przez co raport przykładowo nocny nie zgadza się z raportem dziennym, bo ktoś nie ujął zdarzenia rozpoczętego na służbie poprzednika. A i tak najlepsze w tym wszystkim jest to, że winny jest program  -_-

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 03, 2007, 09:24:07 »
Wiele uprościło by również gdyby raporty były wysyłane po 20 i po 8 wtedy były by zgodne z prawdą
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 03, 2007, 23:08:46 »
W śląskim WSKR jest OK jeszcze nie było jakiś większych zgrzytów między nami zawsze służą pomocą i podpowiedzią jak zrobić meldunek z nietypoych działań. Co do raportów wysyłamy 2 dzienie wieczorem o 19.00 i rano o 7.00 ( pracujemy systemem 24/48 ) raport jest bardzo prosy w obsłudze i wygenerowaniu.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline stary21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 05, 2007, 20:24:14 »
U mnie raporty wysyłamy dwa razy po 19 i 7. Praca nad raportem sprowadza się do wstawienia nazwiska. System 24/72.
Współpraca z WSKR układa się na poziomie dobrym, ale to juz lata doświadczenia i znajomości ludzi tam siedzących i ich wymagań.

Offline ddjss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 25, 2009, 03:02:39 »
Wiecie co? W podlaskiem WSKR uważa, że jest Panem Bogiem i Władcą! Dlaczego? Bo nigdy nie znają tego co może KPPSP i PSK razem wskórać, a tym bardziej co powie naczelnik operacji KW! Ludzie! Wstyd!. Czekam na idiotyczne odzewy - choć nie wątpię. Nam taką wiochę zrobili..., że ho ho! I my my na M/PSK mamy się bać?! Niech Ci ludzie nam śmiechu nie robię przynajmniej! A Pan niech się wstydzi!!! Tak! Pan z nazwiskiem na P.! Zero pojęcia o działaniach na terenach powiatu! Zero o docenianiu ludzi! Bo "tylko" "gwiazdka" uderzyła do łba!

Wątki scalono! Jak widzisz Taki już istnieje. Pozdr.

Merytorycznie - wyjaśniłem w następnych postach o co mi chodzi. Nadal będę rozjaśniał dopóki KW nie zorganizuje - już dawno zapomnianych!!! szkoleń dla dyżurnych M/PSK.

Panie S. Ch. Pan z miasta. I tak czekamy na Pana :-)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2018, 01:18:06 wysłana przez ddjss »
Jestem nieuczciwy i kłamliwy, ale potrafię oszukać tylko siebie samego.

Offline bado

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 25, 2009, 16:04:10 »
Brawo ddjs !!! Nareszcie ktoś odważył się nazwać rzecz po imieniu.Myślę ,że ten pan na P jest bardzo zakompleksiony i stąd te wszystkie jego pomysły i udawanie "wielkiego oficera". Jak on został oficerem i jakim jest ,to wszyscy wiedzą.Bardziej on przypomina kaprala w wojsku !!!! Musi się wreszcie nauczyć ,że na SK nie pracują laicy ,nieuki czy żółtodzioby.Większość to ludzie z dużym stażem i znajomością tematu ( napewno roboty nie uczyli się od niego).Chłopie szanuj i podpatruj ludzi na SK ,bo możesz się wiele nauczyć. Krytykować i oceniać łatwo gorzej gdy trzeba rozwiązać problem.

Offline madon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Czy WSKR utrudnia pracę PSK?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 26, 2009, 14:45:21 »
ddjss! Czy mógłbyś powiedzieć na czym ta "wiocha" polegała? Może należy podzielić się z tym  innymi PSK. Niech WSKR i jego "wielki kierownik" poczują się jednymi z nas.Zdaje się że WSKR powinien nam pomagać w trudnych sytuacjach a nie je stwarzać.