Autor Wątek: Podział vs Biuro  (Przeczytany 17675 razy)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 06, 2007, 22:16:49 »
Możesz odnosić takie wrażenie jest to twoje wrażenie - więc masz coś swojego. Nie pracuję w biurze i nigdy bronić nikogo z biura nie mam zamiaru chyba, że ktoś ewidentnie będzie kogoś z biura "ujeżdżał".
Biurwą nie jestem jak wspomniałem zamiast wturować napisz Kur...ą z biura tak będzie szczerzej. Nie będę wtórował wszystkim na podziale, że wszystko co z biura to złe, bo tak nie jest. Np. Twoja wypłata pochodzi z biura a nie jest złą sprawą choć przynaję, że pewnie za małą.

Poprostu mam odmienne zdanie od Ciebie i chciałeś mi pstryknąć w nos. No i sobie pstryknąłeś. Ja to przyjmuje.

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 07, 2007, 09:52:52 »
fireman po twoich postach widac typowa biurwe bez przykrosci dla biura i moich kolegow widavc ze probujesz bronic biura ale nieudolnie pozdrawiam PB

Tu nie chodzi o bronienie biura, tylko o zdrowe podejscie, ktorego tobie i przewazajacej wiekszosci brakuje..
Podoba mi się w PSP:)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 07, 2007, 09:55:42 »
Tu nie chodzi o bronienie biura, tylko o zdrowe podejscie, ktorego tobie i przewazajacej wiekszosci brakuje..

Tak jak piszesz Ktoś. Zachować odrobinę zdrowego rozsądku i jeżeli oceniać to na zimno, a nie kierować się emocjami.

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 07, 2007, 09:58:39 »

Tak jak piszesz Ktoś. Zachować odrobinę zdrowego rozsądku i jeżeli oceniać to na zimno, a nie kierować się emocjami.

No wlasnie, tylko szkoda, ze tak malo osob na forum potrafi podejsc do tematu w ten sposob...
Podoba mi się w PSP:)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 07, 2007, 10:06:59 »
Nie dziwię się temu. Większość z nas rzekłbym niemal 100% zasuwa, wali nadgodziny, otrzymuje urlop, który czasami nie jest w terminie odpowiadającym i do tego źle naliczony, mamy kłopoty z osobistym wyekwipowaniem co wpływa na bezpieczeństwo, przez pracę zmianową tracą na naszej nieobecności rodzinki. Jak chcesz otrzymać coś co Ci się należy to traktują cię jak gościa, do którego trzeba strzelać.
Wymieniać powody ogólnego złego samopoczucia strażaków jest wiele. Więc i humorem nie tryskają. Wpadnie ktoś na forum i nie znajdując upustu dla swoich nerwów wyleje trochę żółci. To normalka.

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 07, 2007, 10:18:44 »

Nie dziwię się temu. Większość z nas rzekłbym niemal 100% zasuwa, wali nadgodziny, otrzymuje urlop, który czasami nie jest w terminie odpowiadającym i do tego źle naliczony, mamy kłopoty z osobistym wyekwipowaniem co wpływa na bezpieczeństwo, przez pracę zmianową tracą na naszej nieobecności rodzinki. Jak chcesz otrzymać coś co Ci się należy to traktują cię jak gościa, do którego trzeba strzelać.
Wymieniać powody ogólnego złego samopoczucia strażaków jest wiele. Więc i humorem nie tryskają. Wpadnie ktoś na forum i nie znajdując upustu dla swoich nerwów wyleje trochę żółci. To normalka.

Widzisz - a ja sie czesciowo dziwie. Opisales mozna powiedziec negatywne elementy naszego rzemiosla, ale to jak z kijem czy moneta ^_^
Jesto cos zlego, ale sa i dobre strony. Ja wiem, ze ciezko, malo kasy, ale jak to sie mowi: always look the bright side of life, wiecej optymizmu, mimo, ze ciezko ^_^
Podoba mi się w PSP:)

Offline melman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 07, 2007, 20:43:55 »
Przeczytałem te nasze wypowiedzi i zastanawiam się nad jedną sprawą co by było gdyby (sorki za gdybanie ale niestety muszę ) gdyby w biurach pracowali sami cywile.?? Lub gdyby zlikwidowano biura całkowicie i przeniesiono gospodarkę magazynową, zakupy sprzętu itd. pod starostwa ?? Wtedy nie było by podziału i biura został by sam podział ale ... no cóż wydaje mi się że jeden problem zostałby rozwiązany, ale powstała by masa innych min. jakaś pani która nie ma zielonego pojęcia o naszej pracy będzie kupowała nam sprzęt ?? Co myślicie o tym ?

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 07, 2007, 20:58:03 »
l
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2007, 18:20:16 wysłana przez lukaszp »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 07, 2007, 21:14:15 »
Ktos@ - i właśnie patrzenie na jasną stronę naszego życia utrzymuje mnie przy nim :). Ja pracuję po to żeby żyć, nie żyję po to żeby tylko pracować. Praca jest środkiem, a nie celem.
jednak są takie chwile kiedy kropelki przelewają czarkę goryczy i nosi mnie jak widzę obecne PSP. Ale mi sie rymło...

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 07, 2007, 22:00:24 »
Wiele lat pracowałem w biurze poczynając od KW do KM. Teraz pracuję na podziale i wiem jedno: nigdy nie spotkałem się w biurze z negatywnymi emocjami w stosunku do podziału bojowego. Niestety próby skłócania PB i biura zawsze pochodziły od PB.
Teksty w stylu "biurwy", "nieroby",  "gwiazdorzy", "batmani" w większości pochodzą od chłopaków z podziału bojowego. A wszystko bierze się z tego że nikomu nie chce się wyjaśnić zaangażowanym w takie gadki ludziom specyfiki pracy w biurze i na PB.
To nie jest tak, że w biurze się nic nie robi. Czy uważacie, że jedna osoba w kadrach, księgowości, prewencji nic nie robi cały miesiąc?
Nie jest też tak że na PB się nic nie robi. Nie tylko leżymy, gotujemy, oglądamy telewizję ale też jeździmy do akcji. Tylko sami musimy sobie odpowiedzieć na pytanie  w jakich proporcjach to się odbywa. Co by było gdyby "biuro" przez jeden tydzień roboczy w miesiącu spędzało w pozycji horyzontalnej przed telewizorem, naprawiało lub myło samochody, gotowało sobie obiad a tylko przez trzy tygodnie siedziało nad papierami? Albo jeszcze lepiej dwa tygodnie na dwa tygodnie? No bo niestety na PB czasami tak to wygląda! Nie zaglądajmy sobie nawzajem do portfeli bo za te 100 zł więcej dodatku naprawdę nie chciałbym wrócić do biura.
My po służbie dalej "kręcimy jakieś lody" a biuro tyra przez 5 dni w tygodniu. Chce się ktoś zamienić?
Mam propozycję: może któryś z moderatorów powiesi ankietę z dwoma pytaniami:
1/ Czy chciałbys pracować w komendzie w systemie 8-godzinnym?
2/ Czy chciałbyc pracować na PB w systemie zmianowym (nawet 12-godzinnym)

Ciekawe jaki byłby wynik

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 07, 2007, 22:25:21 »
narazie nie jestesmy pod starostwami ale jak widze mojego kwatermistrza to sadze ze gorzej juz nie bedzie napewno
Strasznie zalazł Ci za skórę ten kwatermistrz, poczęstuj go 10g kostką trotylu :).

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 08, 2007, 09:01:30 »
..brawo mario...- podejscie zdroworozsądkowe.... nie chce zaogniać i tak czasem już nie przyjaznej atmosfery ale ... ostatnio  znów pracuje na osiem , tylko dlatego ,że kiedyś pracowałem i co nieco kumam - tak mówi komendant ...ha ha ha co z tego ,że 150 zł wiecej  jak po pół roku rzygać sie chce ... od tych wszystkich niezadowolonych i z góry i z dołu. ja na podział moge wrócić , tyklko  kto z poodziału przyjdzie za mnie?... nie znajdziesz!!!  nawet za dużo większą kasę .
co do fatalnych zakupów... wina jest także procedur, braku kasy; ogłaszasz przetarg dajesz wymogi i wybierasz ;najtanszą oferte (spełniającą wymogi - certyfikaty minimum) i co ? i okazuje sie ,że to badziew... i co? do pana Boga zazalenie bo minimum ochrony jest (zapewnione certyfikatem), ale jak w specyfikacji napiszesz o dodatkowych wymaganiach  to na takie ,,cuda,, kasy już nie ma, za drogie. za drogie bo; zwiazki się czepiaja ,że za dużo wydane, księgowa, bo mozna taniej , kg bo nie zgodnie z wytycznymi , kw bo nie ma standaryzacji w województwie ... i tak w koło macieju...- zreszta pisalismy o tym...
a ankieta ... kto na podział kto na osiem ... - słuszna... popieram.

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 08, 2007, 12:35:25 »
 :huh:To najbardziej powalony rozłam o jakim słyszałem!!Niech każdy robi swoje najlepiej jak potrafi,a nie patrzy innym na łapki!Wtedy wszystko bedzie ok!!!ALE........jeśli ktoś z Nas walnie gafę,to trzeba w jakiś sposób zareagować :rolleyes:

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 08, 2007, 19:25:34 »
Moim zdaniem jakimś rozwiązaniem byłoby to,że po 20 latach służby w pb możesz popracować ale tylko w biurze!Ciekawe kto się skusi???

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 08, 2007, 22:29:24 »
Intruder - zgadzam sie całkowicie.
U nas komendant chciał aby zgłaszali się chętni do pracy w biurze za 200 zl wiekszy dodatek - na tej samej grupie. Chetny znalzl sie JEDEN na 34!!! a tak naprawde potrzeba 3 nowych do biura.
I od tego czasu narzekania na biuro jakby ucichły....

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 09, 2007, 14:19:04 »
Moim zdaniem jakimś rozwiązaniem byłoby to,że po 20 latach służby w pb możesz popracować ale tylko w biurze!Ciekawe kto się skusi???

Chętnie biorę dobry stołeczek w KW lub KG ^_^
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline kamillo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 09, 2007, 17:17:06 »
Jedno jest pewne biuro nas niecierpi! Takie są fakty!!

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 09, 2007, 17:41:05 »
Jedno jest pewne biuro nas niecierpi! Takie są fakty!!
Tak samo jak pb biura.
Dobrze, że niewszyscy tacy są.

Offline kamillo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 09, 2007, 17:45:28 »
Byłoby inaczej gdyby biuro miało inne podejście do ludzi z PB. Niektóre informacje docierają do nas na ostatnią minutę, tak jak nas się traktuje na samym końcu tej całej drabinki PSP

Anonim

  • Gość
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 11, 2007, 00:05:48 »

Jedno jest pewne biuro nas niecierpi! Takie są fakty!!

Fakty są takie, że niepotrzebnie podgrzewasz i tak gorącą atmosferę..
Proponuję zacząć od siebie i zmienić nastawienie.
Najgorsze jest właśnie takie pier.olenie bez sensu..
Stosunki PB-biuro są jakie są, ale ty jak widać nic nie robisz, żeby było lepiej, wprost przeciwnie..
Zaryzykuję stwierdzenie, że im mniej podobnych twojej opinii, tym lepiej.
Nie chodzi o lizanie się po dupach, tylko o względny wzajemny szacunek obu stron.
Amen -_-

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 11, 2007, 08:54:48 »
Pewne jest to że w straży jest prywata opanowane przez ludzi z biura , traktują ta pracę jak swój prywatny interes . Obawiam się , że tego się już nie da zmienić .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Anonim

  • Gość
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 11, 2007, 09:59:33 »

Pewne jest to że w straży jest prywata opanowane przez ludzi z biura , traktują ta pracę jak swój prywatny interes . Obawiam się , że tego się już nie da zmienić .

Moim zdaniem wynika to z tego, że po prostu chcą dorobić do pensji, a że mają ku temu okazję, to sytacja staje się jasna.
Myślę, że większość PB mając taką okazję robiłaby to samo.
A zmienić to można - dając wyższe pensje, tyle w temacie.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 11, 2007, 12:46:05 »
Anonim - masz rację wynika z tego, że za mało zarabiamy i każdy chwyta się czego może by dorobić. Natomiast takie działanie jak obsługa klientów w godzinach służby, w pomieszczeniach komend przez strażaka (i jest to obojętne z jakiego systemu) prowadzącego działalność związaną ze sprzętem p.poż - jak naklejanie nalepek legalizacyjnych - to już jest niedopuszczalne, a robią to  na oczach narodu.


Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 12, 2007, 14:00:45 »
Z tym należy skończy! Nawet gdy dotyczy to kogoś ze ZZ. I niezależnie od stanowiska.Poczekajmy zmiany w ustawie te antykorupcyjne skończą z tymi praktykami.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 12, 2007, 14:19:51 »
U mnie dotyczy to ludzi z poza związków, służbowym autem w godzinach służby ...a nie nie będę się irytował. Nikt nie chce mieć nad tym nadzoru najlepiej nie wiedzieć i mieć oczka przymknięte. Wtedy jakoś problem jest nie wyraźny.
Na działalność gospodarczą w godzinach służby poświęcany jest czas i to nie mały, a jak widzę wypożyczanie sprzętu za kasę w kieszeń to szlag jasny mnie trafia.