Autor Wątek: konserwacja gasnic  (Przeczytany 1383 razy)

Offline mario24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
konserwacja gasnic
« dnia: Maj 31, 2007, 16:47:01 »
co ile konserwacja  konserwacja gasnic GP 2x, 6Z, GS-5x i agregatów AP-25

Offline mario24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: konserwacja gasnic
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2007, 15:20:21 »
jakie czynnosci wchodza w przeprowadzanie konserwacji gasnic, czy jest to tylko wizualny przeglad czy także do konserwacji zalicza się np. pomiar wagi naboju, wymiana proszku itp. Gdzie znajde jakas podstawe prawną

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: konserwacja gasnic
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2007, 21:07:11 »
Wszystkie procedury dotyczące przeglądów, postępowania itp. ustala producent gaśnic. Widziałem takie procedury KZWM, mam je nawet w komendzie.  :mellow:

_______________________________________________________________________________

co ile konserwacja  konserwacja gasnic GP 2x, 6Z, GS-5x i agregatów AP-25

ROZPORZĄDZENIE  MINISTRA  SPRAW  WEWNĘTRZNYCH I  ADMINISTRACJI [1]
z dnia 21 kwietnia 2006 r.
w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów
(Dz. U. Nr 80, poz. 563)
§ 3. 1. Urządzenia przeciwpożarowe w obiekcie powinny być wykonane zgodnie z projektem uzgodnionym pod względem ochrony przeciwpożarowej przez rzeczoznawcę do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, a warunkiem dopuszczenia do ich użytkowania jest przeprowadzenie odpowiednich dla danego urządzenia prób i badań, potwierdzających prawidłowość ich działania.

2. Urządzenia przeciwpożarowe i gaśnice powinny być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym zgodnie z zasadami określonymi w Polskich Normach dotyczących urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic, w odnośnej dokumentacji techniczno-ruchowej oraz instrukcjach obsługi.

3. Przeglądy techniczne i czynności konserwacyjne, o których mowa w ust. 2, powinny być przeprowadzane w okresach i w sposób zgodny z instrukcją ustaloną przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2007, 22:01:03 wysłana przez MGNACZUS »
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)