Autor Wątek: Rozpoznanie !!!  (Przeczytany 3701 razy)

sikor

  • Gość
Rozpoznanie !!!
« dnia: Maj 03, 2007, 16:12:58 »
Ile u was osób chodzi na rozpoznanie sytuacji?? czy chodzi cały zastęp żeby wiedzieć co robić np. czy gasić lub ewakułować ludzi??czy też chodzi tylko dowódca a potem wszystko mówi co kto ma robić??

Offline ogon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Rozpoznanie !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2007, 19:53:42 »
Nie wiem gdzie pracujesz i jaką szkole skończyłeś, ale twoje pytanie jest po prostu głupie. Najlepiej niech wszyscy idą na rozpoznanie, z później zakładają aparaty i do środka. Amen. Poproś dowódcę zmiany aby przeprowadził szkolenie z TDR.
Pozd.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Rozpoznanie !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2007, 21:34:02 »
prawda jest taka ze na rozpoznanie idzie caly zastep jak jest nas trzech na wozie PSP nie ma co kombinowac   zewnetrzne oznaki pozaru a pozniej jakas kombinacja dla wiedzacych

Offline mlody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Rozpoznanie !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2007, 21:38:15 »
Trochę odejdę od tematu, ale mam pytanie ile osób jedzie najczęściej w wozie  :huh: :huh: :huh:

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Rozpoznanie !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2007, 21:51:31 »
Zależy od typu samochodu i od "formacji"...
W OSP najczęściej jedzie komplet. W PSP (piszę na podstawie podziału bojowego JRG 2 Olsztyn bo z nimi współpracujemy) przed zwiększeniem minimalnych stanów osobowych w GBA jechało 4. Po podniesieniu stanów dostałem szoku. Przyjeżdżają chłopaki GBA do pożaru na terenie naszej gminy (nas było 10 - GBA+GCBA), a z wozu "wysypuje się" 5 ludzi. Niby "tylko" 1 strażak, ale Ci co działali w 4, a potem w 6 na pewno wiedzą jak wiele znaczy ten jeden dodatkowy człowiek...
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: Rozpoznanie !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2007, 08:58:34 »
wtedy, kiedy trzeba IŚĆ na rozpoznanie to poprostu idę np. chemia
ale jak dojeżdżam na wypadek no to sory...mam TYLKO 4 ludzi
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Rozpoznanie !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2007, 09:03:44 »
przepisy swoja droga a zycie swoja kazda akcja jest inna i kazda wymaga okreslonego dzialania

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Rozpoznanie !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2007, 09:07:15 »
przepisy swoja droga a zycie swoja kazda akcja jest inna i kazda wymaga okreslonego dzialania

Ale zasady postępowania są jedne..
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Rozpoznanie !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2007, 09:25:10 »
tak zasady wymyslone przez kogos na gorze bez znajomosci specyfiki PB chwala im

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: Rozpoznanie !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2007, 15:00:04 »
zasada postępowania...pluton chemiczny 18 osób  -_- -_-
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Rozpoznanie !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2007, 15:51:05 »
Ja w życiu nie widziałem aby pluton chemiczny w sile 18 ludzi. Ostatnio jak moja OSP współdziałała z chemikiem to było 3 ludzi-SCRChem +5 ludzi z GBA i moja OSP 6 ludzi, ale gdy zakończyło się rozpoznanie to GBA z JRG  wrócono do koszar bo zostało tam tylko dwóch ludzi. To jest Polska rzeczywistość!!! My musimy naginać bhp i jak coś się stanie to leci dowódca, ale z góry nikt głowy nie położy za to że są takie stany na podziale!!!

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Rozpoznanie !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2007, 21:20:23 »
Nie wiem gdzie pracujesz i jaką szkole skończyłeś, ale twoje pytanie jest po prostu głupie. Najlepiej niech wszyscy idą na rozpoznanie, z później zakładają aparaty i do środka. Amen. Poproś dowódcę zmiany aby przeprowadził szkolenie z TDR.
Pozd.


Po pierwsze zacznijmy od tego że użytkownik Sikor nie jest Strażakiem.

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Rozpoznanie !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2007, 23:36:21 »
Siemanko.Na rozpoznanie ZAWSZE !!!!!!!!!!!dwóch.Zazwyczaj d-ca i przodownik roty.Jeśli kiedykolwiek    będziecie dowodzić nie wypuszczajcie na rozpoznanie jednego ratownika szczególnie do budynków.Rota to dwóch ratowników.A prawie zawsze pracujemy rotą.Pozdrawiam Wszystkich.