Autor Wątek: Awans w stanowisku...czy wymagana jest wysługa lat...?  (Przeczytany 2819 razy)

Offline Trudertwincam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Awans w stanowisku...czy wymagana jest wysługa lat...?
« dnia: Maj 02, 2007, 08:36:58 »
Witam serdecznie w ostatnim czasie nurtuje mnie jedna kwestia, a mianowicie: pracuje na 5grupie w stopniu mł.asp. i chciałem zapytac czy wymagany jest określony czas pracy (ilość lat) po to aby awansować na 6grupę...

Po rozmowie z moim przełożonym stwierdził ze dzwonił do KM i powiedzieli że jeśli nie pracuję pełnych 3 lat to nie mogę awansować na 6 grupę...

Proszę nie mylić awansu w stopniu bo to wiem .. natomiast chodzi mi o awans w grupie...
Pozdrawiam i dzieki za odpowiedź.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Awans w stanowisku...czy wymagana jest wysługa lat...?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2007, 08:47:00 »
Proszę nie mylić awansu w stopniu bo to wiem .. natomiast chodzi mi o awans w grupie...
Chodzi Ci raczej o awans na stanowisko zaliczone do wyższej grupy zaszeregowania, jako że grupa jest przypisana do stanowiska i nie ma samoistnego awansowania w grupie.  -_-
Zajrzyj do rozporządzenia MSWiA w sprawie kwalifikacji - znajdziesz tam m.in. wymagany czas służby do awansu na dane stanowisko i będziesz miał odpowiedź.
Jako aspirant powinieneś potrafić przeczytać jeden z podstawowych przepisów.  ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Trudertwincam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Awans w stanowisku...czy wymagana jest wysługa lat...?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2007, 09:06:43 »
dzięki Piotr postaram się... :mellow:

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Awans w stanowisku...czy wymagana jest wysługa lat...?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2007, 21:17:17 »
Panowie czytac przepisy.

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Awans w stanowisku...czy wymagana jest wysługa lat...?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2007, 18:10:57 »
Chodzi Ci raczej o awans na stanowisko zaliczone do wyższej grupy zaszeregowania, jako że grupa jest przypisana do stanowiska i nie ma samoistnego awansowania w grupie.  -_-

Jakies odstepstwo wchodzi w gre twoim zdaniem?
Podoba mi się w PSP:)

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Awans w stanowisku...czy wymagana jest wysługa lat...?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2007, 21:14:58 »
Mam pytanie??? 
Jak należy rozumieć  reorganizacja Komend, która została przeprowadzona w PSP do  Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 25 lipca 2006 r. w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, maksymalnych stopni przypisanych do poszczególnych stanowisk oraz dodatkowych wymagań kwalifikacyjnych, jakim powinni odpowiadać strażacy na określonych stanowiskach służbowych, bo z tego co widze to jedno zaprzecza drugiemu.................................................................................. 
 

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Awans w stanowisku...czy wymagana jest wysługa lat...?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2007, 16:09:58 »
Kolego Sync :
Dlaczego wypowiadasz się we wszystkich tematach i prawie  w każdym po jednym zdaniu, czasem: tylko napiszesz coś w stylu :"masz rację"  :angry:
Uważam że tylko nabijasz sobie posty....od góry do dołu wszystkie tematy i ostatnia Twoja bardzo krótka wypowiedź.
sorry ale tak to wygląda.

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Awans w stanowisku...czy wymagana jest wysługa lat...?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2007, 19:08:44 »
Witam serdecznie w ostatnim czasie nurtuje mnie jedna kwestia, a mianowicie: pracuje na 5grupie w stopniu mł.asp. i chciałem zapytac czy wymagany jest określony czas pracy (ilość lat) po to aby awansować na 6grupę...

Po rozmowie z moim przełożonym stwierdził ze dzwonił do KM i powiedzieli że jeśli nie pracuję pełnych 3 lat to nie mogę awansować na 6 grupę...

Proszę nie mylić awansu w stopniu bo to wiem .. natomiast chodzi mi o awans w grupie...
Pozdrawiam i dzieki za odpowiedź.

domyślam się, że chcesz awansować na dowódce zastępu od sierpnia ubigłego roku zmieniły się kwalifikacje zawodowe ( znowu podkecili śrubkę) wysługa lat na dowódce zastepu - aspiranta to 3 lata niel icząc szkoły oczywiście.
nie chodzi tu o grupę a konkretne stanowisko bo na Inspektora też w 6 grupie trzeba może pracować dłużej, albo krócej, nie mam teraz przepisów przed sobą to nie bedę zgadywał odsyłam do:
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 25 lipca 2006 r. DZ. U. nr 142 z 2006 roku

Offline Trudertwincam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Awans w stanowisku...czy wymagana jest wysługa lat...?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2007, 12:29:39 »
Zostaje jedynie czekać i mieć nadzieję, że etat będzie jeszcze "wolny"  :mellow:

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Awans w stanowisku...czy wymagana jest wysługa lat...?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2007, 15:36:30 »
Poczekajmy przepis ma sie niedługo zmienic i obniżona zostanie poiprzeczka lat.