Autor Wątek: Skrzywienie zawodowe  (Przeczytany 24249 razy)

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 01, 2007, 00:10:39 »
ja kiedyś siedząc pięknie w pabie na którymś już z kolei zimnym lanym kumpel z OSP mówi 998 zgłoś się do 517 xx ja bez zastanowienia zgłaszam sie a on mi melduje wyjazd GCBA do pożaru pisuara wiec jako dyspozytor na PSK stwierdziłem że podeśle mu dodatkowo GBA po przybyciu na miejsce oczywiście alarmowo zaczło sie dzielenie rotami więc kumpel miał pierwszą rote lewy pisuar a ja drugą rote prawy pisuar po całkowitym zalaniu i przelaniu palących sie pisuarów zgłosił powrut do bazy jak wyszliśmy z WC w całym pabie sie z nas śmiali ^_^ że nawet na piwie bez straży nie umiemy wytrzymać :wacko:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2007, 00:12:13 wysłana przez laciok »

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 01, 2007, 11:01:15 »
laciok jak rozumiem po powrocie do koszar zbiorniki zostały niezwłocznie uzupełnione w płyn gaśniczy?? Czy prądy gaśnicze podane zostały w obu przypadkach z LSN?:D
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 01, 2007, 15:53:34 »
oczywiście białyKsiaze po powrocie do koszar zbiorniki bezzwłocznie zostały uzupełnione w płyn gaśniczy
a co do rodzaju prądów gaśniczych to w obu przypadkach było LSWNP ^_^ (lej swoim wężem na pisuar) ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2007, 16:14:28 wysłana przez laciok »

Offline Taker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 04, 2007, 17:58:29 »
Ja mam podobny telefon ja na JRG  i jak dzwoni to  mnie  az podnosi buahahahaha  zrywam sie   po czym sie smieje sam z siebie  .Czy to jest skrzywienie    ^_^ buahahaha .Pozdrawiam !!!
NIC TYLKO OFLAGOWAĆ SIĘ I PODPALIĆ

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 06, 2007, 23:10:19 »
Ja odkąd zostałem strażakiem (ochotnikiem) bardziej wyczulone zmysły  ^_^ np: zdarzyło sie ostatnio że w dzień jakieś pół kilometra ode mnie ktoś palił trawę, a że śpię przy otwartym oknie to gdy tylko zawiał wiatr (o 4 rano jak sie później okazało) i poczułem dym choć już dawno ta trawa sie nie paliła zerwałem sie na  nogi i do okna sprawdzić co sie pali !!! I tak mam cały czas :) W szkole ja słyszałem wóz strażacki to zaraz nasłuchiwałem syreny choć do remizy 11 km :)
"By inni mogli żyć.."

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 15, 2007, 09:42:48 »
JA KIEDY ZOSTAŁEM OCHOTNIKIEM W SAMOCHODZIE WOŻĘ MAŁEGO MISIA Z NAPISIEM STRAŻ A POZATYM UKŁADAM W NOCY TAK UBRANIE ABY JAK NAJSZYBCIEJ SIĘ W NIE UBRAC WRAZIE CZEGO

Duże litery to KRZYK, więc nie krzycz na przyszłość, bo nie ma powodu! Pozdr.
Ps. Odnośnie misia itp...  poczytaj wątek /bodaj/ na dz. zaw. ^_^
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2007, 14:54:58 wysłana przez Ajax »

Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 15, 2007, 10:30:49 »
moim zobczeniem jest to ze mam na tapecie w telefonie straz pozarna a kal slysze dzwiek podobny do syreny to odrazy stoje i sie nasluchuje a tak to ciuszki ulozone tak ze w wrazie W do myk i juz mnie nie ma :)

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 15, 2007, 12:20:14 »
heh ja mam staz w osp jakies pol roku ale juz mi sie udzielilo skrzywienie zawodowe w nocy slysze syrene ,koszac trawe na podworku tylko uslysze jakies wycie to od razu nasluchuje syreny

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 17, 2007, 23:56:16 »
Ja z kolei, bedac w OSP od bardzo niedawna, nauczylem sie:

- oprozniac zbiorniki przy 49% napelnienia, zeby przy akcji koncentrowac sie na pradownicy, nie na sikawce ;)
- telefon miec zawsze na podoredziu (swoja droga, szukam jakiegos babilonskiego modelu, w ktorym mozna przypisac dzwonki do numerow sms :] )
- i bedac strasznym balaganiarzem ulozyc koszarowke i reszte gdzies w drodze miedzy lozkiem a samochodem ;)
- i wreszcie umylem samochod, zeby nakleic naklejke ze strazakiem :)

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 18, 2007, 00:04:10 »
co do pierwszego punkciku to kiedyś chciałem iść opróżnić ale nie zdążyłem i na miejscy zdarzenia przestałem o tym myśleć i mi sie odechciało natomiast po powrocie jak się uspokoiłem to miało pisuar rozerwać w kibelku :wacko:

Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 18, 2007, 16:02:54 »
co do tego pierwsze to niezle ja tez nie raz chcialem ale zawsze sie odechcialo :P

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 18, 2007, 19:17:06 »
szukam jakiegos babilonskiego modelu, w ktorym mozna przypisac dzwonki do numerow sms :]
Motorolki mają taką możliwość. Przypisujesz dzwięk do numeru i jak dzwoni lub dostajesz SMS-a to jest ten sam dzwonek.
U nas w OSP ludzie mają super dzwonek: dzwięk selektywnego po czym syrena wkręca się na obroty i wyje trzy razy :mellow:
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 18, 2007, 20:31:57 »
szukam jakiegos babilonskiego modelu, w ktorym mozna przypisac dzwonki do numerow sms :]
Motorolki mają taką możliwość. Przypisujesz dzwięk do numeru i jak dzwoni lub dostajesz SMS-a to jest ten sam dzwonek.
U nas w OSP ludzie mają super dzwonek: dzwięk selektywnego po czym syrena wkręca się na obroty i wyje trzy razy :mellow:

Dzieki za (p)odpowiedz, wezme pod uwage przy zmianie telefonu :) A co do dzwonkow, zamiescilem trzy na www.ospsuchylas.xt.pl w dziale linki, syrena alarmowa tez jest :)

...

Aby ulatwic, dolaczam klucze: dzwonki telefon strażackie dzwonek gsm sygnały komórka komórkowe :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2007, 22:36:59 wysłana przez 085 »

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 19, 2007, 14:58:03 »
Prawie każdy Siemens ma tą opcje a Motoroli nie polecam. Psują się, zawieszają a poza tym mają bardzo nieprzyjazne menu.
Polecam więc Siemensa.

Offline calvados

  • Ten kto się nie boi- Ten nie wraca
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Duma i chwała to brać strażacka cała
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Pólku
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 19, 2007, 15:10:58 »
No w moim przypadku wyglada to tak że zimą ciuszki zazwyczaj naszykowane do wskoczenia, latem skarpetki powieszone przy kluczach od garażu :mellow: Oczywiscie obowiazkowe nasluchiwanie tego co sie dzieje dookola. Mieszkam przy dosc ruchliwej drodze dziennie na gwizdkach potrafi nawet z 20 autek przeleciec (glowie karetki), a najlepsze jak jakis motonita chce na prostej przylozyc swojej szlifierce to adrenalinka skacze. A co do dzwonków na tel to gdy dzwoni naczelnik mam ustawiona tepete straz i dzwiek syreny alarmowej  :mellow:

barwa

  • Gość
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 19, 2007, 15:18:22 »
Cytuj
skarpetki powieszone przy kluczach od garażu
Jak to? Tak wiszą na wieszaku?
Nie gonią Cię za to?

Offline calvados

  • Ten kto się nie boi- Ten nie wraca
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Duma i chwała to brać strażacka cała
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Pólku
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 19, 2007, 15:27:56 »
Cytuj
Jak to? Tak wiszą na wieszaku?
Nie gonią Cię za to?
Tak się składa że mieszkam vis'a'vis remizy i u mnie w domu znajduja sie klucze alarmowe, wiec jak to latem zazwyczaj bywa chodzi sie w klapeczkach a jak zawyje to nie ma za bardzo czasu zeby latac po domu i szuakc skarpetek, a tak mam sprawe rozwiązaną w jedna reke klucze w druga skarpetki i biegiem do garażu  :wacko: Pozdrawiam

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 19, 2007, 16:06:59 »
ja też mam skarpetki w remizie na wieszaku bo latem to w sandałach się chodzi. Ja raz do remizy to w majtkach dotarłem :D bo była noc więc myk w samochód i pod remizę (oczywiście było ciepło) i nie trzeba było np. koszulki ściągać.
co do filmów to tu mam fajny: http://pl.youtube.com/watch?v=WFlXv-zyeQY&mode=related&search=
http://pl.youtube.com/watch?v=LXfo45JFyHQ&NR=1


Offline płetwal998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 12, 2010, 20:55:38 »
Odświeżam temat. Ja mam w domu W-25, 3 prądownice PWh-25, jedną PWh-52 "lejkowa", przełącznik 52/25, 2 pokrywy nasad 52 oraz łącznik tłoczny 52 

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 12, 2010, 22:38:02 »
Znaczy, kupiłeś? sprzedajesz? paserem jesteś? :szalony:
Ja w mieszkaniu i garażu mam chyba z 10 gaśnic na własne potrzeby
Ale zasadniczo, to ja konserwator jestem...
A chory jestem, jak nie mogę zaparkować swojego auta przodem do wyjazdu...

Offline płetwal998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 12, 2010, 22:47:13 »
kolega miał kiedyś firmę spedycyjną i w biurach miał takie zabezpieczenia. Nie wiedział co z tym zrobić więc mi dał  :mellow: ja z przyjemnością takie rzeczy przyjmuję  :straz:

Offline proktor998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • cel:dostac się do PSP
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 12, 2010, 22:49:24 »
w domu mam kamizelkę odblaskową z napisem Straż, parę napisów Straż (rzepów z munduru), jadąc samochodem zawsze rozglądam się za hydrantami, w budynkach publicznych "szukam" gaśnic itp. :rolleyes:
Bez ciemności nie ma snów...

Offline PiterOSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 27, 2010, 13:02:13 »
U mnie wyposażenie  w domu mam takie
2x Gaśnica śniegowa 5kg
2x agregat gaśniczy  proszkowy
2x agregat gaśniczy pinaowy
4x Gaśnica na czysty środek gaśniczy
  A i jak odbieram telefon to nie raz Halo Straż Pożarna
A na samochodzie  3x Gaśnica Pianowa
4x Na czysty srodek gaśniczy
2x proszkowa
 Ps ten czysty srodek gaśniczy to jakiś odpowiednik  halonu

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 27, 2010, 13:33:37 »
@up: to już jest fanatyzm. powinieneś udać się do specjalisty.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Skrzywienie zawodowe
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 27, 2010, 22:59:39 »
@up: to już jest fanatyzm. powinieneś udać się do specjalisty.

Trzeba by do skrzywienia "zawodowego" dopisać ściemniarstwo. Ale to już nie jest przywiązane tylko do fachu strażaka, syndrom "taaakiej ryby" występuje w wielu profesjach.