Autor Wątek: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków  (Przeczytany 8203 razy)

Offline turo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« dnia: Maj 05, 2007, 10:34:14 »
Witam mam zamiar startować do SA PSP w Krakowie. Niestety mieszkam trochę daleko od Krakowa i swoje podanie wysłałem pocztą. Do podania załączyłem oryginalne zaświadczenie o niekaralności, kopie świadectwa ukończenia liceum i kopie prawka. Czy ja dostane jakieś potwierdzenie z uczelni że papiery które wysłałem zostały przyjęte i mam w lipcu przyjechać na egzaminy czy nie?? Bo nie wiem czy dobre dokumenty wysłałem i trochę się martwię.

Offline Endrju777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2007, 12:39:35 »
Dostaniesz, ale dopiero po weryfikacji podań... Otrzymasz wzór zaświadczenia lekarskiego i blankiet opłaty egzaminacyjnej...

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy Twoje podanie zostało przyjęte po prostu zadzwoń do sekretariatu...

A z kopią świadectwa byłeś u notariusza?
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2007, 12:42:31 wysłana przez Endrju777 »

Offline kudlaty21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2007, 16:02:08 »
.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 12:50:59 wysłana przez kudlaty21 »
Żeby inni mogli przeżyc

Offline turo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2007, 17:05:28 »
Nie byłem u notariusza tylko potwierdziłem zgodność z oryginałem z szkole. To będę musiał w poniedziałek  przejść się do notariusza i dosłać im to świadectwo.

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2007, 00:44:17 »
o ja kutfa;( ja też tak zrobilem jak kolega co zaczął ten wątek.W piatek wysłałem papiery i ksero swiadectwa potwierdzone w szkole, składałam do Poznania dzwoniłem do nich i facetka ktora byla przy telefonie mowiła ze jak ksero to potwierdzone w szkole lub u notariusza a nie mowiła ze tylko u norariusza!!!Jaki doł, w poniedziałek po maturze zadzwonie jeszcze raz jak cos to wysle orginał mam nadzieje ze można jak dosłać świadectwo bo jeszcze nie jest za poźno?!Ktoś doradzi?
Pozdro

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2007, 13:14:11 »
Ja wyslalem zaświadczenie ze szkoły, ze ukonczylem szkole srednia. Tak bylo w opisie na SA PSP Poznan, wiec nie powinni sie przyczepic. Oryginalu balem sie wysylac, bo z nasza poczta to roznie bywa, a moze bede potrzebowal do innej szkoly jeszcze, zeby zrobic np. odpis. Dopisalem im, ze oryginal dostarcze w dniu egzaminu. Mysle, ze nie bedzie problemow.
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2007, 13:57:11 »
to jak sądzicie bedize problem jak te ksero nie jest notarialnie tylko przez szkole potwierdozne?!trzeba bedzie teraz szybko dosłać im potwierdozne notarialnie?ale to i tak głupota bo przez egz trzeba pokazać im wszystkie orginały itp wiec teraz po co takie zamieszanie;/
Dajcie jakas rade:)

Offline turo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2007, 16:05:29 »
Najlepszym rozwiązaniem chyba będzie zadzwonić i się dowiedzieć konkretnie co i jak. Ja tak jutro zrobię i wam napisze. Głupio by było odpaść na samym składaniu podań :)

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2007, 19:08:29 »
Wedlug mnie nikt nie odpadnie na skladaniu podan jesli wyslal potwierdzone przez szkole. Tak samo prawko powinno byc potwierdzone u notariusza, a i tak przyjmuja sama kserow bez potwierdzenia. Pamietajcie, ze jak odrzuca duzo osob na podaniach to szkola nie zarobi na oplatach egzaminacyjnych:) A z czegos musi zyc.
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 06, 2007, 19:17:55 »
mysle zenajlepiej zadzwonic i sie po prostu zapytac zeby niebylo niejeasności

Offline turo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2007, 16:40:51 »
Witam. Zadzwoniłem dziś do Krakowa i dowiedziałem się mniej więcej co i jak. Więc sytuacja wygląda następująco. Świadectwo powinno byś potwierdzone notarialnie ale ta pani z sekretariatu powiedziała że potwierdzone przez dyrektora ze szkoły też w ostateczności może być. Dowiedziałem się także że jeżeli ktoś wysyłał dokumenty listownie i coś ma nie w porządku (czegoś brakuje) to zostanie o tym poinformowany. Moje świadectwo które wysłałem było potwierdzone tylko przez sekretarkę jakąś jedną pieczątką to zrobiłem ten odpis notarialny i dziś wysłałem żeby wszystko było ok. pozdro

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2007, 18:10:39 »
chłopaki nie ma problemu gdy sie zawiozlo dokumenty osobiscie chodz mialem ponad 300km do szkoly tak zrobilem gdy zdawalem i spalem spokojnie

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2007, 18:40:57 »
Ja bym pojechał osobiście na waszym miejscu. Ode mnie jest "kupa" km do Poznania (Olsztyn warm.-maz.), jazda pociągiem 4 czy 5 godzin. Teraz ceny biletów PKP nie są bardzo duże. Ja za bilet ulgowy do Poznania płaciłem niecałe 30 zeta...
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Greg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 08, 2007, 13:07:05 »
A wie ktos może jak to wygląda w CSPSP na stronce pisza że świadectwo i wszystkie dokumenty w dzień egzaminu trzeba pokazać, a do podania też trzeba jakąś kopie świadectwa dołączyć??

Offline * Bunkowski |OSP| *

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
  • ...Bogu na chwałę, ludziom na pożytek...
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 08, 2007, 14:09:58 »
Witam wszystkich. Ja wyslalem wczoraj do CSPSP.
 - PODANIE(ankieta,zyciorys,dane osobiste)
- Ksero ukonczenia szkoly sredniej potwierdzone notarialnie
- Ksero zaswiadczenia o niedkaralnosci potwierdzone notarialnie.
- zasiwadczenie lekarskie
- ksero prawa jzady
- reszte dokumentow mam zamiar dostarczyc w dniu egzaminu. Chyba tak mozna nie??

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 08, 2007, 15:32:55 »
No to ksero zaświadczenia lekarskiego to i tak niepotrzebnie bo zaświadczenie nie może być starsze niż miesiąc, a do egzaminu jest jeszcze 7 tyg.

Offline * Bunkowski |OSP| *

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
  • ...Bogu na chwałę, ludziom na pożytek...
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 08, 2007, 16:03:28 »
kolego miggru na oficjalnej stronie CSPSP w czestochowie napisane jest w punkcie 5 ze zaswiadczenie lekarskie wazne jest przez 3 miesiace a nie jak napisales powyzej. Jesli skladasz dokumenty do krakowa to wydaje mi sie ze najpierw musisz wyslac samo podanie a jesli Ci przyjma to przysla ci druk zaswiadczenia lekarskiego z ktorym musisz isc do lekarza zeby podbil i im odeslac ponownie. Skad masz informacje ze zaswiadczenie NIE MOZE byc starsze niz jeden miesiac??????

Offline FireHunter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • :)
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 08, 2007, 17:40:46 »
Witam wszystkich. Ja wyslalem wczoraj do CSPSP.
 - PODANIE(ankieta,zyciorys,dane osobiste)
- Ksero ukonczenia szkoly sredniej potwierdzone notarialnie
- Ksero zaswiadczenia o niedkaralnosci potwierdzone notarialnie.
- zasiwadczenie lekarskie
- ksero prawa jzady
- reszte dokumentow mam zamiar dostarczyc w dniu egzaminu. Chyba tak mozna nie??

ja dzwonilem do sekretariatu do cspsp i klientka powiedziala mi zeby samo podanie wysłać. :rolleyes:

Offline Greg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 08, 2007, 19:58:54 »

ja dzwonilem do sekretariatu do cspsp i klientka powiedziala mi zeby samo podanie wysłać. :rolleyes:
[/quote]
Ja własnie tak zrobiłem i chciałem sie upewnić   :rolleyes:

Offline michalus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 08, 2007, 23:40:36 »
Witam ja bylem osobiscie w CSPSP w Częstochowie i jak  skladalem podanie to mialem ze soba podanie i orginal swiadectwa ukonczenia szkoly sredniej a Pan który przyjmowal moje dokumenty przyjal tylko podanie i powiedzial ze reszte dokumentów mam dostraczyc w dniu egzaminu. Więc uważam, ze wystraczy tylko wyslać podanie. Pozdrawiam

Offline * Bunkowski |OSP| *

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
  • ...Bogu na chwałę, ludziom na pożytek...
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 08, 2007, 23:54:07 »
skoro ja wyslalem tyle dokumentow to ciekawe czy mi je przyjma czy odesla z powrotem... ^_^ ^_^

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 08, 2007, 12:53:35 »
Pytanie z innej beczki: gdzie odbywają się egzaminy sprawnościowe? Chodzi mi o stadion/boisko

Offline Endrju777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Pytanie dotyczące podania do SA PSP Kraków
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 08, 2007, 13:21:35 »
Stadion AWF Al. Jana Pawła II 78