Autor Wątek: Nasze pensje to hańba !!!  (Przeczytany 28215 razy)

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 04, 2007, 09:39:28 »
masz racje wzgledem ich 20 lat służby jestem mlody ale czas konczyc te przepychanki dzieki za dyskusje

« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2007, 18:25:57 wysłana przez lukaszp »

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 04, 2007, 10:27:03 »
Panowie nie opluwajmy się nawzajem ,kto ile ma wypracowane i kto jakie zajmuje stanowisko. Prawie 10 lat temu zaczęło się obiecywanie ,przez kolejnych rządzacych zrównanie pensji z policją .Do tej pory ani nam nie podwyższyli  ani im nie zniżyli aby się wyrównało, wręcz przeciwnie ich podwyżki idą w górę, a nam daje się ochłapy.Nie drapmy się między sobą  popatrzmy ile dostaje policjant na podobnym stanowisku co strażak . Tu porównajmy róznicę anie miedzy sobą.Krew mnie zalewa i może mnie ponosić ale coraz mniej mi brakuje cierpliwiości aby czekać.

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 04, 2007, 10:37:15 »
Witam,
nie ulega wątpliwości , że nasze pensje to hańba. Obecną podwyżkę nazwałbym nawet obelgą wobec PB ( z 230 zrobiło się 60 zł dla młodych i 150 dla starych)
ALE
ale co WY WYWALCZYLISCIE PRZEZ OSTATNIE LATA MOZE CZAS NA MLODYCH MIELISCIE SWOJA SZANSE PRZYNAJMNIEJ OD 98 ROKU I CO ZALATWILISCIE NIC CORAZ GORSZE WARUNKI
żeby Ci starzy mogli coś wywalczyć młodzi muszą się zmobilizować, pokazać swoje zaangażowanie, zapisać się do któregokolwiek związku,działać ,a nie czekać na h... wie co.

Bo co będzie jak Ci starzy odejdą , łukasz może sobie poradzi (bo dyskutuje w takich tematach - a to jest bardzo dużo)
-kto wtedy zorganizuje manifestację
-kto to wszystko poprowadzi
Panowie, żeby nie było " ręki w nocniku".
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 04, 2007, 11:38:41 »
Cytuj
żeby Ci starzy mogli coś wywalczyć młodzi muszą się zmobilizować, pokazać swoje zaangażowanie, zapisać się do któregokolwiek związku,działać ,a nie czekać na h... wie co.

Święta prawda.
Nie ma co ukrywać, że w ostatnim czasie ZZ przeżywają "ujemny przyrost naturalny" Starzy związkiwcy odchodzą na emki, młodzi gniewni nie zapisują się, z różnych zresztą przyczyn, o których nie będę pisał, bo w każdej komendzie mogą być różne :wacko: Dziwię się tylko,że przy błogosławieństwie 3 ZZ w PSP nie mogą znaleźć sobie tego, odpowiadającego ich światopoglądowi.

Ze swojej strony - oczywiście w formie żartu -= zaproponowałem, że aby otrzymać parafkę na obiegówce, odchodzący związkowiec musi wyznaczyć na swoje miejsce "młodego".

Ps. KZ69 to słowo na h... pisze się przez ch, nawet jeżeli chodzi o cholerę ^_^

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 04, 2007, 11:53:01 »
Witam,
nie ulega wątpliwości , że nasze pensje to hańba. Obecną podwyżkę nazwałbym nawet obelgą wobec PB ( z 230 zrobiło się 60 zł dla młodych i 150 dla starych)
ALE
ale co WY WYWALCZYLISCIE PRZEZ OSTATNIE LATA MOZE CZAS NA MLODYCH MIELISCIE SWOJA SZANSE PRZYNAJMNIEJ OD 98 ROKU I CO ZALATWILISCIE NIC CORAZ GORSZE WARUNKI
żeby Ci starzy mogli coś wywalczyć młodzi muszą się zmobilizować, pokazać swoje zaangażowanie, zapisać się do któregokolwiek związku,działać ,a nie czekać na h... wie co.

Bo co będzie jak Ci starzy odejdą , łukasz może sobie poradzi (bo dyskutuje w takich tematach - a to jest bardzo dużo)
-kto wtedy zorganizuje manifestację
-kto to wszystko poprowadzi
Panowie, żeby nie było " ręki w nocniku".
Pozdr

Jak młodzi będą pozostawać na boku i gadać po kątach to za 2 lata ZZ będzie chylić się ku upadkowi. Dodam jeszcze, że to dotyczy też starych - na h...j oni liczą.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 04, 2007, 12:07:58 »
Drogi Łukaszu.
Widzę, ze na forum jesteś starym wygą i chyba tylko na forum.
eżeji nie traktujesz swojej służby w PSP jako chwilową przygodę, to miej na uwadze, że za partę lat -  i przy obecnym trędzie przechodzenia na emki szybciej niż myślisz - możesz się okazać najstarszym na zmianie. Poza oczywistym faktem, że zmieni Ci się punkt widzenia warto pomyśleć również o tym, że będziesz jedyną skarbnicą wiedzy dla młodszych kolegów/podwładnych. Nie będzie ogniomistrza, który podpowie, że wiedza nabyta nie zawsze koreluje z doświadczeniem, że za kolegę nastawia się łeb (bo nie traktuje się służby jak pracy w hipermarkecie, ba nawet piwa nie będzie z kim wypić po służbie, bo znajdzie się tysiąc powodów ważniejszych niż wspólne spotkanie zmiany (starsi koledzy napewno wiedzą o czym piszę). Więc nie zazdrość kolegom ich wysługi, ucz się szybko, nie bój się prokuratora, bo żaden stary wyga nie podłoży Ci miny. Proszę potraktuj to jako dobre rady.
Pozdrawiam.

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 04, 2007, 13:50:08 »
Zmien prace jak nie pasuje -_-

Pensje sa jakie sa, caly czas coraz wyzsze, moglby byc jeszcze wyzsze ^_^
Generalnie nie jest zle IMHO -_-
Podoba mi się w PSP:)

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 04, 2007, 16:10:41 »
Mam 54 lata przerabiałem wszystkie sposoby odhańbienia mojej pensji i godności ostatnio zdjęto mnie ze stanowiska d-cy sekcji na d-cę zastępu bo!!! nastąpiły redukcje etatów dostałem w mordę tak mocno że nic mnie nie powstrzyma przed wytoczeniem najcięższych dział poruszę niebo i ziemię choćbym miał skargi zanieść nawet do Boga. Dranie jakich mało Panie Komendancie Wojewódzki województwa mazowieckiego czy Pan nie panuje nad swoimi przełożonymi czy pracownicy kadr to tłumoki niedouki nie znający podstaw psychologii pracy.  Zasrane zarobki i piepszone układy i układziki w PSP. Nigdy się nie kryłem z parawanem zawsze godnie i oficjalnie wiadomo kim jestem. Z dniem 4 maja proszę świętego Floriana o sprawiedliwość i godziwe przetrwanie od pensji do pensji dla wszystkich w PSP którzy zarabiają poniżej średniej krajowej asp Morawski. 
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2007, 17:29:02 wysłana przez donhihotpsp »

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 04, 2007, 17:13:27 »
wtrace 3 gr bo cos nie cos jest tu o policji i niby równaniu naszych pensji do ich , wiec tak mielismy dostac po 160 na reke a policja ok 100 podwyzki ,,, atu policja dostala po 160 , MON po 160 , zaklady karne po 100 a my jak narazie nic i zeby bylo smieszniej zanosi sie na wielkie G......no ,,,,,,,,,,,  wiem ze strazy nie wolno  protestowac ale powiino sie to zrobic bo to co robia to normalnie szok , maja nas za najgorszych z wszystkich noszących mundury!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 05, 2007, 11:33:48 »
jesteśmy na końcu bo nie nosimy służbowej broni gdyby nas dozbrojono w pukawki to by dopiero było pensje wysokie i zamiast biadolić o tym jak tu przeżyć to by się gadało na forum o zakupie lepszego samochodu o hobby ale znając układy w PSP na dole dostaliby po jednostrzałowej gwintówce a na górze po Kałachu.

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 06, 2007, 11:27:05 »
Panowie, proszę nie generalizujcie że wszyscy młodzi sa tak mało aktywni a starzy to dopiero potrafia załatwić . U mnie jest akurat na odwrót ,gdy przewodniczącym był "stary" to ZZ prawie sie rozleciały teraz gdy jest "młody " zapisała sie wiekszość nawet starych, więc róznie to bywa.Pozdrowienia dla wszystkich.

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 07, 2007, 09:49:59 »
jesteśmy na końcu bo nie nosimy służbowej broni gdyby nas dozbrojono w pukawki to by dopiero było pensje wysokie i zamiast biadolić o tym jak tu przeżyć to by się gadało na forum o zakupie lepszego samochodu o hobby ale znając układy w PSP na dole dostaliby po jednostrzałowej gwintówce a na górze po Kałachu.

Tragiczne porownanie..
Mdli mnie od tych ciaglych narzekan..
Podoba mi się w PSP:)

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 07, 2007, 11:48:11 »
 piszesz tragiczne porownanie ale prawdziwe napewno oni by dostali po kalachu a my po gwintowce a stazysci po wiatrowce w obecnym stanie PSP
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2007, 21:03:16 wysłana przez lukaszp »

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 07, 2007, 12:14:12 »
Ktos piszesz tragiczne porownanie ale prawdziwe napewno oni by dostali po kalachu a my po gwintowce a stazysci po wiatrowce w obecnym stanie PSP

Ale czlowieku - taki podzial jest w kazdej firmie, gora bierze najwiecej, sredniaki srednio, a stazysci najmniej. Jesli uwazasz, ze taki podzial jest zly, to ja juz nie mam sily..
Kwestia jest taka, ze nie chodzi o to, ile bierze kto, tylko, ze zarobki powinny byc wyzsze dla kazdego, ot co.
Podoba mi się w PSP:)

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 07, 2007, 13:39:10 »
mdli cie od ciaglych narzekan 
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2007, 18:26:47 wysłana przez lukaszp »

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 07, 2007, 13:57:00 »

mdli cie od ciaglych narzekan mnie mdli jak widze niektore biurwy k.... bez urazy dla porzadnych biurowych im szacunek pare osob mam spoko w swojej JRG w biurze  ale niektorzy wielcy panowie pokazuja za jestesmy na dnie

Nie widze zwiazku z moim poprzednim watkiem, ale jak widze nie przeszkadza to tobie nawrzucac biurowcom w kazdej nadarzajacej sie do tego okazji.
Wyfrustruj sie gdzie indziej ^_^

Roznimy sie tym, ze ty napier.alasz na biuro kiedy tylko mozesz, a ja na podzial nic nie mowie, chociaz jak pewnie dobrze wiesz, bywa zwis.wo i na podziale i w biurze. Tylko tylko ty sie musisz biedaku wykrzyczec. Uwazaj, zebys sie nie spocil -_-

Jak twoja wypowiedz swiadczy o tobie - myslales kiedys o tym?
Podoba mi się w PSP:)

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 07, 2007, 18:21:38 »
l
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2007, 18:24:56 wysłana przez lukaszp »

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 07, 2007, 18:35:14 »

wiesz moze sie spoce ale to jest obojetne biurwom bo oni moga sie spocic tylko gdy im slonce swieci przez okienko a ja prawie przy kazdej akcji troszke musze sie nameczyc i po drugie nie jestem sfrustrowany ale biurwy trzeba gonic wszedzie gdzie sie da poniewaz sie rozbestwiaja


Gon biurwy goooon ^_^ Zaloz jakas organizacje - moze Zwiazek Gonienia Biurw ^_^, zbieraj takich jak ty i dzialaj, najlepiej wez sobie tlumice i wal biurwy po tych opalonych spoconych od wiosennego sloneczka lbach... ZENADA
Taka jest specyfika pracy na podziale, trzeba sie czasem ostro ozapier.alac, a ty biedaku musisz sie troszeczke nameczyc prawie przy kazdej akcji...
Zrozum czlowieku: biuro robi swoje, PB swoje - tak ciezko ci przyswoic ta stara jak swiat prawde??
Ludzie z twoim podejsciem sa strzalem w kolano PSP niestety...


Podoba mi się w PSP:)

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 07, 2007, 18:50:03 »
Szanowni panowie i bracia strażacy!!!

Popieram w 100%, iż pensje polskich strażaków są żenujące i stanowczo niższe niż kolegów np z Belgii (podstawowa pensja 2300 EUR). Jest tylko jedno ale !!! Za cały ten bałagan odpowiada Państwo, które przyznaje odpowiednie wynagrodzenia służbom mundurowym (tutaj się zatrzymam i zadam pytanie dlaczego np. Pan Poseł zarabia aż tak dużo - bez ryzyka utraty zdrowia lub życia) oraz dlaczego pensje w sferze budżetowej ogółem są tak bardzo zróżnicowane? Uważam, iż Polsce potrzebny jest dobry plan finansowy - należy podzielić i zróżnicować wynagrodzenia w taki sposób, aby np urzędnik skarbowy nie zarabiał więcej niż np strażak czy policjant ! Porządek także należy zrobić z wynagrodzeniami Prezesów, Dyrektorów, Zastępców, Kierowników, Starszych, itp itd. Możecie być pewni, że można by sporo pieniędzy zaoszczędzić redukując pensje w niektórych działach, wydziałach itp. Dlaczego Pan Prezes czy Dyrektor "z urzędu" (myślę o posadach budżetowych) zarabia np. 20 000 czy 40 000 zł? A dlaczego strażak ma zarabiać tylko 1000 zł? Wykształcenie? Wiedza -? hmmm chyba nie bo są przecież strażacy z bardzo dobrym wykształeceniem!
Kolejny problem, to kwestia mediów, które we wszystkie strony robią bezzasadną propagandę jak to w naszym kraju jest teraz cudownie, że to kraj miodem i mlekiem płynącuy oraz, że już wkrótce to anglicy będą do nas do pracy przeyjeżdżać ! Bzdura !!!!
Teraz wkroczę na chwilę na scieżkę zarobkową zwykłych obywateli - tutaj sprawa wygląda podobnie aczkolwiek nie mozna zmusić właściciela firy prywatnej do tego aby obniżył swoją pensję i dał więcej pracownikom. Można natomiast coś dla tego przedsiębiorcy czy pracownika zrobić! Wystarczy aby Państwo przestało wkońcu gadać i zabrało się realnie za obniżenie podatków oraz za obniżenie składki ZUS !!! Stara szkoła Znanych Angielskich uczonych mówi, iż "wraz z obniżeniem podatków wpływy do budżetu Państwa z czasem są coraz wyższe". Jednak żadna z nacji politycznych jak na razie nie poskapiła sobie tego zaszczytu . Pytanie dlaczego? Przecież to zredukuje znacznie szarą strefę. Niestety w chwili obecnej płacimy podatki od podatków. Podatek od dochodu min. 19%, podatek VAT, który finalnie płaci konsument to kolejne 22% z naszych portfeli, ZUS to ile zostaje dla nas?
W firmach podatek dochodowy - a potem na koniec roku podatek od tego co ci zostało.
Ok. wracam do tematu wynagrodzeń zwykłych obywateli. Myślę, że nasze oczekiwania są zbyt wczesne. Wyobraźmy sobie, że mamy zrównać pensje pracowników przy obecnym systemie podatkowo-ubezpieczeniowym z pensjami na zachodzie. NIE MOŻLIWE ! Dlaczego? Dlatego. Nie będzie to możliwe, dopóki nasza gospodarka będzie mierzona tylko i wyłącznie stopą bezrobocia, PKB oraz bilansem handlowym. Jedynym z wyraźnych i znaczących wskaźników oceny gospodarki jest WYDAJNOŚĆ i KONKURENCYJNOŚĆ względem innych gospodarek ! A to niestety wygląda bardzo kiepsko. Zadaję sobie tylko pytanie po co TV i ludzie z ministerstwa wciskają ludziom takie głupoty. No bo popatrzcie... co z tego, że PKB rośnie rocznie o ok 5-6% co jest bardzo dobrym wynikiem, skoro inne gospodarki także rozwijają się w podobnym tempie. Działa to na zasadzie kija i marchewki. Gospodarka powinna być oceniana na podstawie konkurencyjności i wydajności.
PUENTA: Dopóki wydajność w zakładach pracy nie wzrośnie - zakłady nie będą wstanie podwyższać wynagrodzeń do poziomu europejskiego. Nie oznacza to, że nie jest to możliwe - wystarczy kilka mechanizmów spomagających, jak np. obniżenie podatków. Kasacja zbędnych i nadwyrężonych stanowisk i pensji.

Przepraszam jeśli się nadto rozciągnąłem ... hehe

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 07, 2007, 19:04:04 »
Ciekawie napisales!!
Tylko z twojego tekstu wynika, ze trzeba bardzo duzo pracy, zeby poprawic sytuacje...
Zmiana podejscia i mentalnosci jest niestety niezbedna, mam nadzieje, ze jest to wykonalne, ale potrzeba na to duzo duzo czasu..
Podoba mi się w PSP:)

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 07, 2007, 19:15:36 »
Ciekawie napisales!!
Tylko z twojego tekstu wynika, ze trzeba bardzo duzo pracy, zeby poprawic sytuacje...
Zmiana podejscia i mentalnosci jest niestety niezbedna, mam nadzieje, ze jest to wykonalne, ale potrzeba na to duzo duzo czasu..

Bez pracy nie ma kołaczy :)
Inne gospodarki wypracowały to co mają głównie ciężką pracą. Tylko, że one miały na to ponad 60 lat - my narodziliśmy się ponownie po 89 roku. Zmieniło się dosyć dużo. Nie chcę aby ktoś odczytywał mojego posta jako narzekadło. Nie nie, zmiany nastąpily tylko w odwrotnym kierunku. Potrzeba dobrej myśli, chęci do pracy i rozsądnych ludzi, którzy tym pokierują w odpowiedni i UCZCIWY sposób.
Zgodzę się również z Tobą co do zmiany mentalności - to druga bardzo ważna sprawa o którą przyklejam za Twoją myślą do mojej wypowiedzi.

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 12, 2007, 12:51:29 »
Mowa była o pensjach. I co teraz powiemy po wejściu nowego przepisu płacowego.

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 12, 2007, 18:58:37 »
Witam !
Zobaczcie jak ZZ się ucieszyły że jest rozporządzenie płacowe aż trzy wykrzykniki  postawili ??   :huh:nie wiem kto aż tak się cieszy czy  grupy od 1-7 też tak się cieszą ??  angry
Proponowałbym żeby przedstawiciele ZZ w jakiś sposob poinformowały opinię publiczną że nie jest tak kolorowo jak się podaje w mediach!! 230 średnio!!! evil
Pytam:
1. co wyprzedziło w tym rozporządzeniu  wasze oczekiwania ?? huh na pewno nie podwyżka dla grup najniższych?? ale dla funkcjonariuszy PSP z wyższymi grupami!! cool
Jeszcze raz pytam Panów z ZZ co w tym przepisie jest tak rewelacyjnego że ta sie podniecił człowiek który to wysłał ?? Co przerosło jego oczekiwania ?? :angry:
Osobie która to wysłała do wszystkich PSK itp chciałbym powiedzieć że ma coś nie tak z dyńką podejrzewam że oczekiwania funkcjonariuszy PSP były takie 230 średnio !!  :mellow:

Jest rozporządzenie płacowe!!! MSWiA wyprzedzając nawet nasze
oczekiwania
i własne zapowiedzi opublikowało w Dzienniku Ustaw nr 78 z
dnia 04.05.2007 nowy przepis płacowy strażaków PSP - co znacznie
przyśpieszy oczekiwane od dawna wypłaty podwyżek. Szczegóły na stronie
www.MK1504@wp.pl
Pozdrawiam

Anonim

  • Gość
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 12, 2007, 22:24:17 »
Większość ludzików spodziewała się wyższej kasy, a co do tych 230 średnio - to jak ktoś z forum policzył wyszło chyba średnio 220PLN..

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nasze pensje to hańba !!!
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 13, 2007, 00:53:44 »
Wysłane: Maj 12, 2007, 18:58:37
Wysłany przez: mieczking
Cytuj
Proponowałbym żeby przedstawiciele ZZ w jakiś sposob poinformowały opinię publiczną że nie jest tak kolorowo jak się podaje w mediach!!

Kolorowo z pewnością nie jest, ale:
1.ZZ informowały, że zgadzają się "warunkowo" na przyjęcie przepisu płacowego, gdyż wybrano opcję "mniejszego zła", można to przeczytać w:
Cytuj
Warszawa 4 kwietnia 2007r.


KOMUNIKAT nr 9 /2007
Przewodniczącego Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność”
Na posiedzeniu, przyjęto opinię w sprawie projektu rozporządzenia płacowego
– warunkowo pozytywną, zakładając, że jest to mniejsze zło przyjmując tak niesprawiedliwy dodatek motywacyjny, niż opinia negatywna, która mogłaby wstrzymać na bardzo długo proces legislacyjny przepisu.

Niejednokrotnie mozna było przeczytać na tym forum, że to przez zz właśnie ciągle wstrzmywana jest tegoroczna podwyżka wynagrodzeń, a oto przykałdy:
Cytuj
   
Odp: PODWYŻKI II
« Odpowiedz #221 : Kwiecień 12, 2007, 00:02:54 »
   Hm...
No i będą znaczne, a NIE! Może coś znowu ewnt. - w przyszłym... roku? Znamy tą chorą śpiewkę - od wielu, wielu lat!!! Karawana idzie dalej>>> angry

Cytuj
   
Odp: PODWYŻKI II
« Odpowiedz #224 : Kwiecień 12, 2007, 08:54:31 »
   Czyli nic się nie zmieniło ,obiecanki cacanki a głupiemu radość.
Pozdrawiam.

Cytuj
   
Odp: PODWYŻKI II
« Odpowiedz #237 : Kwiecień 17, 2007, 17:41:02 »
   czy ktoś może mi powiedzieć kiedy będą wypłacone powyżki wynagrodzenia

Cytuj
   
Odp: PODWYŻKI II
« Odpowiedz #250 : Kwiecień 23, 2007, 21:35:37 »
   To i tak o cztery miesiące za późno.
Termin był przeciągnięty max.
Chyba, że chodzi ci o podwyżkę na przyszły rok.

itd...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.