Autor Wątek: Nasze pensje to hańba !!!  (Przeczytany 28225 razy)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 13, 2007, 01:22:40 »
Czyżby znów tradycji stało się za dość ?
Czyżby znów najbardziej chcieli rozliczać związkowców Ci co w związkach nie są ?

Cytuj
wiem kto aż tak się cieszy czy  grupy od 1-7 też tak się cieszą ??
więc kto aż tak się cieszy ? ? ? (aż 3 pytajniki postawiłem to oznaka wielkiego zapytania)
Cytuj
– warunkowo pozytywną, zakładając, że jest to mniejsze zło przyjmując tak niesprawiedliwy dodatek motywacyjny, niż opinia negatywna, która mogłaby wstrzymać na bardzo długo proces legislacyjny przepisu.

To jest fascynujace: mało---> źle, winne ?  ZZ !  więcej ------> źle bo późno..... winne ?  ZZ !
czyli jak sie nie obrócisz - dupa zawsze z tyłu.
jak zawsze.....
i tu nie chodzi tylko o ten przypadek. Tak było zawsze.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 13, 2007, 07:01:35 »
Większość ludzików spodziewała się wyższej kasy, a co do tych 230 średnio - to jak ktoś z forum policzył wyszło chyba średnio 220PLN..

No to chyba żadna nowość że każdy spodziewał się większej kasy.
U mnie po podliczeniu wyszło średnio 350 zł brutto :huh:  :angry: :angry: :huh:
Jestem pewien że bez udziału ZZ na pewno narzekalibyśmy więcej, a już na pewno w przyszłym roku kiedy to pobudka byłaby z ręką w nocniku dzięki BYŁEMU 01. Nie zawsze dostaje się to, czego się chce. Przeżyłem już czasy kiedy nie było ZZ w mojej KP i coś o tym wiem i wtedy dopiero cieszyłem się, że "ochłap" z podwyżki otrzymałem. Nie twierdzę zaś że dostaliśmy dużo, bo dużo to pojęcie względne.
Wiem to co większość z Was na dzień dzisiejszy zarobki są za małe, ale na pewno nie zgodzę się z twierdzeniem że to wina ZZ.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2007, 07:26:09 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 13, 2007, 10:32:38 »
grupa 1 - 810 zł > 870 = 60zł
         3 - 1170  > 1310 = 140zł
          4 - 1240 > 1400 = 160zł
           5 - 1290 > 1450 = 160zł
            6 - 1350> 1510 =  160zł
             7 - 1410> 1570 =  160 zł
              9 - 1570> 1740 =  170 zł
              10 - 1630> 1810 = 180 zł
               11 - 1710> 1900 = 190zł
                12 - 1800> 1990 = 190zł

To są zatwierdzone podwyżki brutto w grupach, do tego dojdzie jeszcze skutek stażowy oraz wzrost w dodatkach służbowych.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 13, 2007, 12:14:41 »
Pominięta prze cul2 grupa 2 - przy 6 letnim stażu
1190 zł
6% - wysługa

wypłata na czerwiec w stosunku do pensji nie ujmującej podwyżki będzie wyglądać mniej więcej tak:
Nowa grupa 1190 + 6% wysługi - 19% podatku
to wyjdzie 80 zł + 4,80 zł wzrost wysługi (było 66,60 zł po staremu po nowemu 71,40 zł)
84,80 zł brutto - podatek (16,11) = 68,69 zł na rączkę mogłem się o złotówki walnąć ale coś koło tego.
68,69 zł to nie koniec jeszcze winniśmy otrzymać dodatek motywacyjny, powiniśmy tylko nikt nie wie kto i na jakich zasadach.

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 13, 2007, 20:31:33 »
Czyżby znów tradycji stało się za dość ?
Czyżby znów najbardziej chcieli rozliczać związkowców Ci co w związkach nie są ?

Cytuj
wiem kto aż tak się cieszy czy  grupy od 1-7 też tak się cieszą ??
więc kto aż tak się cieszy ? ? ? (aż 3 pytajniki postawiłem to oznaka wielkiego zapytania)
Cytuj
– warunkowo pozytywną, zakładając, że jest to mniejsze zło przyjmując tak niesprawiedliwy dodatek motywacyjny, niż opinia negatywna, która mogłaby wstrzymać na bardzo długo proces legislacyjny przepisu.

To jest fascynujace: mało---> źle, winne ?  ZZ !  więcej ------> źle bo późno..... winne ?  ZZ !
czyli jak sie nie obrócisz - dupa zawsze z tyłu.
jak zawsze.....
i tu nie chodzi tylko o ten przypadek. Tak było zawsze.




« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2007, 20:33:56 wysłana przez mieczking »

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 13, 2007, 20:35:59 »
Witam ! :mellow:
Pomyłka Panie Geddeon nie mam pretensji do ZZ o to że za mało  i że to ich wina tylko denerwuje mnie to że :
- szum medialny jest okropny i zapowiedzi bardzo optymistyczne  230 zł  ^_^
- oczekiwania ludzi były większe i każdy spodziewał się że te podwyżki będą naprawdę większe .  :huh:
 Bardzo dobrze  że są ZZ i walczą o dobro strażaków ale niech walczą w taki sposób żeby grupy od 1-7 dostały też takie podwyżki jak były zapowiadane 230 zł brutto a najelpiej by było netto.

A najlepiej to liczyć na siebie i tu trzy !!! wykrzykniki Pozdrawiam.  ^_^

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 13, 2007, 21:10:23 »
Panie Mieczking napisał Pan bardzo ciekawe zdanie:
Cytuj
Bardzo dobrze  że są ZZ i walczą o dobro strażaków ale niech walczą w taki sposób żeby grupy od 1-7 dostały też takie podwyżki jak były zapowiadane 230 zł brutto a najelpiej by było netto.
A co ze strażakami którzy z związkach nie są ???
Oni nie muszą walczyć ?  Oni maja tylko czekać na wynik walki ZZ ?
I w zależności od wyniku pochwalić lub skarcić ZZ ?

Offline karolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 13, 2007, 21:34:31 »
teraz obudzą się ci co wierzyli w pis  i  230 zł podwyżki,te podwyżki to skandal i w przyszłym roku nie powinna się powtórzyć taka sytuacja,jeżeli 01 myśli o całej formacji to sam powinien zaproponować zmiany.
ps.jestem członkiem zz

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 13, 2007, 21:45:58 »
Bo trzeba czytać dokładnie programy wyborcze zanim się zagłosuje.....
A PiS wybrały media !!
przypomnijcie sobie ile partii startowało i czy wszystkie miały jednakowy czas antenowy ??
Nie , tylko PiS i PO.
wszędzie i na okrągło..... sondaże powinny być zabronione na rok przed wyborami bo sugerują niestety ludziom na kogo maja głosować ( bo jak oddasz głos nie na liderów to się zmarnuje... większej bzdury nie słyszałem..)

Co do podwyżek :
jasne że powinny być większe ale jakie związki (liczebność) taka siła działania.
 

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 13, 2007, 21:58:09 »
Panowie, o czym mowa. Popatrzcie wokół siebie. Kto jest w ZZ? Czy widzieliście tam kogoś z grupą powyżej 12? Więc pomyślcie " co by było gdyby wogóle nie było ZZ? pewnie dobrowolnie panowie z grup 12-20 oddali by swoją kasę dla kolegów z grup 1-7. tak myślą chyba ci, co nap... w ZZ. 

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 13, 2007, 22:15:28 »
Bo trzeba czytać dokładnie programy wyborcze zanim się zagłosuje.....
A PiS wybrały media !!
przypomnijcie sobie ile partii startowało i czy wszystkie miały jednakowy czas antenowy ??
Nie , tylko PiS i PO.
wszędzie i na okrągło..... sondaże powinny być zabronione na rok przed wyborami bo sugerują niestety ludziom na kogo maja głosować ( bo jak oddasz głos nie na liderów to się zmarnuje... większej bzdury nie słyszałem..)

Co do podwyżek :
jasne że powinny być większe ale jakie związki (liczebność) taka siła działania.
 

Panie Gaddeon myślę że dobrze czytaliśmy program ja osobiście głosowałem na PiS i w dalszym ciągu popieram tą partie i będę popierał, na pewno zapyta Pan panie Gaddeon dlaczego ?
A to dlatego jak tak dobrze czytałes program wyborczy PO to powinieneś wiedzieć że ta patria miała w programie reformę emerytalną służb mundurowych na nasz ogromny minus.
A PiS Panie Gaddeon zobowiązał się że przy emeryturach służb mundurowych nic nie zmieni.
Pozdrawiam
I żeby coś pisać i mówić to może jeszcze raz przeczytaj programy partii
I zapewnieam że formacja SLD już nie wróci
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2007, 22:46:00 wysłana przez mieczking »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 13, 2007, 23:09:35 »
Cytuj
I zapewnieam że formacja SLD już nie wróci
Trzymam za słowo, a zarazem martwie się dlaczego to napisałeś.... czyżbyś widział tylko takie możliwości ?
Cytuj
A to dlatego jak tak dobrze czytałes program wyborczy PO to powinieneś wiedzieć że ta patria miała w programie reformę emerytalną służb mundurowych na nasz ogromny minus.
A PiS Panie Gadeon zobowiązał się że przy emeryturach służb mundurowych nic nie zmieni.
No nie jestem pewny tak do końca, że się nic nie zmieni. W tej kwestii jakoś nie mam do końca zaufania do żadnej opcji politycznej.
A poza tym czytałem programy żeby zobaczyć jak poszczególne partie chcą rozwiązać różne problemy a nie tylko pod kontem PSP(czy MSWiA) bo w prawie żadnym nic na ten temat wyraźnego nie pisało.
A poza tym w przed ostatnim poście zawarłem inne pytania.




Anonim

  • Gość
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 14, 2007, 09:42:35 »
Cytuj
teraz obudzą się ci co wierzyli w pis  i  230 zł podwyżki,te podwyżki to skandal i w przyszłym roku nie powinna się powtórzyć taka sytuacja,jeżeli 01 myśli o całej formacji to sam powinien zaproponować zmiany.
ps.jestem członkiem zz

Czemu uważasz, że to skandal?
W przyszłym roku sytuacja się nie powtórzy, bo podwyżki będą wyższe, ale myślę, że proporcja będzie podobna do tegorocznej.
W PiS nie wierzę, związkowcem nie jestem, ale pozdrawiam -_-

Anonim

  • Gość
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 14, 2007, 09:52:15 »
Cytuj

Panie Gaddeon myślę że dobrze czytaliśmy program ja osobiście głosowałem na PiS i w dalszym ciągu popieram tą partie i będę popierał, na pewno zapyta Pan panie Gaddeon dlaczego ?
A to dlatego jak tak dobrze czytałes program wyborczy PO to powinieneś wiedzieć że ta patria miała w programie reformę emerytalną służb mundurowych na nasz ogromny minus.
A PiS Panie Gaddeon zobowiązał się że przy emeryturach służb mundurowych nic nie zmieni.
Pozdrawiam
I żeby coś pisać i mówić to może jeszcze raz przeczytaj programy partii
I zapewnieam że formacja SLD już nie wróci

Mieczking - czy jedynym i głównym kryterium głosowania na PiS była ta kwestia emerytur?
W obietnice demagogów i populistów nie wierzę, i nawet nie chodzi tu o PiS.
Aaa jeszcze jedno: program partii zazwyczaj nijak się ma do rzeczywistości, patrz przykład: 3 mln mieszkań, przykładów jest na pęczki i to nie tylko z PiS.
Skąd wiesz, że komuchy nie wrócą - różnie może być - nieznane są wyroki i ruchy elektoratu.??
Pzdr ^_^

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 14, 2007, 10:55:58 »
Wszyscy przed Wyborami pięknie szczekają...telewizja robi na tym olbrzymie pieniądze (z kasy podatników) i nie sądzę aby obchodziło ich to czy akurat ktoś mówi prawdę. Prawda jest tylko jedna: mamy kogo sobie wybraliśmy - kto nie wybierał niech nie narzeka - lepszy gorszy wybór niż nic. Frekwencja wyborcza na tragicznym poziomie - a potem cała reszta narzeka, że jest im źle i co za debile wybrali PiS itp. Ludzie czas już zakopać stare pretensje i iść do wyborów. Wtedy będziesz miał problem nie do wyborców tylko do siebie albo do tych na których postawiłeś IKS.

Pewnie za tę wypowiedź będę "zryty" ale co tam. Lepszy-gorszy PiS niż SLD wypełnione po brzegi aferami. Ta partia już nigdy więcej nie otrzyma ode mnie głosu - nawet jeśli przedstawią super program odbudowy kraju - nigdy, dopóki będą tam stare "gadające głowy". afera goni aferę!

Pozdrawiam

Anonim

  • Gość
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 14, 2007, 11:05:03 »
Cytuj
Wszyscy przed Wyborami pięknie szczekają...telewizja robi na tym olbrzymie pieniądze (z kasy podatników) i nie sądzę aby obchodziło ich to czy akurat ktoś mówi prawdę. Prawda jest tylko jedna: mamy kogo sobie wybraliśmy - kto nie wybierał niech nie narzeka - lepszy gorszy wybór niż nic. Frekwencja wyborcza na tragicznym poziomie - a potem cała reszta narzeka, że jest im źle i co za debile wybrali PiS itp. Ludzie czas już zakopać stare pretensje i iść do wyborów. Wtedy będziesz miał problem nie do wyborców tylko do siebie albo do tych na których postawiłeś IKS.

Pewnie za tę wypowiedź będę "zryty" ale co tam. Lepszy-gorszy PiS niż SLD wypełnione po brzegi aferami. Ta partia już nigdy więcej nie otrzyma ode mnie głosu - nawet jeśli przedstawią super program odbudowy kraju - nigdy, dopóki będą tam stare "gadające głowy". afera goni aferę!

Pozdrawiam

Ja tam kolego nie zamierzam cię "ryć" za nic, luz panie.
Co do afer i SLD słyszałem kiedyś taką opinię, że SLD różni się od PiSu i każdej innej partii tym, że potrafi zrobić aferę z klasą - coś w podobobie: jak coś robisz, rób to dobrze, nawet jak robisz coś złego, rób to dobrze ^_^
Co do moich dotychczasowych wyborów - byłem na około 10, bo młody jeszcze jestem, i z tego, co sobie przypominam nie było jeszcze opcji, żeby wyszło na moje.
Tak więc chodze, ale nie trafiam :mellow:

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 14, 2007, 11:11:06 »
Jak w totolotku, albo wyjdą twoje numery albo nie. Ktoś inny będzie tym szczęśliwcem, zadowolonym  ^_^ ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 14, 2007, 11:14:01 »
BRAVEHEART - za co ryć?
jest wiele systemów wyborczych obecny jest skopany, może kilka lat wstecz był dobrym ale dziś wg mnie sie nie sprawdza. działa on na zasadzie obojętnie na kogo głosujesz Andrzej L w sejmie posłem. To nie o to chodzi. co jeszcze w tym kraju osoba idąca do wyborów może powiedzieć, że wybuduje most do Norwegii aby ułatwić dojazd do tego kraju ale po wyborach nie musi spełniać obietnic wyborczych. W trochę starszych demokracjach, jeżeli nie spełnisz obietnic wyborczych skazujesz sie na niebyt polityczny.

Wniosek zmienić ordynację aby głosować na konkretną osobę - okręgi jednomandatowe. Rozliczać swoich, bo wtedy wiesz kto jest twoim kandydatem, z obietnic.

W ten sposób wybrani parlamentarzyści, działający na rzecz strażaków, wiedząc że mają za sobą około strzelę ponad 100 tys głosów (strażacy PSP+rodzinki) w kraju mogliby dobrze funkcjonować w tym i na rzecz poprawy sytuacji finansowej strażaków.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 14, 2007, 11:15:52 »
Jak w totolotku, albo wyjdą twoje numery albo nie. Ktoś inny będzie tym szczęśliwcem, zadowolonym  ^_^ ^_^

Właśnie, tylko że życie to nie totolotek - jest tylko jedno - a jestem pewny, że każdy z nas chciałby je przeżyć godnie (nie w luksusach, poprostu godnie), mieć rodzinę, wychować dzieci i umrzeć godnie.
Niestety te tępe głowy tego nie rozumieją - a oni poprostu chcą żyć w luksusie (nie godnie, poprostu luksusowo).

Zastanawiam się czasem, czy kiedyś się to zmieni oraz jak można to zmienić?

Pozdrawiam

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 14, 2007, 12:46:26 »
jak słucham tych wyżej postawionych z PSP jak mówią o średniej ile to strażak będzie miał podwyżki , jak dobrze mu się żyje ,to mnie normalnie krew zalewa , przecież jak by policzyć średnią z podziału to nie zły ubaw się robi..Odskoczyli od nas w granicach 1000-1500zł , jak by im było mało to jeszcze pchają sobie kasę , no wiem było się uczyć ,ale żeby od razu aż takie różnice , my chyba tęż mam żołądki i rodziny na utrzymaniu .Nasze pensje służb mundurowych(tych maluśkich ) są do bani ..Pozdrawiam ...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 15, 2007, 17:25:18 »
Zgoda do bani i po trzykroc do bani. Niech to sobie uświadomią panowie decydenci.Bo w końcu ta bania pęknie i co .........

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 15, 2007, 18:03:58 »
uj 1 grupa dostala starsznie dużo !!!!!!!!! ja mam juz 2 grupe ale koledzy jeszcze 1 i serce sie kraje jak patrze na to !!!!!!!!

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 15, 2007, 19:42:54 »
Zaatakuje ten temat w innym aspekcie i zadam pytanie.
Wolałbyś zarabiać 4000 zł i jeździć do zdarzeń 15 letnim starem , czy 1500 i rocznym manem?
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 15, 2007, 19:58:31 »
Ja napisał bym tak troszeczkę zabrakło "do średniej", jednak niestety, jak można było przewidzieć, dodano tym co i tak mają o wiele więcej, Dysproporcja zarobków jeszcze wzrosła ale średnia podwyżki, jak zwykle, wyszła zgodna.  Cieszyć się jednak trzeba, że "ochłap" w podwyżce  wszyscy otrzymali (no prawie wszyscy).
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 15, 2007, 20:16:39 »
Ja tylko napisze krótko - mam takie samo zdanie jak temat wątku. Po co się rozpisywać skoro wszyscy dobrze o wszystkim wiemy?