Autor Wątek: Strażak - podpalacz  (Przeczytany 136640 razy)

Offline frosik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 15, 2009, 21:12:03 »
No pewnosci nikt nie moze miec, lecz kazdy przed akcja powinien zdawac sobie sprawe ze moze jedzie ratowac komus zycie, wiec niemoze popelnic błędu... U nas sie wierzy na slowo, aczkolwiek juz nieraz "strazak pod wplywem" zostal odeslany do domu... Tzn. do alarmu przylecial z ... ;/ baru?;/

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 13, 2009, 13:39:02 »
Panowie to już się robi plagą, nie do zatrzymania
http://wiadomosci.onet.pl/2681,1989376,malopolska_zatrzymano_strazakow-podpalaczy,wydarzenie_lokalne.html
Niestety temat powraca Sucha Beskidzka
4 strażaków zatrzymanych - 7 pożarów .
Co można w tym temacie jeszcze zrobić aby do takich sytuacji nie dochodziło  ?

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 13, 2009, 18:40:21 »
Strażacy z OSP podpalaczami - Sucha Beskidzka

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #203 dnia: Wrzesień 07, 2009, 11:26:09 »
Kolejny idiota - nawet własną stodołę podpalił http://wiadomosci.onet.pl/2681,2038494,podpalacz_z_podhala_byl_ochotniczym_strazakiem,wydarzenie_lokalne.html

Wstyd mi czytać takie artykuły.

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 07, 2009, 11:41:15 »
Panowie, patrzmy sobie na ręce. Jest pewne jak w krasnoludzkim banku, że wielu przypadków dałoby się uniknąć, gdyby nie fałszywie pojęta solidarność. Panowie, w sytuacji kiedy mamy psychola czy bandytę w jednostce, nie pomoże "ja z nim porozmawiam" - tylko jak najszybsze powiadomienie odpowiednich służb.

To, co w OSP najpiękniejsze - czyli współdziałanie zwykłych ludzi różnych stanów i profesji na rzecz ratowania życia i majątku - jest też jej słabością. Ja jestem pewien swoich druhów - jeżeli wszyscy będziemy pewni swoich ludzi, będzie lepiej.

Kontrola podstawą zaufania - nie chodzi tylko o wymiar finansowy stodoły sąsiada, ale też o honor munduru i całej formacji. Nie bójmy się wcielić się w detektywa i policjanta :)

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #205 dnia: Wrzesień 07, 2009, 13:41:37 »
A może pomogła by jakaś selekcja strażaków ochotników.. Wiadomo trzeba mieć kurs itd. ale może jeszcze coś wewnętrznego : roczny okres przygotowawczy czy cos w tym stylu.. Pomyślmy troszke może cos zdziałamy przynajmiej w swoim otoczeniu. Pozdrawiam :)

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #206 dnia: Wrzesień 07, 2009, 14:01:08 »
A może pomogła by jakaś selekcja strażaków ochotników.. Wiadomo trzeba mieć kurs itd. ale może jeszcze coś wewnętrznego : roczny okres przygotowawczy czy cos w tym stylu.. Pomyślmy troszke może cos zdziałamy przynajmiej w swoim otoczeniu. Pozdrawiam :)

Ja byłbym przynajmniej za testami psychologicznymi - nawet takimi, jak na uprawnienia do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych. Nie uchroni to oczywiście szeregów wolontariuszy przed zakamuflowanymi bandytami - przecież i zezwolenia na posiadanie broni dostają ludzie niezrównoważeni - ale jakiś procent plew oddzieli się od ziaren.

Tylko - kto za to zapłaci ? :]

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #207 dnia: Wrzesień 07, 2009, 15:30:04 »
A może pomogła by jakaś selekcja strażaków ochotników.. Wiadomo trzeba mieć kurs itd. ale może jeszcze coś wewnętrznego : roczny okres przygotowawczy czy cos w tym stylu.. Pomyślmy troszke może cos zdziałamy przynajmiej w swoim otoczeniu. Pozdrawiam :)

Oczywiście że warto pomyśleć nic nie stoi na przeszkodzie.Natomiast jak sobie wyobrażasz selekcje .
Testy - kto to będzie robił czas i te no kasa .Po za tym jaka pewność że po okresie przygotowawczym wszystko z ochotnikiem będzie wporzo.
Teraz w dobie pośpiechu jak i tak mało ludzi garnie się do OSP i jest mało lub też zajęć dla MDP selekcja .
Jak ktoś będzie chciał "pomagać" to i tak  będzie "pomagał" .I nawet żadna selekja i okres przygotowawczy nie pomorze


Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #208 dnia: Wrzesień 07, 2009, 20:28:26 »
Dzisiaj w pewnym radiu usłyszałem że policja złapała podpalacza był nim 19 letni chłopak członek OSP.

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #209 dnia: Wrzesień 07, 2009, 22:48:12 »

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #210 dnia: Październik 30, 2009, 16:10:43 »
Dzisiaj w Interwencji w Polsacie będzie materiał o podpalaczach z miejscowości Kamień Wielki z woj. Lubuskiego. Warto obejrzeć, z tego co widziałem w zapowiedziach.

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #211 dnia: Październik 30, 2009, 16:40:13 »
Przed chwilą zakończyła się emisja tego reportażu. Normalnie ręce opadają... I znowu na cały kraj poszła opinia strażak ochotnik = podpalacz...  :wall: Jak słyszę o takich przypadkach to płakać mi się chce. Przez kilku idiotów znowu obrywają wszyscy strażacy ochotnicy. Tysiące ludzi w całym kraju stara się jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki, jak najlepiej reprezentować swoją jednostkę żeby pokazać, że warto być strażakiem ochotnikiem, że można być z tego powodu dumnym i co??!! i przez kilku takich pseudo strażaków cała nasza praca idzie na marne. Bo ludzie i tak zapamiętaj na długo, że ochotnicy to podpalacze. Nie ważne gdzie kto jak dlaczego... Ważne, że strażak ochotnik. A jak jeden to przecież i wszyscy.  :wall: Czy kiedyś to się skończy??!!
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2009, 16:44:02 wysłana przez kamil237 »

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #212 dnia: Październik 30, 2009, 17:10:06 »
Tylko często są to osoby których nikt nigdy by o takie cos nie posiądził

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #213 dnia: Październik 30, 2009, 17:40:52 »
Tylko często są to osoby których nikt nigdy by o takie cos nie posiądził
No właśnie CZĘSTO za często... Ale faktycznie w wielu przypadkach są to osoby szanowane, które zazwyczaj dobrze wypełniają swoje obowiązki względem OSP aż tu nagle wychodzi na jaw jak to z nimi jest na prawdę. I w tym tkwi problem bo jak wyłapywać już przy naborze takich potencjalnych podpalaczy skoro na pierwszy rzut oka są to normalni ludzie... A w tej konkretnej sprawie to przecież sam naczelnik i jego zastępca nakłaniali młodszych członków OSP do podpalania. Byłbym w stanie może jeszcze zrozumieć jakiegoś młodego chłopaka bo ludzie są różni i różne im pomysły przychodzą do głowy ale osoby które mają kierować jednostką?! Osoby do których powinniśmy mieć zaufanie. Oni powinni być poza wszelkimi podejrzeniami a tu proszę. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której mój naczelnik podchodzi i mówi, że trzeba podpalić las czy coś żeby pokazać, że nasza jednostka jest potrzebna. Istna paranoja.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #214 dnia: Październik 30, 2009, 19:27:25 »

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #215 dnia: Listopad 28, 2009, 15:31:33 »
http://www.24opole.pl/?id=wiadomosci_informacje&news=3634

:( kolejny zatrzymany strażak z OSP :( Aż wstyd i przykro się robi :( 


tak właśnie dzięki zapomniałem 4
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2009, 16:28:55 wysłana przez MEWA88 »

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #216 dnia: Listopad 28, 2009, 16:23:09 »

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #217 dnia: Listopad 28, 2009, 19:55:30 »
http://www.24opole.pl/?id=wiadomosci_informacje&news=3634

:( kolejny zatrzymany strażak z OSP :( Aż wstyd i przykro się robi :( 


tak właśnie dzięki zapomniałem 4
Ludzie, ku*wa, zgroza! ... :gwiazdki:
Ja chyba ZNAM tego gościa ON ZE MNĄ BYŁ NA SZKOLENIU :-\
Tak jak ktoś napisał w komentarzach na 24opole - to ten facet... Zdawaliśmy egzamin w jednej grupie... W życiu bym nie powiedział że coś jest z nim nie tak... Obym się mylił, i to był ktoś inny, ale...  :rolleyes:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #218 dnia: Listopad 28, 2009, 22:14:34 »
Nie rozumiem jak taki debil-podpalacz, może działać w OSP.jedno z drugim się wyklucza przecież...według mnie to jacyś niedorozwinięci psychole, co jak widzą ogień to się podniecają jak nie wiem czym ^_^ chociaż jak zostało już wspomniane często takimi delikwentami są ludzie, o których nikt by nie pomyślał,że to oni akurat są podpalaczami.najgorsze jest to że przez takiego jednego osobnika co raz paraduje w mundurku a raz sobie z zapałkami w las śmiga itp. cierpi dana jednostka i cała brać strażacka.ludzie to widzą....pozostaje powtórzyć za MEWĄ88- aż wstyd i przykro się robi :-/
998 C.R.E.W.

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #219 dnia: Listopad 28, 2009, 23:13:53 »
To jest jednostka systemowa. W 2008 przewertował się tam prawie cały zarząd przed upływem kadencji http://www.krs-online.com.pl/ochotnicza-straz-pozarna-w-starych-krs-30262.html
Nie działo się tam chyba najlepiej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2009, 23:18:58 wysłana przez Fredek »

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #220 dnia: Grudzień 01, 2009, 15:20:35 »
Cytat: Radhezz
W życiu bym nie powiedział że coś jest z nim nie tak.
Wiesz, akurat też go znam, rozmawiałem z nim ostatnio na powiatowych i w moim ( i nie tylko) odczuciu to akurat z nim jest coś nie tak - kilka osób nawet powiedziało mi wprost, że się go boją.
Generalnie na temat podpalaczy w naszych szeregach już w tym wątku chyba wszystko zostało napisane. Martwi mnie to, że przy takich sytuacjach ludzie zaczynają wątpić w sens istnienia OSP - przynajmniej ci, którzy niewiele na nasz temat wiedzą. W tym ostatnim przypadku zresztą media (jak chociażby cytowane wyżej 24opole)  w każdym z artykułów po kilka, kilkanaście nawet razy podkreślają, że to strażak OSP, co niepotrzebnie tylko podgrzewa emocje. Dla mnie zresztą osobiście to z niego taki strażak jak z koziej d... "rajzetasza" - chociażby dlatego, że dłużej jestem w OSP niż on ma lat.
Zresztą - polecam lekturę tego, zdanie mam podobne jak koleżanka, która to pisała.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2009, 15:23:42 wysłana przez Tiger »

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #221 dnia: Grudzień 01, 2009, 15:48:24 »
Cytat: Radhezz
W życiu bym nie powiedział że coś jest z nim nie tak.
Wiesz, akurat też go znam, rozmawiałem z nim ostatnio na powiatowych i w moim ( i nie tylko) odczuciu to akurat z nim jest coś nie tak - kilka osób nawet powiedziało mi wprost, że się go boją.
Generalnie na temat podpalaczy w naszych szeregach już w tym wątku chyba wszystko zostało napisane. Martwi mnie to, że przy takich sytuacjach ludzie zaczynają wątpić w sens istnienia OSP - przynajmniej ci, którzy niewiele na nasz temat wiedzą. W tym ostatnim przypadku zresztą media (jak chociażby cytowane wyżej 24opole)  w każdym z artykułów po kilka, kilkanaście nawet razy podkreślają, że to strażak OSP, co niepotrzebnie tylko podgrzewa emocje. Dla mnie zresztą osobiście to z niego taki strażak jak z koziej d... "rajzetasza" - chociażby dlatego, że dłużej jestem w OSP niż on ma lat.
Zresztą - polecam lekturę tego, zdanie mam podobne jak koleżanka, która to pisała.
Hmm, może jestem zbyt tolerancyjny... jakby tak super serio traktować to niektóre osoby mówią to by wyszło że połowa jest jakaś psychiczna albo co... Widocznie za słabo go poznałem na szkoleniu, ale np. w kwestii pożyczenia sprzętu był koleżeński. Egzamin praktyczny zdał na 4 i w ogóle... Bo jakby tak popatrzeć na "naszych" to wielu mamy bardzo gorliwych członków w OSP. W każdej jednostce znajdzie się taki, co jakby miał tylko zapewnioną kasę na (prze)życie to by wręcz zamieszkał w remizie. :rofl: Ale mało który z nich jest na tyle "mądry", żeby podpalać "bo mu brakuje akcji".

Strażak ma pomagać innym ludziom w nieszczęściu, nieść pomoc potrzebującym, czy to w zakresie ratowania życia, czy też "tylko" dobytku - każdy z nas, każdy ochotnik (i nie tylko) to wie. Większość stara się jak najlepiej przygotowywać do wypełnienia zadania gdy zawyje syrena... Ludzie niekoniecznie to rozumieją, bo czas czynów społecznych już się dawno skończył, a jak jeszcze trafia się taki przypadek rozdmuchany przez prasę... Jeżeli nam, nie związanym ze sprawą jest jakoś tak niefajnie w tej sytuacji, to pomyślcie o jego kolegach z jednostki... :rolleyes:

P.S.
@Tiger, jesteś z rejonu,to pewnie wiesz skąd jestem po avatarze :P
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #222 dnia: Kwiecień 06, 2010, 22:36:36 »
Kolejni przyłapani: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100406/ZAMOSC/306009169

Brak słów, żeby komentować... liczę, że fakt, że w większości przypadków sprawcy są szybko wyłapywani zniechęci niektórych.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #223 dnia: Kwiecień 07, 2010, 07:53:12 »
Wiecie tak ci co chcieli by się wykazać to chyba nie mają równo pod deklem .W swojej wiosce normalnie lać na gołe dupsko - batem i solą posypywać i do odbudowy spalonych obór domów. i pokazać ich wizerunek .

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #224 dnia: Kwiecień 07, 2010, 10:12:47 »
Czyli stary problem w dalszym ciągu funkcjonuje... :karabin:  mam tylko nadzieję, że żadna jednostka, która miała w swoich szeregach podpalacza nie wiedziała wcześniej o jego działaniach i że w żadnej jednostce taka zakała już nie widnieje na liście członków OSP... 
998 C.R.E.W.