Autor Wątek: Dodatek za dojazd  (Przeczytany 12807 razy)

Offline wąski

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Dodatek za dojazd
« dnia: Maj 27, 2007, 09:30:22 »
Witam serdecznie. Może mi Panowie podpowiecie jak to jest z dodatkiem za dojazd. Srawa wygląda u mnie tak: w 2002 roku otrzymałem pieniądze na budowę budynku- ok. 9000 zł teraz zmieniłem miejsce pracy i pracuje jako dowódca zastępu. Do pracy dojeżdżam ok.60km - czyli dojazd przekracza godzinę środkami publicznymi. Ostatnio spotkałem się z opinią, że jak już otrzymałem raz pomoc 9000 zł to mi się nic więcej nie należy, a z drugiej strony tak jak w Policji dodatek za dojazd jest i nikt go nie zabrał a my częściowo  pod nie podlegamy. Z tego też się co dowiedziałem lewym uchem  :wub: nasi dojeżdżający komendaci takie dodatki posiadają w wysokości ok. 220 zł. Czy ktoś wie coś więcej na te tematy?

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2007, 13:52:59 »
Ważne dla sprawy doprecyzuj zmieniłeś miejsce pracy, czy za tą zmianą szła zmiana komendy? W jakiej odległości od Swojego poprzedniego miejsca służby stawiałeś dom (chodzi o czas dojazdu środkami komunikacji miejskiej)?
Zmieniłeś miejsce pracy (jeżeli w ramach tej samej komendy) - to Ty wnioskowałeś o zmianę miejsca zatrudnienia czy też komenda wyszła do ciebie z taką propozycją.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2007, 18:05:33 »
@wąski
Nie myl dwóch różnych pojęć: dodatku za brak mieszkania w miejscowości pobliskiej z dodatkiem za dojazd do miejsca pełnienia służby, który w PSP nie występuje.
Ogólna zasada jest taka, że jak dostałeś pomoc na budowę to straciłeś uprawnienia do dodatku za brak mieszkania. Ale jak to w życiu od każdej reguły są wyjątki - diabeł tkwi w szczegółach.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline wąski

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2007, 19:40:22 »
Cały czas pracuję w tej samej komendzie tylko mi się miejsce zamieszkania zmieniło. Też byłem przekonany, że w straży nie ma dodatku za dojazd, ale na ostatnim szkoleniu chłopaki twierdzili, że taki dodatek jest.
Może osoba, która go otrzymuje została oddelegowana do pełnienia służby- tego nie wiem. Ale tak jak się zgada z chłopakami, to jest wiele rzeczy o których nie wiem i te kochane nieścisłości w naszych przepisach- ponoć w którym rozporządzeń MSWiA było coś o tym dodatku- może to dotyczyło tylko Policji, ale poszukać zawsze można- przecież tonic nie kosztuje.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2007, 19:47:04 »
...ponoć w którym rozporządzeń MSWiA było coś o tym dodatku- może to dotyczyło tylko Policji, ale poszukać zawsze można- przecież tonic nie kosztuje.
Miłego szukania, o ile znam obowiązujące prawo to nie znajdziesz - ale mogę się mylić?  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline wąski

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2007, 19:50:18 »
szukałem i nic nie znalazłem - chłopaki mi zrobili iskierkę nadzieji więc się pytam czy ktoś coś takiego może otrzymuje.
Szkoda, że ci wyższą rangą tu nie zaglądają- oni zawsze wiedzą co gdzie i czego szukać

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2007, 20:04:03 »
Szkoda, że ci wyższą rangą tu nie zaglądają- oni zawsze wiedzą co gdzie i czego szukać
Nie tylko wyżsi rangą znają przepisy, temat ten już był wcześniej wałkowany na forum - mogłeś poszukać i znałbyś odpowiedź.
Przykro mi że Cię rozczaruję, ale choćbyś szukał nie wiem jak długo, to nie znajdziesz tego czego nie ma.
Z wcześniejszej Twojej wypowiedzi wnioskuję, że po otrzymaniu pomocy na budowę domu wyzbyłeś się go i zmieniłeś miejsce zamieszkania - w takim przypadku obawiam się że dodatku za brak mieszkania w miejscowości pobliskiej nie dostaniesz > miałeś takie mieszkanie i wykorzystałeś pomoc finansową, sam z niego zrezygnowałeś.  :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline wąski

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2007, 20:47:44 »
NIe nie- wszystko w porządku - też byłem pewnien, że nic mi się nie należy, ale zapytać można. Temat uważam za skończony. Dziękuje i pozdrawiam.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2007, 22:21:48 »
Odebrałeś pomoc finansową na uzyskanie lokalu mieszkalnego. Jak wynika z zapisów rozporządzenia § 2 możesz się starać o dofinansowanie zakupu w miejscowości pełnienia służby lub miejscowości pobliskiej. Nie mozesz pracując w Warszawie dokumentować zakupu domu na mazurach.

Odbierając pomoc finansową na zakup jednocześnie tracisz równoważnik za brak lokalu. Ponieważ pomoc finansową można wypłacać w ratach, to uprawnienie do równoważnikaz za brak lokalu tracisz z dniem wypłaty ostatniej raty pomocy finansowej na zakup. W wielu komendach stosowany jest chwyt, że komendanci zaprzestają wypłaty w momencie wydania decyzji o przyznaniu pomocy finansowej na zakup lub wypłaceniu pierwszej transzy.

Zatem zakupiłeś lokal mieszkalny w miejscowości pełnienia służby lub miejscowości pobliskiej - zakup z udziałem pieniędzy zwanych "pomocą mieszkaniową". 
W tym momencie jak pisałem wygasł obowiązek komendnata wypłaty równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego.

Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego wypłaca się w 2 przypadkach - tytułach.
-  brak lokalu mieszkalnego (to nie Twój przypadek)
- z tytułu czasu dojazdu art 74 ust.3 ustawy
Za miejscowość pobliską uważa się miejscowość, do której czas dojazdu publicznymi
środkami transportu przewidziany w rozkładzie jazdy, łącznie z przesiadkami,
nie przekracza w obie strony dwóch godzin, licząc od stacji (przystanku)
najbliższej miejsca pełnienia służby do stacji (przystanku) najbliższej miejsca
zamieszkania. Do czasu tego nie wlicza się dojazdu do i od stacji (przystanku)
w obrębie miejscowości, z której strażak dojeżdża, oraz miejscowości, w
której wykonuje obowiązki służbowe.


Zatem jeżeli masz lokal, na który uzyskałeś pomoc mieszkaniową, a mogłeś go zakupić tylko w miejscu pełnienia służby lub miejscowości pobliskiej (definicja powyżej), a obecnie zostałeś przeniesiony tak, że czas dojazdu do obecnego miejsca pełnienia służby z domu przekracza 2 godziny (wg definicji), możesz pisać wniosek o równoważnik za brak lokalu wypłacany z tytułu przekroczenia czasu dojazdu do miejsca pełnienia słuzby.

Tak mi się wydaje ale wyrocznią nie jestem :) Pozdrawiam

Anonim

  • Gość
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2007, 22:29:57 »
Cytuj
Witam serdecznie. Może mi Panowie podpowiecie jak to jest z dodatkiem za dojazd. Srawa wygląda u mnie tak: w 2002 roku otrzymałem pieniądze na budowę budynku- ok. 9000 zł teraz zmieniłem miejsce pracy i pracuje jako dowódca zastępu. Do pracy dojeżdżam ok.60km - czyli dojazd przekracza godzinę środkami publicznymi. Ostatnio spotkałem się z opinią, że jak już otrzymałem raz pomoc 9000 zł to mi się nic więcej nie należy, a z drugiej strony tak jak w Policji dodatek za dojazd jest i nikt go nie zabrał a my częściowo  pod nie podlegamy. Z tego też się co dowiedziałem lewym uchem  :wub: nasi dojeżdżający komendaci takie dodatki posiadają w wysokości ok. 220 zł. Czy ktoś wie coś więcej na te tematy?

Powiem ci jak jest u mnie:
W starej KP wziąłem kasę na mieszkanie - 3 normy - jakieś 7pln - norma.
Straciłem opcję comiesięcznego pobierania kasy za brak mieszkania - norma.
Zmieniłem pracę, dojazd ponad godzinę, biorę kasę za dojazdy mimo wzięcia wcześniej tych 7 kpln.
Wszystko zgodnie z literą prawa -_-

Offline wąski

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2007, 22:32:07 »
Właśnie dokładnie tak słyszałem jak napisał fireman. U mnie sytuacja jest taka, że dostałem kasę na budowę domu- który nie znajduje się w miejscowości pobliskiej - czas dojazdu NAPEWNO przekracza 2 godziny- na ten lokal dostałem kasę!!! cały czas pracuję w tej samej jednostce a dopiero teraz przemeldowałem się do nowego domu i chyba jednak ten dodatek mi się należy??? Właśnie to jest to o czym napisał Kolega Fireman- czyli jednak jest coś takiego jak ten dodatek:Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego wypłaca się w 2 przypadkach - tytułach.
-  brak lokalu mieszkalnego (to nie Twój przypadek)
- z tytułu czasu dojazdu art 74 ust.3 ustawy?

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2007, 22:36:09 »
U mnie sytuacja jest taka, że dostałem kasę na budowę domu- który nie znajduje się w miejscowości pobliskiej
Tylko się nie rozpędzaj bo jak przeznaczyłeś pieniądze z pomocy finansowej na zakup mieszkania:
- nie w miejscowości pełnienia służby,
- nie w miejscowości pobliskiej
to jak zaczniesz grzebać przy sprawie to ci ktoś da decyzję o zwrocie pomocy mieszkaniowej.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2007, 22:50:20 »
Hehe.. ^_^
Cytuj
to ci ktoś da decyzję o zwrocie pomocy mieszkaniowej.
Masz rację!
U mnie <gościu> pobierał chyba, coś z 5 lat niesłusznie i w końcu się wydało - dostał odgórnie do spłaty ufff. Jednak skoro, że bliski "herbatnik" czyt. rodz. K-dta to zaraz przy okazji <święta> awansik, grupa, dodatek + spora zapomoga, częściowe umorzenie, co by łatwiej... prawda? Kupił sobie niedawno autko /sorki zmienił na nowsze/  :wacko:, żeby było śmiesznej ZZ poparły, a co. Przewod. odchodzi niebawem na emkę  :wub: więc...
Pozdr.
Ps. Ech... znów użyłem słowa ZZ  :angry: Przepraszam!

Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 28, 2007, 02:01:30 »
częściowe umorzenie,
Nie ma podstaw do wydania decyzji o umorzeniu. jeżeli takie coś zaistniało jest to (wg mnie) niezasadne odstąpienie od ustalenia należności wobec skarbu państwa. No i są tego konsekwencje :)

Offline melman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 29, 2007, 11:14:18 »
Fireman twoja interpretacja jest jak najbardziej prawidłowa, ale trzeba dodać że interpretacja przepisów w PSP jest w każdej jednostce inna dlatego najlepiej poprosić kwatermistrza o oświadczenie mieszkaniowe na brak/dojazd wypełnić i złożyć najlepiej na dziennik podawczy i czekać aż komendant odpowie w formie decyzji. Wg. mnie należy ci się dodatek za dojazd pomimo faktu że pobrałeś pomoc, zostałeś przeniesiony do innej jednostki więc niech komendant płaci.

Pozdrawiam

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 29, 2007, 12:19:54 »
Maj 29, 2007, 11:14:18
Wysłany przez: melman
Cytuj
Wg. mnie należy ci się dodatek za dojazd pomimo faktu że pobrałeś pomoc, zostałeś przeniesiony do innej jednostki więc niech komendant płaci.

Maj 27, 2007, 19:40:22
Wysłany przez: wąski
Cytuj
Cały czas pracuję w tej samej komendzie tylko mi się miejsce zamieszkania zmieniło.
ty się wąski zdecyduj, bo w pierwszym poście twierdziłeś:
Cytuj
Srawa wygląda u mnie tak: w 2002 roku otrzymałem pieniądze na budowę budynku- ok. 9000 zł teraz zmieniłem miejsce pracy

Ustawa o PSP:
Art. 74. 1. Strażakowi mianowanemu na stałe przysługuje prawo do lokalu mieszkalnego w miejscowości, w której pełni służbę, lub w miejscowości pobliskiej, z uwzględnieniem liczby członków rodziny oraz ich uprawnień wynikających z przepisów odrębnych.

1a. Jeżeli w miejscowości, w której strażak mianowany na stałe pełni służbę, lub w miejscowości pobliskiej nie ma możliwości przydzielenia lokalu mieszkalnego, strażak może otrzymać kwaterę tymczasową na okres pełnienia służby w tej miejscowości.

2. Strażak w służbie przygotowawczej może otrzymać kwaterę tymczasową w miejscowości, w której pełni służbę, albo w miejscowości pobliskiej.

2a. W przypadkach, o których mowa w ust. 1a i ust. 2, koszty zakwaterowania ponosi strażak.

3. Za miejscowość pobliską uważa się miejscowość, do której czas dojazdu publicznymi środkami transportu przewidziany w rozkładzie jazdy, łącznie z przesiadkami, nie przekracza w obie strony dwóch godzin, licząc od stacji (przystanku) najbliższej miejsca pełnienia służby do stacji (przystanku) najbliższej miejsca zamieszkania. Do czasu tego nie wlicza się dojazdu do i od stacji (przystanku) w obrębie miejscowości, z której strażak dojeżdża, oraz miejscowości, w której wykonuje obowiązki służbowe.

4. W przypadku gdy z miejscowości, o których mowa w ust. 3, istnieją różne możliwości dojazdu, do obliczenia czasu przyjmuje się czas jazdy ze stacji (przystanku) o najdogodniejszym połączeniu.

Art. 80. 1. Strażakowi mianowanemu na stałe, który nie otrzymał lokalu mieszkalnego na podstawie decyzji administracyjnej o przydziale, przysługuje pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu, zwana dalej "pomocą finansową", z zastrzeżeniem ust. 5, chyba że strażak nie spełnia warunków do otrzymania lokalu mieszkalnego na podstawie decyzji administracyjnej.
2. Pomoc finansową przyznaje się raz w okresie całej służby, na wniosek strażaka.

Art. 82. 1. Strażakowi przeniesionemu do pełnienia służby w innej miejscowości, któremu w poprzednim miejscu pełnienia służby przydzielono na podstawie decyzji administracyjnej lokal mieszkalny albo przyznano pomoc finansową, przydziela się lokal mieszkalny na podstawie decyzji administracyjnej w nowym miejscu pełnienia służby, jeżeli:

1) zwolni zajmowany lokal mieszkalny;

2) zwróci pomoc finansową.
 Generalnie rzecz biorąc, to określ się dokładnie, czy:
1. Zmieniłes miejsce zamieszkania?
2.Czy zmieniłeś miejsce pracy?

Odpowiem tylko, że jesli to Ty sam zmieniłes miejsce zamieszkania, a wcześniej otrzymałes równoważnik na zakup mieszkania, to nie masz szans ani na kwatere tymczasową, ani na lokal mieszkalny w miejscu pełnienia służby, nie wynika tez z przepisów, żebyś miał sznasę to otrzymać nawet gdybyś zwrócił kasę, bo poprostu sam podjąłeś decyzję o zmianie miejsca zamieszkania, a w związku z tym pracodawca nie moze ponosić skutków Twoich prywatnych decyzji.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 30, 2007, 11:11:46 »
Odpowiem tylko, że jesli to Ty sam zmieniłes miejsce zamieszkania, a wcześniej otrzymałes równoważnik na zakup mieszkania, to nie masz szans ani na kwatere tymczasową, ani na lokal mieszkalny w miejscu pełnienia służby, nie wynika tez z przepisów, żebyś miał sznasę to otrzymać nawet gdybyś zwrócił kasę, bo poprostu sam podjąłeś decyzję o zmianie miejsca zamieszkania, a w związku z tym pracodawca nie moze ponosić skutków Twoich prywatnych decyzji.
No tak, to by było jeżeli sam się przeniósł, a nie został przeniesiony przez pracodawcę. Pracodawca przenosząc takiego strażaka, wie, a przynajmniej powinien wziąść pod uwagę sytuację mieszkaniową strażaka. I jeżeli po przeniesieniu czas dojazdu powyżej 2 godzin to wypisz wymaluj równoważnik na konto.

Offline wąski

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 30, 2007, 17:55:19 »
Na początku, może źle się wyraziłem- pracuję w tej samej jednostce, a pomoc mieszkaniową dostałem na ten budynek, w którym obecnie mieszkam. Dokładniej mówiąc:
1. Komendant przyznał mi kwotę na budowę budynku, który nie znajduje się w miejscowośći pełnienia służby lub w miejscowości pobliskiej - wiedział o tym dokładnie- chyba czyta to co podpisuje.
2. Nie brałem dodatku za dojazd, bo byłem zameldowany w miejscowości w której pracuję
3. Przemeldowałem się do mieszkania na które otrzymałem pomoc, a które nie jest miejscowością pobliską i teraz właśnie nie wiem, czy dodatek za dojazd mi się należy czy nie

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 30, 2007, 18:19:44 »
Na początku, może źle się wyraziłem- pracuję w tej samej jednostce, a pomoc mieszkaniową dostałem na ten budynek, w którym obecnie mieszkam. Dokładniej mówiąc:
1. Komendant przyznał mi kwotę na budowę budynku, który nie znajduje się w miejscowośći pełnienia służby lub w miejscowości pobliskiej - wiedział o tym dokładnie- chyba czyta to co podpisuje.
Mówiąc wprost "komendant dał dupy" bo nie mozna przyznać pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego w miejscowości innej niż miejsce pełnienia słuzby lub miejscowość pobliska

2. Nie brałem dodatku za dojazd, bo byłem zameldowany w miejscowości w której pracuję
Nie brałeś dodatku "za dojazd" z prostej przyczyny - ponieważ nie funkcjonuje coś takiego w PSP! Może ty po prostu mylisz "za dojazd" z "brakiem lokalu" -ale akurat to że "byłeś zameldowany" w miejscowości w któej pełniłeś służbę nie ma tu najmniejszego znaczenia bo jeżeli nie miałeś swojego lokalu to "brak lokalu" należał ci się jak "świni koryto"

3. Przemeldowałem się do mieszkania na które otrzymałem pomoc, a które nie jest miejscowością pobliską i teraz właśnie nie wiem, czy dodatek za dojazd mi się należy czy nie
- nie należy ci się żaden "dodatek za dojazd" bo go po prostu nie ma!
- nie należy ci się "brak lokalu" bo dostałeś pomoc finansową na jego uzyskanie!
- wziąłeś nieprawnie pomoc finansową na uzyskanie lokalu mieszkalnego i bądź przygotowany że komendnat (jak to wyjdzie) żeby ratować swoją dupę nakaże ci decyzją administracyjną zwrócić tę pomoc
- czytaj chłopie to co ci tu niektórzy radzą, staraj się chociaż to zrozumieć i nie słuchaj niektórych podpowiadaczy na podziale bojowym, którzy są najlepiej poinformowani we wszystkich aspektach pożarnictwa i mogliby być jednocześnie komendnatami, księgowymi, kadrowymi, dowódcami itp itd. Z tego co widzę ty tu na siłę chcesz znaleźć kogoś kto ci napisze "tak, wąski, należy ci się "za dojazd""

pzdr.

Offline wąski

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 30, 2007, 18:26:56 »
Niechcem kolego na siłe żadnej Kasy- zadałem tylko pytanie i to wszystko
a jeśli chodzi o dodatek za brak mieszkania to go dostawałem, ale komendant aby go zlikwidować przyznawał "mieszkanie" służbowe- ale to inna historia. Po drugie komendant wiedział, że sie buduję i sam mi zaproponował taką pomoc.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 31, 2007, 22:33:01 »
@wąski, nie pozostaje mi nic innego, jak potwierdzić to co napisał mario68, jednym słowem "kupa". Są dwa wyjścia oddaj sam kasę i dogadaj się z komendantem jak to zorganizować, albo siedź Cicho i licz, że się nikt nie dopatrzy, bo też powinieneś dostać po tyłku.Ktoś ógłby powiedzieć, że wspólnie z komendantem to zorganizowaliści i razem zbierzecie baty. Pozdrawiam.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline fireman1308

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Dodatek za dojazd
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 14, 2022, 22:21:58 »
Czołem, chciałbym nieco odświeżyć wątek i dopytać o taką sytuację:
Wybudowałem dom w miejscowości położonej od miejsca pełnienia służby, którą można zakwalifikować jako niebędącą miejscowością pobliską z uwagi na słabe skomunikowanie z miejscem pełnienia służby środkami transportu publicznego (łączny czas dojazdu z przesiadkami to ok 80min).
Czy w takiej sytuacji mogę dalej pobierać równoważnik za brak lokalu mieszkalnego, rezygnując jednocześnie z ubiegania się o dofinansowanie do pozyskania lokalu?
Pzdr.