Autor Wątek: Po Programie Uwaga Na Tvn  (Przeczytany 7825 razy)

daw

  • Gość
Po Programie Uwaga Na Tvn
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 16, 2004, 12:55:43 »
Niech pokażą cykl o rodzinach , które straciły głowy rodziny podczas prowadzonych działań, a oni coś usłyszą że gdzieś dzwoni , ale gdzie nie wiedzą. Robią złą robotę i dalej mają się dobrze.

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Po Programie Uwaga Na Tvn
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 19, 2004, 22:41:24 »
Mineło parę dni i po kolejnej tragedii, tym razem w Oleśnicy, znów mądre głowy w telewizji dały o sobie znać. W telekurierze w tvp3 pan redaktor Zwiefka apeluje do nas "... strażacy na wszystkich szczeblach, nie śpijcie aby przy kolejnej interwencji nie zabrakło 1 metra drabiny..." czy coś w tym rodzaju. A ja mam tylko jedno pytanie jaki wpływ mamy my jeżdżący na "wózkach" do interwencji na np. takie "drobnostki" jak: dostęp do budynku, możliwość rozstawienia SD czy SH przy budynku wokół którego zaparkowano dziesiątki samochodów, zdewastowane suche piony, wbetonowane słupki przy dojazdach do budynków - tym samym nikt nie parkuje pod klatką, ale i my nie dojedziemy, między bajki włóżmy artykuły z gazet o tym że możemy staranować blokujące nam dojazd samochody - osobiście nie znam żadnego kierowcy i dowódcy który podjął by taką decyzję. Nie wspomnę o nagminnym zabudowywaniu drzwiami klatek schodowych, dróg ewakuacyjnych, ile obiektów wysokościowych ma możliwość samoobrony przed pożarem powyżej kondygnacji do której sięgnie drabina?
Kolejne gryzące mnie sytuacje to naprawdę wiele interwencji poważnych do których dojeżdża cała obsada zmiany 2 czy 3 samochodami w ilości 6 osób- czytaj cały stan osobowy zmiany i tak naprawdę wszyscy muszą się skupić nad ewakuacją osób wiszących na gzymsach i opanowaniem paniki wśród pozostałych. To tyle na bieżąco po programie, proszę dopiszcie o dostrzeganych przez was niedociągnięciach w wyposażeniu i organizacji KSRG, abyśmy mogli dostrzec niedociągnięcia i w miarę naszych możliwości w jakikolwiek dostępny nam sposób niwelować te braki.
Pozdrawiam
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline mareczek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
    • http://
Po Programie Uwaga Na Tvn
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 20, 2004, 07:37:50 »
witam
no niestety znów stała sie tragedia i znów przedstawiono temat tak ze szkoda gadac, tym razem trafiło to na zawodowców. Istotne jest to ze rzeczywiscie ze czesto jest niemożliwe działanie ratownicze własnie wskutek bezmyslności ludzi którzy nie maja wyobraźni, że cos moze sie stac. Ale nie tylko bo nawet znam jedno miasto które pozastawialo drogi slupkami zeby wyłaczyc ruch na rynku i skutek jest taki ze straz i inne służby  musi objezdzac poł miasta w razie zdarzenia !   Co do ksrg to moge sie wypowiedziec w stosunku do OSP bo mam pare sugesti i uwag, ale moze to temat na osobny wątek.  

pozdrawiam

ps. przepraszam za braki w polskich literkach ale takie przyzwyczajnie ;)