Autor Wątek: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.  (Przeczytany 27030 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 30, 2007, 17:24:03 »
Nie ma szans, aby od 1 Lipca coś się zmieniło.
Po ostatnim spotkaniu ZZ z przedstawicielami KG i MSW i A, ani słowa nie wspomnieli o zmianie systemu dla dyżurnych SK. Są ważniejsze sprawy od naszych.

Anonim

  • Gość
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 30, 2007, 21:08:42 »
Cytuj
Bracie Anonimie.
Podobno rastaman nie kłamie więc oświeć nas łaskawie w kwestii zmiany systemu.
 ^_^

No kłamać nie kłamie, tylko nie zawsze mówi prawdę.. ^_^
Co do zmiany systemu mówi się o tym bardzo poważnie, kierowcy u mnie w firmie przechodzą na 24 od 1 czerwca, więc myślę, że i na stanowiskach to kwestia czasu.
Będę coś wiedział - na pewno dam znać.
Będzie dobrze -_-

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 31, 2007, 01:55:10 »
Cytuj
kierowcy u mnie w firmie przechodzą na 24 od 1 czerwca, więc myślę, że i na stanowiskach to kwestia czasu.

Nie bardzo rozumiem  :huh: to jak pracowali u ciebie kierowcy  :huh: inaczej niż pozostali na PB ?
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Anonim

  • Gość
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 31, 2007, 02:24:58 »
Inaczej :mellow:

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 31, 2007, 09:06:31 »
Z tym, że kierowcy nie mieli obligatoryjnie wprowadzonego w całej Polsce systemu "dwunastkowego" tak jak dyżurni więc to jest chyba lekka nadinterpretacja.  :angry:

Anonim

  • Gość
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 31, 2007, 11:23:53 »
Tego akurat nie wiem, ale dobry prognostyk już jest.
Teraz czekamy na stanowiska kierowania :mellow:

Offline Dop15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 03, 2007, 09:21:52 »
Rozmawiałem ze związkowcami(wysoko postawionymi) i wywnioskowałem że raczej nieszczególnie są za przywróceniem nam starego systemu-niestety

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 03, 2007, 18:01:21 »
Jęczycie o system 24/48 jak stare baby. Pogotowie i Policja od lat pracują w systemie 12/24/48 i co - I NIC, wszyscy przeszli nad tym do porządku dziennego bez lamentów.
Tricks are for kids.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 03, 2007, 18:59:41 »
Jęczycie o system 24/48 jak stare baby. Pogotowie i Policja od lat pracują w systemie 12/24/48 i co - I NIC, wszyscy przeszli nad tym do porządku dziennego bez lamentów.

Po prostu zdecydowanej większości na pewno odpowiada znacznie bardziej poprzedni system, a nie było i nie ma nadal racjonalnych, rozsądnych przyczyn jego <bezmyślnej>,  wbrew przepisom zmiany.
Dlatego m.in. tak trudno przejść nad tym do porządku dziennego!!!
Czy PB tak łatwo przeszedł na 48 h ??? zamiast 40 tyg. Wciąż mam dziwne wrażenie - jestem niemal pewien, że gdzieś po stołem za plecami Nas poświecono dla jakiejś chorej czyjejś idei /pomysłu/. :angry:
Dlaczego obecnie anuluje się decyzje poprzedniego KG, a nagle <Tu> taki, jakiś wielki problem?
Latami go nie było i nikt z dyż. nie płakał za tym "wspaniałym" systemem.
Dlaczego PB tak bardzo się broni przed przejściem na niego skoro jest tak ponoć dobry i pracuje się tylko 40 godz/tyg.
Takich pytań można mnożyć, a odpowiedzi rozsądnej i tak się nikt prawdopodobnie nie udzieli. Gdy jeszcze znajdzie się więcej takich, którym się to podoba jak np:Maxxowi to zapomnijmy :wub:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 03, 2007, 19:57:05 »
kolego maxx wprowadzasz niepotrzebnie zamieszanie i dlatego zyczę ci z całego serca pracy w tym systemie
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Anonim

  • Gość
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 03, 2007, 20:45:31 »
Cytuj
Jęczycie o system 24/48 jak stare baby. Pogotowie i Policja od lat pracują w systemie 12/24/48 i co - I NIC, wszyscy przeszli nad tym do porządku dziennego bez lamentów.

To nie znaczy, że my mamy też nad tym przejść do porządku dziennego, życie trzeba sobie ułatwiać - a taki system jest przyjaźniejszy dla nas.
Tyle w temacie :mellow:

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 03, 2007, 21:34:08 »
no wpełni popieram Anonima ten system jest przyjazniejszy dla nas 24/48h i nie możemy sie poddawać

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 04, 2007, 00:58:55 »
Cytuj
no wpełni popieram Anonima ten system jest przyjazniejszy dla nas

I co najważniejsze sprawdzony
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 04, 2007, 19:08:12 »
Popieram Anonim odnośnie systemu 24h, a tamten gościu jak Ci pasują dwunastki to przyjmij się do firmy ochroniarskiej, w straży od lat jest 24h i moim zdaniem to najlepszy system i najmniej zamiesznia wprowadza

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 04, 2007, 23:34:57 »
Popieram Anonim odnośnie systemu 24h, a tamten gościu jak Ci pasują dwunastki to przyjmij się do firmy ochroniarskiej, w straży od lat jest 24h i moim zdaniem to najlepszy system i najmniej zamiesznia wprowadza

Pewnie chodziło Ci o mnie. Wiesz, że Twoja propozycja jest całkiem ciekawa - tam chyba lepiej płacą.

A teraz na poważnie, nie uważam żeby poza zwiększoną ilością dojazdów i poważnym utrudnieniem w dorabianiu na boku system 12/24/48 był znacznie gorszy od 24/48, ba, ja go uważam (pomijając wymienione aspekty) za system lepszy - mniej męczący. I nie przesadzajcie z tym zamieszaniem - aż tak ciężko jest sporządzić wieczorem raporty i zdać służbę koledze? Niektórzy podnoszą argument zgrania ze zmianą - tu chyba raczej chodzi o przyzwyczajenie do konkretnych osób, na większych MSK gdzie jest kilka JRG zgranie ze zmianą to raczej fikcja - jak zgrać się z kilkudziesięcioma osobami z różnych JRG?
Czytając to forum można odnieść wrażenie, że nowy system jest dla wszystkich Dyżurnych cierniem w dupie. Jednak w części przypadków nie jest to prawdą, rozmawiałem z kolegami i mówią, że się przyzwyczaili, niektórym jest wygodniej, innym wszystko jedno i żaden się nie "oflagował" w akcie protestu przeciwko "nowemu".
Tricks are for kids.

Anonim

  • Gość
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 04, 2007, 23:43:17 »
Cytuj
Pewnie chodziło Ci o mnie. Wiesz, że Twoja propozycja jest całkiem ciekawa - tam chyba lepiej płacą.

A teraz na poważnie, nie uważam żeby poza zwiększoną ilością dojazdów i poważnym utrudnieniem w dorabianiu na boku system 12/24/48 był znacznie gorszy od 24/48, ba, ja go uważam (pomijając wymienione aspekty) za system lepszy - mniej męczący. I nie przesadzajcie z tym zamieszaniem - aż tak ciężko jest sporządzić wieczorem raporty i zdać służbę koledze? Niektórzy podnoszą argument zgrania ze zmianą - tu chyba raczej chodzi o przyzwyczajenie do konkretnych osób, na większych MSK gdzie jest kilka JRG zgranie ze zmianą to raczej fikcja - jak zgrać się z kilkudziesięcioma osobami z różnych JRG?
Czytając to forum można odnieść wrażenie, że nowy system jest dla wszystkich Dyżurnych cierniem w dupie. Jednak w części przypadków nie jest to prawdą, rozmawiałem z kolegami i mówią, że się przyzwyczaili, niektórym jest wygodniej, innym wszystko jedno i żaden się nie "oflagował" w akcie protestu przeciwko "nowemu".

Ty chyba nie wiesz, jak "dobrze" potrafią zapłacić w ochronie..

Czy argument dojazdu i dorabiania nie jest wystarczający?
Dla mnie i wielu innych to wystarczy.
A to, że mniej się człowiek męczy na 12h - może i racja, ale większość zmęczenie ma w przysłowiowej dupie, bo przy 24h kasa zostaje w kieszeni.
Pzdr :mellow:

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 05, 2007, 00:11:10 »
@maxx - pamiętaj o jeszcze jednym, nie wiem czy nie najważniejszym, aspekcie sprawy wprowadzenia "dwunastek" na SK - o niesprawiedliwym potraktowaniu TYLKO dyżurnych. Wyłączeniu nas z PB i eksperymencie z innym systemem służby. 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 05, 2007, 00:14:57 »
Nie ma co się ponownie rozpisywać nt:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,4540.msg61619.html#msg61619
I tak mój i wielu >>>  nadal wpływ na to żaden :angry:
Dodam tylko do tego wątku, o czym już nieraz ja i inni pisali, że służba na SK to pod bardzo wieloma względami w pewnym sensie <specyficzne> miejsce!
Osobiście - obecny system mi  tylko bardzo utrudnia codzienne zwykłe życie /nie dorabiam!/, nie mogę po prostu spokojnie wielu rzeczy zaplanować, a po służbie 12 godz. bywa, że czuję się bardziej zmęczony niż po 24.
Kto jej nie pełnił - lub czasami, nigdy tego nie zrozumie  :angry: Nadal było i bywa, że przez 12 godz. można mieć 10 i więcej interwencji, a przez 24 żadnej. Nie ma nieraz znaczenia dzień, czy noc. Chore tłumaczenie, że dla dobra, przyzwyczajenia, itd..  :wacko: To jak już kiedyś pisałem... szkoda słów! Widać i tak trafiają się jak wszędzie... nikomu jeszcze nikt /wszystkim/ nie dogodził  ^_^
Pozdr.
Ps.
Po prostu każdy K-dt Miejski, czy Powiatowy - powinien zgodnie z przepisem, mieć wpływ z zainteresowanymi  na swoje "podwórko".
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2007, 00:22:23 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 05, 2007, 00:41:10 »

Ty chyba nie wiesz, jak "dobrze" potrafią zapłacić w ochronie..

Czy argument dojazdu i dorabiania nie jest wystarczający?
Dla mnie i wielu innych to wystarczy.
A to, że mniej się człowiek męczy na 12h - może i racja, ale większość zmęczenie ma w przysłowiowej dupie, bo przy 24h kasa zostaje w kieszeni.
Pzdr :mellow:

No to może również skorzystasz z rady asp2001 i zatrudnisz się w ochronie? ;)

A to, że niektórzy mieli przy 24h zmęczenie w dupie (i nie tylko zmęczenie) wiem aż nadto dobrze...

@mario68 - czyli gdyby wszystkim równo to nie byłoby problemu?

@Ajax - a mi lepiej planuje się wiele rzeczy, w końcu "dzienna" służba przypada co 4 dni a nie co 3 - kwestia przyzwyczajenia. Ja też czasami jestem bardziej zmęczony po 12 niż kiedyś po całej dobie - ale to nie wina systemu, to czysty przypadek i statystyka sprawiają, że danego dnia jest więcej wyjazdów.
Nigdy nie uzasadniałem swoich wypowiedzi popierających nowy system dobrem służby - to frazes dobry dla wierchuszki.
Mnie (i zapewniam Was, że nie tylko mnie) ten system po prostu odpowiada, jest wygodny.

P.S.
@Ajax - popieram w całości Twoje post scriptum, ale to raczej SF
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2007, 00:44:51 wysłana przez Maxx »
Tricks are for kids.

Anonim

  • Gość
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 05, 2007, 09:36:54 »
Cytuj
No to może również skorzystasz z rady asp2001 i zatrudnisz się w ochronie? ;)

Nie muszę, mam wypasioną pensję w firmie -_-

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 05, 2007, 10:02:52 »
Anonim!!!
Słyczać coś o zmianie systemu na SK ??
Pozdrawiam

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 05, 2007, 13:11:22 »
Nikt nie wymienił jeszcze że w systemie 12/24/48 nie ma wolnych służb w 24/48 wypadało mi co najmniej 2 w miwsiącu czyli 2 razy miałem 5-cio dniowy urlopik , a teraz pracuję na okrągło. łatwiej było załatwić sobie wolne z kolegą ze zmiany niż teraz z "obcym"
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 05, 2007, 16:53:12 »
Wolne służby są, tylko trochę rzadziej. Jak w tym półroczu nie miałeś żadnej to masz nadgodziny i to tak z 70.
Tricks are for kids.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 05, 2007, 19:31:56 »
Cytuj
Wolne służby są, tylko trochę rzadziej.

A nawet za rzadko i jak już dostaniesz to ile masz wolnego 3 dni? Nie ma co porównywać to jest zły system
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline slaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Jak dotrzeć do "NOWEGO" by zobaczył, że też jesteśmy w straży.
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 05, 2007, 20:32:34 »
I wolny weekend raz na 4 tygodnie...