Autor Wątek: Zniesienie egzaminów wewnętrznych??  (Przeczytany 1299 razy)

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Zniesienie egzaminów wewnętrznych??
« dnia: Maj 22, 2007, 20:57:14 »
mój "cudowny profesor" od fizyki poinformowal mnie ostatnio, że ma wejść noweizacja ustawy o szkolnictwie wyższym... W związku z tym mają byc zniesione wszystkie egzaminy wstępne nauczelniach na rzecz matur, dozwolone mają być tylko egzaminy sprawnościowe czy tak jak na architekturę np. rysunek.
 Ktoś wie cś więcej na ten temat i co o tym sądzicie??

Dla mnie , (mimo, ze jestem w mat-fiz'ie) nie jest to najlepsza informacja bo jeśli ta nowelizacja wejdzie to czeka mnie matura rozszerzona z fizy, a jak wiadomo egzamin wstępny na SGSP jest łatwiejszy (bynajmniej tak wynika z relacji tych, którzy zdawali).....


"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Zniesienie egzaminów wewnętrznych??
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2007, 08:56:12 »
Nie wiem czy chodzi o to, ale już wszystkie uczelnie korzystają z matur a nie z egzaminów wstępnych. Nie dotyczy to tylko kierunków mundurowych (tak np. na cywilne w SGSP nie ma możliwości dodatkowego zdawania, liczy się tylko matura). Jeżeli ma wejść nowelizacja, która obejmie tym przepisem również szkoły mundurowe, to nie pozostaje Ci nic innego jak zawziąć się i uczyć...

A swoją drogą fizycy to naprawdę dziwni ludzie.. np. mój na każdej lekcji narzekał, że przy takiej ilości godzin to nie zdąży z nami nic przerobić, że jak my pójdziemy na jakieś studia techniczne z taką ilością fizyki itd itp. I co? I nie zdążyliśmy a ów profesor odszedł na emeryturę :lol:

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Zniesienie egzaminów wewnętrznych??
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2007, 17:28:24 »
ja już się ucze, nie mam innego wyjścia, taka szkoła :) a co do fizyków, to rzeczywiście dziwni ludzie, mój uważa, że przy 10 godzinach tygodniowo mógłby nas czegoś nauczyć :)

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline Endrju777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Zniesienie egzaminów wewnętrznych??
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2007, 23:01:14 »
Każdy nauczyciel szuka wymówki, żeby się zbytnio nie namęczyć... Skoro jest za mało godzin i nie wyrobi się z materiałem to po co przerabiać kolejne działy... Można je olać  -_-