Autor Wątek: Dodatki służbowe  (Przeczytany 28775 razy)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 10, 2007, 11:30:37 »
Dziwi mnie to, że w trzydziestotysięcznej formacji od ponad 15 lat nie dopracowaliśmy się przejrzystego i przez większość strażaków akceptowalnego ogólnokrajowego systemu przyznawania dodatków służbowych, aby sformułowania typu: „bo obecnie jest wolna amerykanka” poszły w zapomnienie.


Nie tylko Ciebie dziwi :) Stan taki to choroba postępująca :) Jest on wg mnie utrzymywany z prozaicznej przyczyny daje on maksymalną możliwość żonglowania pieniędzmi przeznaczonymi na dodatki wg zasady Swój to mu odpalę nie swój i "niepokorniak" to mu nie damy nic albo tylko troszkę.

Sprawa dodatków służbowych jest faktycznie niby uregulowana, a faktycznie leży na plecach i jeszcze jedno w przypadku wejścia nowego składnika płacy - dodatku motywacyjnego to juz zupełnie będzie - bur....
Wtedy nastąpi całkowita Wolna Amerykanka. Obym tkwił w błędzie

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 10, 2007, 21:55:01 »
 A może by tak:


 do 5 lat służby-25%
od 5 do 10 lat służby-35%
od 10 do 15 lat służby-45%
powyżej 15 -50%

Pewnie będziecie mieli wiele zastrzeżeń,ale to tylko moja propozycja :rolleyes: . Pozdrawiam bez podziałów.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 10, 2007, 22:43:39 »
    Przeczytałem wasze propozycje i mam inne zdanie ,to dow zmiany i dow JRG ma oceniać swoich pracowników i ustalać dodatki. Ludzie niestety nie są tacy sami , jednemu się chce ,a drugi ma to w dupie.


Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 11, 2007, 12:07:30 »
Cytuj
Przeczytałem wasze propozycje i mam inne zdanie ,to dow zmiany i dow JRG ma oceniać swoich pracowników i ustalać dodatki

Taak, a efekt takich ocen bywa taki, że zmieniając jrg (w ramach tej samej komendy) przenoszony strażak (d-ca zastepu) potrafi mieć wyższy dodatek od dowódcy zmiany, gdyż dowódca w poprzedniej jrg oceniał ludzi inaczej niż ten do którego sie obecnie przeniósł !?

Nadal będę uważał, że kwestia dodatków służbowych powinna być ustalana odgórnie w całej Polsce z mozliwością tylko drobnej interwencji przez kierownika jednostki organizacyjnej.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 11, 2007, 16:14:53 »
I to Robard masz racje, dodatek służbowy powinien być jasno okreslony dla całego kraju, niezależnie czy z nad morza, gór czy warszawy jest strażak, każdy powinien mieć taki sam ( w zależności od stanowiska oczywiście), a żeby co poniektórych opierdalaczy co myślą tylko o spaniu jedzeniu i im podobni trochę przytemperować jest chociażby minimalna nagroda roczna, i zaraz takiemu minka zrzędnie .

Pozdrawiam

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 11, 2007, 22:29:30 »
niech to jest odgornie ustalone w calej polsce ile komu jak  a nie tak ze wujek wyplaca siostrzencowi maxa ^_^

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 11, 2007, 22:46:47 »
Witam
dyskutujemy o dodatku służbowym , ale jak wspomniał fireman w zanadrzu dodatek motywacyjny z "pływającymi" warunkami jego przyznawania (pewnie założymy o nim i jego przyznawaniu nowy wątek).

Propozycja SLY
Cytuj
do 5 lat służby-25%
od 5 do 10 lat służby-35%
od 10 do 15 lat służby-45%
powyżej 15 -50%
bardzo ciekawa, przynajmniej nie trzeba by się prosić o 50 % na odejście na em.No ale przeciez dodatek stażowy już mamy.
W/g mnie należy najpierw dokladnie uregulowac dodatek słuzbowy (wykorzystując nawet , którąś z propozycji powyzej) ,a następnie dzielic motywacyjnym.
Szkoda zapomnianego (finansowo) dodatku szkodliwego, który może by wzbudzał kontrowersje , ale też byłby dobrym bonusem dla wiecej wyjeżdżających.
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 11, 2007, 22:57:35 »
Przedkładam dwie propozycje dodatków służbowych do krytyki merytorycznej na zasadzie: „przedstawiam własną propozycję - bardziej zdrowszą” o kolejnych numerach. ...................
PROPOZYCJA Nr 1
.............
PROPOZYCJA Nr 2
......................

obydwie mi się podobają bo to i tak parę stówek więcej niż mam teraz.........
ta pierwsza jest bardziej przejrzysta i ciekawsza, po jest wzrost procentowy, a na 2 jest kwotowy.
procentowo to na pewno szybciej będzie rosła pensja niż byłaby dawana w kwocie, której wzrost byłby niewielki dla niskich grup, a dużo większy dla wyższych grup. Łatwiej jest wtedy dodać więcej kasy dla 15-20 gr a znów ochłapy dla 1-10.... Dlatego propozycja 1 jest lepsza.
Zastanawiałem się czy od tych procentów nie odjąć po 5% do dyspozycko komendanta lub d-cy dla wyróżnienia bardziej pracujących strażaków, ale jak ma wejść dodatek motywacyjny to przecież on wszystko załatwi. pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 12, 2007, 06:36:18 »
Ten kto wymyślił  Dodatek służbowy pewnie nie myślał że będzie służył do krętactwa , lizania (no nie będę wymieniał wszystkiego bo pewnie bym bana dostał)..Panowie naprawdę to co się w naszej jednostce dzieje z tym zasranym dodatkiem to się aż głowie kręci..Skacze jak mu dusza zapragnie raz masz 10% na drugi miesiąc 5% ,dostajesz awans albo wysługę lat no to bach dodatek mniejszy.. także wypłata musi stać w miejscu przez cały roczek, ale co innego władza tam dodatek jest stały na poziomie 40-50 %..Jestem za tym aby dodatek przestał istnieć bo za bardzo  jest nie sprawiedliwy i daje za dużą władzę panom ...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 14, 2007, 12:44:02 »
    Przeczytałem wasze propozycje i mam inne zdanie ,to dow zmiany i dow JRG ma oceniać swoich pracowników i ustalać dodatki. Ludzie niestety nie są tacy sami , jednemu się chce ,a drugi ma to w dupie.

Jednym dodatkiem już obowiązującym jest dodtatek służbowy w zamyśle kolejny dodatek motywacyjny, którego zasady przyznawania owiane jeszcze są mgiełką tajemnicy.
O ile z samej nazwy dodatku motywacyjnego możemy wnioskować, że bedzie on nas - strażaków miał zmotywować do pracy - co niesie za sobą, że chyba, podkreślam chyba będzie tak, że osoby słabo zmotywowane w ramach motywacji powinny go otrzymać jako składnik pensji :)

Zgadzam się z postem @tomstrazak-a ocena konkretnego strażak jest w gestii przełożonych tylko niech ta ocena zostanie dokonywana w oparciu o przesłanki przyznawania dodatku służbowego wymienione w rozporządzeniu płacowym, a nie  w opaciu o "widzi mi się" naszych przełożonych.

No i znowu zachciało mi się normalności - ehhh niepoprawny optymista ze mnie  :wacko:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 20, 2007, 01:51:03 »
Tak czy siak, komendanci szafują dodatkiem służbowym według własnego widzimisię .A zapisy rozporządzenia są martwe, Dla przykładu, jeden dostaje za znajomość języków obcych nawet nie potwierdzoną egzaminem państwowym, a inni nie dostają choć znajomość języków jest nawet na wyższym poziomie, choć również nie potwierdzona egzaminem państwowym.Bo nie grają w reprezentacji KP w piłkę n. czy ś. ,nie  załatwiają sali gimnastycznej . Dyspozycyjność ,test sprawności itp .....  . Przykładów z życia wiele . Różnicowanie strażaków w różnych jednostkach tego samego powiatu tylko dla tego ,że nie należą do grup specjalistycznych, uwielbianych przez KP . To chore zasady.
Najpierw należało by stworzyć logiczne zasady przyznawania tego dodatku- np. poza wymienionymi w rozp. ,obciążenie wyjazdowe na statystycznego strażaka , wyników w na inspekcjach itp. / to tylko przykłady ,które można mnożyć/.
Proponowany dodatek motywacyjny to na pewno będzie jeszcze większą" czarną magią" i widzi misie komendantów .
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2007, 06:48:55 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 23, 2007, 15:06:20 »
Powiem tak, każdy z nas jakby miał mozliwośc przydzielania dodatku słuzbowego robiłby to inaczej ,a wszyscy patrzylibyśmy w ten sam przepis. Jaki stąd wniosek - punkt widzenia od punktu siedzenia. Oby tylko władza nie deprawowała a to jest dzisiaj zmorą nie tylko naszych szefów.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 25, 2007, 10:01:36 »
No jest nowy projekt na rok 2008..  http://www.straz.gov.pl/upload/binaries/pdf/projekt221007.pdf

Strażakowi przyznaje się, ustalany kwotowo, dodatek służbowy w wysokości do 50 % otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień
§ 7.1. Strażakowi przyznaje się na czas określony, ustalany kwotowo, dodatek motywacyjny w wysokości do 30 % uposażenia określonego w § 4.

I znowu o wszystkim decyduje nasz 01 czy nie było można postawić minimum % dodatków służbowych nap 30% dla grup do 6-8
a tak władza komendantów jest znowu nie ograniczona ,to co teraz  jest to kpina na 6 grupie mam 10% dodatku służbowego..
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2007, 10:04:50 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline straszak 1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 30, 2007, 18:19:28 »
No cóż. Ja mam ponad 8 lat pracy. Jestem obecnie w stopniu mł. kpt. (w tym roku awans mnie ominął) a mój dodatek od początku się nie zmienił i wynosi 100 zł. Biorą pod uwagę moją 8 grupę (1620 zł) i stopień (680 zł) mógłbym mieć dodatek służbowy w wysokości 1150 zł - a mam co mam.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 30, 2007, 21:50:06 »
Dodatki służbowe to nie jest zło samo w sobie ale zasady na jakich są faktycznie przydzielane to już materiał na komedię. Trzeba by Bareję zainteresować. Moim zdaniem ruchomych składników pensji powinno być jak najmniej w końcu jak człowieka chce się "docenić" to się go awansuje, jak zwyczajnie wykonuje swoją pracę, to ma za to pensję. Jak czymś się zasłuży to się go nagradza.
Teraz mamy przykłady gdzie na tych samych grupach dodatek w zależności od położenia geograficznego waha się np. od 100 zł jak napisał straszak, a znam na niższej grupie człowieka z dodatkiem 700 zł i co więcej nie jest on jedyny z tym dodatkiem w tej komendzie. Czyli można .

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 30, 2007, 23:31:01 »
Dodatki służbowe to nie jest zło samo w sobie ale zasady na jakich są faktycznie przydzielane to już materiał na komedię. Trzeba by Bareję zainteresować. Moim zdaniem ruchomych składników pensji powinno być jak najmniej w końcu jak człowieka chce się "docenić" to się go awansuje, jak zwyczajnie wykonuje swoją pracę, to ma za to pensję. Jak czymś się zasłuży to się go nagradza.
Teraz mamy przykłady gdzie na tych samych grupach dodatek w zależności od położenia geograficznego waha się np. od 100 zł jak napisał straszak, a znam na niższej grupie człowieka z dodatkiem 700 zł i co więcej nie jest on jedyny z tym dodatkiem w tej komendzie. Czyli można .
Popieram

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 31, 2007, 12:34:38 »
W temacie dodatków służbowych dochodziło, dochodzi i dochodzić będzie do spięć i nieporozumień. Tak jak wcześniej pisałem już na forum dopracowaliśmy u siebie w komendzie jakiś (nie wiem czy słuszny i sprawiedliwy) podział pieniędzy na dodatki służbowe - polegający na tym, że do danej grupy uposażenia przypisane są dane pieniądze na dodatek służbowy, innymi słowy mówiąc wiesz że awansujesz na jakąś grupę zaszeregowania to wiesz z jakim wzrostem dodatku służbowego będziesz miał do czynienia.

Czym różni się np wykonywanie obowiązków dyspozytora czy pomocnika dyżurnego operacyjnego czy dyżurnego operacyjnego. Z racji zajmowanego stanowiska otrzymują zróżnicowane wynagrodzenie w grupie, z racji różnicy w stopniu służbowym otrzymują zróżnicowane pieniądze z tytułu służenia w odmiennych stopniach, a dodatek służbowy?? No cóż nie ma tu wg mnie możliwości logicznego wytłumaczenia dlaczego są one różnicowane w końcu wszyscy wykonują (zwłaszcza przy jednoosobowej obsadzie ) te same obowiązki.

Jeszcze bardziej rażące dysproporcje istnieją przy porównywaniu w różnych komendach tych samych stanowisk w tej samej kategorii komend.
Lekiem na to byłoby ograniczenie samowoli w przyznawanych dodatkach, nie piszę o całkowitym zakazie ich różnicowania ale o zakazie wprowadzania dysproporcji.

Zamiast tego usystematyzowania tematu dodatków służbowych już nie długo będziemy w zamian mieli dodatek motywacyjny.

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 31, 2007, 13:17:34 »
witam panowie
to ,że wysokość dodatków w róznych miejscach jest różna  jest podyktowane różnymi czynnikami takimi jak np; wysokość średniej przyznanej , ilośc stanowisk faktycznie przyznanych strażakom ( jeżeli komendant nie da  wszystkich dostępnych stanowisk automatycznie ma więcej na dodatki),staż pracy całej załogi ( czym mniejsze starzowe tym wiecej zostaje na np dodatki lub stanowiska )jednak kazda oszczednoś na którymś ze składników uposażenia i tak jest wrzucana w uposażenie tak aby srednia płacy była zgodna ze srednią, a jeżeli chodzi o rozdział tych środków to już pole do popisu dla ZZ ; zgodnie z ustawą o ZZ pracodawca jest zobowiazany uzgadniać te podziały z organizacją związkową działającą w danym zakładzie, chociaż wiem , że te negocjacje sa bardzo trudne a czasami komendanci całkiem je pomijają ( a wtedy powinna być sporządzona odpowiednia informacja z takich poczynań)
pozdrawiam

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 31, 2007, 13:33:56 »
@baLON - średnie w różnych województwach nie różni się na tyle aby uzyskiwać różnicę w dodatkach na tych samych stanowiskach o 600 zł - do tego mnie nikt nie przekona.

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 31, 2007, 13:51:33 »
Fireman , nie wiem jakie są różnice w średnich w poszczególnych województwach ale średnie w komendach w jednym województwie róznia sie nawet o 150 zł, dołozyć jeszcze nie obsadzenie stanowisk( operatorzy, starsi ratownicy d-cy zastepu )to już niezła sumka na dodatki służbowe a jeśli jeszcze kilku "starych" właśnie odeszło na emkę i przyjeto młodych to nastepna sómka na dodatki, oczywiscie niechce mi sie wierzyc że aż takie różnice sa , ale jest to możliwe . Jeżeli gdzieś na najniższej grupie ktoś ma 700pln to tylko zazdrościć takiego komendanta!( chyba że od 11grupy w zwyż mają po2000 tylko ztego powodu że mają wyższe stanowisko bo przecież za to już mają zapłacone w grupie)
pozdrawiam

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 31, 2007, 17:17:14 »
Witam!
Powiem może jeszcze tak!
Pomijam już fakt pewnych obietnic /zapewnień/ KG odnośnie SK.
Nie widzę najmniejszego powodu, by osoby na tych samych stanowiskach /grupach, stopniach/ i wykonujące na co dzień starannie swoja pracę, były w pewnym sensie nagradzane każdego m-ca większym dodatkiem sł. bo: Jest "sportowcem w PSP", wykonuje /w czasie służby/ C.O lub kładzie płytki, dokładniej /zwykle/ myje podłogę lub szybciej macha miotłą po placu /gdy idzie K-dt/ itp.  :wacko:
Sportowcy w Straży <bawiąc> sie w to i mając wyniki otrzymują różne nagrody, a to rowerek górski, a to odtwarzacz DVD lub inne "gadżety" lub <kopertę> w zależności od stopnia zaangażowania /wyników/ i predyspozycji! Absolutnie nie zazdroszczę tylko czemu... w tym czasie trzeba ściągać ludzi z wolnego /nadgodziny hehee/, wykonywać za nich codzienną pracę, bo są na treningu lub zawodach? O kontuzjach i L-4 nawet nie wspomnę!
Ktoś kto ma fach w ręku i potrafi zrobić pewne rzeczy w Komendzie również nich dostanie nagrodę K-ta  /ma takie możliwości/, tyle tylko, by tego nie robił w czasie sł. bo inni wówczas pewne prace i działania zwykle wykonują za niego! No i byle nie spierd... roboty /i tak bywało/ - później firma naprawiała lub zdarza się i odwrotnie  ^_^ ^_^
O zaangażowaniu w prace gospodarcze i obsługi technicznej, chyba każdy wie jak jest u siebie, więc pomijam, bo i tak ni jak się ma do dodatków.Chyba każdy d-ca zmiany i JRG widzi, co, kto i jak w służbie / ewent. poza/ wykonuje i po to są m.in. nagrody, a nie dodatki!!!
Dodatek motywacyjny na pewno wprowadzi spore - kolejne zamieszanie  :angry:
Ot.. tak mi się na ciepło znów jw. nasunęło.  -_-
Pozdr.
Ps. ZZ w mojej KP nie mają nic do tego /może nie chcą/. Tylko tak gwoli wyjaśnienia jakby co!  ^_^
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2007, 17:38:03 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline wolansky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 02, 2007, 11:16:51 »
Niestety. Czasem bywa tak, że dla jednych nagroda to zwiększony dodatek sł. a dla drugich nagroda to nagroda (chyba sami wiecie z jakich powodów).
Dodatek sł. musi być ujednolicony (sposób ustalania kwoty) w miarę możliwośći. Dowolność w przyznawaniu go produkuje takie nieporozumienia i nadużycia. Pozdr.

Offline arecki1974

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 04, 2007, 08:08:04 »
Od czasu kiedy stworzono PSP dodatki służbowe mamy najnizsze w woj. średnio około 300zł. na stanowisku w porównaniu do innych komend.Szukamy sprawiedliwości ,poszukajmy najpierw w PSP

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 04, 2007, 13:06:25 »
Listopad 04, 2007, 08:08:04
Wysłany przez: arecki1974
Cytuj
Od czasu kiedy stworzono PSP dodatki służbowe mamy najnizsze w woj. średnio około 300zł. na stanowisku w porównaniu do innych komend.Szukamy sprawiedliwości ,poszukajmy najpierw w PSP

Być może Twoja koemnda ma najmniejszy stan osobowy, najmniejszy rejon, najmniejszą ilość wyjazdów, najsłabsze oceny w inspekcji itp.?
Nikt Ci nie pomoże nie znając specyfiki Twojego województwa, wysokości dodatków w innych koemndach na porównywalnych stanowiskach. pozostaje Ci tylko droga słuzbowa, lub zwiazkowa, żeby próbować wyjaśnić, lub uregulować tą kwestię.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 04, 2007, 18:32:37 »
Od czasu kiedy stworzono PSP dodatki służbowe mamy najnizsze w woj. średnio około 300zł. na stanowisku w porównaniu do innych komend.Szukamy sprawiedliwości ,poszukajmy najpierw w PSP

Tak dla pocieszenia , mamy ten sam problem co ty .Dodatki _obojętnie jakie  są niesprawiedliwe i przyznawane na twarz strażaka a nie za jego prace -szkoda tylko że nie widzą tego nasze władze .Kiedy będzie on dzielony sprawiedliwie tego chyba nie wie nikt.A tak na marginesie czy istnieje minimum dodatku służbowego , czy 01 może na przykład nic nie dać .Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."