Autor Wątek: Pytanie o gaśnice  (Przeczytany 2864 razy)

Offline militarius

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Pytanie o gaśnice
« dnia: Maj 22, 2007, 20:50:24 »
Witam.
Nie jestem strażakiem ale mam pytanie do strażaków :mellow:
Jeżeli użyje się gaśnicy to trzeba ją całą zużyć czy można zostawić/nie będzie nic z niej uchodziło?

Pozdrawiam

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Pytanie o gaśnice
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2007, 19:20:10 »
Nie trzeba wyczerpywać całego wkładu gaśnicy. Nic się z nią nie stanie - lecz trzeba ją dokładnie zabezpieczyć. Po użyciu gaśnicy należy udać się do specjalnego zakładu w celu uzupełnienia wkładu, zabezpieczenia jej oraz dokładnego sprawdzenia.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Pytanie o gaśnice
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2007, 22:46:07 »
najlepiej zużyć całą bo jako strażak nie jesteś w stanie ocenić czy coś naprawdę zostało ugaszone. Gaśnica kosztuje tylko kilka złotych, a pożar to niszcząca bestia. Zawsze można ją ponownie użyć ale to w pierwszym użyciu jest najlepszy efekt bo później to nie te parametry itp.

Offline militarius

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pytanie o gaśnice
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2007, 08:48:37 »
A ile może kosztować nabicie 1 kg. gaśnicy w zakładzie?

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Pytanie o gaśnice
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2007, 09:48:54 »
Około 20-25 zł. Napewno taniej wyniesie Ci zakup nowej w jakimś supermarkecie, np. w "real" kosztowały ostatnio nie całe 17 zł./producent: Kamelmag lub Ognoichron , ale to bez różnicy/.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Pytanie o gaśnice
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2007, 21:26:27 »
Z całym szacunkiem. Nie można zużywać całego proszku gaśniczego z gaśnicy w przypadku gdy, szybko zadziałaliśmy i ugasiliśmy pożar w zarodku. najlepiej gdy nam coś jeszcze zostanie. Dlaczego??? Dlatego, że miejsca pożaru nie można odrazu pozostawić bez dozoru, a w przypadku gdy się jeszcze gdzieś pojawi ogień zawsze możemy jeszcze użyć tej gaśnicy. Po drugie nie zdziwcie się, jeżeli będziecie gasić pożar z grupy pożarów typu A gaśnicą z proszkiem przystosowanym do gaszenia grup pożarów BC i nie ugasicie tego pożaru. Gaśnica raz użyta, nawet jeśli nie jest do końca zużyta nie może wrócić na miejsce skąd ją wzięliśmy, musi zostać przekazana do autoryzowanego serwisu gaśnic.  :mellow:
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)