Autor Wątek: stosunki miedzy straża a policja  (Przeczytany 2505 razy)

Offline woszo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
stosunki miedzy straża a policja
« dnia: Maj 28, 2007, 22:05:16 »
 :mellow: witam mam pytanko :) czy ktos sie oriętuje jak wyglada relacja miedzy Straża a Policja.

Wpisz w opcji <Szukaj> np: słowo Policja - trochę jest już nt.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2007, 22:30:00 wysłana przez Ajax »

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: stosunki miedzy straża a policja
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2007, 22:11:30 »
Zakładasz dziwny temat w dziwnym miejscu…
Możesz jaśniej napisać, o co Tobie chodzi??
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Grześ89

  • Gość
Odp: stosunki miedzy straża a policja
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2007, 17:06:53 »
Opowiem sytuacje która przydażyła się sytuacja mojemu wujkowi. Był przy wypadku, leżał samochód po dachowani  chcieli go postawić na koła, lecz mili za mało sił. Więc mój wujek mówi do policjanta czy by im nie pomógł go postawić a on na to  nie moje zajęcie nie moja sprawa sami se go stawiajcie. A już o kierowaniu ruchem na wypadku nie wspomne. Od wszystkiego jest straż!!!

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: stosunki miedzy straża a policja
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2007, 17:20:54 »
no jeśli chcesz aby inny samochód nie rozwalił Ci czterech liter podczas pracy przy wypadku to sobie musisz kierować ruchem sam. Policja jest od wręczania mandatów albo od łapania przestępców :D

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: stosunki miedzy straża a policja
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2007, 20:33:24 »
Nie wiem jak jest w innych miastach, ale w Warszawie na kontakty z policją raczej nie narzekamy. W czasie działań każdy robi co do niego należy a w razie konieczności pomagamy sobie nawzajem.
Przykład: policjanci (jeden umundurowany i jeden w cywilu) przy pomocy hydronetki dogaszają żarzące się elementy przeniesione przez wiatr

Mariusz_43

  • Gość
Odp: stosunki miedzy straża a policja
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2007, 20:36:58 »
Opowiem sytuacje która przydażyła się sytuacja mojemu wujkowi. Był przy wypadku, leżał samochód po dachowani  chcieli go postawić na koła, lecz mili za mało sił. Więc mój wujek mówi do policjanta czy by im nie pomógł go postawić a on na to  nie moje zajęcie nie moja sprawa sami se go stawiajcie. A już o kierowaniu ruchem na wypadku nie wspomne. Od wszystkiego jest straż!!!

Bez przesady... Szanuj tak samo Policję jak i Straż. Gdyby nie Oni to byśmy zaraz po wyjściu na ulice głowę tracili. W każdym zawodzie zdarzają się ludzie przyjaźni, ale zdarzają się także chamy i nie ma co wrzucać wszystkich policjantów tudzież strażaków do jednego worka.

Offline woszo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: stosunki miedzy straża a policja
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2007, 20:38:44 »
Chodzi mi np o spotkanie z Policja na drodze po pracy:/ traktuja ulgowo ? czy może nie patrza ze strażakiem jestes

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: stosunki miedzy straża a policja
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2007, 20:52:57 »
woszo
w większości tak, ale lepiej tego nie nadużywać. Jak zaparkujesz na zakazie czy pijesz z kumplem piwko w parku  :wacko: to zwykle sie dogadasz, ale jak gonisz przez zabudowany 100 km/h i wyprzedzasz na ciągłej to możesz co najwyżej przynieść wstyd straży.


Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: stosunki miedzy straża a policja
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2007, 21:51:40 »
Chodzi mi np o spotkanie z Policja na drodze po pracy:/ traktuja ulgowo ? czy może nie patrza ze strażakiem jestes
Do straży się idzie, żeby ratować ludzi i ich dobytek. Nawet po pracy strażak powinien coś sobą prezentować, także i na drodze. Nie po to się jeździ do wypadków i ratuje życie innym, żeby po służbie wsiąść i szaleć na drodze, bo ja jestem strażakiem i mogę liczyć na ulgę policjantów. Pozdrawiam

PS. A tak poza tym lepiej, nie szaleć, bo kiedyś przyjadą po nas koledzy po fachu.
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline woszo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: stosunki miedzy straża a policja
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2007, 23:08:41 »
heh Wiem chłopaki :) ale chcialem wiedziec czy traktuja Straż  równo :) dzieki za odpowiedz ,ale nie jestem jakims wariatem drogowym.. nie po to to wszystko :) Pozdrawiam dzieki