Autor Wątek: Pytanie dotyczące sztafety w Zawodach Sportowo-Pożarniczych według starego reg.  (Przeczytany 3527 razy)

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Mam pytaie dotyczące zawodników uczestniczących w sztafecie. W skład drużyny wchodzi 9 osób ( 8 zawodników+1 rezerwowy).. czy dopuszczalna jest taka możliwość że udział w sztafecie bierze: dowódca, łącznik, przodownik I roty, pomocnik I roty, przodownik II roty, pomocnik II roty, zawodnik rezerwowy?? a rozdzielaczowy wymienia rezerwowego w bojówce a także dołącza sie mechanik?? czy może są jakieś wytyczne określające w jakiej sytuacjii można użyć zawodnika rezerwowego?? i czy dowódca może brać czynny udział w sztafecie?? Proszę was o pomoc bo troszkę nam sie drużyna pozmieniała i chcemy stworzyć jak najlepsze ustawienie:) z góry dziękuję

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Moje zdanie jest takie - jeżeli Twoja jednostka z nikim nie ma "na pieńku", to nikt nie będzie wam na ręce patrzył. Zrobicie podmianę i pewnie nikt się nie pokapuje, co się stało. Kolega zmieniony hełm bardziej na oczy opuści i gicior.
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
dzieki.. pewnie coś tak zakombinujemy :)

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Panowie wasze podejście do sprawy poprostu rzuciło mną o glebę!!! Takie posuniecia są po niżej pasa w stosunku do waszych przeciwników i ogólnego pojęcia walki fer play, robicie cyrk już na podstawowych szczeblach eliminacji (miejski, gminny, powiatowy) wprowadząc bajzel!!! Po co kombimujecie ze podmianami?? Jeśli ten rezerwowy jest taki szybki to nauczcie go bojówki i niech uczestniczy w obu konkurencjach. A poza tym wszystkim, temat tego wątku, jeśli wasza OSP miesci się w jakiejś pipidówie, którą przypadkowo ominął rozwój cywilizacji i postęp techniczny to z przyjemnością Cię uświadamiam że coś takiego jak stary regulamin już nie funkcjonuje. A obowiazuje ten http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode=dzial&id_dzial=22&id_poddzial=118 , polecam jako lektórę do poduchy. Panowie przez takich jak wy, słowo "sport" traci wartoś, a sędziom którzy wam na to pozwalają powinno się wpisywać na listy i opublikować w jakiejś oficjalnej witrynie.
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Panowie wasze podejście do sprawy poprostu rzuciło mną o glebę!!! Takie posuniecia są po niżej pasa w stosunku do waszych przeciwników i ogólnego pojęcia walki fer play, robicie cyrk już na podstawowych szczeblach eliminacji (miejski, gminny, powiatowy) wprowadząc bajzel!!! Po co kombimujecie ze podmianami?? Jeśli ten rezerwowy jest taki szybki to nauczcie go bojówki i niech uczestniczy w obu konkurencjach. A poza tym wszystkim, temat tego wątku, jeśli wasza OSP miesci się w jakiejś pipidówie, którą przypadkowo ominął rozwój cywilizacji i postęp techniczny to z przyjemnością Cię uświadamiam że coś takiego jak stary regulamin już nie funkcjonuje. A obowiazuje ten http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode=dzial&id_dzial=22&id_poddzial=118 , polecam jako lektórę do poduchy. Panowie przez takich jak wy, słowo "sport" traci wartoś, a sędziom którzy wam na to pozwalają powinno się wpisywać na listy i opublikować w jakiejś oficjalnej witrynie.
Nie rozumiem czemu odrazu przechodzisz do krytykowania innych. Jeśli to wiesz to mógłbyś odpowiedzieć na moje pytania a nie odrazu zjazdy. W regulaminie w żadnym punkcie nie pisze czy dowódca może brać czynny udział w sztafecie czy nie, z tym regulaminem już dawno sie zapoznałem. Ale mam kilka wątpliwości i dlatego zadałem kilka pytań w tym wątku, prosząc o pomoc kogoś kto mógłby mi pomóc. Spotkałem sie z sytuacją w innych drużynach że zawodnik rezerwowy brał udział w sztafecie zamiast mechanika i dlatego pytam... Kolego trochę więcej kultury i zrozumienia..

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Twoje pytanie dotyczyło starego regulaminu. Obowiązujący jeat ten z 2006 r. Ani w straym, a ni w nowym nie ma powiedziane, kto ma stratować w sztafecie, ma być 7 zawodników. Drużyna się składa z 9 osób i z nich wybierasz sobie skład do sztafety bez podziału na funkcje jak ma to miejsce w ćwiczeniu bojowym. Nic nie przeszkadza, aby w sztafecie wystartował dowódca, mechanik, czy zawodnik rezerwowy.
Na ostatnich zawodach wojewódzkich OSP, w których braliśmy udział w sztafecie nie bieg dowódca i mechanik i to było zgodne z nowym regulaminem zawodów sportowo-pożarniczych.
Nic nie trzeba "kombinować".
Pozdrowienia.

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Dzięki Grzela, takiej odpowiedzi potrzebowałem :)

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Maximus o co tyle krzyku??? To nie jest fair play, a co, może fair play były starty dawniej na rasowanych pompach, choć regulamin tego zabraniał??? Grzela ładnie wytłumaczył o co chodziło. Zachowaj nerwy na inną okazję.

Pozdrawiam.
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.