Autor Wątek: SGSP inaczej :-)  (Przeczytany 3942 razy)

Offline arturk525

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
SGSP inaczej :-)
« dnia: Maj 16, 2007, 22:03:50 »
Witam wszystkich zapaleńców.
Jestem absolwentem SGSP po wydziale WIBP dla osób cywilnych, mam tytuł inż a obecnie kończe edukację na Uzupełniających Studiach Magisterskich w SGSP.
1. SGSP-szkoła główna stwarzania pozorów!!! W tej szkole nauczysz sie wszystkich metod ściągania i oszukiwania jakie istnieją na świecie
2. Skończy ją każdy powiedzmy nawet nie bardzo inteligentny człowiek
3. nie jest tak strasznie i ciężko, kadra sie zmienia i jest juz naprawde fajnie nawet z fizykochemii
4. po studich dla osób cywilnych WIBP dostajecie tytuł inz bezpieczeństwa pożarowego czyli żaden!!
Ustawy o PSP mówią o inż pożarnictwa a nie bezpieczeństwa pożarowego! !
5 szkoda czasu na studia dzienne lepiej iść na zaoczne i pracowac i zdobywać doświadczenie
6. studia zaoczne to naprawdę pełen luz a papier inż niczego ten sam
7 . renoma szkoły strasznie podupadła a w rankingach uczelni wyższych jest na 67 miejscu na 70 uczelnii
8. Zapaleni strażacy przemyślcie lepiej to jeszcze a zwłaszcza studia w tej szkole na tym wydziale!!
Pozdrawiam

Offline Patrycja13

  • " Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: SGSP inaczej :-)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2007, 22:27:31 »
TO się dowiedziałam ciekawych rzeczy, które nie powiem bardzo mnie zdziwiły ;)
" Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: SGSP inaczej :-)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2007, 23:23:02 »
Jak sam napisales "jestem absolwentem SGSP po wydziale WIBP dla osób cywilnych"
system dla osob z cywila jest calkiem inny niz ci ktorzy dostali sie tam i sa w systemie skoszarowanym
po cywilu szukasz pracy na wlasna reke i nic dziwnego ze podejscie jest lajcikowe.
W koszarach bierzesz udzial w akcjach rat-gas. itp.


WYBOR TEJ SZKOLY JEST JAK NAJBARDZIEJ SLUSZNY JEZELI KTOS CZUJE ZE "TO"..... JEST TO I MA "POWOLANIE" -_-




Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: SGSP inaczej :-)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2007, 23:41:31 »
Tylko, że studia w służbie kandydackiej i dla osób cywilnych to niebo a ziemia, bo po kandydackiej masz stopien mł. kpt. w PSP i tytuł inzyniera, a po cywilu tylko to drugie, ktore nic nie znaczy jesli nie masz znajomosci. Więc było trzeba się zastanowić na jakie studia idziesz i co po nich bedziesz mogl robic.
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: SGSP inaczej :-)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2007, 07:58:04 »
1. A na których studiach nie nauczysz się wszystkich metod ściągania? ^_^
2. Jakie było kryterium, według którego szeregowano uczelnie? SGSP jest dość specyficzną szkołą i jeśli np. brano pod uwagę liczbę absolwentów znajdujących pracę tuż po zakończeniu nauki, to nic dziwnego.
3. Jest jak wszędzie. Są obiboki, którym wystarczy trzy z dwoma; są tacy, którzy chcą się uczyć.
4. Mogłeś wybrać inne studia, nikt nie kazał Ci studiować w SGSP.
5. Nie sra się w swoje gniazdo.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: SGSP inaczej :-)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2007, 08:29:29 »
Cytuj
5. Nie sra się w swoje gniazdo.
tylko z pokorą przyjmuje się, ze to gniazdo jest wypełnione kałem po brzegi
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: SGSP inaczej :-)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2007, 18:06:02 »
2. Jakie było kryterium, według którego szeregowano uczelnie? SGSP jest dość specyficzną szkołą i jeśli np. brano pod uwagę liczbę absolwentów znajdujących pracę tuż po zakończeniu nauki, to nic dziwnego.
Z tym akurat się nie moge zgodzić bo po SGSP trzeba odsłużyć 5 lat w PSP więc każdy ma prace po szkole chyba że jest sie na studiach nie skoszarowanych.

Anonim

  • Gość
Odp: SGSP inaczej :-)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2007, 18:17:26 »
Cytuj
Witam wszystkich zapaleńców.
Jestem absolwentem SGSP po wydziale WIBP dla osób cywilnych, mam tytuł inż a obecnie kończe edukację na Uzupełniających Studiach Magisterskich w SGSP.
1. SGSP-szkoła główna stwarzania pozorów!!! W tej szkole nauczysz sie wszystkich metod ściągania i oszukiwania jakie istnieją na świecie
2. Skończy ją każdy powiedzmy nawet nie bardzo inteligentny człowiek
3. nie jest tak strasznie i ciężko, kadra sie zmienia i jest juz naprawde fajnie nawet z fizykochemii
4. po studich dla osób cywilnych WIBP dostajecie tytuł inz bezpieczeństwa pożarowego czyli żaden!!
Ustawy o PSP mówią o inż pożarnictwa a nie bezpieczeństwa pożarowego! !
5 szkoda czasu na studia dzienne lepiej iść na zaoczne i pracowac i zdobywać doświadczenie
6. studia zaoczne to naprawdę pełen luz a papier inż niczego ten sam
7 . renoma szkoły strasznie podupadła a w rankingach uczelni wyższych jest na 67 miejscu na 70 uczelnii
8. Zapaleni strażacy przemyślcie lepiej to jeszcze a zwłaszcza studia w tej szkole na tym wydziale!!
Pozdrawiam

Gadasz jakbyś miał zespół napięcia przedmiesiączkowego.. ^_^

Offline arturk525

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: SGSP inaczej :-)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2007, 18:20:34 »
Spokojnie chłopaki!!
Ja tylko pokazuję drugą stronę medalu.
Pewnie że ta szkoła ma prestiż i jestem dumny z jej ukończenia!
Chciałem tylko podpowiedzieć młodzieży zakochane w straży po uszy że wcale to tak klolorowo nie wygląda.
Jężeli ktoś poczuł sie urażony to przepraszam.
Panowie i Panie zastanówcie się tylko sto razy na spokojnie zanim cos zdecydujecie i nie słuchajcie innych, którzy tylko chwala się że są po SGSP. Tam nie jest tak strasznie i da sie przeżyć bez nieludzkiego wysiłku.
Ps. A z tym: Nie sra się w swoje gniazdo to przesada. Ja tylko pokazuje prawdę.
A i zapomniałem o plecakach jest ich tam sto tysięcy 300 :-)
Pozdrowionka

Anonim

  • Gość
Odp: SGSP inaczej :-)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 17, 2007, 18:28:57 »
Cytuj
Spokojnie chłopaki!!
Ja tylko pokazuję drugą stronę medalu.
Pewnie że ta szkoła ma prestiż i jestem dumny z jej ukończenia!
Chciałem tylko podpowiedzieć młodzieży zakochane w straży po uszy że wcale to tak klolorowo nie wygląda.
Jężeli ktoś poczuł sie urażony to przepraszam.
Panowie i Panie zastanówcie się tylko sto razy na spokojnie zanim cos zdecydujecie i nie słuchajcie innych, którzy tylko chwala się że są po SGSP. Tam nie jest tak strasznie i da sie przeżyć bez nieludzkiego wysiłku.
Ps. A z tym: Nie sra się w swoje gniazdo to przesada. Ja tylko pokazuje prawdę.
A i zapomniałem o plecakach jest ich tam sto tysięcy 300 :-)
Pozdrowionka


Jeśli o mnie chodzi, to jestem oazą spokoju. Za.ebiście wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora nawet bym powiedział :mellow:
Plecaków teraz cała masa w każdej branży - taki znak czasu.
Kończyłem mundurowe dzienne i powiem, że to był najlepszy czas w moim życiu.
Cywilnych studiów nie znam, więc się nie wypowiadam za głośno..
Ach to był złoty czas... ^_^

Offline madzik:)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: SGSP inaczej :-)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 17, 2007, 19:42:35 »
arturk525 zupelnie nie rozumiem o co ci chodzi krytykujesz SGSP a nastepnie piszesz

 jestem dumny z jej ukończenia!

tylko nie wiem dlaczego skoro napisales ze

1. SGSP-szkoła główna stwarzania pozorów!!! W tej szkole nauczysz sie wszystkich metod ściągania i oszukiwania jakie istnieją na świecie
2. Skończy ją każdy powiedzmy nawet nie bardzo inteligentny człowiek
4. po studich dla osób cywilnych WIBP dostajecie tytuł inz bezpieczeństwa pożarowego czyli żaden!!
Ustawy o PSP mówią o inż pożarnictwa a nie bezpieczeństwa pożarowego! !
8. Zapaleni strażacy przemyślcie lepiej to jeszcze a zwłaszcza studia w tej szkole na tym wydziale!!

Wiec mam pytanie dlaczego uczęszczałeś do tej szkoły skoro tak jednoznacznie ja oceniasz???
i co przeszkadzają ci zapaleńcy którzy chcą iśc SGSP i pasjonują sie strażą??? bo mnie cieszy że tacy ludzie jeszcze są...

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 230
Odp: SGSP inaczej :-)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 17, 2007, 22:13:18 »
Do arturk525

Ja rozumiem że tu na formu chciałeś się wyżalić i powiedzieć jak to wygląda z twojego punktu widzenia, ale tak naprawdę to w konia Ciebie i całą rzeszę podobnych tobie ludzi zrobili decydenci na górze, którzy widzieli niezły interes do zrobienia, szczególnie wtedy kiedy jeszcze nie tak dawno było trudno o pracę. Myślę, że teraz ludzie już nie walą tak na tą cywilną inżynierkę.
A jeśli chodzi o ściąganie  inteligencję i to co pisałeś w pierwszym poście to wiedz jedno, że statystycznie ci którzy nie ściągali lecz przykładaja się do nauki, w póżniejszym zawodowym życiu lepiej na tym wychodzą.

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: SGSP inaczej :-)
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 22, 2007, 20:36:53 »

Chciałem tylko podpowiedzieć młodzieży zakochane w straży po uszy że wcale to tak klolorowo nie wygląda.
Jężeli ktoś poczuł sie urażony to przepraszam.
Panowie i Panie zastanówcie się tylko sto razy na spokojnie zanim cos zdecydujecie i nie słuchajcie innych, którzy tylko chwala się że są po SGSP. Tam nie jest tak strasznie i da sie przeżyć bez nieludzkiego wysiłku.
Ps. A z tym: Nie sra się w swoje gniazdo to przesada. Ja tylko pokazuje prawdę.
A i zapomniałem o plecakach jest ich tam sto tysięcy 300 :-)


ci, jak nas słusznie nazwałeś "zakochani w straży" pchają się do SGSP nie dlatego, zeby sie chwalic jaką uczelnie skonczyli/czyą tylko żeby spełniać swoje marzenia, a to, ze nie jest tak strasznie to chyba nie wada ?? Z resztą skoro ktoś sie decyduje na tą uczelnie to raczej wie co robi ...

a plecaki są, były i będą jak wszędzie

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline arturk525

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: SGSP inaczej :-)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 22, 2007, 21:19:16 »
Witam!
Wyjaśniam jeszcze raz moją intencję:
Czytając Wasze posty na forum SGSP jest suuper szkołą i cacy lala! OK. Ale jeżeli ktoś jej nie zna i czytajac niektóre posty robi sobie złudne nadzieje i wyobrażenia to chyba coś nie tak?
To chyba nie jest tajemnicą, pozwólcie Kolegom zobaczyć drugą stronę, niekoniecznie tą fajniejszą.
Moje intencje napewno nie sa złe.
Pozdrawiam

Anonim

  • Gość
Odp: SGSP inaczej :-)
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 22, 2007, 21:53:54 »
Jak wszystko ma plusy i minusy, ale generalnie plusy stanowią "większą połowę" ^_^
Mówię o dziennych mundurowych ofc - innych nie znam.
Jednym słowem - warto - polecam -_-

Offline arturk525

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: SGSP inaczej :-)
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 22, 2007, 22:04:39 »
Pewnie, że warto.  :mellow: