Autor Wątek: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.  (Przeczytany 27148 razy)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 05, 2007, 21:53:59 »


@mario68 - czyli gdyby wszystkim równo to nie byłoby problemu?

dokładnie tak. Bo jak na razie są równi i równiejsi. Tylko ci równiejsi nie dość , że mają przeje...ny system pracy to jeszcze stosunkowo więcej obowiązków za dużo mniejsze pieniądze.

Offline arawok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 06, 2007, 22:52:58 »
jeżeli chodzi o zmiany na PSK MSK to pracuje już 20 lat w straży i nie spodziewam się cudów ale jak chcecie to wierzcie wasza sprawa. Do tej pory dyżurny zauważany jest tylko jak da dupy. A co do systemu to myślę że to kwestia czasu , na początku lat 80 gdy pracowało się 12/24 też z tym były opory ale udało się , a historia lubi się powtarzać  ^_^
niestety masz rację - dyżurnego widzi się tylko gdy da ciała......

Offline arawok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 07, 2007, 01:44:40 »
sprubuję podsumować wady sytemu 12/24/48
- częstsze dojazdy:
   a) koszty (bilet lub paliwo) - wiem, że niedotyczy to wszystkich [w moim
                                                                                przypadku ok 80 zł ]
   b) czas - więcej własnego wolnego czasu trzeba poświęcić na dotacie do i z
                komendy oraz dodatkowa czas na zmianę służby (zdanie/przyjęcie)
                [ w moim przypadku ok. 7 x 40 min + 7x15 min =~ 400 min ]
                nie wspominam o przygotowaniu się w domu tzn. ubieranie się +
                "micha" ( przezcież z dyspozytorskiej pensyjki nie stać mnie na
                 żarcie na telefon )
    c) wolne weekendy - tylko jeden na 4 tygodnie
    d) święta - przy "odrobinie" szczęścia można mieć dzień 25.12 i noc 26.12
                  -  w małych komendach jest 5 dyżurnych ( po jednym na zmianę
                    + "skoczek" ).
    e) skoczek - kto chciałby nim być
    f) "akcja trawy i ścierniska" - latem większość tych zdarzeń powstaje po   
         godz. 14 do godz. 20 - przynajmniej w naszej komendzie - trudno się
         obrobić ( nadzieja w SWD-ST - opanowując do perfekt obsługę będzie
         łatwiej ).
Kwestia skoczka w małych komendach jest rozwiązywana w ten sposób, że nikt niema na stałe przypisanej zmiany A,B,C lub D. Jeden z dyżurnych jest na urlopie, gdy wraca to "wchodzi" w służby idącego na urlop. Tylko w tedy naprawdę jest trudno cokolwiek zaplanować między służbami, no chyba nosząc przy sobie roczny grafik. System ten nie rozwiązał jednak problemu nadgodzin. Z moich wyliczeń wynika, że potrzeba 5,3 etetu przy założeniu, że nie będzie zwolnień lekarski, urlopów okolicznościowych. Nie napisałem nic o urlopach nagrodowych bo jeszcze nie słyszałem aby dyżurny otrzymał taki
( może 15 lat pracy to troszkę zakótko ).

Zalety:- mniejsze zmęczenie po służbie - przynajmniej takie jest moje odczucie
- krótsza jednorazowa rozłąka z rodziną ( ?? )
    hmm jakoś nic więcej mi nieprzychodzi do głowy...

Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 07, 2007, 15:05:06 »
Witam wszystkich pracuje w MSK w niemałej komendzie i powiem że obecny system wogóle sie nie sprawdził jak rozmawiam z pozostałymi dyżurnymi w swojej komendzie to wszyscy podzielaja mój pogląd takie główne uwagi jakie przychodza mi na myśl to kwestia dojazdów do pracy a co za tym idzie i poniesionych kosztów u nas 90% dyżurnych jest dojeżdżających i wszyscy klną na czym świat stoi, żaden z nas nie ma dodatkowego zajecia przy obecnym systemie graniczy to z cudem załapanie dodatkowej ,,fuchy" podam na swoim przykładzie do pracy muszę jechać 68 km w jedna stronę żadnymi środkami komunikacji publicznej człowiek nie jest wstanie dojechać i wrócić bezpiecznie bo nic nie kursuje pozostaje samochód liczyłem mnie to miesięcznie kosztuje ok 550zł (Żadna podwyżka mi tego nie wyrówna) Jestem bardziej zmęczony przy obecnym systemie w ciągłych rozjazdach pomiedzy pracą a domem w domu też człowiek spędza mniej czasu bo odpowiednio wcześniej trzeba wyruszyć do pracy. Kolejna kwestja to urlopy ułożenie grafiku służb takiego bez mieszania graniczy z cudem wiadomo choroby, szkoły, zdarzenia losowe, nawet jak uda sie zjechać do domu odrazu telefon pakuj sie i do roboty bo ktoś wypadł, nadgodziny(za friko) to juz normalka plan urlopów czysta fikcja. Mamy dodatkowych ,,skoczków a i tak sie nie wyrabiamy, nie wspomne juz o tym że jak człowiek siedział na jednej zmianie to znał na wylot kto z czym sobie poradzi bo nie wierze w to że w pozostałych komendach pracują  sami ,,najlepsi do wszystkiego " przy obecnych stanach osobowych jest to niemożliwe jak czytam te komentarze gdzie gość chwali obecny system to szlak mnie trafia bo to chyba jakiś stary kawaler albo gostek podstawiony żeby wywoływać tu jakieś złe emocje. Juz kończe chociaż gryzie mnie jeszcze klika spraw 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2007, 15:08:16 wysłana przez arus »

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 07, 2007, 20:32:11 »
w poniedziałek widzę straż we wtorek widzę straż w środę widzę straż w czwartek nie widzę  -_- piątek widzę straż sobota widzę straż niedziela widzę straż , mam dość oglądania straży zajefajny system a jaki przywiązujący pracownika.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 08, 2007, 13:36:50 »
piotrfire zgadzam się z tobą najchętniej to bym ty zacytował wypowiedz mojej małżonki co sądzi o nowym systemie ale napewno mederator by to usunoł a pragne dodać że należy ona do niespotykanie spokojnych kobiet ale na ten temat puszczaja jej nerwy ;) LUDZIE CZAS ZORGANIZOWAĆ JAKĄŚ AKCJĘ ZANIM NOWY KOMENDANT O WSZYSTKIM ZAPOMNI albo ktoś mu nawciska kitów jaki to my mamy wspaniały system a nasze życie rodzinne już się wogóle nie liczy ???

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 08, 2007, 20:48:30 »
popieram "arus" zróbmy jakąś akcje protestacyjną bo maja nas w d............... póki jest nowy KG. czekam na propozycje!!!!!!!!!!!

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 08, 2007, 21:09:05 »
Znowu akcja?
Przecież kilka dni temu ktoś nas tutaj zapewniał że ZZ o nas nie zapomniały i cały czas toczą się rozmowy z KG n/t m.in. SK i systemu pracy.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 08, 2007, 21:52:15 »
I TY w to wierzysz że ktoś o  nas jeszcze pamięta?!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 08, 2007, 22:49:31 »
Witam
Ciągłe narzekanie, apele by coś zrobić ale najistotniejszym pytaniem jest co zrobić?Ja osobiście nie mam żadnego pomysłu więc wk...m się nadal i chodzę w tym zwariowanym kołowrotku.   

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 08, 2007, 22:52:53 »
Może znowu zapchamy co niektórym poczty email, ostatnio minimalnie ale troche pomogło i cos tam się odezwali w naszym temacie? co WY na to?

Anonim

  • Gość
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 08, 2007, 22:55:05 »
Juz kiedyś pisałem, że zrobić możemy bardzo mało, pozostaje nam liczyć na ZZ, że coś wyegzekwują w sprawie SK albo liczyć na cud.
Myślę, że należy byc delikatnym optymistą, układ jest względnie korzystny, może coś z tego będzie?

Offline Dyspo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 12, 2007, 12:36:49 »
Zadałem kilka pytań Przewodniczącemu R. Osmyckimu i taką otrzymałem
odpowiedż.


Szanowny Panie  Przewodniczący czy mógłby pan  powiedzieć jakie są losy realizacji
Uchwały nr  8/2007 z 12.04.2007.
Gdy walczył pan z byłym KG  bywał pan obecny na forum i wyrażał swoje opinie na różne tematy. Wiem że forum nie jest  może odpowiednim miejscem do przekazywania jakiś ustaleń , ale dlaczego o SK nikt nie wspomina  poza  tymi którzy tam pracują i coraz  bardziej
są  niezadowoleni z obecnego systemu  DLACZEGO PANUJE TAKA CISZA?
Czy  ZZ są zainteresowane doprowadzeniem do powrotu do najbardziej sprawdzonego systemu pracy w PSP
Czy  uchwała 8/2007  była tylko takim pretekstem by bardziej dołożyć byłemu KG, który dowodził PSP (i tak stanowczo za długo) 


Bardzo proszę o króciutka odp.


                                                                 szukający miejsca na PB

                                                                           DYSPO     





         szanowny Dyspo szukający miejsca na _PB
 
Jest czas wojny i czas roboty. A jeśli się robi to się nie gada tylko robi. Myślę, że do końca lipca większość problemów dotyczących PB, SK, MK CPR, kwalifikacji zaszeregowań zostanie zdefiniowanych a projekty rozwiązań znajdą się w projektach nowych przepisów. Z całą pewnością nie wszyscy będą usatysfakcjonowani ale wtedy będzie można rozpocząć dyskusję i konsulttacje. Poczekajcie zatem jeszcze troszeczkę - do końca lipca.
 
Pozdrawiam Robert Osmycki.
 
Moją odpowiedź możesz opublikować  na forum.



Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 12, 2007, 20:03:28 »
I TY w to wierzysz że ktoś o  nas jeszcze pamięta?!!!!!!!!!!!!!!!!

to było tak ironicznie.......... ^_^

Myślę, że do końca lipca większość problemów dotyczących PB, SK, MK CPR, kwalifikacji zaszeregowań zostanie zdefiniowanych a projekty rozwiązań znajdą się w projektach nowych przepisów. Z całą pewnością nie wszyscy będą usatysfakcjonowani ale wtedy będzie można rozpocząć dyskusję i konsulttacje.

Proszę jak to ładnie brzmi: "czas wojny i czas roboty...", "z całą pewnością nie wszyscy będą usatysfakcjonowani.." - czyli Pan Przewodniczący już "urobiony"... Powrotu do starego systemu nie będzie. W grupach do góry też nie pójdziemy...
Że przypomnę tu niektóre wypowiedzi forumowiczów, że na emeryturze miał tak walczyć o nasze prawa...

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2007, 20:27:09 wysłana przez mario68 »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 12, 2007, 21:46:39 »
Ciekawa interpretacja. Też to przeczytałem, ale w życiu bym nie wpadł na takie wnioski.
Odrobina optymizmu pliz - szklanka może być do połowy pełna - naprawdę :rolleyes:

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 12, 2007, 21:57:36 »
@sam_go - wiedziałem że ty się odezwiesz. Czekam na minusa
 ^_^ ^_^ ^_^

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 12, 2007, 23:53:06 »
Hehee!
Mnie to już nieraz po prostu brak słów :wacko: Tylko zacznij to niemal - jakbyś <kij w mrowisko>
Dużo słów ostatnio, a efekt, coś wręcz odwrotny  :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 13, 2007, 04:02:24 »
Teraz coś optymistycznego z przymróżeniem oka - jak rozwiązać odwieczny problem z brakiem chętnych do pełnienia służb na SK - zrównać grupę Dyżurny operacyjny - z np. zastępcą d-cy JRG albo jakimś naczelnikiem.
Przy takim załatwieniu tematu wszystkim zapasuje :)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 13, 2007, 18:21:32 »
@sam_go - wiedziałem że ty się odezwiesz. Czekam na minusa
 ^_^ ^_^ ^_^

Za co??

Odezwałem się, bo wiedziałem, że czekasz na mój post ^_^. Naprawdę po przeczytaniu odpowiedzi Roberta uważam, że Twoje wnioski są zbyt daleko idące.
Zastanawia mnie inna rzecz, mianowicie wszyscy kierujecie swoje żale do ZZ. Dlaczego nikt z Was nie rzucił pomysłu zapchania skrzynki KG? Skoro ZZ są nieskuteczne, należy uderzyć do instancji odpowiedzialnej (przecież to nie ZZ zmieniły system służby w SK - to to nawet Mario musi przyznać).
Pozdrawiam kolegę Mario.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 13, 2007, 20:46:46 »
@sam_go - oczywiście że nie ZZ. Ale to ZZ brzydko mówiąc nas "sprzedały".
Ponadto uważam Twój pomysł z zapchaniem skrzynki KG mailami za totalnie chybiony i bezsensowny. Organami uprawnionymi do kontaktów pracownika z pracodawcą są związki zawodowe a w naszym przypadku obowiązuje jeszcze tzw. "droga służbowa", więc zwrócenie się bezpośrednio do KG byłoby jej pominięciem.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 15, 2007, 12:24:56 »
Tak więc uważasz, ze zapychanie skrzynek ZZ przez- nie czarujmy się - ludzi niezrzeszonych (tak przynajmniej jest w mojej komendzie, na 12 tylko 1) jest OK. Postawą roszczeniową - nie do końca uzasadnioną można tylko wzbudzić postawę odwrotną od zamierzonej. Dla równowagi powiem, ze podoba mi się pomysł ze składaniem raportów o przeniesienie na PB, który widziałem w innym wątku. Oby nie przesadzić jak lekarze :rolleyes:

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 15, 2007, 12:37:40 »
sam_go - nie można w tym przypadku mówić o postawie roszczeniowej z uwagi na to że to niestety nie było tak że pracowalismy całe wieki w systemie dwunastogodzinnym i nagle wszyscy niezwiązkowcy stwierdzili, że chcą pracować na 24h i ŻĄDAJĄ od ZZ sprawienia cudu. Jak tu było wszyscy dobrze wiemy - pracowalismy sobie spokojnie na 24h, bylismy nierozerwalną częścią PB i nagle przy milczącej akceptacji ZZ został nam bezprawnie zmieniony system pracy.
Możesz mi wytłumaczyć dlaczego?

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 15, 2007, 12:43:24 »
Cytuj
Jak tu było wszyscy dobrze wiemy - pracowalismy sobie spokojnie na 24h, bylismy nierozerwalną częścią PB i nagle przy milczącej akceptacji ZZ został nam bezprawnie zmieniony system pracy.
Możesz mi wytłumaczyć dlaczego?

Niestety nie, bo po pierwsze primo nie posiadam tytułu doktora,
a po drugie primo nie mam na imię Witold ^_^

Żeby było jasne również jestem gorącym zwolennikiem przywrócenia na SK systemu 24h - pewnie z przyczyn czysto egoistycznych - dobrze mi się pracowało przez lata ze stałą obsadą MSK

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 15, 2007, 13:37:58 »
Ktoś tu pisze, że SK mało mogą w danej sprawie.
Propozycję pod dyskusję, w przypadku dalszego utrzymania 12 godzinnego czasu służby:
- wszyscy dyżurni piszą zbiorową petycję do swojego komendanta miejskiego czy powiatowego o zmianę czasu służby w przypadku odmowy należy prośbę skierować wyżej zobaczymy efekt
- Od 1 lipca osobiście będę wysyłał do zdarzeń bardzo skrupulatnie nawet do tzw pierdółek, kierując się zasadą drobiazgowości i przyłożenia do wykonywania obowiązków - sami wiecie ile rzeczy załatwia się przez telefon (proszę odejść od drzewa kot sam zejdzie :))
- nie jestem informatykiem ale obecnie zawieszenie pracy SWD rozkłada pracę WSKR i wyżej a przecież program zawodny może się zawieszać :) - tylko nie piszcie że to będzie sabotaż bo SWD co służbę mi siada

Piszcie co jeszcze dyzurny SK może zrobić aby zwrócić na naszą grupę uwagę? Oczywiście prócz samopodpalenia.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 15, 2007, 19:17:24 »
Jaskółka specjalnie dla panów:
http://www.skpnszz.org/news.php

Pozdrawiam kolegę Mario ^_^