Autor Wątek: Nasze pensje to hańba !!!  (Przeczytany 28223 razy)

Anonim

  • Gość
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 17, 2007, 18:20:32 »
No faktycznie kupa..
Trzeba mieć nadzieję, że jakoś to się zmieni, coś drgnie.
W sumie już drgnęło, ale poooowoli..

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 17, 2007, 19:24:09 »
Po 17 latach slużby na stanowisku ml. ratownik - kierowca , bo komenda nie wysyla na kursy podoficerskie , bo po co i tak co jest do zrobienia to sie zrobi , dostalem 73 zl podwyzki  , prawie tyle samo co stazysta , rece opadaja !!!!!!!!!!!!!!!!!

pozostaje tylko współczuć, a gdzie są załużone ZZ, jak można kogoś trzymać w stopniu strażaka przez 17 lat i na 2 grupie.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 17, 2007, 19:27:14 »
A może w jego komendzie nie ma ZZ, nie przyszło Ci to do głowy? Może KP jest tak dobry, że ZZ są niepotrzebne?

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 17, 2007, 20:25:24 »
Zaatakuje ten temat w innym aspekcie i zadam pytanie.
Wolałbyś zarabiać 4000 zł i jeździć do zdarzeń 15 letnim starem , czy 1500 i rocznym manem?
To ja ci zadam podobne pytanie .
Wolałbyś zarabiać 4000 zł i być stażystą , czy 1500 i być komendantem?  ^_^

Za 4000 zł na rączkę to ja mogę na akcję pomykać Starem 25  ^_^
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Anonim

  • Gość
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 18, 2007, 00:14:37 »
I kiedyś pojechałbyś do pożaru mając 4kpln w kieszeni starym samochodem gaśniczym, autopompa ze starości by nie zadziałała i byś dostał od kibica widłami po plerach. :mellow:
Trzeba wypracować złoty środek IMHO -_-

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 19, 2007, 13:17:58 »
A może w jego komendzie nie ma ZZ, nie przyszło Ci to do głowy? Może KP jest tak dobry, że ZZ są niepotrzebne?
Prawdopodobnie tak jest.
Chłopak nie ma siły przebicia, a może nie należy do ZZ (jak jest) :).

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 19, 2007, 13:21:07 »
I kiedyś pojechałbyś do pożaru mając 4kpln w kieszeni starym samochodem gaśniczym, autopompa ze starości by nie zadziałała i byś dostał od kibica widłami po plerach. :mellow:
Trzeba wypracować złoty środek IMHO -_-
Można dostać też będąc przy akcji wyposażonym w najnowocześniejszy sprzęt i mając 1400zł na rękę.
Przy 4k pln przynajmniej byłoby się za co leczyć.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 19, 2007, 15:46:29 »
a ja milo wspominam jelcza 6/32 mam takiego w OSP cud do lasu a nie tak jak te nowe zaraz urwiesz lusterko albo inna pierdole i zaraz krzyk

Anonim

  • Gość
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 19, 2007, 16:13:13 »
Cytuj
Można dostać też będąc przy akcji wyposażonym w najnowocześniejszy sprzęt i mając 1400zł na rękę.
Przy 4k pln przynajmniej byłoby się za co leczyć.

A można, ale prawdopodobieństwo nie zadziałania starego sprzętu jest wyższe niż jak to ująłeś najnowocześniejszego.
Miałęm kiedyś taką sytuację, więc wiem, o czym piszę, do dziś się blizny goją ^_^-_-
Poza tym rozważamy opcję dostania widłami wynikającą nie z braku umiejętności i znajomości fachu, tylko z awarii starego sprzętu :mellow:

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 30, 2007, 14:26:04 »
Nasze pensje to ............... i po podwyżce jak zawsze PB ma najmniej. Kto i jak długo to wytrzyma. patrzmy na lekarzy i nauczycieli, cos robią.

Anonim

  • Gość
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 30, 2007, 21:31:59 »
Robią, bo mają szersze niż my pole do popisu.
Zresztą niektóre zachowania strajkujących lekarzy mnie rozbrajają...
Ech, szkoda gadać..

Offline kotu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 09, 2007, 14:49:50 »

A można, ale prawdopodobieństwo nie zadziałania starego sprzętu jest wyższe niż jak to ująłeś najnowocześniejszego.
Miałęm kiedyś taką sytuację, więc wiem, o czym piszę, do dziś się blizny goją ^_^-_-
Poza tym rozważamy opcję dostania widłami wynikającą nie z braku umiejętności i znajomości fachu, tylko z awarii starego sprzętu :mellow:

imho stary sprzet z powodzeniem wykorzystuje sie w jednostkach PSP i OSP i jesli jest dobrze utrzymany (czyt. naprawiany i konserwowany przez tych co sie na tym znaja) to dziala w wiekszosci przypadkow bez zarzutu ... na potwierdzenie podam fakt, iz gdy stara baśka (GCBA Tatra) nie chciala ruszyc z miejsca wystarczalo (jesli ktos sie na mechanice znal) stuknac mlotkiem i jechala ... a w nufka funkel GCBA Kerax podczas proby podania wody 'komputerek' zablokowal zaworki na pozycji 1/3 i czekal na serwis 8-10 dni ...

btw jesli chodzi o wybor 'duza kasa + star 25' i 'mala kasa+nowy MAN' ... to ja wole duza kasa ... pare lat kombinowalem sobie sam umundurowanie bojowe (chcialem miec dobre) ... bo te ktorym mnie uszczesliwia wydz. kwatermistrzowski, nie zdaje egzaminow bojowych ... zal mi tylko moich podwladnych ze oni sie poca przy kazdej akcji a ja w sumie odczuwam komfort ...

gdybym sobie rekawic dobrych nie kupil sam to do dzis mialbym przemoczone lub poparzone rece chyba wiecej jak 1000 razy ...

podam jeszcze taki przyklad ... kiedy zwrocilismy sie do naszych zwierzchnikow w sprawie butow (to traktuja nas jak kroliki), zamiast kupic dobre kupuje te troche tansze ...  3 pary na jednostke kupili 'hajiksow' i tu najsmieszniejsze - cyt.'w celu przetestowania jak sie beda sprawdzaly' ... nie potrafie zrozumiec po co te testy...

wracajac do zakupu samochodu to pamietajcie, iz sa takie jednostki w ktorych o zakupie samochodu decyduja tak jak o zakupie ubran itp. osoby niekompetentne (nie wiedzace czesto co zamawiaja i po co). mamy takie 'cacko' pare lat ma, czyli prawie nowe ale jakos 'bojowo' malo przydatne ...

reasumuja wiec wole kase i dokupic ekwipunek sam ...

 
|. _ __. | .*.       |\_/|        .....................
|/|. | | |  | .*      ( *^*)_{\    .................
|\|_| | |_|..*.       (_|_)__)  ................ kot1000@<na>wp.pl
...nie sprzeczaj sie z idiota, sprowadzi cie do swego poziomu i pokona doswiadczeniem ...

Offline arapacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Taką Mamy Straż jaką potrafimy stworzyć
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwiec 09, 2007, 15:49:28 »
A może w jego komendzie nie ma ZZ, nie przyszło Ci to do głowy? Może KP jest tak dobry, że ZZ są niepotrzebne?
Prawdopodobnie tak jest.
Chłopak nie ma siły przebicia, a może nie należy do ZZ (jak jest) :).


 A tak propo znam przypadki gdzie chłopaki naleza do ZZ  i tez nie maja sily przebicia, i pisze to z cała odpowiedzialnoscia.
Nie płacz że minęło ciesz się że było

Offline arapacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Taką Mamy Straż jaką potrafimy stworzyć
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 09, 2007, 15:53:56 »
Po 17 latach slużby na stanowisku ml. ratownik - kierowca , bo komenda nie wysyla na kursy podoficerskie , bo po co i tak co jest do zrobienia to sie zrobi , dostalem 73 zl podwyzki  , prawie tyle samo co stazysta , rece opadaja !!!!!!!!!!!!!!!!!

pozostaje tylko współczuć, a gdzie są załużone ZZ, jak można kogoś trzymać w stopniu strażaka przez 17 lat i na 2 grupie.



Wiesz lepiej trzymac bo trzeba stanowisko do plecaka trzymac jeszcze nie ma tego ze licza sie umiejetnosci i kwalifikacje.
Nie płacz że minęło ciesz się że było

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 09, 2007, 16:08:02 »
Witam!
Cytuj
A tak propo znam przypadki gdzie chłopaki naleza do ZZ  i tez nie maja sily przebicia, i pisze to z cała odpowiedzialnoscia.
Nie chcę absolutnie 'najeżdżać" na jakiekolwiek ZZ, ale to prawda jw.!!!
U mnie bynajmniej jak już nieraz Tu pisałem to czysta fikcja /s-f/. Wiem, wiem trzeba się zapisać i to zmienić  ^_^ Sam, czy w 2-3 przeciw 30 członkom i K-towi?
Przepchnięto Reg.KP, bez podpisu ZZ , zmiany w pragrf. finansowych - tylko cichy protest do instancji wyższej. Przyznawanie zapomóg i nagród,awanasów "herbatnikom" Szaaa! Itd.. można, by wyliczać?
No.. ale są!   :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline arapacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Taką Mamy Straż jaką potrafimy stworzyć
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwiec 09, 2007, 16:14:24 »
Jak strazak zwraca sie w swojej sprawie najlepsza odpowiedzia jest nie przepchniesz tego stary, jestes za maly albo lepiej tego nie ruszac .
Nie płacz że minęło ciesz się że było

Offline rafii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwiec 14, 2007, 16:30:28 »
Patrząc na to co dzieje się dzisiaj w naszych komendach opadają dosłownie ręce. Czas najwyższy aby ktość się zabrał za prostowanie tego całego bałaganu i samowolki. Podejmowanie decyzji to również odpowiedzialność! A nasze pensje to dosłownie śmiech i o co walczymy (również związki) ktoś z nas robi bałwanów. Zobaczymy kto z młodego pokolenia będzie pracował za takie pieniądze - bo nie widać już zainteresowania pracą w straży.

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwiec 14, 2007, 16:41:02 »
Obawiam sie ze rafii ma slusznosc nasz pensje to smiech na sali i mysle ze niedlugo faktycznie zabraknie komu jezdzic, nikt nie bedzie chcial do strazy przyjsc...

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwiec 14, 2007, 16:42:10 »
Obawiam sie ze rafii ma slusznosc nasz pensje to smiech na sali i mysle ze niedlugo faktycznie zabraknie komu jezdzic, nikt nie bedzie chcial do strazy przyjsc...

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwiec 16, 2007, 00:44:53 »
na konferencji prasowej strajkujących lekarzy słyszałem dzisiaj niezły tekst.
"Nie może być tak aby lekarz zarabiał mniej niż połowę tego co murarz na budowie"
No wg mnie nie może być tak aby strażak zarabiał połowę tego co pracownik budowlany:)
Teraz wychodzi na to, że zarabiamy tyle co lekarze i niedługo też nam za dyżury dodatkowe (nadgodziny) będą płacić

Offline rafii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwiec 17, 2007, 09:32:24 »
"nie może być tak aby strażak zarabiał połowę tego co pracownik budowlany" zgadzam się w 100%. Ryzykujemy życiem więć trzeba zacząć się domagać o swoje jak lekarze.

Anonim

  • Gość
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwiec 18, 2007, 10:28:39 »
Cytuj
"nie może być tak aby strażak zarabiał połowę tego co pracownik budowlany" zgadzam się w 100%. Ryzykujemy życiem więć trzeba zacząć się domagać o swoje jak lekarze.

Moim zdaniem pracownik budowlany ma pracę cięższą niż strażak z tym, że w naszym zawodzie czasem występują sytuacje ekstremalne - tam nie -  (chyba, że cementu zabraknie:).
Naprawdę nie chiałbym tak zapie.dalać jak budowlańcy nawet za wyższe pieniądze - ty byś chciał?
Powinniśmy walczyć o swoje - z tym się zgodzę.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwiec 20, 2007, 00:30:50 »
Budowlanka, a budowlanka.
Porównując pracę robotnika budowlanego przy odbudowie zniszczeń po II WŚ to nie chciałbym nim być.
Dzisiaj stawianie ścianek, lanie ławy czy wyciąganie fundamentów i robienie innych dupereli to nie jest to co kiedyś. Choć fakt mówię o skali micro takie np stawianie domku jednorodzinnego.

Na TVN24 widziałem dzisiaj spot reklamowy PO dotyczący polityki PiS - ponoć publiczna TV odmówiła pokazania go na antenie spot pokazuje najpierw prezesów spółek należących do PiS i ich zarobki miesięczne np. prezes KGHM 55000 zł/miesiąc, a póżniej lekarza i nauczycielkę z wieloletnim stażem zarobki 1600zł/1800zł miesięcznie.
No to jest naprawdę prawnie i sprawiedliwie.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwiec 20, 2007, 08:58:16 »
Cytuj
prezes KGHM 55000 zł/miesiąc, a póżniej lekarza i nauczycielkę z wieloletnim stażem zarobki 1600zł/1800zł miesięcznie.

Chcialeś przez to powiedzieć, że do wyborów 2005 zanim PiS doszedł do władzy wszyscy mieli równo? Uważasz, że prezesi spółek należących do SLD zarabiali mniej?

Czego by nie mówic o lekarzach to zam inna prawdę niz te 1600/1800 zł brutto. W szpitalu w pewnej małej miejscowosci lekarze dostaja za każdy dyżur 500 zł brutto, w sasiedniej 800 zł brutto/ dyżur (wiem napewno bo umowy z nimi konstruowała bardzo bliska mi osoba), dorabia niemal kazdy lekarz w prywatnych klinikach i przychodniach, niejednokrotnie przyjmuje pacjentów i robi badania niby prywatnie na państwowym sprzecie na który zwykle jest 3 miesięczny czas oczekiwania, prywatnie praktycznie od ręki, a tera porównaj ich sytuację z sytuacją sytrażaka.

Mam w rodzinie nauczycieli, czas pracy na ogół jakieś 18 godzin tygodniowo, ferie zimowe, wakacje letnie, wszystkie święta wolne, wyjazdy z klasami na wycieczki po Polsce i Europie po znikomych kosztach, prawo do rocznego urlopu zdrowotnego (!?), ok. 30 zł/godz korepetycji, porównaj to teraz z sytuacją strażaka.


PS.
Nigdy nie widziałem biednego lekarza, a TY?
Wiele rzeczy o których mówią lekarze jest tylko sytuacją pozorną. Może macie znajomego w pomocy społecznej, to zapytajcie ilu tam jest zarejestrowanych lekarzy? :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.