Autor Wątek: Badania MSWiA - maj 2007  (Przeczytany 6166 razy)

Offline Mruwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Badania MSWiA - maj 2007
« dnia: Maj 27, 2007, 22:02:33 »
Do moderatorów : wątki na temat badania już były ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania oraz wiem że jest nas aktualnie więcej osób do badań w MSWiA dlatego stworzyłem nowy wątek.


Witam.

Oczywisty jest temat także pytanie będzie również proste, mianowicie:

*Jak wyglądają takie badania ( jacy są lekarze, ilu ich jest i w ile czasu zajmuje załatwienie badań lekarskich)

Kolejne pytanie to mam takie - aktualnie mam zapalnie spojówek i gorzej widze (narazie) - czy warto wybierać się teraz do lekarza okulisty w MSWiA czy poczekać aż mi przejdzie ( żeby mnie nie oblał że nie potrafiłem przeczytać )
Druga ważna sprawa dla mnie to laryngolog - mam krzywą przegrode nosa co równoważne jest z upośledzoną drożnościa nosa ( choć częsiowo (tylko albo aż) moge oddychać przez drugą dziurkę. pozatym mam powiększone węzły chłonne ale żaden poważny stan to nie oznacza.
Może ktoś się spotkał już z czymś takim i mógłby mi pomóc?
jeżeli nie miałeś takich problemów to będe wdzieczny jak opiszesz mi te badania*
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi,

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Badania MSWiA - maj 2007
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2007, 11:17:23 »
jedyne wyjście iśc do okulisty leczyć to zapalenie, z krzywą przegrodą zapomnij ale to jest prosty zabieg tylko 2-3 dni w szpitalu a co do węzłów to lepiej poznaj przyczyne bo mogą sie przyczepić

Offline woszo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Badania MSWiA - maj 2007
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2007, 22:00:02 »
Powiem Ci tak jutro mam laryngologa :/ tez mialem krzywa przegrode (z tym zapomnij o strazy ) mialem zabieg a i tak sie boje :/ dam Ci znak jak to wyglada

Offline Mruwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Badania MSWiA - maj 2007
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2007, 20:21:11 »
Siemka.
Jak tam z tą przegrodą WOSZO ??
Przeszłeś laryngologa ??
Czyli rozumiem że jesteś po zabiegu wyprostowania przegrody ??
Pozdro

Offline Artur19

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Badania MSWiA - maj 2007
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2007, 20:31:55 »
siemka, mam pytanko do Was, mianowicie czy możecie mi powiedzieć jak wygląda to badanie z przegrodą nosa???? jeśli dostrzeże u Ciebie krzywą przegrodę ( małe skrzywienie) a dasz rade oddychać przez 2 dziurki co wtedy:)?? proszę o odp:)

Offline woszo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Badania MSWiA - maj 2007
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2007, 22:56:27 »
Sluchajcie to wszystko powie wam laryngolog :/ niestety ona o tym decydyje :( mnie sie udało wam tez zycze powodzenia :) !!! ^_^

Offline goździkowa

  • TROUBLEMAKER
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • TROUBLEMAKER
Odp: Badania MSWiA - maj 2007
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2007, 09:34:30 »
Mam pytania:
1)jakie badania przeprowadza kardiolog? osłuchanie serca, ekg no i pewnie trzeba jeszcze badanie krwi zrobić. mam rację??
2)czy trzeba oddawać próbki krwi i moczu? a jeśli tak to co sprawdzają? (dokładniej chodzi mi o to czy sprawdzają poziom TSH [tarczyca], bo ostatnio miałem leciutką niedoczynnośc i boję się żebyu mnie za taką pierdołe nie ulali).
pozdrawiam czcigodnych strażaków :)
TROUBLEMAKER

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Badania MSWiA - maj 2007
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2007, 11:42:13 »
Witam.
Cytuj
1)jakie badania przeprowadza kardiolog? osłuchanie serca, ekg no i pewnie trzeba jeszcze badanie krwi zrobić. mam rację??
2)czy trzeba oddawać próbki krwi i moczu? a jeśli tak to co sprawdzają?
Kardiolog - ekg, osluchanie, cisnienie, RTG klaty.
Badania moczu - ogolne.
Krew - z tego co pamietam to: morfologia, OB, kreatynina, mocznik, ALT lub AST (tzw. proby watrobowe - nie pamietam tylko ktora), trojglicerydy, bilirubina, cholesterol calkowity, HIV, HCV, HBS (chyba), WR. To chyba wszystko z grubsza.
TSH standardowo nie sprawdzaja.
pzdr i powodzenia
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline goździkowa

  • TROUBLEMAKER
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • TROUBLEMAKER
Odp: Badania MSWiA - maj 2007
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2007, 11:46:45 »
dzięki wielkie za odpowiedź, chociaż jak się później zorientowałem (jestem facetem, pomimo nicku :P) temat był już często poruszany. DZIĘKI WIELKIE
TROUBLEMAKER

Offline grochu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Badania MSWiA - maj 2007
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 18, 2007, 09:43:12 »
Witam mam pytanie do tych co przeszli komisje MSWiA i co dokładnie badają mój problem to troche krzywa komora ale moge oddychać wszystko jest ok.Czy jest możliwosc zeby mnie nie uwalili na tej komisji.PROSZE O ODPOWIEDZ!
POZDRAWIAM!!!  -_-

Offline Mruwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Badania MSWiA - maj 2007
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 18, 2007, 22:38:37 »
Siemka Grochu.
Witaj w klubie z tą przegrodą.
Ja też mam krzywą - badał mi to laryngolog choć na oko widać że krzywa.
Laryngolog wpisał mi paragraf że krzywa przegroda ale  BEZ upośledzenia drożności dróg oddechowych.
Z tym poszedłem na komisje i tam jeszcze musiałęm zatkać jedną dziurkę i wydmuchać powietrze a potem druga dziurke.
Także jak piszesz że możesz oddychać to nie musisz się martwić .
Wszytko będzie OK :)
Pozdro

Offline grochu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Badania MSWiA - maj 2007
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 19, 2007, 13:30:09 »
Dzięki mruwa za odpowiedz a czyli byłes juz na komisji i co dostałęs się na tą aspirantke bo ja za rok chciałbym startować do krakowa ale jestem cięki z fizyki i chemi czy to jest problem.
PROSZE O ODPOWIEDZ !!!!!
Z GÓRY DZIĘKUJE
POZDRAWIAM!!!!!! -_-

Offline bbarney

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Od września SA PSP Poznań :D
Odp: Badania MSWiA - maj 2007
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 19, 2007, 17:42:59 »
Jak jestes cienki z fizyki i chemii to zapomnij o SA PSP :/ proponuje zalatwic sobie testy z ubieglych lat i zobaczysz jakie sa zadania i czy poradzisz sobie z nimi. Niektore zadania sa naprawde bardzo trudne...

Offline Mruwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Badania MSWiA - maj 2007
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 22, 2007, 23:31:58 »
Siema Grochu.
JA nie startowałem do aspirantki tylko z "ulicy" do PSP.
Robotę mam już zagwarantowaną - tylko czekać na kurs :)
A jeżeli chodzi o fize i chemie to tak jak pisał poprzednik - załatw se testy z poprzednich lat i zobaczysz jaki jest poziom.
Pozdrawiam

Offline grochu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Badania MSWiA - maj 2007
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 23, 2007, 21:51:58 »
Ahha ja myslałem ze mruwa idziesz do szkoły aspirantów, ale te badania co z "ulicy" do PSP. a do aspirantki są jednakowe??
PROSZE O ODPOWIEDZ!!!!

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Badania MSWiA - maj 2007
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 24, 2007, 08:49:35 »
grochu mysle ze tak choc nie jestem pewien ale psycholog nic innego chyba nie wymysli jak testy na strazaka czy to do pracy czy do szkoly to chyba takie same strazak to strazak...a co do badan lekarskich to chyba tez tak samo ja ich mialem tyle badan ze juz sie w liczeniu pogubilem:)...zycze wytrwalosci

Offline grochu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Badania MSWiA - maj 2007
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 24, 2007, 14:03:08 »
Dzięki szampan za odpowiedz!!! pozdro  ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Badania MSWiA - maj 2007
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 24, 2007, 14:12:59 »
grochu jak sie nie dostaniesz do SA  to idz do woja i przyjmij sie do PSP  z ulicy...jesli jestes z krakowa to tam podobno maja pelno wolnych etetow.....