Autor Wątek: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków  (Przeczytany 19048 razy)

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« dnia: Maj 10, 2007, 18:07:19 »
http://www.finanse.wp.pl/POD,1,wid,8856120,wiadomosc.html?rfbawp=1178813144.745

Będą podwyżki dla strażaków - zapowiedział podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Strażaka w Krakowie, minister spraw wewnętrznych i administracji Janusz Kaczmarek.

Szef MSWiA poinformował, że 27 kwietnia podpisał rozporządzenie płacowe, które umożliwi wypłacenie strażakom pieniędzy zagwarantowanych w ustawie o modernizacji Państwowej Straży Pożarnej. Janusz Kaczmarek powiedział, że w tym roku będzie to średnio 213 zł.
Na przestrzeni trzech lat będzie to w granicach 800 zł - dodał minister.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej - bryg. Marek Kubiak powiedział dziennikarzom, że wypłata podwyżek zacznie się jeszcze w maju.

Minister Kaczmarek zapowiedział też, że 14 maja do Sejmu zostanie skierowany projekt nowelizacji ustawy o PSP, który pozwoli z funduszu wynagrodzeń wyodrębnić 25 mln zł na system nagród dla strażaków.

Zdaniem Komendanta Głównego PSP, najważniejszym zadaniem na najbliższe lata jest modernizacja straży.
Zamierzamy kupować sprzęt nowej generacji, zwłaszcza sprzęt do ratownictwa technicznego na drogach, działań chemicznych i wysokościowych - powiedział Marek Kubiak.

Dodał, że zgodnie z ustawą o modernizacji, w ciągu trzech lat Państwowa Straż Pożarna ma otrzymać 850 mln zł na: system motywacyjny czyli strażackie pensje, sprzęt i inwestycje budowlane. Strażacy mają zagwarantowany także ponad 1 mld zł z funduszy UE na zakup sprzętu.

Według Komendanta Głównego Straży konieczne będzie uregulowanie czasu pracy strażaków zatrudnionych w systemie zmianowym oraz reforma szkolnictwa pożarniczego.

Ogólnopolskie obchody Dni Strażaka odbywały się na Wawelu i Rynku Głównym. Wzięli w nich udział m.in. minister spraw wewnętrznych i administracji Janusz Kaczmarek, wiceminister SWiA, szef Obrony Cywilnej Kraju Paweł Soloch, prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemar Pawlak i krajowy kapelan strażaków ks. Krzysztof Jackowski.

Uroczystej mszy św. w Katedrze przewodniczył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Na dziedzińcu arkadowym Zamku Królewskiego strażakom wręczone zostały odznaczenia i awanse.

Starszy kapitan Jarosław Paczoska z Kartuz w woj. pomorskim, jako jedyny otrzymał w czwartek przyznany przez prezydenta RP Krzyż Zasługi za Dzielność. Jesienią 2006 r. z płonącego mieszkania uratował starszą kobietę. "To dla mnie wielka radość. Traktuję to jak wyróżnienie nie tylko mojej osoby, ale całej straży pożarnej" - mówił dziennikarzom st. kpt. Paczoska.

Dodał, że zrobił to, co zrobiłby każdy strażak.
Jeśli mamy informację, że w środku mogą być ludzie, robimy zawsze wszystko, nie tylko ja, ale wszyscy strażacy, żeby ich uratować. Życie każdy z nas ma jedno. W jaki sposób je wykorzystuje to jego sprawa. Ja wybrałem zawód ratowania tego życia i bardzo mi to odpowiada - powiedział strażak z Kartuz.

Małopolska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej otrzymała w czwartek sztandar ufundowany przez mieszkańców regionu. Znalazł się na nim krakowski akcent - patron strażaków św. Florian, na sztandarze został przedstawiony na tle Bazyliki Mariackiej.

Na Rynku Głównym odbyła się defilada pododdziałów strażackich a po niej pokaz działań ratowniczych, wystawa sprzętu i koncert orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych. Mieszkańcy i turyści mogli obejrzeć m.in. zabytkowe i najnowocześniejsze wozy strażackie, pokaz udzielania pierwszej pomocy, ewakuację hejnalisty czyli zjazd po linie z Wieży Mariackiej, prezentacje umiejętności Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z psami. Była też grochówka.

W Państwowej Straży Pożarnej służy ok. 30 tys. strażaków, a w ochotniczych formacjach straży pożarnej - ok. 700 tys.




« Powrót   Na

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2007, 18:37:06 »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2007, 20:02:31 »
A już myślałem o nowych podwyżkach  :angry:
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2007, 20:17:02 »
Witam czy będą zmiany w tabelach kwalifikacyjnych w br. chyba godeon wie najlepiej Pozdrawiam Strażaków WSZYSTKICH

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2007, 20:21:50 »
Dziwne , że jedni mogą już myśleć o nowych podwyżkach a drudzy jeszcze z tego roku nie dostali podwyżek . Panie LIS - co z tą Polską !!!  :huh:

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2007, 20:23:49 »
pierdu pierdu   taralala z tego 230 srednio  to tak jak mi 2 grupa przypadnie 60zl wiec o czym on pier..... kto 230 ????? dowódcy JRG  i wyzej . A przez pare latek 800zl hahaha pytam sie znowu kto ???   60 w  tym roku 60 w przyszłym i jeszcze w nastepnym i bedzie cale 180 łał ..... Niech powie otwarcie jedni 230 a inni ..... a szkoda nerwy strzepić :angry: :angry: :angry: :angry:


**Z takimi wypowiedziami zapraszam na onet.pl, dziekuję

post zostanie wykasowany**
dago
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2007, 23:21:41 wysłana przez dago »

Anonim

  • Gość
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2007, 20:29:15 »
Czyli wszystko zgodnie z planem - więc o co było takie forumowe bicie piany??
Było obiecane i będzie, cieszyć się trzeba ^_^

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2007, 20:38:40 »
damcio22 - sorry ale to już trzeci wątek o podwyżkach !!!!
Proponuję przyłączyć go do ,,podwyżkiII,,?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2007, 20:39:01 »
Witam czy będą zmiany w tabelach kwalifikacyjnych w br. chyba godeon wie najlepiej Pozdrawiam Strażaków WSZYSTKICH
O jakie tabele kwalifikacyjne ci chodzi, otwórz powyższe pismo ogniowego na drugiej stronie masz tabele uposażenia według grup.

Anonim

  • Gość
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2007, 20:52:12 »

moze o to bicie piany  ze byla mowa panowie bedzie podwyżka dla kazdego po 160 , a tu jest 60 i to boli


Umiesz czytać ze zrozumieniem??
Chyba nie... ŚREDNIO, czyli jeden więcej, drugi mniej, ty mniej.

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 10, 2007, 21:07:10 »
dobra pany dzwonilem przed chwila do kumpla 2.5 roku sluzby w policji dostał 140 zl podwyzki , i o czym tu gadac  a mieli nas równac pensjami do policji hahahahahhhhhhaah jak mu powiedzialem o ze my 60 to jebn..... smiechem

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 10, 2007, 21:09:42 »
Witam

No, to 800 zeta na 14 miesięcy. Prawie jak w policji.

Pozdrawiam

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 10, 2007, 21:14:13 »
Jeżeli chodzi o fakty to
 (…) Zakładane w ramach programu modernizacji służb państwowych wdrożenie motywacyjnego systemu uposażeń w oparciu o sukcesywne podwyższanie mnożnika kwoty bazowej, wyznaczającego poziom przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, pozwoliłoby na podwyższenie wartości tej wielokrotności z 1,86 w 2006 roku do 2,45 w roku 2009 ( 2,02 w 2007r., 2,23 w 2008 r.).

Związany z tym wzrost przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w kolejnych latach wynosiłoby 233,57 zł, 306,57 zł i 394,16 zł. przyjmując że są to tylko średnie !!

P.S. Jescze jedno jak chcesz pogrzebać w necie to ci ułatwię
http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/prawo/ustaw_modern/
Szef MSWiA poinformował, że 27 kwietnia podpisał rozporządzenie płacowe, które umożliwi wypłacenie strażakom pieniędzy zagwarantowanych w ustawie o modernizacji Państwowej Straży Pożarnej. Janusz Kaczmarek powiedział, że w tym roku będzie to średnio 213 zł. "Na przestrzeni trzech lat będzie to w granicach 800 zł - dodał minister.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2007, 21:28:01 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Anonim

  • Gość
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2007, 21:20:54 »

dobra pany dzwonilem przed chwila do kumpla 2.5 roku sluzby w policji dostał 140 zl podwyzki , i o czym tu gadac  a mieli nas równac pensjami do policji hahahahahhhhhhaah jak mu powiedzialem o ze my 60 to jebn..... smiechem

raptem 80 dych różnicy...
A gościu ma stanowisko, które powiedzmy grupowo odpowiada twojemu?
Wkur.iają mnie takie wypowiedzi, a zdarza się, że najgłośniej płaczą stażyści, którzy najkrócej pracują, a mają najwięcej do powiedzenia..
W policji mają nabór - śmiało, powodzenia :mellow:

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2007, 21:46:38 »
Cytuj
chyba godeon wie najlepiej
Tak, tak, godeon wie, więc go spytaj .

Tak w sumie to nic nowego nie powiedział :
Już chyba za KG Krzowskiego słyszałem o tych podwyżkach przez trzy lata>
KG Skomra też dał te same podwyżki, ale powiedział "coś za coś" strażacy będą pracować dłużej i w  sumie podwyżki tak jakby w tym roku nie było. Przynajmniej dla PB.
Teraz słyszymy od Ministra że będą podwyżki ... te same co już dawno o nich wiemy.....
:(

Jedyne co pocieszające to:
Cytuj
Minister Kaczmarek zapowiedział też, że 14 maja do Sejmu zostanie skierowany projekt nowelizacji ustawy o PSP, który pozwoli z funduszu wynagrodzeń wyodrębnić 25 mln zł na system nagród dla strażaków.
A więc naukowiec nie dał rady a jednak można.... i Zyta się nie ucieszy panie exJE...

i oczywiście:
Cytuj
Według Komendanta Głównego Straży konieczne będzie uregulowanie czasu pracy strażaków zatrudnionych w systemie zmianowym oraz reforma szkolnictwa pożarniczego.
czyli jak w innym temacie opisywano gość jest skory do rozmów i słuchania (nie tylko swojego głosu)

Więc nie jest tak źle.... przynajmniej jest nadzieja, ze ktoś nas wysłucha, a nie tylko zrobi wykład.
Pozdrawiam

PS> O ile pamiętam co roku dostawaliśmy drobną podwyżkę coś tam niewiele ponad inflację.
W zeszłym roku było to ok. 45-70 zł na łeba...
Czy wobec aktualnych podwyżek ta stała podwyżka nie obowiązuje ?

PS2>
Cytuj
Związany z tym wzrost przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w kolejnych latach wynosiłoby 233,57 zł, 306,57 zł i 394,16 zł. przyjmując że są to tylko średnie !!
Trzeba zaznaczyć że są to kwoty brutto... a więc średnia netto czyli do rączki lub konto wyniesie odpowiednio: 188,73 zł   **  248,32 zł  **  319,26 zł
 



« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2007, 21:51:58 wysłana przez Geddeon »

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 10, 2007, 21:57:43 »

dobra pany dzwonilem przed chwila do kumpla 2.5 roku sluzby w policji dostał 140 zl podwyzki , i o czym tu gadac  a mieli nas równac pensjami do policji hahahahahhhhhhaah jak mu powiedzialem o ze my 60 to jebn..... smiechem

raptem 80 dych różnicy...
A gościu ma stanowisko, które powiedzmy grupowo odpowiada twojemu?
Wkur.iają mnie takie wypowiedzi, a zdarza się, że najgłośniej płaczą stażyści, którzy najkrócej pracują, a mają najwięcej do powiedzenia..
W policji mają nabór - śmiało, powodzenia :mellow:


po 1- 60 a 140 to róznica 
po 2- nie placza tylko robia wiecej niz tacy co maja po1800 i mnie twoja gadaka tez  wkur..wia
po 3 - nie chce mi sie z toba gadac

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 10, 2007, 22:22:45 »
Cytuj
1: Różnica jest też w formacjach: straż 60 - policja 140, dalej nie napisałeś o grupach, czy są jednakowe
Nie chcę tu się wpieprzać między "wódkę a zakąskę" lub co gorsza dolewać oliwy do ognia ale tez mam kumpla w Policji i ma tyle samo lat służby co ja a nawet podobne stanowisko wg. grupy i on dostał 150 zł podwyżki a ja 155 zł.
Ale ogólnie i tak zarabia ok.25% więcej.
A o zrównaniu naszych zarobków z zarobkami Policjantów śpiewał kiedyś zespół TaTu : "Nas nie dogoniat..."
:)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 10, 2007, 22:25:28 »
Cytuj
A o zrównaniu naszych zarobków z zarobkami Policjantów śpiewał kiedyś zespół TaTu : "Nas nie dogoniat..."

No nareszcie coś do tanca
 -_- -_- -_-
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 10, 2007, 22:27:27 »
Anonim wyglądasz mi na jakiegoś aspiranta pewnie świeżo upieczonego po SA !!!! a stażystów to się nie czepiaj bo jak tobie się udało wskoczyć w szeregi aspirantów to ci nikt nie wypomina ze masz mało do gadania…. Pamiętaj tylko ze 90 % ludzi na stażu też startowało na SA ale może nie mieli tyle szczęścia co Ty …..  :mellow: :mellow: :mellow:

Anonim

  • Gość
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 10, 2007, 22:44:29 »

Anonim wyglądasz mi na jakiegoś aspiranta pewnie świeżo upieczonego po SA !!!! a stażystów to się nie czepiaj bo jak tobie się udało wskoczyć w szeregi aspirantów to ci nikt nie wypomina ze masz mało do gadania…. Pamiętaj tylko ze 90 % ludzi na stażu też startowało na SA ale może nie mieli tyle szczęścia co Ty …..  :mellow: :mellow: :mellow:

Ziiiiiiimno....
Nie jestem aspirantem, których to asp. nota bene jak najbardziej szanuję:ok:
Mam też już trochę lat pracy i na pewno nie jestem świeżo upieczony.
Do wszystkigo, do czego doszedłem, doszedłem tylko i wyłącznie pracą.
Nie chiałbyś wiedzieć, gdzie pracuję, uwierz mi..

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 10, 2007, 22:54:23 »
No i tego się trzymajmy !!!! bez urazy Anonim masz racje stoimy po tej samej stronie barykady i układamy te same kamienie na szaniec -_-

Anonim

  • Gość
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 10, 2007, 23:55:03 »

No i tego się trzymajmy !!!! bez urazy Anonim masz racje stoimy po tej samej stronie barykady i układamy te same kamienie na szaniec -_-

Jasne, pozdrawiam

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 11, 2007, 11:31:15 »
:D
@damcio22 & @Anonim
Czasem jak widać trzeba sobie "dać po mordzie" żeby się lepiej zrozumieć....*
:D



* Oczywiście w przenośni.....

Anonim

  • Gość
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 11, 2007, 11:42:43 »

Czasem jak widać trzeba sobie "dać po mordzie" żeby się lepiej zrozumieć....*

No niestety: jak nie skutkuje siła argumentu, czasem trzeba spróbować argumentu siły ^_^
Generalnie jestem forumowym i życiowym pacyfistą :mellow:
Dobrze, że temat wyjaśniony -_-




Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 11, 2007, 21:39:30 »
to kiedy będą te podwyżki ,czy jest jakiś termin wypłat , bo u nas cisza totalna jak się pytałem z biura to cisza totalna ..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."