Autor Wątek: II Zjazd Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP  (Przeczytany 1442 razy)

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Sory że wybiórczo ale zwracam sie do uczestników tego forum pochodzących z DOlnego Ślaska. Za 9 dni mamy w Sobótce zjazd wojewódzki. Na pewno będzie okazja przemówić na szerszym forum o naszych problemach. Stad moje pytanie. Gdyby każdy tak mógł stanąć na mównicy majac do dyspozycji 2 minuty, to co chciałby wprowadzić do zapisu uchwały podejmowanej na koniec zjazdu. Ja osobiscie wniósłbym o:
1. zmianę uchwały odnośnie kategoryzacji jednostek w punktach dotyczących składu osobowego jotu i normatywie wyszkolenia,
2. zobowiązaniu komendanta wojewódzkiego psp do organizacji szkolenia dowódców osp przynajmniej raz na dwa lata,
3. realizacji programów typu bezpieczny strażak zgodnie z ustalonym charmonogramem i zgodnie z ustalonymi normamy przydziału sprzętu,
4. zobowiazanie komendanta wojewódzkiego to takiego rozliczania kwot z KSRG na poszczególne jednostki, aby pod uwagę była brana ilość wyjazdów do zdarzenia nie jednostki ale każdego zastępu z jednostki,
5. zobowiazanie komendanta wojewódzkiego do organizacji szkolenia z ratownictwa medycznego nie tylko w myśl programu który jest realizowany na podstawie rozporządzenia w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (Dz.U.2007.60.408) ale w myśl art. 162 Kodeksu karnego co w mojej ocenie (i nie tylko) skróciłoby i upowszechniło szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej,
6. zobowiązanie ZG ZOSP do rozpoczęcia prac nad nowelizacją słynnego zapisu dotyczącego ekwiwalentu do wysokości 1/175,
7. zobowiązanie nowego zarządu wojewódzkiego do organizacji przynajmniej raz na dwa lata kursów dla osób funkcyjnych w osp,
I chyba na razie tyle mi przyszło do głowy. Jeśli jeszcze na coś wpadnę to napiszę.
Tylko mam prośbę panowie i miłe panie. Jeśli już ktoś chce coś napisac to niech napisze to krótko zwięźle i w miarę treściwie (wiem że to bardzo trudno pogodzić).

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: II Zjazd Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2007, 18:23:48 »
Tu masz link do projektu uchwały programowej Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP na lata 2007-2012.
http://www.wroclaw.zosprp.pl/uchwaly/uchw_progr_07.doc

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: II Zjazd Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2007, 06:04:28 »
Dziękuję serdecznie :)

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: II Zjazd Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2007, 20:22:19 »
Kwas-
Super wystąpienie.Byłem na Zjeździe i słyszałem teraz tylko zależy od Zarządu Wojewódzkiego jak się do tego wezmą.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: II Zjazd Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2007, 22:19:14 »
Dziękuję. To bardzo miło, jak ktoś docenia to co robimy. Szkoda że nie podszedłeś. Mielibyśmy okazję osobiście sie poznać. Masz rację teraz wszystko zależy od nowego - starego Zarządu Wojewódzkiego. Jedna osoba w prezydium to człowiek ode mnie. Już mu zapowiedziałem że nie dam mu spokoju. Zresztą nie tylko jemu ale wszystkim z mojego rejonu. A jest ich w prezydium aż albo tylko 3. Uważam, że to o co wnioskowałem to takie sprawy, które ułatwia nam wszystkim funkcjonowanie. Widziałem ze wiekszość ludzi potrafi mówić tylko w kuluarach a jak przychodzą na sale to nie ma odważnych aby się odezwać. Po za tym niech sobie niektórzy nie myślą, że jak się pytamy o coś oto można nas zbyć. Jak jest jakiś program to można nas kręcić. Niektórym sie to za bardzo nie spodobało, bo choć nie wymieniłem nazwisk wiadomo było do kogo miałem te zarzuty.
Powiedz mi tylko skad jesteś jeśli mogę zapytać
Pozdrawiam

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: II Zjazd Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2007, 10:33:19 »
Panowie byłem teraz niedawno na pewnym szkoleniu i poznałem tego Pana z ZG Piotrka Pytlika powiedział mi że trzeba u nas przede wszystkim zmienić tych rządzących bo w Warszawie się normalnie z nich śmieją nic nie potrafią załatwić szkoleń jest robionych full, wszyscy jeżdżą ale z woj dolnośląskiego zawsze aby 1 lub 2 osoby a z innych województw to po 4 5 osób
Pozdrawiam

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: II Zjazd Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2007, 12:17:55 »
I mają rację. Może nie w stosunku do wszystkich, ale maja rację. Tylko aby dokonać jakichkolwiek zmian nalezy najpierw zmienić mentalnośc na samym dole czyli w jednostkach OSP. Przecież, teoretycznie to stamtad wywodzą sie wszyscy działacze. A jak jest w jednostkach? Wszyscy chcą zmian, bo są niezadowoleni z obecnie rządzących na następnym szczeblu (chociaż nie zawsze maja rację bo inaczej to wszystko wyglada z dołu a inaczej już z następnego szczegbla). Wszyscy o tym mówią i chcą zmian. Ale kiedy przychodzi kampania sprawozdawczo - wyborcza to wtedy głosy takie milkną. A dlaczego? Bo zaraz okazuje się, że po za tymi co juz byli wyżej do tej pory nie ma innych chętnych. A jak sa to są to sporadyczne osoby. Nie czarujmy się, ludziom nie chce sie popracować społecznie. Ja to mówię w ten sposób takim ludziom, że muszą znaleść takiego "głupiego" (ale w pozytywnym znaczeniu), który będzie chciał coś robić, będzie mógł na to poświęcić swój prywatny czas kosztem własnego prywatnego życia. I tak jest na każdym szczeblu. Wiec mamy jak mamy. I tego nie da sie zmienić w jakiś rewolucyjny sposób. Dlaczego nie? Bo taka jest demokracja. Jak w jedej gminie czy też powiecie dokona się rewolucji, to w pozostałych już nie. I to ma swoje odbicie na szczeblu wojewódzkim. Dlatego osobiscie doszedłem do innego wniosku. Są jacy są Ci nasi przedstawiciele. Skoro są to nalezy ich zaakceptować bo takie są zasady demokracji. Ale trzeba "im patrzeć na rece". To znaczy nalezy pilnować co robią i w jakim kierunku działają. Po za tym są naszymi przedstawicielami (jacy są tacy są ale reprezentują właśnie nas). Wiec należy od nich wymagać realizacji planów, uchwał, zamierzeń. Żądać od nich i rozliczać za ich pracę. Wiem, łatwo się mówi a trudniej to robi. Ale mi osobiscie tak udało się rozwiazać kilka problemów i na szczeblu gminnym i na szczeblu powiatowym. Wiec teraz spróbuje zawalczyć z problemami na szczeblu wojewódzkim. Uda mi sie to będzie bardzo dobrze. Nie uda mi sie, to przynajmniej będę mógł sobie spokojnie spojrzeć w lustrze w oczy że próbowałem.
Pozdrawiam