Autor Wątek: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.  (Przeczytany 10584 razy)

Mariusz_43

  • Gość
Panowie - chwalcie się tutaj "swoimi" Żukami. Umieszczajcie zdjęcia, ich historie, wyposażenie, cele do jakich są wykorzystywane itp. Jednym słowem poznajmy historię tego wspaniałego samochodu jakim jest Żuk - w Waszych jednostkach  -_-

sikor

  • Gość
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2007, 22:20:53 »
Cześć
       W mojej jednostce osp był żuk bardzo długo.Jest on bardzo zasłużonym samochodem pożarniczym.
         Od roku 1980 roku aż do roku 2007 był na wyposażeniu mojej jednostki wóz gaśniczy marki
"ŻUK".Gdy Mieliśmy jakis wyjazd na akcje to długo czekaliśmy aby ten nasz "zasłużony samochód pożarniczy" wyjechał z remizy,nie raz czekaliśmy 3 minuty aby odpalił a pozostałe 3 minuty na to aby wyjechał z remizy.Na pożar jechaliśmy około 15 minut do oddalonej 8 km wsi.
         Opowiem teraz o wyposażeniu naszego "ŻUKA"...
Po boku widniał napis "straż".Na dachu była drabina oraz węże w 110.W środku znajdowała sie motopompa "PO5" I wiele innych potrzebnych żeczy.
          Myślę że ten samochód był zasłużony.Zawwoził nas na kazde pożary , choć robił to powoli.
Teraz na wyposażeniu mojej jednostki osp jes vw transporter.

 
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2007, 22:23:08 wysłana przez sikor »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2007, 22:24:54 »
Hm... No super ^_^
Cytuj
Opowiem teraz o wyposażeniu naszego "ŻUKA"...
Po boku widniał napis "straż".Na dachu była drabina oraz węże w 110.W środku znajdowała sie motopompa "PO5" I wiele innych potrzebnych żeczy.
Tak trzymać  :wacko: !!!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2007, 22:30:52 »

Po boku widniał napis "straż".Na dachu była drabina
         


Drabina DW-10??  ^_^  ^_^  ^_^
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2007, 22:52:01 »
żuki sa piekne !
http://www.nuzban.scholaris.pl/zwierz/zz/zukgnojo.htm
No...
Ja tam osobiście znacznie wolę skorpiony  ^_^
http://pl.wikipedia.org/wiki/Skorpiony
Pozdr.
Ps. Schodzimy z tematu, ale chyba warto? -_-
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2007, 23:00:18 »
żuki sa piekne !
http://www.nuzban.scholaris.pl/zwierz/zz/zukgnojo.htm
No...
Ja tam osobiście znacznie wolę skorpiony  ^_^
http://pl.wikipedia.org/wiki/Skorpiony
Pozdr.
Ps. Schodzimy z tematu, ale chyba warto? -_-

Powiem szczerze –

Cześć
       W mojej jednostce osp był żuk bardzo długo.Jest on bardzo zasłużonym samochodem pożarniczym.
         Od roku 1980 roku aż do roku 2007 był na wyposażeniu mojej jednostki wóz gaśniczy marki
"ŻUK".Gdy Mieliśmy jakis wyjazd na akcje to długo czekaliśmy aby ten nasz "zasłużony samochód pożarniczy" wyjechał z remizy,nie raz czekaliśmy 3 minuty aby odpalił a pozostałe 3 minuty na to aby wyjechał z remizy.Na pożar jechaliśmy około 15 minut do oddalonej 8 km wsi.
         Opowiem teraz o wyposażeniu naszego "ŻUKA"...
Po boku widniał napis "straż".Na dachu była drabina oraz węże w 110.W środku znajdowała sie motopompa "PO5" I wiele innych potrzebnych żeczy.
          Myślę że ten samochód był zasłużony.Zawwoził nas na kazde pożary , choć robił to powoli.
Teraz na wyposażeniu mojej jednostki osp jes vw transporter.

 


 po tej wypowiedzi nie można inaczej! Jak dla mnie Daniec idzie w odstawkę..
Ale pewnie autorowi tematu nie o to chodziło, więc…. Spokojnie! Panowie opanować emocje hahah
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2007, 23:30:02 »
żuki sa piekne !
http://www.nuzban.scholaris.pl/zwierz/zz/zukgnojo.htm
No i @bulon jak zwykle pod wiatr. Przecież tu biega o naszego, poczciwego czerwonego żuka - takiego jak np. TUTAJ O    ^_^ :wacko:

A btw, to mamy do oddania podobnego do tego powyzej, troszke bardziej zżartego - inny, też czerwony  Stoi w szopie i marnieje.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2007, 23:41:10 wysłana przez Tiger »

Offline szybki

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
    • O.S.P Główczyce
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2007, 08:10:59 »
W 2001r dostaliśmy nasz pierwszy samochód  Żuk, prędzej stała tylko przyczepa. Dwa lata później we własnym zakresie zrobiliśmy blacharke i pomalowaliśmy go. Niestety w zeszłym roku musieliśmy się z nim rozstać bo taki był warunek ażeby w naszym garaży zagościł GBA.
Żuczek służył nam bardzo dobrze i każdy go teraz wspomina z łezką w oku. Na wyposażeniu mieliśmy standartowy sprzęt gaśniczy, piłę do drewna i zbiornik brezentowy.
Niestety nie mam zdjęć przed remontem.




A tu jeszcze nasza MDP z żuczkiem w tle


Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 23, 2007, 09:57:17 »
U nas tez jest a jakże  ^_^ dostalismy go zadbanego i narazie jeszcze takim jest ,blachare mial wymieniona to sie nie sypie , chamulce kiepskie no ale to szczegol , ten kto wymyslił w zukach zawieszenie mial chory umysł no ale ciagnie z gorki jeszcze nawet do 80 km/h i patrzac na te nowe renówki z blokada predkosci w tych samych parametrach az lekko sie na duszy robi  ^_^ Tylko ze jadac naszym "zuczkiem" strach zaglada w oczy przekraczajac barierie dzwieku oznaczona 60km/h no ale dlaczego mamy lamac przepisy ? !  hehehe. :wacko:

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 24, 2007, 20:35:12 »
szybki. Zuczek pierwsza klasa!!! duzo pracy pewnie ale efekty widac

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2007, 20:32:17 »
Zacząłem temat nie opisując Żuczka mojej Osp... ale ze mnie gapa. Tzw. magister jak zaczęli go nazywać koledzy ponieważ skończył w tym roku 25 lat. Baaardzo zadbany, pucują go codziennie przez wiele godzin. Wszystko sprawne, na luziku idzie około 70 km/h - więcej strach. Hamulce ma kiepskie, ale to wina fabryczna samochodu. Cóż ochotnicy są do niego przywiązani i na pewno z trudem oddadzą go na złom, lub wymienią na inny samochód. W końcu przez bagatela 20 lat był ich jedynym samochodem pożarniczym, jak zresztą jest i teraz. Wyposażenie można zobaczyć w innym wątku o wyposażeniu naszych OSP. Dodam że na pewno nie jest przepracowany. Przez 25 lat przejechał około 34 tysięcy kilometrów, a teraz rocznie robi tylko około 200, z powodu małej ilości wyjazdów do których jest dysponowany  -_-

Offline Mati1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • I Ósmego Dnia Bóg Stworzył Strażaka
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2007, 01:04:20 »
Panowie i Panie!!!

Ja osobiscie nie naleze do jednostek OSP, ale bedac na wakacjach u rodziny zdazalo mi sie brac udzial w akcjach. Tam tez jest słynny ŻUK. Stan -> dopuszczajacy
Pozar lasu przyjechaly jednostki z innych wsi pozar zgaszony czas ok 30min nadjezdza ZUK ( przejechac mial 1,5km problem z odpalaniem, predkoscia ), kolenego dnia kolejny wyjazd tym razem ZUK nie zawodzi odpala od razu syrena sie wlacza samochod zaladowany ochotnikami jedziemy. By nie tracic czasu mowimy w stroje przebieramy sie podczas drogi. W tym samochodzie jest to mozliwe. Zakret 90 stopni bez problemu stoje na jednej nodze i zakaldam spodnie :) ale mowie sobie na pewno zwolnili dla bezpeiczenstwa. Jedziemy juz jakies czas patrze za okno a wyprzedza nas dziecko na nowym rowerze komunijnym :) wtedy juz opadly mi rece i tylko sobie pomyslalem ze szkoda ze nie mam pieniedzy bo wydalbym i kupil tej jednostce jakies lepsze autko :)
NAWET PIEKŁO NIE MA TAKIEJ ZAWZIĘTOŚCI, JAKĄ MA STRAŻAK

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 27, 2007, 19:50:58 »
Panowie i Panie!!!

Ja osobiscie nie naleze do jednostek OSP, ale bedac na wakacjach u rodziny zdazalo mi sie brac udzial w akcjach. Tam tez jest słynny ŻUK. Stan -> dopuszczajacy
Pozar lasu przyjechaly jednostki z innych wsi pozar zgaszony czas ok 30min nadjezdza ZUK ( przejechac mial 1,5km problem z odpalaniem, predkoscia ), kolenego dnia kolejny wyjazd tym razem ZUK nie zawodzi odpala od razu syrena sie wlacza samochod zaladowany ochotnikami jedziemy. By nie tracic czasu mowimy w stroje przebieramy sie podczas drogi. W tym samochodzie jest to mozliwe. Zakret 90 stopni bez problemu stoje na jednej nodze i zakaldam spodnie :) ale mowie sobie na pewno zwolnili dla bezpeiczenstwa. Jedziemy juz jakies czas patrze za okno a wyprzedza nas dziecko na nowym rowerze komunijnym :) wtedy juz opadly mi rece i tylko sobie pomyslalem ze szkoda ze nie mam pieniedzy bo wydalbym i kupil tej jednostce jakies lepsze autko :)

No nie... dziecko na rowerze ^_^?! To ile wy jechaliście? 20 km/h ? Wszyscy wiemy że Żuk nie należy do najszybszych aut, ale to był chyba żart ?  -_-

Offline Mati1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • I Ósmego Dnia Bóg Stworzył Strażaka
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 27, 2007, 20:23:35 »
Mariusz_43 to nie jest zart tak bylo. Ten żuk jest juz na wykonczeniu jego predkosc maksymalna to 40km/h na dodatek z gorki. To jest najgorsze auto jakie znam w OSP :P
NAWET PIEKŁO NIE MA TAKIEJ ZAWZIĘTOŚCI, JAKĄ MA STRAŻAK

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 27, 2007, 20:25:58 »
jakie wy macie zuki moj swobodnie jechal 90km/h   

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 27, 2007, 21:12:20 »
Mariusz_43 to nie jest zart tak bylo. Ten żuk jest juz na wykonczeniu jego predkosc maksymalna to 40km/h na dodatek z gorki. To jest najgorsze auto jakie znam w OSP :P

To powiedz kolegą że wypadałoby go przejrzeć. Wymienić olej, filtry, uszczelki, zadbać o silnik. Może nówki z niego nie zrobią, ale na pewno poprawią jego stan.

Offline Mati1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • I Ósmego Dnia Bóg Stworzył Strażaka
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 27, 2007, 22:22:37 »
Wiesz lepiej by sie za niego oni nie zabierali bo to sa tacy mechanicy, ze kiedy chcieli zamontowac nowe syreny to tak zamontowali ze do dzisiaj nie dzialaja i trzeba jezdzic na starych. Wiec moze lepeij bedzie jak zostawia zuka i dalej bede walczyc o Jelcza ( ale jak bedzuie wygladal to nie wiem )
NAWET PIEKŁO NIE MA TAKIEJ ZAWZIĘTOŚCI, JAKĄ MA STRAŻAK

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 27, 2007, 23:59:51 »
Dziwny jest ten świat, my akurat dziwnym trafem jesteśmy w posiadaniu 3 żuków( w sensie samochodów, nie owadów ;) ), 2 z nich przekazujemy potrzebującym jednostkom "za litr wódki i 2 góralki" ;) a serio to za free, jednym z nich jeżdziłem kilkanascie lat i 110 km/h nie było dla niego problemem. Ale faktem jest, że jak mu coś "odbiło", to nie działał na wszystkie cylindry i wtedy jechał max 40. A że odbijało mu cyklicznie, to wymienilismy go na diesla.

Offline Mati1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • I Ósmego Dnia Bóg Stworzył Strażaka
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 28, 2007, 00:19:57 »
Ja tam nie wnikam w niego juz nie raz zawodzil ze trzeba bylo jechac swoimi samochodami. Wiem tylko ze glownym kierowca niego jest koles co o nic nie dba ale skoro tak wybrali to ich problem.
NAWET PIEKŁO NIE MA TAKIEJ ZAWZIĘTOŚCI, JAKĄ MA STRAŻAK

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 20, 2007, 13:48:35 »
Ale się naśmiałem czytając powyżej wypowiedzi...
 ŻUK - i my też mamy takie cudo,,, STOI dumnie obok GCBA6/32 Jelcz - do akcji raczej nim nie jeździmy bo szkoda nerwów , czasami tylko wyjedziemy nim profilaktycznie co by korzeni nie puścił w remizie... ALE JAK JUZ WYJEDZIEMY - ohoho, zdarza mu się że pali normalnie i wtedy "zbiera się" jak głupi i  te 95km/h leci 2 cm nad asfaltem ale jak już coś nie tak odpali to kurde na "jedynce" pod górkę i jeszcze z wielkimi wypocinami a spalanie ma wtedy z 25l/100km. Hamulce - rzecz wiadoma... Ale czasami dzięki niemu można się pośmiać:)
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline YODA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 06, 2007, 15:09:28 »
nasz zuk jest w stanie dobrym ciagnie nawet w 17 osób

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 06, 2007, 21:55:13 »
nasz zuk jest w stanie dobrym ciagnie nawet w 17 osób

Hm... tyle osób gdzie??? W środku  :angry:!!! Czy jego tyle, aż ciągnie? Ciekawe nie powiem  :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 06, 2007, 23:46:37 »
Yoda to wy chyba nawet na wentylach siedzicie :D 17 ludzi toż to autobus pełną gębą:D
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Nadal najpopularniejszy wóz w większości jednostek Osp - Żuk.
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 10, 2007, 17:49:34 »
Yoda to wy chyba nawet na wentylach siedzicie :D 17 ludzi toż to autobus pełną gębą:D


A może mają przyczepkę ?  -_- Chociaż nasz z przyczepką to jeszcze 5 byków by pewnie pociągnął ;)

Chociaż przeliczmy: Sam ciągnie (na holu) samochód ważący około 1200 kg. Przyjmując że sam waży 1500 kg (nie wiem ile waży Żuk). Razem daje nam to 2700 kg. Zakładając że przeciętny człowiek waży 80 kilogramów, możemy obliczyć
2700:80= 33,75
Noo ja myślę że skoro uwiezie 34 osoby, to i z 40 da sobie rade  ^_^
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2007, 17:52:39 wysłana przez Mariusz_43 »