Autor Wątek: Policja nas chyba nie lubi :)  (Przeczytany 2313 razy)

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Policja nas chyba nie lubi :)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2007, 23:22:40 »
Ja wiem czy nie lubi… Zwyczajnie – Policjanci patrzą na Straż przez pryzmat swoich spraw i obowiązków a Strażacy po swojemu. Nie ma się tu, co obrażać lub dziwić. Na naszym forum również nie brakuje tematów dot. Policjantów i ich hmm „niedociągnięć” ?(czytaj – głupoty niektórych z nich naszym zdaniem).
Swoją drogą niestety przez te wszystkie lata OSP pracowała sobie na taki wizerunek. To się zmienia. Jednak jak każda zmiana potrzebuje czasu.

PS. Temat przerzucam do działu OSP
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Policja nas chyba nie lubi :)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2007, 11:25:42 »
Co do postu z forum policjantów... gdy w mojej miejscowości obchodziliśmy festyn, policjantów było 4 na całe miasto (!). Z tej okazji porozumieliśmy się z nimi i za darmo pilnowaliśmy porządku przez cały czas trwania zabawy. Głównie polegało to na staniu pod sceną, pilnowania dj'a i jego sprzętu oraz "kręceniu się" wokół straganów.

Jestem tego samego zdania co mój przedmówca. OSP sama wypracowała sobie takie wizerunek, ale dzięki ambicji ochotników, wśród których jest co raz więcej zawodowców wizerunek OSP w kraju się zmienia.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2007, 11:49:48 wysłana przez maldrin »
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Policja nas chyba nie lubi :)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2007, 14:26:02 »
Mą odp. będzie poprzednie dorzynki

Na dorzynkach jak zwykle porządku pilnowała miejscowa OSP oraz 2-4 policjantów. Wszytko było dobrze gdy dosłownie 10 metrów od radiowozu rozpoczeła się bujka gdzie 8 byków żuciło ię na 1 gościa i zaczeli się lać a policjanci co nic mieli stracha i nawet zgaślili światło by ich nie zauważono bo bali się że i oni dostana a strażacy pokaźna grupa 12-16 osób rzuciła się na pomoc i zatrzymali bujke co prawda sprawcy uciekli ale złapano ich potem i gdyby nie strażacy to by po gościu było. Ale policjanci jescze nic nie zrobili i siedzieli bezczynnie strażacy przenieśli pobitego do punktu medycznego. Były potem pewne komplikacje i szpital najbliższy ale inny powiat odmówił przysłanai karetki więc dopiro po jakiś 30 minutach dojechała karetka i dopiero wtedy policjanci ruiszyli dupe i podjechali tam gdy było bezpiecznie.

No ta historia chyba wszytko wyjaśnia

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Policja nas chyba nie lubi :)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2007, 16:40:15 »
Z ich wypowiedzi przynajmniej coniektórych wynika ze trzeba pozamykac wszystkie zabawy zeby mogli spac spokojnie w nocy a ja sie pytam do czego oni sa do pilnowania porzadku chyba!! :wacko:
(jak dupa od srania).

Zauwazylem wypowiedz coby obarczac wina za kazda interwencje Strazaków OSP
cyt.A może tak.
Robicie strażacy zabawę OK ale tak na wszelki wypadek dajcie nam listę osób odpowiadających za porządek.
Następnie około północy bierzemy K-ta OSP lub innego tamtejszego dygnitarza i wszelkie stworzenie wpisane na listę poddajemy badaniu alkotestem.
Tak myślę że około 50% będzie jak się nie mylę kwalifikować na art.70$2 kw i z czapki, goście dostają następnego dnia MK i to nie najniższy.

Następnie można poddawać szczególnej kontroli tych kierujących w OSP którzy po akcji gaśniczej wracają do bazy.
Gwarantuję iż 50% takich ogniomistrzy jest pod działaniem
No i nie atakować takiego nawet najbardziej nabranego gdy jedzie na akcję.
Nie dość że głośno to robią, szybko się przemieszczają to jeszcze jeden z drugim przez brak szacunku dla niebieskiego przejadą po nim i nawet się nie zatrzymają ))
Można także poszukać świadków którzy potwierdzą iż strażak ochotnik i dodatkowo osoba dbająca o porządek na imprezie brała udział w bójce.
Sami wiecie, Temida jest ślepa i nie ma litości co do bandytów tym bardziej gdy są oni osobami zaufania społecznego.


Rozumie ze nikt nie jest swiety i zadarza sie przypadki ale jak kto jest chamski bo mu niebieska pala odbija od "włady" to jak to mozna nazwac ?? chamskosc produkuje chamskosc / wiec najlepiej bedzie szanować sie wzajemnie nawet gdy zdarzaja sie zgrzyty- bo na zabawach nie upilnujesz wszystkich .
 W takim wypadku równie dobrze mozna pozamykac stadiony .

A tak na dodatek mojego long wątku cos sie uczepili wsi :huh: o ile wiem lepsze mordobicia teraz odchodza w miescie za darmo i w bialy dzien  -_-
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2007, 16:45:21 wysłana przez wolicki1 »

Offline maniek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Policja nas chyba nie lubi :)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2007, 11:35:12 »
panowie czego myslicie ze policja nas nielu ja jestem innego zdania spotykamy sie nieraz z policjom przy ruznego typu akcjach i zawsze potrafimy sie dogadac a jesli robimy impreze to zglaszamy im i wtedy niema problemu zeby przyjechali na interwencje poprostu kwestia dogadania sie
żyj poto żeby ratować życie

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Policja nas chyba nie lubi :)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2007, 13:07:14 »
panowie czego myslicie ze policja nas nielu ja jestem innego zdania spotykamy sie nieraz z policjom przy ruznego typu akcjach i zawsze potrafimy sie dogadac a jesli robimy impreze to zglaszamy im i wtedy niema problemu zeby przyjechali na interwencje poprostu kwestia dogadania sie

Dobrze powiedziane ale jak chcemy się dogadać to:
- Czasem trafi się jakiś policjant nie tego że niechce się po prostu dogadać
- Gdy sie dogadamy to często (jak juz napisałem w wcześniejszym poście) gdy będzie bujka oni się boją i czekaja na strażaków.

      A co do ich zachowania na akcji to niestety niemoge sie wypowiedzieć lecz słyszałem że trafiaja sie różni choc 80% jest wpożątku

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Policja nas chyba nie lubi :)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2007, 13:28:33 »
Na pewnym wypadku w drodze do pewnej miejscowości miał miejsce wypadek. Na miejsce wysłano moją OSP, PSP, PR, no i dwa radiowozy policji. Pierwsi na miejscu było OSP - byłem na obsadzie, potem PSP, zaraz policja oraz pogotowie. Po zagaszeniu auta ( bo się zapaliło ), przyszedł czas na kierowanie ruchem ( wahadłowy ). Oczywiści PSP i OSP zajęło się sprzątaniem miejsca zdarzenia, pogotowie zabrało delikwenta, jeden radiowóz pojechał dalej na patrol, a drugi ... Właśnie, kierowca -  bo był tylko jeden, wyciągnął sobie telefon i rozmawiał, długo rozmawiał, bodajże z kolegom, bo strasznie bluzgał ( mógłby trochę kultury osobistej zachować ). Oczywiście kierowanie ruchem przyszło mi, bo pan policjant był mocno zajęty swoimi sprawami.

Mało tego, szanowni policjanci, co zapewne odwiedzacie to forum.  Jeżeli myślicie, że dane OSP się w ten sposób zabawia, większość jest nietrzeźwych - to udowodnijcie to i ogłoście ( trzeba zrobić porządek ), a nie rzucać słowa na wiatr! Mówiąc, pisząc ogólnie o OSP obrażacie strażaków, co robią wszystko, aby reputacja wśród społeczeństwa była dobra! Większość z nas się szkoli, ratuje zdrowie, życie ludzkie jako wolontariusze i nie zapominajcie o tym, że my też należymy do funkcjonariuszy publicznych w czasie akcji! Zważajcie na słowa, bo panami nie jesteście, a władza Wam do łbów uderza.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline herubin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Policja nas chyba nie lubi :)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2007, 15:13:24 »
a w naszej miejscowosci wspolpraca OSP z policja układa się wręcz wzorowo. Obie strony się szanują i traktują jak wiarygodnego partnera.