Autor Wątek: Generalicja kto dziś awansował??  (Przeczytany 7187 razy)

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Generalicja kto dziś awansował??
« dnia: Maj 04, 2007, 09:13:39 »
Jestem ciekawy kto dziś otrzymał stopnie nadbrygadiera i ewentualnie generałabrygadiera z rąk Prezydenta RP?? Jak macie jakieś informacje to piszcie. Nominacje będą pewnie będą po południu bo o 12 jest promocja absolwentów SGSP.Pozdrawiam tych co dziś awansują, a w szczególności tych którzy powinnia bo sam do nich należę:)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2007, 12:46:56 »
Też jestem ciekawy.... Mnie jak zwykle co roku znów pominięto.... eh.... :(

Offline firemanpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2007, 12:53:40 »
Czy ktoś wie ilu aspirantów awansowało na ** w województwie świętokrzyskim?? Pozdrowienia dla nie awansowanych...

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2007, 13:46:38 »
Pewnie W. Skomra :wacko:  :wacko:

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2007, 17:15:29 »
ja dostalem dzisiaj peta , i podwyzke za stopien 4.06 wypas !!!!!!

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2007, 18:31:46 »
Pewnie W. Skomra :wacko:  :wacko:

a niech tam awansuje, ale zebys sie nie zdziwil ^_^
Podoba mi się w PSP:)

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2007, 20:45:26 »
AWANSOWALI CI KTORZY SA NA STANOWISKACH KOMENDIANTÓW NP SZKÓŁ ( ROK PO ROKU) DUPOLIZCE Z ZWIĄZKÓW I CI CO IDA W ZAPARTE TZN KW PSP A PB NIECH CZEKA AZ ZWIAZKI SIE OBŁOWIĄ

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2007, 21:01:21 »

[/quote]

a niech tam awansuje, ale zebys sie nie zdziwil ^_^
[/quote]

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2007, 21:06:44 »
Pewnie W. Skomra :wacko:  :wacko:

a niech tam awansuje, ale zebys sie nie zdziwil ^_^

Niech ma i ja mu nie zazdroszczę , ten człowiek powinien byc zapomniany jak najszybciej.Przaz niego awanse poszły sie j...ć.
PS.W powyższym poście palec się umknął :)
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2007, 21:08:55 wysłana przez tuniek »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2007, 21:29:43 »
Typowy post rafaello .... jak zwykle, i nawet w Dzień Strażaka... :D
Na siłę skłucić ZZ z PB... a nóż się uda.....może teraz....

powiedz lepiej kolego mało sympatyczny, komu Ty, jak to sam określiłeś DUPĘ LIŻESZ ?
Pokaż ilu to związkowców dostał awans na brygadiera ?
Pewnie jest ich tysiące.... nieprawdaż.....a tych co nie są zwiazkowcami tylko jeden czy dwóch.

A to Ci się nie podoba że ktoś napisał CSP a nie CSPSP którą Ty oczywiście ukończyłeś....
I teraz idąc twoim tokiem rozumowania... komu wylizałeś dupę zeby ja skończyć ?
Cytuj
Dlaczego takie straszne zmiany w Lublinie, Olsztynie dlaczego jeszcz KG PSP trzyma tych nieudacznikow w szkolach, krakowie, lublinie, olsztynie , kielcach ?
Ty jesteś pewnie ten jedyny "udacznik".... no, udałeś się chrzestnej matce....
Cytuj
ile kosztuje taczka dla:
andury, chmielarza, włodarczyka(bizmesena z krakowa), kom. sa krków i wieli innych  daję roasącna cene jest wyprzedaż w OBI sam zakupię
A ile kosztuje cię trudu i jadu ślepe jechanie po wszystkich ?
Panowie strażacy należący do związków, jeśli macie jakieś wyższe stanowiska od pana rafaello to zrzeknijcie się ich bo chłopak nie może spać po nocach, i zjada go zazdrość nawet o to co kto ma prywatnie poza służbą.... dajcie mu wreszcie szansę....
Nie chcę tu nikogo bronic lub chwalić ale niektórzy z przew. ZZ  więcej zrobili dla strażaków niż nie jeden komendant.... ale Ty tego nie zrozumiesz....
Cytuj
witam komu przeszkadzaly rzady sld to niech teraz placze, sld nigdy nie kombinowalo z naszymi uprawnieniami,
No pewnie że nic..... Nie mieli czasu bo kombinowali w wielu innych rzeczach. To nic że powiadamiali mafiozów (m.inn.Starachowice) o planowanych akcjach na nich.... pieprzyć policjantów niech giną... ważne że nie kombinowali z uprawnieniami.
Świetne spojrzenie na SLD.... przeciez nie tylko że nie kombinowali ale jeszcze ile mam nawalili podwyżek!!!! Ciężko było unieść.....
Cytuj
Cytuj
Co do punktu 4 to mógłbym polemizować. Powiedzmy nie wszyscy. Nie zapominajmy, że rozchwianie struktur nastąpiło na wyraźne życzenie polityków. Dać wszystkim jak najwięcej, może na nas zagłosują. Nowelizacja naszej ustawy z 2005 jest tego koronnym dowodem. Zostaliśmy uszczęśliwieni tak, że strach w 4 strażaków pojechać do pożaru.Natomiast do podsumowania dodałbym punkt 5. Kiedyś czytałem świetną myśl Kotarbińskiego. Może któryś z furumowiczów ją przypomni. Sens był następujący. Żyjemy w ciągłej dezorganizacji spowodowanej reorganizacją mającą na celu wprowadzenie racjonalnej organizacji. To może wprowadzić postulat - skończyć reorganizację jak najszybciej i wrócić do normalnej pracy. Do przemyślenia. Pozdrawiam. W.Skomra
Popieram w całej rozciągłóści , jak najszybciel proponuję zweryfikować powołania na komendantów w pierwszej kolejniości szkół ( doprowadzą do czasów junaków) następnie kw psp pozdrawiam i życzę wytrwałości Panu KG PSP

bez komentarza....dla mnie wszystko jasne  do przemyślenia.....
Cytuj
Liczą się UKŁADY i ZNAJOMOŚCI
maja racje oby byli z zz solidarnoosc lu z inych p.....ow
Wszystko jak widac tylko sprowadzasz do jednego.....
Cytuj
bulon z jakiej jestes opcji ze tak krytykujesz fachowcow, popatrz na kom sakrakow,poznan,czestochowa oni by sie nadawali twoim zdaniem na operacyjne stanowisko, znacz KW PSP z Katowic , byles przy akcjach ktorymi dowodził ? napewno nie !!
Ci co należeli lub dobrze ich opiniowały ZZ to debile i nieudacznicy a Ci co pomimo 40 godzinnego dnia pracy nie dopuścili żeby zejść na mniej niz 48 są the best! Jasne.... :)
Cytuj
witam dodatek dodatkiem ale dlaczego sasiedzi pytaja czy ty pracujesz czy cie zwolnili? bo ile razy w miesiacu ...roku jezdzisz do sluzby nad tym problemem sie zastanowmy, czy nie zabiora dodatkowego urlopu i nnych przywilejow ?
Skąd ja to znam.... ?
Cytuj
WITAM MAM PROPOZYCJE PROSZE SKONCZYC Z TYMI PODZIALAMI NA ZMIANOWYCH I BIUROWYCH. KAZDY MUSI ROBIC TO CO MU KAZE PRZELOZONY ( MADRY LUB INNY) ZMIANOWI PRACUJA ( SLUZA) I BIUROWI PRACUJA (SLUZA)
Tak jestem za !!!! A zacznijmy podział na ZWIĄZKOWCÓW i NIE ZRZESZONYCH co sam usilnie starasz się zrobic..... A właśnie dzisiejszy dzień jest do tego idealny !!!

Powodzenia

Wszystkie cytaty pochodzą z wypowiedzi kolegi rafaello z ostatniego półrocza.
Reszty nie ma co cytować bo powtarza się to samo: Kom. SA PSP w Krakowie - zły, NSZZ S - złe, były JEKG dobry.... itd itp
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2007, 00:22:11 wysłana przez Geddeon »

Offline karolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2007, 21:39:51 »
pozdrawiam wszystkich związkowców

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2007, 22:04:14 »
witam w ten świąteczny dzień i pozdrawiam.dzięki gedeon za te szczery słowa o związkowcach.jestem przewodniczącym i mam piątą grupe.więc chyba się nie dorobiłem zbyt wiele.często nadsawiamy głowy a i o wdzięczność trudno.broń boże nie narzekam sam tego chciałem no i troche sytuacja w kp mnie zmusiła do działania.apropos awansu to już dwa lata licze że dostane ** ale narazie nici.miłego wieczoru

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 04, 2007, 22:20:03 »
Geddeon - nie rób mi tego w święto i nie wylewaj tyle jadu, co prawda nie twojego ale cytowanego przez ciebie :). Rafaello sam człowiek jest sfrustrowany i nie potrafi się znaleźć.

Offline lechu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
  • 1940 i i na chodzie...
    • tym pomykam rocznik 1940 stare ale jare..
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2007, 22:33:32 »
normalnie aż czasami nie chce mi sie tego czytać co tu wypisujecie koledzy...

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2007, 22:39:15 »
...mam piątą grupe.więc chyba się nie dorobiłem zbyt wiele.często nadsawiamy głowy a i o wdzięczność trudno.broń boże nie narzekam sam tego chciałem no i troche sytuacja w kp mnie zmusiła do działania.

Znam takich więcej. Przewodniczących przeżyłem już nie pamiętam ilu. Wszyscy się dorobili .......... kłopotów. Teraz jest inaczej i oby tak pozostało. Ktoś musi pilnować tego gniazda, a że społecznie to już trudno. Może gdzieś i jest tak jak mówił Pawlak „konia kują, a żaba łapy podstawia” czy jakoś tak, ale zawsze są ludzie i ludziska. Jednemu tylko szlify w głowie, inny ma to gdzieś i służy. Tak więc jeżeli ktoś powinien dostać to niech dostaje. Wiesz jak to jest. Pomożesz 100 razy, nikt tego nie pamięta. Raz ci się nie uda pamiętają wszyscy. Mimo wszystko wolę nadstawiać d... za kolegów niż dawać d... wypierając się ich.

apropos awansu to już dwa lata licze że dostane ** ale narazie nici.miłego wieczoru

Co do twojego awansu. Jak jesteś dobrym szefem nie koniecznie ze Szczecina to życzę ci awansu, ale jak to ma być tylko kwiatek do kożucha to niech tak zostanie jak jest, szacunek i uznanie kolegów jest ważniejsze.

ps. Pawlak to ten od Kargula
ps. ze Szczecina to chodzi mi o szefa wszystkich szefów
ps. A żeby ci nie było smutno to masz +, bo awans to nie ode mnie zależy.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2007, 22:41:25 wysłana przez nowy »
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 05, 2007, 00:18:14 »
@fireman :
ja tylko użyłem surowicy !
@bartas 2 :
Przecież wszyscy z ZZ awansuja co rok !! nie czytałeś ?
@nowy:
nic dodac nic ująć... +
@lechu :
pomiń ten fragment i nie zniechęcaj się.....

Wszystkim Strażakom jeszcze raz wszystkiego najlepszego i nie traćcie nadziei na lepsze jutro !

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2007, 00:45:57 »
witam w ten świąteczny dzień i pozdrawiam.dzięki gedeon za te szczery słowa o związkowcach.jestem przewodniczącym i mam piątą grupe.więc chyba się nie dorobiłem zbyt wiele.często nadsawiamy głowy a i o wdzięczność trudno.broń boże nie narzekam sam tego chciałem no i troche sytuacja w kp mnie zmusiła do działania.apropos awansu to już dwa lata licze że dostane ** ale narazie nici.miłego wieczoru
U mnie podobnie.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2007, 00:56:45 »
...mam piątą grupe.więc chyba się nie dorobiłem zbyt wiele.często nadsawiamy głowy a i o wdzięczność trudno.broń boże nie narzekam sam tego chciałem no i troche sytuacja w kp mnie zmusiła do działania.

Znam takich więcej. Przewodniczących przeżyłem już nie pamiętam ilu. Wszyscy się dorobili .......... kłopotów. Teraz jest inaczej i oby tak pozostało. Ktoś musi pilnować tego gniazda, a że społecznie to już trudno. Może gdzieś i jest tak jak mówił Pawlak „konia kują, a żaba łapy podstawia” czy jakoś tak, ale zawsze są ludzie i ludziska. Jednemu tylko szlify w głowie, inny ma to gdzieś i służy. Tak więc jeżeli ktoś powinien dostać to niech dostaje. Wiesz jak to jest. Pomożesz 100 razy, nikt tego nie pamięta. Raz ci się nie uda pamiętają wszyscy. Mimo wszystko wolę nadstawiać d... za kolegów niż dawać d... wypierając się ich.

apropos awansu to już dwa lata licze że dostane ** ale narazie nici.miłego wieczoru

Co do twojego awansu. Jak jesteś dobrym szefem nie koniecznie ze Szczecina to życzę ci awansu, ale jak to ma być tylko kwiatek do kożucha to niech tak zostanie jak jest, szacunek i uznanie kolegów jest ważniejsze.

ps. Pawlak to ten od Kargula
ps. ze Szczecina to chodzi mi o szefa wszystkich szefów
ps. A żeby ci nie było smutno to masz +, bo awans to nie ode mnie zależy.
Bardzo ładnie to przedstawiłeś.
Bycie Przewodniczącym przeważnie  przeszkadza w awansach, są jednak wyjątki.
Awanse przysługują każdemu (strażakowi, komendantowi, przewodniczącemu zz, itp.).
Jeżeli odbywa się to zgodnie z prawem, uczciwie, sprawiedliwie itp., to niech awansują.
Wiadomo, że nie każdy otrzyma upragniony awans. Gdyby awansować wszystkich, którzy tego chcą, to w straży byliby sami generałowie.

Offline remont

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 05, 2007, 15:44:56 »
do bartas2: jestem przewodniczącym i mam piątą grupe.więc chyba się nie dorobiłem zbyt wiele.często nadsawiamy głowy a i o wdzięczność trudno.broń boże nie narzekam sam tego chciałem no i troche sytuacja w kp mnie zmusiła do działania.apropos awansu to już dwa lata licze że dostane ** ale narazie nici.
Dziwi mnie trochę twoja grupa i możliwość awansu na **. Raczej dziwnym nie jest to, że nie dostałeś w tej sytuacji awansu, bo przy 5 grupie to raczej trudno. Przy tej grupie to w chwili obecnej nawet jest chyba problem, by dostać kolejny stopień aspirancki, ale każdy chciałby awansować - więc próbuj dalej.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2007, 15:48:39 wysłana przez remont »

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 05, 2007, 19:52:36 »
witaj remont już wyjaśniam.jak skończyłem studia były już dzięki bogu z-ca kom. zablokował mój awans na wyższą grupa a co za tym idzie na **.jak już go nie ma to grupy obcieli. to tyle gwoli wyjaśnień byłem nieprecyzyjny.miłego wieczoru

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 05, 2007, 20:36:34 »
Remont, a nie zauważyłeś logicznej całości? Przewodniczący - niska grupa, zero widoków na awans, petardy od rafaella?
Też jestem przewodniczącym, też trwam wytrwale na swojej grupie, tegoroczny awans dostanę (chyba) bo powiedziałem, żeby sobie w d... wsadzili tę gwiazdkę, która pojawiała się i znikała 3 razy w tygodniu. A wracając do rafałka (celowo z małej litery, bo na mój szacunek nie zasłużył), to drogi Geddeonie, szkoda wycierać klawiatury.

Offline strazak32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 05, 2007, 21:00:48 »
Witam chcę się odnieść co do awansów dla ZZ, od 93 jestem w ZZ. Od pierwszych wyborów w komisji zakładowej. Jestem delegatem "krajówki" i nie tylko...  jeszcze kilka funkcji w ZZ mam. Teraz co się dorobiłem, stopień starszy ogniomistrz i 4 grupa (16 letni starz). Kilka razy na egzaminy jeździłem na szkołę aspirantów ale jakoś byłem "mało przekonujący" (jak mi kiedyś ktoś powiedział „byłeś tylko na sztukę”, przestałem jeździć. Nawet medale nie dostaję w tym samym czasie co ludzie przyjęci ze mną (czy po mnie), jakoś zawsze ja później. Dobrze być związkowcem, tracić czas na wyjazdy, zużywać swoje auta (tylko za paliwo są zwroty) kłócić się z przełożonymi, być zawsze na celowniku…. Fajnie. Kiedyś powiedziałem kolegą że mam dość,  usłyszałem to kto to przejmie, kto poprowadzi dalej, że mi nie wierzą że mam naturę związkowca. Tak to prawda. Ale ** nigdy na swoim pagonie nie zobaczę. Ci co tak strasznie obrzucają błotem ZZ, mam do was prośbę przestańcie widzieć tyko koniec własnego nosa, spróbujcie nastawić głowę za kogoś , ciekawe czy wam się spodoba?  Dobrze jest siedzieć na wygodnych stołkach, nie odzywać się gdy kogoś „kopią” i krytykować wszystkich do koła „że jest źle”.

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 05, 2007, 21:06:24 »


Niech ma i ja mu nie zazdroszczę , ten człowiek powinien byc zapomniany jak najszybciej.Przaz niego awanse poszły sie j...ć.
PS.W powyższym poście palec się umknął :)

Wyjasnij mi jak to mozliwe, ze skomra odpowiada za brak awansow. Dotyczy to tylko ciebie czy jakiejs grupy, ktora nie awansowala?
Podoba mi się w PSP:)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 05, 2007, 21:08:01 »
DO bartas 2 .K.... ty płaczku .
U mnie na zmianie i to w 100 % ziązkowców mam 3 po studiach w stopniu strażaka.(kurs stormotorzysty!kurs płetwonurka!kurs sprężarek! - reszte nie chcą robić bo po co? Po cholere dolewasz oliwy.Myślisz że tak szybko mozna dostać stopień i stanowisko.
Zyczę Ci osobiście z okazji dnia strażaka awansu .Masz jeszcze czas bo do końca maja obchodzimy te święto.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Generalicja kto dziś awansował??
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 05, 2007, 21:47:43 »
siusiek ale kto tu płacze.na litość boską??? pisze jak wygląda sytuacja. dzięki za życzenia. tobie i twoim związkowcom również szybkiego awansu. myśle że bez zgryżliwości jest milej. pozdrawiam