Autor Wątek: OSP we Wrocławiu ??  (Przeczytany 9096 razy)

Offline andrzej_20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
    • OSP Wymiarki
OSP we Wrocławiu ??
« dnia: Maj 13, 2007, 17:36:19 »
witam,
już drugi rok studiuje we Wrocławiu i coś czego mi najbardziej brakuje tutaj to Straży, ponieważ w mojej miejscowości byłem aktywnym członkiem i strasznie to lubie, wiec kieruję pytanie do wszystkich:

Czy we wrocławiu są jakieś jednostki OSP, czy mają jakies strony internetowe, interesuje mnie cokolwiek o nich gdyz chcialbym spróbować do nich dołączyć.

Czy może jest jakaś jednostka niedaleko GRUNWALDU??

z góry dzięki za odpowiedź :-)

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2007, 18:08:37 »
Jest z tego, co wiem kilka. OSP Muchobór Mały oraz Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego to są jednostki, o których słyszałem. Jeśli chodzi o Specjalistyczną - kilku jej członków jest lub było na forum.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline andrzej_20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
    • OSP Wymiarki
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2007, 21:15:10 »
no mi właśnie chodzi o jakąś inną jednostkę niż tą na Muchoborze słyszałem że jest jakas w okolicach Placu Grunwaldzkiego gdzie mieszkam, bo innaczej to nie mialoby sensu...

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2007, 21:20:40 »
Z ciekawości przeszukałem Internet. Obawiam się, że są tylko te dwie.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline franz998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2007, 22:00:42 »


Jestem z wrocka,w sumie bylem bo sie wyprowadzilem....

we wrocku jest 9 jrg.z czego wysokosciowka przy KW na borowskiej jrg9,chemik na 3,rat.wodne w centrum przy pl.teatralnym na 1 i reszata w innych dzielnicach.Ja bylem na 4,ale sie przenioslem i akurat moja jrg4 graniczyla z 5,a 5 obejmowala muchobor...ale o osp tam nie slyszalem...

i przy okazji...po co we wrocku osp??jak jest tyle jrg

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2007, 22:08:35 »
Hmmm, po co OSP?? To jest coś, czego nigdy nie zrozumie ktoś, kto nigdy nie był w takiej organizacji – nawet strażak PSP… OSP to nie tylko pożary – straż to sposób życia. Tak jest według mnie. Dlatego nie dziwi mnie sytuacja, że ktoś szuka.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline franz998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2007, 23:11:31 »


ok,ja nie mam nic przeciwko koledze ktory szuka....ale na plGrunwaldz. nie znajdzie osp...najblizsza jrg to 5 chyba i pozniej w centrum 1
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2007, 23:17:05 wysłana przez franz998 »

Offline andrzej_20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
    • OSP Wymiarki
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2007, 23:23:24 »
Hmmm, po co OSP?? To jest coś, czego nigdy nie zrozumie ktoś, kto nigdy nie był w takiej organizacji – nawet strażak PSP… OSP to nie tylko pożary – straż to sposób życia. Tak jest według mnie. Dlatego nie dziwi mnie sytuacja, że ktoś szuka.
nic dodać nic ująć :)

ale szkoda ze jednak nic chyba nie ma... :(
no nic chyba pozostanie się mocno przyłożyć i postarać się kiedyś do PSP (marzenia)

Mariusz_43

  • Gość
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2007, 20:49:26 »
Z tego co wiem to jest jedna specjalistyczna. Jestem strażakiem we Wrocławiu i nic o innej nie słyszałem. Niedawno właśnie stworzyłem podobny wątek pt "Pytanie do wiedzących". Pytałem o OSP w dużym mieście. Szczerze mówiąc gdybym miał czas to nawet może zabawił bym się w takie coś, ale do tego trzeba chętnych ludzi. Skoro masz do tego chęci, nic nie stoi na przeszkodzie aby taką jednostkę stworzyć.

Offline Goliat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2007, 07:46:21 »
Witam,

Czując się wywołany do odpowiedzi  ^_^, potwierdzam tak jak to wcześniej powiedzieli MGNACZUS i Mariusz_43 jest we Wrocławiu OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego, nie gasimy pożarów nasze działania są ukierunkowane na ratownictwo w przypadku katastrof i zaginięć przy uzyciu psów poszukiwawczo - ratowniczych. W składzie jednostki są przewodnicy psów z psami oraz ratownicy medyczni KSRG.
Jeśli andrzej_20 jesteś zainteresowany ratownictwem medycznym lub może nawet z psem to zapraszam.
Adres stronki www.jrs.wroclaw.pl (ale niestety jest w tej chwili w przebudowie)
Jak będziesz zainteresowany to puść info na priv to się jakoś umówimy.

Grzegorz & Goliat
OSP JRS Wrocław
www.jrs.wroclaw.pl

Offline a_n_d

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
  • No. 1
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2007, 22:08:53 »
Witam,
poza tym na Muchoborze Malym jest tez OSP http://butla38.webpark.pl/stronag.html
Pozdrawiam!!!

Mariusz_43

  • Gość
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 18, 2007, 14:24:18 »
Witam,
poza tym na Muchoborze Malym jest tez OSP http://butla38.webpark.pl/stronag.html

Wydaję mi się że Osp na Muchoborze Małym to jakiś żart. To strona domowa. Nigdy nie słyszałem o tej jednostce. Nigdy nie widziałem ich na jakiejś akcji. Nie znalazłem ich na żadnej stronie www (chociażby na stronie PSP we Wrocławiu). Radzę zobaczyć także np nazwiska członków, widać że zrobione z humorem. Po drugie sprzęt tej OSP ukazany na tej stronie należy do Ochotniczej Straży Pożarnej Niepokalanów.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 18, 2007, 16:35:10 »
Witam,
poza tym na Muchoborze Malym jest tez OSP http://butla38.webpark.pl/stronag.html

Wydaję mi się że Osp na Muchoborze Małym to jakiś żart. To strona domowa. Nigdy nie słyszałem o tej jednostce. Nigdy nie widziałem ich na jakiejś akcji. Nie znalazłem ich na żadnej stronie www (chociażby na stronie PSP we Wrocławiu). Radzę zobaczyć także np nazwiska członków, widać że zrobione z humorem. Po drugie sprzęt tej OSP ukazany na tej stronie należy do Ochotniczej Straży Pożarnej Niepokalanów.

Zdjęcie z głównej strony przedstawia druhów, samochody i budynek OSP Dobre Miasto, powiat Olsztyn, woj. W-M.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Mariusz_43

  • Gość
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 19, 2007, 09:15:48 »
Witam,
poza tym na Muchoborze Malym jest tez OSP http://butla38.webpark.pl/stronag.html

Wydaję mi się że Osp na Muchoborze Małym to jakiś żart. To strona domowa. Nigdy nie słyszałem o tej jednostce. Nigdy nie widziałem ich na jakiejś akcji. Nie znalazłem ich na żadnej stronie www (chociażby na stronie PSP we Wrocławiu). Radzę zobaczyć także np nazwiska członków, widać że zrobione z humorem. Po drugie sprzęt tej OSP ukazany na tej stronie należy do Ochotniczej Straży Pożarnej Niepokalanów.

Zdjęcie z głównej strony przedstawia druhów, samochody i budynek OSP Dobre Miasto, powiat Olsztyn, woj. W-M.

Właśnie. Inne samochody mają przed remizą, inne w dziale sprzęt. Po prostu strona zrobiona z nudy i dla żartów.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 19, 2007, 15:07:21 »
Na poczekaniu wymyślił wam OSP tam, gdzie chcieliście je mieć!!!

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 19, 2007, 15:39:38 »
Witam,
poza tym na Muchoborze Malym jest tez OSP http://butla38.webpark.pl/stronag.html

Wydaję mi się że Osp na Muchoborze Małym to jakiś żart. To strona domowa. Nigdy nie słyszałem o tej jednostce. Nigdy nie widziałem ich na jakiejś akcji. Nie znalazłem ich na żadnej stronie www (chociażby na stronie PSP we Wrocławiu). Radzę zobaczyć także np nazwiska członków, widać że zrobione z humorem. Po drugie sprzęt tej OSP ukazany na tej stronie należy do Ochotniczej Straży Pożarnej Niepokalanów.

HAh ahaha!!
Nieźle! O tej OSP napisałem w pierwszym swoim wątku. Z niecierpliwością czekałem, kto pierwszy odkryje przekręt!! Proponuję zaglądnąć do „Składu Zarządu”
Mariusz_43 nieźle!!
Kiedyś tę stronę znalazłem na portalu z kawałami.

Ale tak poważnie – słyszałem o jeszcze jednej OSP działającej w granicach Wrocławia. Nie wiem może już nie istnieje lub podobnie jak w innych miastach została przekształcona w zawodową. OSP, o której mówię była w pobliżu jakiegoś zakładu – nie wiem ciepłowni czy coś takiego. Szukałem po Internecie i nie mogę nic znaleźć.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Mariusz_43

  • Gość
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 19, 2007, 15:54:32 »
Witam,
poza tym na Muchoborze Malym jest tez OSP http://butla38.webpark.pl/stronag.html

Wydaję mi się że Osp na Muchoborze Małym to jakiś żart. To strona domowa. Nigdy nie słyszałem o tej jednostce. Nigdy nie widziałem ich na jakiejś akcji. Nie znalazłem ich na żadnej stronie www (chociażby na stronie PSP we Wrocławiu). Radzę zobaczyć także np nazwiska członków, widać że zrobione z humorem. Po drugie sprzęt tej OSP ukazany na tej stronie należy do Ochotniczej Straży Pożarnej Niepokalanów.

HAh ahaha!!
Nieźle! O tej OSP napisałem w pierwszym swoim wątku. Z niecierpliwością czekałem, kto pierwszy odkryje przekręt!! Proponuję zaglądnąć do „Składu Zarządu”
Mariusz_43 nieźle!!
Kiedyś tę stronę znalazłem na portalu z kawałami.

Ale tak poważnie – słyszałem o jeszcze jednej OSP działającej w granicach Wrocławia. Nie wiem może już nie istnieje lub podobnie jak w innych miastach została przekształcona w zawodową. OSP, o której mówię była w pobliżu jakiegoś zakładu – nie wiem ciepłowni czy coś takiego. Szukałem po Internecie i nie mogę nic znaleźć.


Może chodzi o ZSP Elektrociepłownia Czechnice? Chociaż to już nie Wrocław. Moim zdaniem prócz ratownictwa specjalistycznego, na terenie Wrocławia nie ma już żadnej OSP.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2007, 16:48:13 wysłana przez Mariusz_43 »

Offline andrzej_20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
    • OSP Wymiarki
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 19, 2007, 18:44:57 »
Skoro masz do tego chęci, nic nie stoi na przeszkodzie aby taką jednostkę stworzyć.
chyba jednak nie jest to takie proste... czy jest ?

Mariusz_43

  • Gość
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 19, 2007, 21:07:00 »
Skoro masz do tego chęci, nic nie stoi na przeszkodzie aby taką jednostkę stworzyć.
chyba jednak nie jest to takie proste... czy jest ?


Ochotnicza Straż Pożarna działa na sposobie stowarzyszenia. Zbierasz nie mniej niż 15 osób które wstępują do Osp. Wyznaczasz jakieś punkty zbiórek, ewentualnie remizę. Kupujesz jakiś samochód, szkolisz ludzi i jeździsz na alarmy. Ot... cała filozofia. Oczywiście wcześniej wypada się skonsultować ze strażakami PSP. Tak mi przynajmniej mówiono, jeżeli nie mam racji to proszę mówić.

Radze przejrzeć mój wątek - http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,4606.msg56922.html#msg56922
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2007, 21:09:49 wysłana przez Mariusz_43 »

Offline a_n_d

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
  • No. 1
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 21, 2007, 11:38:51 »
Witam,
poza tym na Muchoborze Malym jest tez OSP http://butla38.webpark.pl/stronag.html

Wydaję mi się że Osp na Muchoborze Małym to jakiś żart. To strona domowa. Nigdy nie słyszałem o tej jednostce. Nigdy nie widziałem ich na jakiejś akcji. Nie znalazłem ich na żadnej stronie www (chociażby na stronie PSP we Wrocławiu). Radzę zobaczyć także np nazwiska członków, widać że zrobione z humorem. Po drugie sprzęt tej OSP ukazany na tej stronie należy do Ochotniczej Straży Pożarnej Niepokalanów.

Ladnie, Ladnie....
coz mozna sie pomylic... Nie zwiedzalem tej strony, nie zainteresowala mnie! I to byl blad! heh :wacko:
Pozdrawiam!!!

Offline Artemis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
    • OSP-JRS Wrocław
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 21, 2007, 14:47:57 »
Ochotnicza Straż Pożarna działa na sposobie stowarzyszenia. Zbierasz nie mniej niż 15 osób które wstępują do Osp. Wyznaczasz jakieś punkty zbiórek, ewentualnie remizę. Kupujesz jakiś samochód, szkolisz ludzi i jeździsz na alarmy. Ot... cała filozofia. Oczywiście wcześniej wypada się skonsultować ze strażakami PSP. Tak mi przynajmniej mówiono, jeżeli nie mam racji to proszę mówić.

Witam
nie tak do końca jest to takie proste. Musisz uzyskać zgodę KM PSP lub KP PSP do tego zgodę KW PSP i jeszcze musi to zostać zaopiniowane pozytywnie przez  osobę spraującą władze w gminie ( w przypadku naszym był to Prezydent Miasta Wrocławia)
Jeśli chodzi o inna jednoskę OSP we Wrocławiu to kiedyś była ZORBA ale nie wiem jak na dzień dzisiejszy wygląda ich sytuacja prawna i nie wiem czy ciągle jeszcze istnieją.

__________________________________________________________________

Moim zdaniem prócz ratownictwa wysokościowego, na terenie Wrocławia nie ma już żadnej OSP.

Z ciekawośc możesz napisać kto to, bo nie wiem nic o istnieniu takiej OSP we Wrocławiu.

@ Nie piszemy post po swoim poście - użyj funkcji "modyfikuj" gdy chcesz coś     dopisać
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2007, 17:09:01 wysłana przez MGNACZUS »
Anna Calomfirescu
OSP-JRS Wrocław
www.jrs.wroclaw.pl

Mariusz_43

  • Gość
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 21, 2007, 16:50:09 »
Moim zdaniem prócz ratownictwa wysokościowego, na terenie Wrocławia nie ma już żadnej OSP.

Z ciekawośc możesz napisać kto to, bo nie wiem nic o istnieniu takiej OSP we Wrocławiu.

Przepraszam. Przez pośpiech napisałem wysokościowego, zamiast specjalistycznego. Dziękuje za wytknięcie mi mojego błędu sposobem "na niewiedzącego" ;-). Już poprawiłem ten post.

Offline Artemis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
    • OSP-JRS Wrocław
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 21, 2007, 18:39:55 »
Przepraszam. Przez pośpiech napisałem wysokościowego, zamiast specjalistycznego. Dziękuje za wytknięcie mi mojego błędu sposobem "na niewiedzącego" ;-). Już poprawiłem ten post.

Dlaczego wytkniecie, przeciez nigdzie nei jest powiedziane, ze wiem o wszystkim co sie dzieje w OSP na terenie Wroclawia i moglo cos powstac :) ciesze sie ze sie wyjasilo :)
Szkoda troche ze takiej OSP o cjarakterze wysokosciowym nie ma, moglibysmy wtedy wpsolpracowac :)
Anna Calomfirescu
OSP-JRS Wrocław
www.jrs.wroclaw.pl

Mariusz_43

  • Gość
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 21, 2007, 19:39:19 »
Przepraszam. Przez pośpiech napisałem wysokościowego, zamiast specjalistycznego. Dziękuje za wytknięcie mi mojego błędu sposobem "na niewiedzącego" ;-). Już poprawiłem ten post.

Dlaczego wytkniecie, przeciez nigdzie nei jest powiedziane, ze wiem o wszystkim co sie dzieje w OSP na terenie Wroclawia i moglo cos powstac :) ciesze sie ze sie wyjasilo :)
Szkoda troche ze takiej OSP o cjarakterze wysokosciowym nie ma, moglibysmy wtedy wpsolpracowac :)

Ratownictwo wysokościowe jest w JRG nr 9 na ul. Borowskiej.

Offline Artemis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
    • OSP-JRS Wrocław
Odp: OSP we Wrocławiu ??
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 21, 2007, 21:41:21 »
Ratownictwo wysokościowe jest w JRG nr 9 na ul. Borowskiej.

Wiem :) nawet mamy w planach wspolne cwiczenia :)
Anna Calomfirescu
OSP-JRS Wrocław
www.jrs.wroclaw.pl