Autor Wątek: Wada wzroku 1 oka czy 2  (Przeczytany 1635 razy)

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Wada wzroku 1 oka czy 2
« dnia: Maj 02, 2007, 13:25:58 »
Witam podobny temat był lecz chciałbym nowe informacje na nieco inne pytanie. Więc dopuszcalna wada wynosi 0.8  Ja z miesiąc temu byłem u okulisty (zaznacze iż mam 17 lat) i wada lewego oka wynosi 0.5 a prawego 0.75 więc się mieszce, Okulistka powiedziała iż wzrok mi sie już anie nie zapsuje ani nie polepszy(a to było prywatnie z bardzo a okuliska byla z jakimis wyższymi możliwościami czy jakos tak) lecz gdyby (odpukać0 się pomyliła i by mi sie pogorszył na np. L=0.7 P=0.9 to czy bym się zakfalfikował czy to jest liczone by tylko 1 oko miesciło się w tej normie? No i jeszce pytanie jak te badanai wzroku przebiegają?

Offline farenheit651

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wada wzroku 1 oka czy 2
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2007, 00:51:43 »
to nie ma znaczenia
wystarczy że będziesz miał wade jednego oka i to cie wyklucza...
jest oczywiście rozwiązanie - korekta laserowa

Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Odp: Wada wzroku 1 oka czy 2
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2007, 10:11:22 »
roznie to bywa moze uznaja moze nie ale tak jak kolega powiedzial ze jedno oko masz zle to pewni Cie wykluczy a badania wygladaja tak ze na poczatku siedzisz na krzeselku i cyferki mowisz ktore pokazuja a pozniej on pokazuje w jakiej ksiazce cyfry w roznych kolorach znaczy jest kolo w jakims kolorze i w tym kole jest cyfra w innym kolorze a Ty masz ja powiedziec i na koncu idzisz to takiego ciemnego gabinetu siadzasz na fotelu i pani okulista zaglada Ci w oczy taka aparatura tak bylo w poznaniu ale mysle ze wszedzie jest to samo  co do bandan :)

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Wada wzroku 1 oka czy 2
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2007, 12:03:59 »
Ok wielkie dzięki i mam tylko nadzieje że moja wada się nie zwiększy ponieważ jak na razie to gorsze oko tez sie zalicza do służby w PSP

Offline * Bunkowski |OSP| *

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
  • ...Bogu na chwałę, ludziom na pożytek...
Odp: Wada wzroku 1 oka czy 2
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2007, 12:16:32 »
dodatkowo w Krakowie zakladasz kolorowe okulary i musisz znalezc na kartce 2 ukryte motyle. trzeba sie dobrze przyjrzec i wszystko ok:)