Autor Wątek: Zacznijmy protest  (Przeczytany 6942 razy)

Offline FIREMICHAL

  • Firenurek
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Zacznijmy protest
« dnia: Maj 09, 2007, 17:09:26 »
Komendant Wojewódzki Warm.-Mazurski,zabrał po 100 złotych strażakom między innymi z Iławy i Ostódy,aby dać emerytom.Pondto kazał odejść Komendantom Powiatowym w Ostródy,Braniewa,Elbląga i innych miast bo się u nie podobali.Może czasz skończyć z dyktaturą P.Przeradzkiego!!!!!!???????    DOŚĆ!!!!!!!!!!!! Robi co chce!!! A jak się ktoś nie chce mu podporządkować to robi dyscyplinarki.!!!!   Zróbmy coś z tym człowiekiem!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2007, 18:03:31 »
No to mamy już duet. Który KW następny????

http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=4378.0

Offline mikesz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2007, 22:06:30 »
Komendant Wojewódzki Warm.-Mazurski,zabrał po 100 złotych strażakom między innymi z Iławy i Ostódy,aby dać emerytom.Pondto kazał odejść Komendantom Powiatowym w Ostródy,Braniewa,Elbląga i innych miast bo się u nie podobali.Może czasz skończyć z dyktaturą P.Przeradzkiego!!!!!!???????    DOŚĆ!!!!!!!!!!!! Robi co chce!!! A jak się ktoś nie chce mu podporządkować to robi dyscyplinarki.!!!!   Zróbmy coś z tym człowiekiem!!!!!!!!!!!!!!!!!

O co chodzi z tym zabraniem pieniędzy z Iławy i Ostródy? Czy jeszcze w którejś komendzie tak się stało?

Anonim

  • Gość
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2007, 09:39:13 »
PSP to nie prywatny folwark - to info o tej sytuacji jest pewne?
Jeśli tak, to uruchomcie ZZ i wszystkie inne możliwe drogi, żeby sytuację wyprostować.
Znam jednego byłego KM, który zachowywał się podobnie jak ten opisany przez ciebie. Można powiedzieć, że trafiła kosa na kamień, dlatego napisałem, że ów komendant jest były ^_^

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2007, 10:25:50 »
z tym że Rada KSP NSZZ „Solidarność” postanowiła uchwałą Rady KSP z dnia 08.05.2007 zawiesić wszelkie działania protestacyjne do czasu rozpoczęcia negocjacji dotyczących czasu służby – które rozpocząć się maja 21 maja 2007r. Dalsze decyzje dotyczące odwołania lub odwieszenia akcji protestacyjnej Rada KSP NSZZ „Solidarność” podejmie po w/w dacie.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2007, 10:31:01 »
Ale problem jest regionalny więc sprawę trzeba jak najbardziej zasygnalizować.

Anonim

  • Gość
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2007, 10:36:33 »
Dziwna sytuacja, ale nic wam nie pozostaje, jak poczekać te dwa tygodnie...
Ale trzeba coś z tym zrobićm bo tak pracować się nie da.

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2007, 10:52:55 »
Geddeon ma 100% racji, gdyż jest to problem regionalny.
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2007, 11:06:28 »
Firemichał> a czy się chociaż zorientowałeś, czy zmiany w dodatkach nie zostały spowodowane zmianami w wysokości średnich w poszczególnych komendach? Być może stało się to za wiedzą i porozumieniem ze związkami, bo czasami tak trzeba. Najlepiej się zorientuj do końca, a później siej panikę.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2007, 11:58:17 »
z każdego protestu czy niby strajku korzystają nie Ci co są niezadowoleni Ja idę do Sądu Pracy niech on weźmie to wszystko w swoje ręce i się wypowie czy racja stoi po stronie pracodawcy czy po mojej stronie. Tu należy prawu dać szansę w inny sposób dochodzenia swych praw kapitał zdobędą nie my to kto każdy z nas wie kto. Dziś nie warto strajkować. Po 54 latach życia nie wierzę w zadne strajki. Spróbuj zastrajkować jak lekarze to się oszukasz przysięga nasza nie pozwala praktycznie strajkować. Poza sądami jesteśmy bezbronni a co się z takim robi kopie się go w d..pę jak psa. Spoko Dajmy szansę prawu. Jak wygram to pozwy posypią się pewnie lawinowo. Forsa na dziś jest najlepszym wychowawcą. A co do zmian kadrowych to chłopie nie wygrasz każdy komendant może przestawiać przesuwać kadry gdzie chce i jak chce za to jest osobiście odpowiedzialny i nie ma takiego by mógł podważyć jego decyzje to jest służba dziś służysz tu jutro tam. Są tam jakieś odwołania, gdy ja dostanę rozkaz przeniesienia to jadę ze łzami ale jadę i koniec.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2007, 12:05:10 wysłana przez donhihotpsp »

Anonim

  • Gość
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 10, 2007, 21:36:01 »
Najlepiej się zorientuj do końca, a później siej panikę.

Ale po co w te sposób??  ^_^
Lepiej wytrzasnąć nowinę z kosmosu, a potem niech ludziska się głowią..
I jak ma być dobrze "we firmie", jak ludzie plotą jak najęci.
Pzdr R. -_-

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 11, 2007, 22:08:10 »

a tak w ogóle o woj. warm-maz krążą już legendy w całej Polsce. Musi być tam super fajnie.....  ^_^


Offline samuelson

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 12, 2007, 22:35:38 »
Firemichał> a czy się chociaż zorientowałeś, czy zmiany w dodatkach nie zostały spowodowane zmianami w wysokości średnich w poszczególnych komendach? Być może stało się to za wiedzą i porozumieniem ze związkami, bo czasami tak trzeba. Najlepiej się zorientuj do końca, a później siej panikę.


Oczywiście, że wszystko jest ustalane ze związkami wszak Przeradzki zanim zostal Komendantem Wojewodzkim byl wojewódzkim przewodniczącym ZZ SOLIDARNOŚĆ.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 13, 2007, 00:26:11 »
Wysłane: Maj 12, 2007, 22:35:38
Wysłany przez: samuelson
Cytuj
Oczywiście, że wszystko jest ustalane ze związkami wszak Przeradzki zanim zostal Komendantem Wojewodzkim byl wojewódzkim przewodniczącym ZZ SOLIDARNOŚĆ.

Skoro uważasz, że coś jest na rzeczy to mam propozycję zaplanuj swoją karierę i:
1. Zapisz się do zz "S"
2. Przekonaj ludzi żeby na Ciebie oddali głosy i wygraj wybory w organizacji zakąłdowej
3. Przekonaj ludzi żeby na Ciebie głosowali i wygraj wybory wojewódzkie
4. jak juz zostaniesz przewodniczącym sekcji wojewódzkiej to idąc Twoim tokiem rozumowania masz otwartą drogę do stanowiska KW
5. Jak już zostaniesz KW (po drodze przekonaj KG i MSwiA, że się nadajesz?!) podziel od nowa dodatki..
Proste?  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline samuelson

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 13, 2007, 09:49:18 »
do ROBARD

Nie wyobrażasz sobie, że przecież nie każdy chce być komendantem wojewódzkim...

Co innego dostać propozycję i byc powołanym przez przełożonych, a co innego samemu "na siłę" dążyć do stanowiska.

Pozdrawiam "ambitnych".

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 01, 2007, 22:47:19 »
Hm...
No i gdzie? Jest FIREMICHAL  :angry: Na pewno dziś też /wiem/ był na <Forum> i co dalej nt.?
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2007, 22:56:29 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Mateusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 04, 2007, 00:32:07 »
Panowie ja pierdziele nie bawcie sie w lekarzy którzy wyrzucają swoich pacjętów z oddziałów bo im sie cos nie podoba. Straż jest od ratowania ludzkiego zagrożonego życia a nie od marudzenia nie bo to nie bo tam nie tam to a głupie 100 zł to jeszcze nie problem naprawdę ta formacja (przepraszam za wyrażenie) nie morze zejść na "psy" naprawdę ogarnijcie sie Panowie i zastanówcie sie bo morze wy też przestańcie wyjeżdżać do pożarów bo taki macie kaprys naprawdę zastanowicie sie po co pracujecie w tym zawodzie czy dla kasy czy z powołania nie mowie ze pieniądze nie sa ważna bo sa ale chyba nie najważniejsze w porównaniu do ludzkiego życia.

Przepraszam ze tak ostro ale już nie mogę słuchać o wszelkiej maści strajkach i protestach skandal co sie teraz dzieje!!!!!

straz98

  • Gość
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 04, 2007, 07:15:29 »
Tylko żeby dobrze wypełniać powołanie to trzeba żyć na odpowiednim poziomie. Ty chyba rodziny nie utrzymujesz albo ktoś CI w tym pomaga.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 04, 2007, 09:29:14 »
... naprawdę zastanowicie sie po co pracujecie w tym zawodzie czy dla kasy czy z powołania nie mowie ze pieniądze nie sa ważna bo sa ale chyba nie najważniejsze w porównaniu do ludzkiego życia.
Z reguły pracuje się dla kasy, jako że bez kasy nie da rady istnieć na tym świecie, o utrzymaniu rodziny nie wspomnę.
Oczywistym jest, że idąc do tej służby liczyłem się z pewnymi ograniczeniami i wyrzeczeniami, właśnie dla idei bycia ratownikiem i niesienia innym pomocy. Dlatego tez niezależnie od służby zawodowej działam w Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie realizuję swoje "powołanie". Natomiast za wykonywaną trudną i odpowiedzialną pracę oczekuję adekwatnego wynagrodzenia, a nie ochłapów z "pańskiego stołu".  ^_^
Bezsprzecznie życia ludzkiego nie można przeliczać na pieniądze, ale to nie strażak - ratownik jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo obywateli, w tym ochronę przeciwpożarową. Odpowiedzialność ta jest wliczona w pobory osób zajmujących wyższe stanowiska w hierarchii władzy i to oni muszą zapewnić właściwą organizację, sprzęt i odpowiednią ilość etatów właściwie opłacanych.
Strażak - ratownik ma z narażeniem własnego życia nieść pomoc innym, ale też musi pamiętać o sobie i swojej rodzinie. Jeżeli JNP o tym nie pamiętają, należy im przypominać np. akcjami protestacyjnymi.  :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 04, 2007, 12:15:06 »
Tylko żeby dobrze wypełniać powołanie to trzeba żyć na odpowiednim poziomie. Ty chyba rodziny nie utrzymujesz albo ktoś CI w tym pomaga.

Dokładnie uważam tak samo , ile razy trzeba powiedzieć rodzinie że nie ma sie kasy.....

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline strazak32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 04, 2007, 12:22:19 »
Macie Panowie rację z tą kasą. Do „sebas”  zgadza się mają tam wesoło, ale to nic nowego woj. Opolskie też jest bardzo ciekawe co prawda tu nie wywala wojewódzki KP, bo to sami kolesie i dobrze im się rządzi. Podobno wojewoda też kolega, więc KG nic mu nie zrobi.  :wacko:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 04, 2007, 18:07:44 »
...ogarnijcie sie Panowie i zastanówcie sie bo morze wy też przestańcie wyjeżdżać do pożarów bo taki macie kaprys naprawdę zastanowicie sie po co pracujecie w tym zawodzie czy dla kasy czy z powołania

W straży pożarnej pracuję po to żeby żyć, nie żyję, żeby pracować w straży pożarnej.
Może bym chciał nad morze z rodziną wyjechać na urlop ale mnie nba to niestać i nie dlatego, że prowadzę rozrzutne życie raczej dlatego, że płace w PSP na niektórych poziomach są bardzo niskie.
Nigdy nie zastanowię się zbyt długo w jaki sposób komuś skutecznie nieść pomoc, Zawsze będę wyrzucał oficjalnie, że ratownicy na podziale bojowym oraz inne osoby na niskich grupach zarabiają zbyt mało w stosunku do wykonywanych czynności i stopnia narażania swojego zdrowia i życia.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Zacznijmy protest
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 04, 2007, 19:48:18 »
po dłuższej przerwie wracam na forum i wyjaśniam drogi gedeonie że nie jestem na emce---nie pisałem bo chciałemsię wyluzować, ale co się        teraz zaczyna dziać zmusiło mnie do napisania.
otóż powinna ruszyć akcja protestacyjna;
Mam  podstawowe pytanie Gdzie te nasze 230zł.--U mnie w KP okazało się że jest to już 215zł., a po otrzymaniu angażów kwota na PB jest w granicach 80zł.-200zł.--gdzie reszta czyżby poszła na 3 z-cę KG?

Ogólnie to żenada---nie chciałem pisać na temat ZZ, ale ich ciche przyzwolenie na obecną sytuację jest delikatnie nie na miejscu. Dlaczego ZZ nie        krytykująKG za opieszałość? O dziwo skomra
był krytykowany co chwilę (też krytykowałem ) a teraz cisza . nawet KG nie chce zabierac głosu na forum.        Czyżby to   wszystko z   powodu poparcia naszych 3 zz.

Scalono 2 kolejne posty nt.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2007, 20:20:50 wysłana przez Ajax »